پرستار کودک سفیر آرامش

پرستار کودک؛ مراقبت و نگهداری از کودک در منزل

داشتن یک پرستار کودک خوب، مهم‌ترین دغدغه‌های والدین، جهت مراقبت و نگهداری از کودکان و فراهم‌کردن محیطی امن و آرام برای آنان است. اما نبود یک موسسه یا مهدکودک در نزدیکی خانه یا یک شخص حرفه‌ای این دغدغه را دوچندان می‌کند. پرستار کودک، مناسب‌ترین گزینه برای نگهداری از اطفال و فرزندان کم‌سن است. شرکت پرستاری سفیر آرامش، با اعزام پرستار کودک به منزل شما با هدف نگهداری، تشویق به یادگیری و پرورش فرزندان دلبندتان این نگرانی را رفع کرده است. پرستاران کودک موسسه سفیر آرامش از تجربه کافی برای مراقبت از کودک دلبند شما در منزل، مطابق با شرایط کودک یا نوزاد و والدین برخوردارند.

پرستار کودک در منزل
پرستار کودک در منزل

پرستار کودک کیست؟

پرستار کودک، فردی آموزش دیده و مجرب بوده که دوره های مادریاری، کودکیاری، پرستاری کودک و اصول مراقبت و نگهداری از کودکان را پشت سر گذاشته و آموزش های دلازم در این زمینه را کسب کرده است. پرستار بچه قادر است در امور نگهداری و مراقبت از کودک در منزل به مادران کمک کرده و در انجام کارهایی مانند پرستاری از کودک، کمک به انجام تکالیف، بیرون بردن کودک، خواباندن و تعویض پوشک و … نقش پر رنگی داشته باشد. پرستار کودک در منزل می‌تواند هم به صورت تمام وت و 24 ساعته و هم به شکل ساعتی و نیمه وقت استخدام شود و بسته به شرایط شما در انجام مور به شما کمک کند. همچنین دسته ای از پرستاران کودک به صورت تخصصی در زمینه مراقبت از نوزاد در منزل فعالیت می‌کنند که برای مادرانی که تجربه کافی در بزرگ کردن و پرورش کودک را ندارند گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود.

مشاوره رایگان

ارتباط مستقیم با کارشناسان موسسه پرستاری سفیر آرامش

درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری

سوالات متداول استخدام پرستار کودک

هزینه پرستار کودک چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه پرستار کودک، بسته به انتظاراتی که شما از پرستار بچه خود در امور مراقبت و نگهداری از کودک دارید و وظایف دیگری که به او محول می‌کنید متغیر است. برای اطلاع از قیمت دقیق لطفا با کارشناسان شرکت پرستاری سفیر آرامش تماس بگیرید.

خدمات پرستاری کودک در منزل شامل چه گزینه‌هایی می‌شود؟

خدمات پرستاری کودک، در واقع مراقبت از کودکان به‌صورت حرفه‌‍‌ای می‌باشد. پرستاران بچه مجرب و متخصص در منزل حضور می‌یابند تا نیازهای کودک شما از جمله تغذیه، بهداشت، بازی و تفریح، خواب را به‌خوبی برآورده کنند و به آن‌ها در انجام سایر فعالیت‌های روزانه کمک کنند.

پرستار کودک حرفه‌ای چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟

پرستار بچه، باید مهارت‌های لازم را برخوردار باشد که برخی از این مهارت‌ها عبارتند از: قابلیت تعامل درست با کودک، توانایی مدیریت، نگهداری و مراقبت از کودک، مهارت‌های پزشکی و حتی روانشناسی، مسلط به تشخیص بیماری‌های متداول کودکان و …

آیا پرستار بچه، مهارت‌های اورژانسی دارد؟

بله؛ مراقب کودک در منزل، معمولا آموزش‌های اورژانسی را دیده‌اند. بنابراین مهارت لازم برای مواجهه با موارد اورژانسی را دارند.

آیا پرستار کودک در منزل قابلیت ارائه مراقبت خاص به کودکان با نیازهای ویژه را دارد؟

بلهغ بسیاری از پرستاران کودک در منزل توانایی ارائه مراقبت خاص به کودکان با نیازهای ویژه مانند کودکان با نیازهای پزشکی یا کودکان خاص را دارند. بهتر است هنگام گرفتن مشاوره بازشرکت خدمات پرستاری، حتما آن‌ها را از این موضوع باخبر کنید تا مناسب‌ترین پرستار را در اختیار شما قرار دهند.

مادریار با کودک یار چه تفاوتی دارد؟

مادریار اصولا باید از جزئیات رفتاری و احساسی مادر و کودک اطلاعات داشته باشد. اما کودک یار تحصیلات مرتبط با کودکیاری را گذرانده و وظیفه دارد با کودک بازی کند و به او مطالبی را آموزش دهد.

آیا مراقبان و پرستاران کودک مورد اعتماد هستند؟

پرستاران کودک اغلب افرادی باتجربه و متخصص هستند. در صورتی‌که پرستار را از شرکت‌های پرستاری معتبر همچون سفیر آرامش که دارای مجوز رسمی هستند انتخاب کرده باشید، بسیار قابل اعتماد بوده و کاملا زیر نظر مستقیم شرکت فعالیت می‌کنند.

خدمات دیگر مرکز پرستاری سفیر آرامش

ارائه خدمات پرستار سالمند، جهت مراقبت و نگهداری از سالمند شما در منزل

نگهداری و همراهی بیمار توسط پرستار بیمار در بیمارستان و منزل

فواید استفاده از خدمات پرستار کودک چیست؟

پرستار کودک (Nanny) یا مادریار شخصی است که به مادر در انجام امور شخصی کودک، آموزش به کودک و انجام امور روزانه منزل کمک می‌کند. پرستار بچه مهارت و تخصص ویژه‌ای در امر پرستاری از کودک یا نوزاد دارد و اغلب از کودک در غیاب یا حضور خانواده مراقبت می‌کند.

استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل برای شما و فرزندانتان مزایای فراوانی به همراه دارد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره شده است:

 • حفظ امنیت و راحتی کودک: با استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل، فرزندتان در محیط آشنا و امن خانه خواهد بود. این امر به کودک اجازه می‌دهد تا با احساس امنیت بیشتری رشد و توسعه یابد و والدین هم می‌توانند با آرامش خاطر به انجام وظایف خود بپردازند.
 • توجه ویژه به نیازهای فردی کودک: با استخدام پرستار در منزل، شما توجه یک فرد حرفه‌ای را به‌صورت کامل برای برآورده نمودن نیازهای فرزندتان خواهید داشت. پرستاران کودک توانایی بالایی در شناسایی، درک و برآورده نمودن نیازهای کودکان دارند. پرستار در تمام زمان حضور در کنار نوزاد یا کودک سعی در برآورده نمودن بی‌کم و کاست نیازهای کودک دارد. به‌علاوه، او به مسائل آموزشی، تربیتی و توسعه فردی کودک هم توجه دارد.
 • رفع نگرانی و استرس والدین: با داشتن یک پرستار نوزاد یا پرستار کودک مجرب در خانه، از بروز موارد غیرمنتظره مربوط به سلامت، امنیت و رفتار کودک جلوگیری می‌شود. بنابراین استرس و نگرانی والدین درباره بهداشت و ایمنی فرزندشان کاهش می‌یابد و می‌توانند با آرامش خاطر بیشتری به فعالیت‌های خود بپردازند.
 • برنامه‌ریزی دقیق‌تر: با داشتن یک پرستار نوزاد در خانه، خیال شما از بابت فرزندتان راحت خواهد بود و می‌توانید برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای فعالیت‌های خود داشته باشید. زمانی که فرزندتان در خانه تحت مراقبت و نگهداری یک پرستار قرار دارد؛ می‌توانید با آرامش به مسائل کاری و اجتماعی خود برسید.
 • حفظ سلامتی خانواده: خدمات پرستار در منزل، از لحاظ بهداشت و سلامت نیز کمک کننده خواهد بود. چرا که از وظایف پرستار، رسیدگی به نظافت منزل، توجه به بهداشت فردی و شخصی نوزاد یا کودک، رسیدگی به امور سلامتی بچه همچون پیگیری واکسیناسیون است. در‌صورت بروز بیماری برای کودک، پرستار بچه با‌ تجربه و تخصص خود مشکل را شناسایی و با پزشک مربوطه در جریان می‌گذارد و تمامی نکات و اصول را تا بهبودی کامل کودک پیگیری می‌کند.

با توجه به مزایای فوق، استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل به عنوان یک راهکار مؤثر و منطقی برای مراقبت از فرزندانتان می‌تواند تصمیمی به نفع شما و خانواده‌تان باشد.

پرستار کودک در منزل تهران

مزایای استخدام پرستار کودک در منزل تهران

کمک به مادران در منزل
پرستاری و مراقبت از کودک
نگهداری از نوزاد از بدو تولد
بهبود شرایط روانی کودک
پرستاری از کودک بیمار

این خدمات نه تنها کمک می‌کنند تا شما در کنار کودکانتان آرامش و راحتی داشته باشید، بلکه امکانات بهتری را برای رشد و توسعه سالم فرزندانتان فراهم می‌کند. با داشتن پرستار نوزاد در منزل، از نگرانی‌ها و استرس‌های مربوط به نگهداری و مراقبت از کودکان در محیط‌های خارجی، مدارس یا مهدهای کودک آزاد می‌شوید.

همچنین، مراقبت فردی و ویژه از کودکان باعث می‌شود تا به‌طور مستقیم به تمامی نیازهای کودک به‌خوبی رسیدگی شود که این موضوع مهم، بر رشد جسمی و روانی و حتی شخصیت او تاثیرگذار است. بنابراین، استفاده از خدمات پرستار کودک در منزل، یک انتخاب مناسب جهت نگهداری از کودک است که باعث می‌شود والدین، با اطمینان و قدرت بهتری برای تربیت و مراقبت از فرزندانشان عمل کنند.

به طور خلاصه می‌توان گفت که پرستار بچه در منزل،کودک یار و یا پرستار تمام وقت و نیمه وقت می‌تواند زندگی مادران بیمار،شاغل و خانواده‌هایی که توانایی نگهداری کودک خود را ندارند بسیار آسان کند.

چه زمانی از پرستار کودک، جهت نگهداری از کودک استفاده کنیم؟

بسیاری خانواده‌ها به دلیل حضور دائمی در منزل می‌توانند خود تا حد‌زیادی از نوزاد و کودک مراقبت کنند اما این مورد همیشگی نبوده و افراد گاهی قادر به نگهداری از کودک نیستند در ادامه به برخی از دلایل اصلی استفاده از مراقب کودک، اشاره می‌کنیم:

 • شاغل بودن والدین
 • موقعیت‌های خاص در طول سال یا ساعاتی از شبانه‌روز نظیر رفتن والدین به مسافرت یا مهمانی
 • موقعیت‌های پیش‌بینی نشده
 • زمانی که کودک در بیمارستان بستری شده است و مادر به‌تنهایی نمی‌تواند از او مراقبت کند
 • زمانی که یک فرزند دیگر به‌دنیا می‌آید و والدین باید مراقب او باشند و فرزند یا فرزندان بزرگ‌تر نیازمند مراقبت و نگهداری می‌باشند
 •  مراقبت و نگهداری از چند فرزند یا فرزندان چند قلو
 • مراقبت از فرزندان برای زمان‌های معینی که والدین می‌خواهند به کار‌های شخصی خود برسند
 • برای فراهم کردن زمان استراحت برای والدین جهت ازبین‌رفتن خستگی ناشی از مراقبت و نگهداری از فرزندان
 • حضور پرستار کودک، در گردش، تعطیلات و سفر، جهت همراهی والدین و مراقبت و نگهداری از فرزندان آن‌ها
 • در زمان‌های خاصی که والدین کار دارند یا در منزل حضور ندارند، پرستار از کودکان مراقبت می‌کند
 • در شرایطی که یکی از اعضای خانواده یا یکی از والدین بیمار است و به همین جهت پدر یا مادر نمی‌تواند از کودکان مراقبت کند

هر زمان که شما به پرستار کودک در منزل نیازمند باشید؛ موسسه پرستاری سفیر آرامش می‌تواند بهترین و با‌کیفیت‌ترین خدمات پرستاری و مراقبتی را به شما و فرزندتان ارائه دهد.

نحوه استخدام پرستار کودک

برای انتخاب یک پرستار کودک خوب، جهت مراقبت از نوزاد یا کودک خود بهتر است دقیق عمل کنید. در زیر چندین راهکار برای انتخابی مناسب شرح داده شده است:

 1. اول برای خودتان واضح توضیح دهید و بگویید چرا اصلا به پرستار کودک در منزل خود نیازمندید؟ در رابطه با این مسئله، با همسر خود نیز مشورت کنید.
 2. معلوم کنید که از پرستار کودک خود چه انتظاراتی دارید و او باید در منزلتان دقیقا چه‌کار‌هایی انجام دهد.
 3. اگر کسی از افراد خانواده یا دوستانتان از خدمات پرستار کودک در منزل استفاده کرده‌است؛ از تجربیاتش استفاده کنید.
 4. قبل از استخدام پرستار کودک در منزلتان، جلسه مصاحبه‌ای با او ترتیب دهید و از گذشته شغلی، خصوصیات و ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری و.. او با‌خبر شوید. تلاش کنید تا در این جلسه مصاحبه، فرزند یا فرزندان شما نیز حضور داشته‌باشند تا نحوه رفتار پرستار را با آن‌ها ببینید.
 5. از پرستار درخواست کنید تا یک مدت زمان کوتاه را به عنوان دوره آزمایشی نزد شما بماند و از کودکانتان مراقبت کند. اگر از این دوره رضایت کامل را داشتید، می‌توانید با خیال راحت آن پرستار را استخدام کنید.
 6. اگر خودتان می‌خواهید پرستار کودک در منزل چه به صورت نیمه‌وقت و یا تمام وقت استخدام کنید، این را به یاد داشته‌باشید که قرارداد پرستار خود را با حفظ تمامی موارد قانونی انعقاد کنید.

از آنجایی که فرزندان شما زمان بسیار زیادی از روز خود را با پرستار سپری می‌کنند؛ پس باید باحساسیت بسیار زیادی، پرستار کودک خود را انتخاب کنید.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پرستار کودک در منزل

در اینجا برخی از عوامل تاثیر‌گذار بر هزینه پرستار نوزاد یا پرستار بچه آورده شده است:

 •  سطح تجربه و تخصص پرستار: اولین عاملی که بر تعیین قیمت استخدام پرستار کودک تأثیر می‌گذارد، سابقه کار و تخصص پرستار است. پرستاران با سابقه کار بیشتر و مهارت‌های تخصصی‌تر هزینه بالاتری دارند.
 • محل و زمان خدمت: محل و زمان ارائه خدمات نیز بر تعیین قیمت تأثیر می‌گذارد. در شهرستان‌ها ممکن است قیمت‌ها بالاتر باشند؛ هم‌چنین در شهرهای بزرگ قیمت‌ها ممکن است بیشتر باشد به‌علاوه در شب و تعطیلات قیمت خدمات بالاتر خواهد بود.
 • مدت زمان نیاز به خدمات پرستاری کودک: مدت زمان مورد نیاز برای خدمات پرستاری نیز تعیین قیمت را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. در صورتی که خدمات برای مدت طولانی‌تری درخواست شود، هزینه بیشتری دریافت می‌شود.
 •  سایر عوامل: عوامل دیگری نیز ممکن است بر تعیین قیمت تأثیر بگذارند. مانند: تعداد روزهای درخواستی در هفته، تعداد ساعت مراقبت در روز و تجهیزات خاص مورد نیاز.
 • اگر پرستار بچه نیاز داشته باشد که مهارت‌های بیشتری را به کار ببرد و کار وی از پرستار نیمه وقت به پرستار تمام وقت تبدیل شود، باید حتما قرار‌داد جدید و با محتوای جدید منعقد شود.

جهت اطلاع دقیق از نرخ دستمزد پرستار کودک در منزل، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع خدمات مراقبتی کودک در منزل و وظایف هر یک از آن‌ها

خدمات مراقبتی کودک، بر‌حسب تخصص و دانش پرستار، انواع متفاوتی دارد. اطلاع داشتن از تفاوت، وظایف و شرایط مراقبان و پرستاران کودک؛ به شما کمک می‌کند تا انتخاب دقیق‌تر و آگاهانه‌تری داشته باشید.

پرستار و مراقب کودک در منزل بر‌اساس نیاز، سن و شرایط کودک به انواع مختلف تقسیم بندی می‌شوند: مادریار، کودک‌یار، روانشناس و یا مراقب آموزشی انواع مراقب کودک هستند و تفاوت آن‌ها در وظایف و تخصص آن‌ها است.

مادریار

مادریاران معمولا خود مادر هستند و آگاهی لازم در مورد رشد و تربیت کودک را دارند. بنابراین این افراد می‌توانند بهترین گزینه برای کمک به مادر و نگهداری از فرزند خردشال او باشند. 

پرستار بچه در منزل

مادریاران در نگهداری و مراقبت از کودک و یا نوزاد، وظایفی را به‌عهده دارند که در ادامه برخی از آن‌ها را ذکر کرده‌ایم:

 • تربیت کودک بر‌اساس توصیه والدین
 • آماده کردن شیر خشک نوزاد
 • تهیه غذای کودک
 • کمک به تغذیه کودک
 • استحمام کودک
 • تعویض لباس، پوشک
 • شستن لباس‌های کودک
 • شستن و تمیز کردن تشک، پتو و بالشت کودک و مرتب‌کردن تخت‌خواب او
 • اگر کودک نمی‌تواند به تنهایی به دستشویی برود، این کار توسط مادریار به بچه آموزش داده ‌می‌شود
 • اگر کودک به مدرسه یا کلاس‌های آموزشی دیگری می‌رود، مادریار باید برایش غذا و تغذیه مناسب فراهم کند
 • مادریار باید برای اوقات فراغت کودک از قبل برنامه داشته‌باشد و برایش سرگرمی مناسب با سن کودک فراهم کند
 • مادریار باید طبق گفته‌های والدین، به فرزندان آموزش‌های لازم را بدهد
 •  ایاب‌ و‌ ذهاب بچه به مدرسه به‌عهده مادریار است
 • مادریار، باید به شیوه‌ای درست، کودک را برای انجام تکالیفش تشویق کند 
 • همیشه کودک یا نوزاد باید در محیط تمیز و مرتب باشند و این نظافت به‌عهده مادریار است 
 • برنامه‌ریزی برای خواب و تغذیه فرزندان
 • مادریار باید داستان‌های مناسب سن کودکان را برای آن‎‌ها تعریف‌کند
 • مادریار باید به تمیزی و نظافت منزل نیز توجه کند و همیشه خانه را پاکیزه نگهدارد
 • هر روز اقدام به آماده‌سازی غذای خانواده کند
 • مواد و وسایل مورد‌نیاز منزل را خریداری و تهیه کند

همچنین؛ یکی دیگر از وظایف اصلی مادریاران انجام کارهای خانه است.

کودک‌یار

دسته دوم پرستاران و مراقبان، کودک‌یاران هستند. کودکیاران می‌بایست مدرک کودک‌یاری داشته باشند. اکثرا این افراد در مهد‌کودک‌ها مشغول به فعالیت هستند؛ بنابراین کلیه روش‌های نگهداری، آموزشی، مراقبتی و تربیتی کودک را می‌دانند. بنابراین بهترین گزینه جهت همراهی و مراقبت از کودکان هستند.

پرستار نوزاد

وظایف کودک‌یاران به شرح زیر است:

 • کودکیار باید به کودک و نیازهای او توجه همه جانبه داشته باشد. او باید با دقت نیازهای فیزیکی کودک همچون: تغذیه مناسب، رسیدگی به بهداشت شخصی و … را تأمین کند. به‌علاوه، او باید برنامه‌های منظم و متنوعی را برای فعالیت‌های سازنده و آموزشی کودک طراحی کند.
 • کودکیار باید به شکل‌گیری شخصیت کودک کمک کند و تلاش کند که بچه مهارت‌های اجتماعی لازم را فراگیرد. او باید توانایی‌هایی همچون: همکاری، احترام متقابل، مهارت‌های حل مسئله و ارتباط موثر را در کودک تقویت کند. همچنین، کودک یار باید با بازی‌ها، داستان‌ها و فعالیت‌های خلاقانه، خلاقیت و تفکر خلاق را در کودک برانگیزد.
 • کودکیار باید به طور مداوم به ایمنی و سلامت کودکان توجه داشته باشد. او می‌بایست محیطی ایمن برای نوزاد یا کودک فراهم کند تا از بروز خطرهای احتمالی جلوگیری نماید. کودک یار باید به امور بهداشتی بچه یا نوزاد به‌طور مداوم نظارت داشته باشد و درصورت بروز هرگونه ناخوشی یا بیماری برای کودک، اقدامات اولیه مناسب را انجام داده، والدین را مطلع نموده و طبق نظر پزشک، تا بهبودی کامل کودک، مراقبت از کودک را به‌عهده داشته باشد.
 • کودکیار باید با والدین همکاری لازم را داشته باشد. اطلاعات، آموزش‌ها و آگاهی لازم را در مورد رشد و توسعه نوزاد یا کودک، در اختیار آنان قرار دهد. پرستار بچه، باید گزارش‌های منظمی از عملکرد و رفتار کودک به والدین ارائه داده و در موضوعاتی مانند تغذیه، روند خواب و … والدین را کمک می‌کند.

کودکیار، به عنوان یک حرفه‌ای متعهد و متخصص، نقش بسیار حائز اهمیتی در تربیت و مراقبت از کودکان دارد. وظایف او در راستای سلامت و رشد شخصیت کودکان، بی‌نهایت مهم و تأثیرگذار است.

روانشناس کودک

روانشناس کودک، فردی متخصص است که در زمینه مطالعه و تحلیل روانشناختی کودکان فعالیت می‌کند. روانشناس کودک معمولا از تخصص و تحصیلات عالی در رشته روانشناسی کودکان برخوردارند. وظایف روانشناس کودک عبارت است از:

 • در دوران کودکی، استفاده از خدمات روانشناس کودک می‌تواند برای رشد و توسعه سالم فرزندان اهمیت بسیاری داشته باشد. روانشناس کودک، با دانش علمی و تجربه می‌تواند با ارائه راهکارهای مناسب به والدین، نقش کلیدی در توسعه فردی کودک، ایفا کند.
 • استفاده از خدمات روانشناس کودک هم برای والدین و هم برای کودک مزایایی به‌همراه خواهد داشت. این خدمات نه تنها به تشخیص و درمان مشکلات روانی کودکان کمک می‌کند؛ بلکه والدین را نیز در فرایند تربیت و پرورش سالم فرزندان همراهی می‌نماید.
 • روانشناس کودک به والدین در درک بهتر نیازها و احساسات کودک کمک می‌کند. او به شما نکات و مهارت‌هایی را آموزش می‌دهد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید با فرزندتان بهتر ارتباط برقرار کنید و رشد سالم و خوشبختی او را تسهیل بخشید.
 • استفاده از خدمات روانشناس کودک همچنین به شما اطمینان می‌دهد که در مسیر صحیحی در رشد و توسعه فرزندتان قدم بردارید.
 • با راهنمایی یک روانشناس حاذق، می‌توانید برنامه‌های مناسبی را برای تربیت و پرورش کودک خود طراحی نموده و نیازهای روانی و رفتاری او را به خوبی مدیریت کنید.

روانشناسان معمولاً دارای تحصیلات عالی در رشته روانشناسی هستند و تخصص روانشناسی کودک و نوجوان دارند.

مراقب آموزشی کودک

مراقب آموزشی کودک، فردی است که مسئولیت پشتیبانی و همراهی در فرآیند آموزش و پرورش کودک را برعهده دارد. این افراد، با داشتن دانش و تخصص در حوزه تعلیم و تربیت کودکان، در توسعه مهارت‌ها، آموزش و رشد شخصیتی کودکان سهیم هستند.

پرستار کودک در تهران

استفاده از خدمات مراقب آموزشی کودک در منزل، به عنوان یک راهکار عالی برای پشتیبانی از رشد، توسعه کودکان و رسیدگی به وضعیت درسی، محسوب می‌شود. در زیر به برخی از مزایای این خدمات اشاره شده است:

 • مراقب آموزشی کودک می‌تواند برنامه‌های آموزشی شخصی و منحصر به فردی را برای هر کودک تدوین کند. با توجه به نیازها و توانایی‌های هر فرد، این مراقبان، می‌توانند فعالیت‌ها و بازی‌های آموزشی مناسب را ارائه دهند تا بهترین نتایج آموزشی حاصل شود.
 • مراقب آموزشی کودک با استفاده از روش‌های آموزشی مناسب، می‌تواند به توسعه مهارت‌های اجتماعی، شناختی و حرکتی کودکان کمک کند. آن‌ها با بهره‌گیری از روش‌های تعلیم و تربیت نوین و تجربیات علمی، به کودکان کمک می‌کنند تا مهارت‌های زبانی، حل مسئله، خلاقیت و همکاری خود را بهبود بخشند.
 • مراقب آموزشی کودک می‌تواند در منزل محیطی آموزشی مثبت، برای کودک فراهم کند. و با ایجاد فضایی که تمرکز بر رشد و توسعه کودکان داشته باشد، آن‌ها را به یادگیری فعال و شاداب ترغیب کند. به گفته یوان پیاژه، روانشناس معروف، “کودکان بهترین یادگیری را در محیطی کسب می‌کنند که برای آن‌ها چالش‌های مناسب را داشته باشد.”

به طور کلی، خدمات مراقب آموزشی کودک در منزل نقش مهمی در رشد و توسعه سالم کودکان ایفا می‌کنند. این خدمات، با توجه به تخصص و دانش فنی مراقبان در زمینه تعلیم و تربیت کودکان، به والدین کمک می‌کند تا بهترین فرصت‌های آموزشی را برای فرزندان خود ارائه دهند و زمینه‌های مثبتی برای رشد شخصیتی و آموزشی کودکان فراهم کنند.

خدمات پرستار کودک موسسه پرستاری سفیر آرامش

اگر شما و همسرتان هر دو شاغل هستید و اغلب ساعات روز را بیرون از منزل، سپری می‌کنید یا به هر دلیلی برای مراقبت و نگهداری از کودکان حتی به صورت شبانه‌روزی به کمک نیاز دارید و یا فرزندتان دارای استرس، شب ادراری و یا مواردی خاصی است؛ و یا نیاز به مشاور کودک در منزل دارید؛ ما در تمامی ساعات شبانه‌روز برای رفع دل‌مشغولی و برآورده کردن خواسته شما در  موسسه خدمات پرستاری سفیر آرامش آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

ما با توجه به نیاز شما و کودکتان و با اولویت قرار دادن گزینه‌های مورد نظر شما در انتخاب پرستار کودک، بهترین پرستاران را برای مراقبت از کودک دلبند شما معرفی می‌کنیم. ما برای شما این امکان را فراهم کرده‌ایم تا 48 ساعت عملکرد پرستار بچه را از نزدیک و در برخورد مستقیم با کودکتان بررسی کنید و در صورت تمایل برای استخدام او اقدام کنید.

موسسه پرستاری سفیر‌آرامش به شما والدین عزیز اطمینان خاطر می‌دهد که باتوجه به شرایط و نیاز‌های شما، بهترین پرستار کودک را برایتان انتخاب و اعزام می‌کند. این امکان برای شما وجود دارد که؛ می‌توانید تا دو شبانه‌روز کامل یعنی 48 ساعت، عملکرد پرستار را ارزیابی کنید و اگر از پرستار معرفی شده راضی نبودید، می‌توانید او را با یک‌پرستار دیگر جایگزین کنید.

مرکز پرستاری سفیر آرامش با هدف افزایش سطح سلامت و رفاه جامعه، خدمات پرستاری خود را به صورت 24 ساعته در تمامی روزهای سال در زمینه خدمات مراقبتی برای سالمندان، کودکان و بیماران با عنوان پرستار کودک، پرستار سالمند و پرستار بیمار به خانواده‌های گرامی ارائه می‌دهد. پرستار کودک، بهترین گزینه جهت نگهداری و آموزش حرفه‌ای از قرزندان دلبند شماست. جهت دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون امور مراقبت و نگهداری از کودک، با کارشناسان شرکت پرستاری سفیر آرامش، تماس بگیرید.

guest
16 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری