درخواست پرستار | مشاوره رایگان

بهترین راه همراهی سالمند برای پیاده روی

همراهی سالمند برای پیاده روی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  سالمندان و افراد مسن با افزایش سن دستخوش تغییراتی در ارگانهای بدن خود می شود، که امکان دارد برای پیاده روی روزانه دچار مشکل شوند، بنابراین خانواده ها می توانند برای همراهی سالمند در پیاده روی پرستار سالمند در منزل را استخدام کنند، تا آنان را در پیاده روی روزانه همراهی کند و مانع از بی تحرکی آنان شود. زیرا همانطور که مستحضر هستید عدم تحرک و یکجانشینی سبب بروز بیماری‌های زیادی می شود، بنابراین باید زمینه مناسب برای پیاده روی و تحرک سالمند در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که پیاده روی یکی از بهترین ورزش ها برای دوران سالمندی محسوب می‌شود و سالمندان به راحتی می‌توانند آن را انجام دهند. تا انتهای مطالب همراه سفیر آرامش باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

  همراهی سالمند برای پیاده روی
  بهترین راه همراهی سالمند برای پیاده روی

  همراهی سالمند برای پیاده روی

  اکثر سالمندان به دلیل ترس از ناتوانی خود پیاده رویی انجام نمی دهند، اما اگر محل انتخابی برای پیاده روی دارای مکان های برای نشستن و استراحت سالمند باشد، پیاده روی برای او راحت تر می شود. در ادامه مطالب چند نکته درباره چگونگی همراهی سالمند در پیاده روی بیان شده است:

  انتخاب وسیله کمکی برای راه رفتن

  اولین نکته برای همراهی سالمند انتخاب وسیله کمکی صحیح برای راه رفتن است، همه ی ما می دانیم که نباید از سالمندانی که دارای مشکلات حرکتی هستند، بدون دارا بودن هیچ وسیله کمکی انتظار داشته باشیم راه بروند. هنگامی که برای سالمند وسیله حرکتی مناسب تهیه شود به راحتی می تواند پیاده‌روی را ادامه دهد.

  پیشنهاد مقاله : پرستار سالمند می تواند لبخند را بر روی لبان سالمند بد اخلاق بیاورد

  آموزش و تمرین قدرت تعادل

  یکی از بدترین اتفاقات برای سالمندان افتادن است، مخصوصاً برای آنانی که یک بار سقوط را تجربه کرده‌اند. زمانی که سالمند بدن قوی و تعادل خوبی داشته باشد احتمال افتادن او کم می‌شود. بنابراین  پرستار سالمند باید تمرین قدرت و تعادل را با سالمند انجام دهد.

  تهیه ی رژیم غذایی مغذی

  با در نظر گرفتن سلامتی سالمند پرستار در منزل یا فردی که وظیفه ی نگهداری از او را به عهده گرفته است باید یک رژیم غذایی سالم برای  او تهیه کند، زیرا اضافه وزن موجب افزایش شانس ابتلا به بعضی از سرطان‌ ها بیماری ‌های قلبی و دیابت شده و همچنین راه رفتن را برای سالمندان دشوار می ‌کند، باید غذای نا سالم و نوشیدنی های شیرین را از رژیم غذایی سالمند حذف کرد تا فرد یک وزن ایده آل به دست بیاورد، در واقع ترکیب وعده غذایی مغذی و ورزش منظم وزن افراد را به طور چشمگیری کاهش می یابد.

  همراهی سالمند برای پیاده روی

  همچنین یکی دیگر از روش‌های کمک به سالمندان برای پیاده روی همراهی آنان می باشد، اگر سالمندان برای پیاده روی نیاز به کمک دارند می توانند به آرامی بازوی شما بگیرند، اما اگر نیازمند کمک بیشتری هستند می‌توانند به شما تکیه کنند

  وسایل کمکی برای پیاده روی سالمندان

  همان طور که قبلاً نیز بیان شد، وسایل کمکی برای پیاده‌ روی سالمندان بسیار تاثیرگذار هستند، زیرا موجب افزایش تحرک آنان می گردد. سالمندان با استفاده از وسایل کمکی می توانند مسافت بیشتری را پیاده روی کند، که در ادامه مطالب به آنها اشاره شده است:

  عصا

  عصا های متفاوتی برای پیاده روی راحت سالمند، در بازار موجود می باشد، که می توان از بین سه نوع، ساده، خمیده و استاندارد یکی را انتخاب کرد.

  واکر

  علاوه بر اعصاب واکر نیز برای پیاده روی سالمند مناسب است، این ابزار برای افرادی که مشکلات حرکتی بیشتری دارند، طراحی شده است.

  همراهی سالمند برای پیاده روی
  علاوه بر اعصاب واکر نیز برای پیاده روی سالمند مناسب است.

  لازم به ذکر است که تهیه وسایل کمکی برای پیاده روی، برای همراهی سالمند ضروری است، امکان دارد با وجود این وسایل سالمند در خطر افتادن باشد، بنابراین هنگامی که فردی در کنار او باشد، مسافت بیشتری را برای پیاده روی می کند و بدون هیچ استرسی ورزش روزانه را انجام می دهد.

  سخن پایانی

  همان طور که در مطالب بالا متوجه شدید، پیاده رویی برای سالمندان ضروری است، زیرا موجب حفظ سلامتی آن می گردد، افرادی که دارای تحرک کمتر هستند در مقایسه با افرادی که تحرک دارند، بیشتر در معرض بیماری های متفاوت قرار می ‌گیرند. بنابراین خانواده ها یا پرستار سالمند باید زمینه مناسب برای پیاده روی سالمندان فراهم کنند، تا آنان ساعتی از شبانه روز را به این فعالیت اختصاص دهند، اگر خانواده ها وقت کافی برای همراهی سالمند برای پیاده روی ندارند، می توانند به مجموعه پرستاری سفیر آرامش مراجعه کنند و از خدمات پرستار در منزل با مقرون به صرفه ترین قیمت بهرمند شوند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان