پرستار بیمار سفیر آرامش

پرستار بیمار در منزل

احساس نیاز به یک پرستار بیمار حرفه‌ای و متخصص زمانی پررنگ می‌شود که خود شخص یا اطرافیان درگیر بیماری شوند و با توجه به سخت بودن دوران گذر از بیماری، برای تسریع بهبودی نیاز است تا جهت مراقبت از بیمار احتیاطات لازم مد نظر قرار داده شود. با توجه به هزینه‌های سنگین بیمارستان و محیط آلوده آنجا، بسیاری از افراد گزینه مراقبت از بیمار در منزل، را در نظر می‌گیرند. استخدام پرستار بیمار، در حالی‌که تخصص و مهارت لازم را برای کمک به درمان پروسه بیماری در منزل و مراقبت و پرستاری از بیمار مورد نظر داشته باشد، سبب آرامش خاطر فرد مریض و خانواده‌ وی می‌شود. با ارتباط مستقیم با کارشناسان موسسه پرستاری سفیر آرامش و مشاوره رایگان، از بهترین خدمات پرستار بیمار در منزل؛ بهره‌مند شوید و با‌اطمینان، نگهداری از بیماران خود را به ما بسپارید.

پرستار بیمار در منزل
پرستار بیمار در منزل

پرستار بیمار در منزل کیست؟

پرستار بیمار در منزل شخصی است، که به‌ صورت تخصصی در زمینه پرستاری فعالیت می‌کند و تسلط کامل به خدمات پرستاری، مراقبت و نگهداری افراد مریض یا نیازمند مراقبت منزل دارد. پرستاران بیمار در منزل معمولاً دارای تحصیلات و مهارت‌های لازم در زمینه پرستاری و مراقبت از بیمار در منزل هستند. به دلایل متعددی ممکن است نیازمند یک همراه بیمار در بیمارستان یا پرستار بیمار در منزل شوید. در صورت تماس با موسسه پرستاری سفیر آرامش، ما بر حسب نیاز شما، به سرعت در جهت اعزام فردی با تخصص های پرستاری، بهیاری یا کمک پرستار اقدام می‌کنیم. پرستار بیمار با توجه به خواسته‌های بیمار و وضعیت بیماری او می‌تواند به صورت تمام وقت و یا نیمه‌وقت به خدمات نگهداری بیماری در منزل رسیدگی کند. برخی از خدمات مراقبت از بیمار توسط پرستار عبارتند از: تعویض پانسمان، انجام تزریقات، نظارت مصرف داروها و مراقبت های بهداشتی. شرکت پرستاری سفیر آرامش جهت راحتی حال شما و عزیزانتان، آماده ارائه کلیه خدمات پرستاری از جمله اعزام پرستار بیمار به منزل است.

مشاوره رایگان

ارتباط مستقیم با کارشناسان موسسه پرستاری سفیر آرامش

درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری

سوالات متداول استخدام پرستار بیمار

فواید استخدام پرستار بیمار چیست؟

پرستار بیمار با توجه به نیاز‌های بیمار و وضعیت سلامتی او می‌تواند به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت بپردازد و یا فقط در صورت نیاز به انجام خدمات خاص مانند تعویض پانسمان، تزریقات و … به منزل بیمار مراجعه کند.

پرستار بیمار در منزل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

در زمان استخدام پرستار بیمار در منزل باید به نکات مختلفی از نظر حرفه‌ای و رفتاری در پرستار توجه کنید. پرستار باید بتواند با بیمار رابطه صمیمانه‌ای برقرار کند و شرایط بیمار را درک کند؛ در زمان مناسب وضعیت بیمار را ارزیابی کند و به سرعت عکس العمل مناسب نشان دهد.

هزینه پرستار بیمار در منزل در سال 1403 چقدر است؟

با توجه به بیماری فرد و میزان نیاز به پرستار و وظایفی که پرستار در نگهداری از بیمار برعهده دارد، قیمت پرستار بیمار می‌تواند متغیر باشد. بنابراین بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید و شرایط و نیازهای خود را مطرح کنید؛ ما بهترین خدمات را با کم‌ترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا پرستاران در منزل مهارت‌های کافی برای ارائه خدمات به بیماران دارند؟

بلهغ تمامی پرستاران موسسه پرستاری سفیر آرامش، برای اینکار مهارت لازم را دارند و دوره‌های لازم را گذرانده‌اند.

چه نوع خدماتی توسط پرستاران در منزل ارائه می‌شود؟

پرستاران بیمار در منزل می‌توانند خدماتی مانند مانیتورینگ و کنترل وضعیت بیمار، تزریق دارو، تعویض و پوشاندن باند وریدی، تعویض بالشتک و تغییر حالت بدن بیمار، مراقبت از زخم‌های بستر، تغییر وسایل پانسمانی و … را ارائه دهند.

چگونه می‌توانم درخواست پرستار بیمار در منزل بدهم؟

با تماس با کارشناسان مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش می‌توانید نیازهای خود و بیمارتان را شرح داده و درخواست پرستار جهت مراقبت از بیمار در منزل دهید.

آیا خدمات پرستاری بیمار در منزل تحت پوشش بیمه هستند؟

برخی از بیمه‌ها خدمات مراقبت از بیمار در منزل را پوشش می‌دهند. برای اطمینان بهتر است با شرکت بیمه خود تماس بگیرید.

خدمات پرستاری بیمار در منزل شامل چه بیمارانی می‌شود؟

پرستاری از بیمارانی که دچار سکته مغزی شدند یا CVA
پرستاری از بیماران ICU در منزل
مراقبت از بیماران CCU
پرستاری از بیماران حمله و سکته قلبی
پرستاری از بیماران پس از عمل جراحی
پرستاری از بیماران پارکینسون و آلزایمر
پرستاری ازبیماران سرطانی
پرستاری از بیماران MS و ALS
پرستاری بیماران دچار معلولیت و ناتوانی حرکتی

خدمات دیگر مرکز پرستاری سفیر آرامش

ارائه خدمات پرستار سالمند، جهت مراقبت و نگهداری از سالمند شما در منزل

پرستار کودک

اعزام پرستار کودک و مراقب نوزاد جهت نگهداری از کودک دلبند شما در منزل

وظایف و ویژگی‌های پرستار بیمار در منزل و بیمارستان

پس از استخدام پرستار بیمار در منزل، یکسری وظایف و خدمات مراقبتی و نگهداری بیمار می‌بایست ارائه شود که البته بر اساس نوع قرارداد پرستار، این وظایف می‌توانند متفاوت باشند.

برخی از این خدمات عبارتند از:

 • طراحی برنامه مراقبتی و اجرای آن با توجه به دستور پزشک.
 • انجام انواع تزریقات و پانسمان و سرم تراپی.
 • مراقبت از سوند، بگ‌ها و تراشه و لوله گذاری‌ها.
 • توجه به دستگاه‌های ثبت علائم حیاتی.
 • توجه به تغذیه بیمار یا انجام تغذیه با لوله و یا تغذیه وریدی.
 • توجه به میزان مواد دریافتی و دفعی بیمار.
 • توجه به سلامت روانی بیمار.
 • بررسی روزانه بیمار از نظر زخم بستر و عفونت و قارچ‌های پوستی.
 • کمک به جابجایی بیمار، تغییر وضعیت بیمار در تخت و غیره.
 • نگهداری از بیمار در حال احتضار.
 • توجه به زمانبندی مصرف دارو‌ها و یادآوری آن به بیمار.
 • ارزیابی محیط اطراف بیمار و حفظ امنیت بیمار.
 • ارائه توصیه‌های لازم در زمینه مناسب سازی محیط زندگی بیمار.

پرستار بیمار با خدماتی که به شخص مریض در منزل ارائه می‌دهد، می‌تواند نقش چشمگیری در روند بهبود وی داشته باشد.

خدمات مراقبت از بیمار برای چه گروهی از بیماران مناسب است؟

خدمات پرستاری بیمار در منزل برای دسته گسترده‌ای از بیماران و بیماری‌ها مناسب است. در زیر به برخی از این بیماری‌ها اشاره شده است:

 • بیماران مزمن: افرادی که به بیماری‌های مزمن مانند دیابت، بیماری قلبی، بیماری ریوی، بیماری عصبی و بیماری کلیوی مبتلا هستند؛ نیازمند مراقبت و پیگیری مستمر هستند. خدمات پرستاری بیمار در منزل، می‌تواند به مدیریت و کنترل بیماری‌ها کمک کند و از بروز برخی از عوارض جلوگیری نماید.
 • بیماران تازه مرخص: بیمارانی که اخیراً از بیمارستان یا مراکز بهداشتی مرخص شده‌اند؛ نیازمند مراقبت و نگهداری اصولی هستند. پرستار بیمار در منزل می‌تواند به تعویض وسایل پزشکی، مدیریت داروها و ارائه راهنمایی‌های لازم به بیمار و خانواده‌اش درباره دوران نقاهت بیمار بپردازد.
 • بیماران مسن: افراد سالمند که به دلیل ضعف فیزیکی یا مشکلات حرکتی نیازمند کمک در انجام فعالیت‌های روزمره هستند؛ می‌توانند از خدمات پرستاری سالمند در منزل بهره‌ ببرند. پرستار بیمار در منزل می‌تواند به آن‌ها در حمام‌دهی، تغذیه، تمرینات فیزیکی و مدیریت داروها کمک کند.
 • بیماران پس از عمل جراحی: بعد از عمل جراحی، مراقبت و نظارت دقیق در منزل اهمیت بالایی دارد. مراقب بیمار در منزل می‌تواند به تعویض باندها، درمان زخم، ارائه تمرینات توانبخشی و مدیریت درد کمک کند و فرآیند بهبودی را تسریع بخشد.

از آنجایی که ماندن و طی کردن روند درمان در محیط منزل برای شخص بیمار بسیار مطلوب‌تر از بیمارستان است، پرستاران متخصص نیز می‌توانند به روند سرعت بخشند و کمک بزرگی به بهبود بیمار کنند.

مزایای استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل

استفاده از خدمات مراقبت از بیمار در منزل مزایای زیادی به‌ دنبال خواهد داشت. برخی از آن‌ها عبارتند از: آزاد شدن تخت بیمارستان، برخورداری از مراقبت ویژه و اختصاصی، بهبود وقت و هزینه اطرافیان، آرامش بیشتر بیماران و البته کیفیت بالاتر پرستاری. در ادامه این مزایا به اختصار شرح داده شده است:

مراقبت و نگهداری بیمار در منزل

برقراری یک ارتباط دوستانه و محبت‌آمیز با بیمار سبب آرامش خاطر و تجدید روحیه‌ی فرد تحت مراقبت می‌شود که در سرعت بهبود وضعیت جسمانی وی نیز تاثیرگذار است.

کمک به انجام نظافت شخصی بیمار

در زمان بیماری به دلیل ضعف مداوم جسمانی و تاثیرات احتمالی داروها در عدم تعادل فرد بیمار، از وظایف پرستار و مراقب بیمار است که در انجام اموراتی مانند استحمام، استفاده از سرویس بهداشتی، نظافت لباس‌ها و غیره کمک کنند.

توجه به فرآیند درمانی بیمار

یکی از وظایف مهم پرستار بیمار در منزل، یادآوری دارو، تعویض پانسمان و تمیز کردن زخم‌ها در صورت نیاز است. پرستار بیمار می‌تواند با پزشک معالج در ارتباط باشد و در صورت نیاز به تهیه گزارش‌هایی از روند بهبود بیمار بپردازد.

انجام تزریقات و تعویض پانسمان

از دیگر وظیفه پرستار بیمار می‌توان به انجام تزریقات در منزل، عوض کردن پانسمان و بانداژ و شست‌و‌شوی زخم اشاره داشت. بیمارانی که در دوران نقاهت پس از عمل هستند و یا به زخم بستر دچار می‌باشند، از این خدمات توسط پرستار بهره‌مند می‌شوند.

آزاد شدن تخت بیمارستان

اگر بیمار وضعیتی داشته باشد که قابل نگهداری در منزل باشد، این امر باعث می‌شود تخت بیمارستان برای بیمارانی که به مراقبت‌های بیمارستانی نیاز دارند خالی شود و با توجه به کمبود تخت‌های بیمارستانی و شلوغی بیمارستان‌ها، این عمل یک کار بسیار انسان دوستانه می‌باشد. می‌توان یک پرستار را به صورت اختصاصی در اختیار داشت و از تمام خدماتی که برای درمان به فرد بیمار ارائه می‌دهد استفاده کرد. به‌ علاوه سرعت بهبود بیماری، زمانی که فرد در خانه مراقبت می‌شود؛ به مراتب بیشتر از زمانی است که فرد بیمار دوران درمان و نقاهت خود را در بیمارستان طی می‌کند.

مراقبت های تخصصی

انواع بیماری‌ها به صورت مزمن و حاد وجود دارند که افراد را درگیر کرده و در این هنگام این افراد نیاز به مراقبت‌های تخصصی و ویژه دارند. نحوه تغذیه، مصرف دارو‌ها و درمان‌های دیگر مانند: تزریقات و پانسمان جزو موراد تخصصی است که معمولاً خانواده‌ها در صورت نداشتن تخصص و تجربه کافی، نمی‌توانند این کارها را انجام بدهند.

بهبود شرایط اطرافیان از نظر وقت و هزینه

با بستری شدن بیمار در بیمارستان، اطرافیان و خانواده او نیز به عنوان همراه بیمار مشغول نگهداری از او خواهند بود و زمان و هزینه زیادی را برای رفت و آمد به بیمارستان متحمل خواهند شد. افرادی که همراه بیمار در بیمارستان هستند، دچار مشکلات فراوانی هستند. همراه بیمار در محیط بیمارستان‌ با توجه به این موضوع که امکانات رفاهی خاصی دریافت نمی‌کند، در معرض بیماری‌های متفاوت قرار می‌گیرد و شرایط بیمارستان می‌تواند به روحیه او آسیب بزند؛ بسیار شرایط سخت و طاقت فرسایی را تحمل می‌کند و البته، هزینه‌های بسیار بالاتری نیز نسبت به استخدام پرستار بیمار خصوصی در منزل دارد. اما حضور پرستار بیمار در خانه، تمامی این مشکلات را برطرف خواهد کرد. همچنین، از نظر صرفه اقتصادی نیز این کار به نفع بیمار و خانواده او خواهد بود.

آرامش بیشتر بیماران

بسیاری از بیماران در بیمارستان احساس استرس و ناخوشایندی می‌کنند، بلعکس فضای خانه باعث می‌شود بیمار احساس راحتی و آرامش کند. حضور داشتن در کنار اعضای خانواده و زندگی در کنار عزیزان برای سالمندان و بیماران بسیار روحیه‌ بخش است و افراد امید بیشتری خواهند داشت و این موضوع در تسریع بهبودی آن‌ها نیز تاثیر گذار است.

کیفیت بیشتر پرستاری

از آنجایی که، پرستاری بیمار در منزل به تناسب با وضعیت بیمار برنامه‌ریزی می‌شود؛ از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است.

مزایای استخدام پرستار بیمار در منزل تهران

پرستاری از بیماران در منزل
ارائه گزارش از وضعیت بیمار
مصرف به موقع داروها
رفع نیازهای شخصی بیمار
آماده کردن غذای بیمار

قیمت و هزینه پرستار بیمار در منزل

دستمزد پرستاری از بیمار در منزل و همراه بیمار در بیمارستان معمولاً تحت تأثیر عوامل متعددی تعیین می‌گردد. در زیر به برخی از عوامل تعیین هزینه استخدام پرستار بیمار اشاره می‌کنیم:

 • نوع خدمات: قیمت نگهداری از بیمار در منزل بستگی به نوع خدمات مورد نیاز بیمار دارد. برخی خدمات پرستاری بیمار مانند: تزریق دارو، تغذیه خاص، مدیریت درد و توانبخشی نیاز به تخصص و مهارت بیشتری دارند که ممکن است قیمت نگهداری از بیمار را افزایش دهد.
 • مدت زمان: قیمت پرستار بیمار در منزل معمولاً بر اساس مدت زمان مورد نیاز برای ارائه خدمات تعیین می‌شود؛ اگر نیاز به پرستاری بیشتری در طول روز یا شب دارید، هزینه بیشتری می‌بایست پرداخت کنید.
 • محل جغرافیایی: دستمزد پرستار و همراه بیمار در منزل یا بیمارستان ممکن است بستگی به محل سکونت شما فرق داشته باشد. در برخی مناطق، هزینه‌های عمومی بالاتر هستند که بر قیمت تاثیر می‌گذارد.
 • تعداد پرستاران: اگر نیاز به چندین پرستار در منزل دارید، هزینه بیشتری را باید متحمل می‌شوید.
 • زمان و تجربه پرستار: پرستاران باتجربه بیشتر، ممکن است قیمت دستمزد بالاتری داشته باشند. همچنین، در شرایط اضطراری و در روزهای تعطیل، هزینه پرستاری ممکن است افزایش یابد.
  برای اطلاع دقیق از هزینه نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه پرستاری سفیر آرامش تماس بگیرید.

نکات مهم استخدام همراه پرستار و همراه بیمار در منزل یا بیمارستان

بهتر است قبل از اقدام به استخدام و یا انتخاب پرستار بیمار در منزل یا بیمارستان به این نکات توجه داشته باشید:

 • برای استخدام پرستار در منزل حتما از طریق مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل که با مجوز وزارت بهداشت و آموزش پزشکی فعالیت می کنند اقدام کنید.
 • مراکز معتبر را بیابید و خدمات آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید.
 • با توجه به این موضوع که بیمار ممکن است به علت مشکلات پیش‌بینی نشده، در طول شبانه روز نیاز به مراقبت داشته باشد؛ بهتر است از مراکز خدماتی که امکان ارائه خدمات پرستاری شبانه‌ روزی دارند، استفاده کنید.
 • پیش از اقدام برای استخدام پرستار بیمار، دوره ای آزماشی را برای ارزیابی عملکرد پرستار بیمار در نظر بگیرید.
 • حتما از نیروهای با سابقه و با تجربه که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند برای مراقبت از عزیزانتان استفاده کنید.

از آنجایی که پرستار بیمار نقش پررنگی در بهبود بیمار و طی کردن دوره مریضی دارد؛ پس باید یک پرستار متخصص و ماهر را انتخاب و استخدام کنید و از خدماتش بهره ببرید.

ویژگی پرستار بیمار خوب

در زمان استخدام پرستار بیمار در منزل؛ باید به نکات مختلفی از نظر حرفه‌ای و رفتاری در پرستار توجه کنید:

 • پرستار باید بتواند با بیمار رابطه صمیمانه‌ای برقرار کند و شرایط بیمار را درک کند.
 • در زمان مناسب وضعیت بیمار را ارزیابی کند و به سرعت عکس العمل مناسب نشان دهد.
 • با توجه به اینکه سلامتی یک فرد درمیان است تمام توجه خود را به بیمار معطوف کند.
 • از صحبت کردن با موبایل و خوابیدن در ساعات کاری حتی اگر بیمار خواب باشد؛ اجتناب کند.
 • در زمان مشخص و مقرر در محل کار حضور یابد و در زمان مشخص بیمار را ترک کند.
 • پرستار همچنین باید منعطف باشد و آمادگی لازم جهت شرایط ناگهانی و غیرمنتظره داشته باشد.

خیلی خوب است که قبل از استخدام پرستار بیمار در منزل، ابتدا انتظارات، نیاز‌ها و خواسته های خود و بیمارتان را مشخص کنید و سپس باتوجه به آن، بتوانید پرستاری متناسب با نیاز‌هایتان انتخاب کنید.

خدمات نگهداری از بیمار سفیر آرامش

مرکز خدمات پرستاری در منزل سفیر آرامش با پشتیبانی ۲۴ ساعته از زمان انعقاد قرارداد در کنار شماست تا بهترین خدمات پرستار بیمار، را برای شما فراهم کند.‌ پرستاران مجرب ما با دلسوزی تمام به امر نگهداری و مراقبت از بیماران می‌پردازند. جهت اطلاعات بیشتر درباره خدمت پرستاری از بیمار در منزل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

guest
18 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری