پرستار بیمار، خدمات نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل

از آنجایی که دوران بیماری برای خود شخص و اطرافیان او دوران سخت و حساسی است، بنابراین برای مراقبت از بیمار باید احتیاطات لازم در نظر گرفته شده تا بهبودی زودتر حاصل شود. از مهم ترین چالش های نگهداری از بیمار، رعایت نکته های مهم و خاص پس از ترخیص آن شخص از بیمارستان است. اینجاست که احساس نیاز به یک پرستار بیمار حرفه ای و متخصص پررنگ تر می شود.

پرستار بیمار با توجه به نیاز‌های بیمار و وضعیت سلامتی او می‌تواند به صورت شبانه روزی به ارائه خدمت بپردازد و یا فقط در صورت نیاز به انجام خدمات خاص مانند تعویض پانسمان، تزریقات و … به منزل بیمار مراجعه کند. شرکت پرستاری سفیر آرامش در جهت راحتی شما کلیه خدمات پرستاری از جمله اعزام پرستار بیمار به منزل را ارائه می‌دهد.

پرستار بیمار در منزل

استفاده از خدمات پرستاری در منزل مانند سایر خدماتی که در عصر حاضر با سرعت بالا در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد، از سوی مراکز خدمات درمانی و مراقبتی در منزل برای خانواده‌ها فراهم شده، و به دلیل تأثیر مثبت آن بر زندگی افراد روز به روز با استقبال بیشتری روبه‌رو می‌شود.

پرستار بیمار فردی است که در مراقبت از بیمار‌ها و انواع بیماری‌های حرکتی و جسمی تخصص بالایی داشته و مدارک خود را از مراجع معتبر دریافت کرده است. این پرستاران به حد مناسبی آموزش دیده آمد و تجربه کافی در نگهداری و مراقبت از بیماران را دارند. در واقع همه این پرستاران که برای مراقبت از بیمار‌ها به منزل افراد مختلف طبق قرارداد اعزام می‌شوند، تجربه بالایی در نگهداری از بیماران دارند. استفاده از این افراد برای نگهداری از سالمندان بیمار یا افرادی که به صورت مزمن یا حاد دچار مشکل هستند موضوعیت فراوانی دارد.

خدمات پرستاری در منزل

 • طراحی برنامه مراقبتی و اجرای آن با توجه به دستور پزشک
 • انجام انواع تزریقات و پانسمان و سرم تراپی
 • مراقبت از سوند، بگ‌ها و تراشه و لوله گذاری‌ها
 • توجه به دستگاه‌های ثبت علائم حیاتی
 • توجه به تغذیه بیمار یا انجام تغذیه با لوله و یا تغذیه وریدی
 • توجه به میزان مواد دریافتی و دفعی بیمار
 • توجه به سلامت روانی بیمار
 • بررسی روزانه بیمار از نظر زخم بستر و عفونت و قارچ‌های پوستی
 • کمک به جابجایی بیمار، تغییر وضعیت بیماری در تخت و …
 • مراقبت از بیمار در حال احتضار
 • توجه به زمانبندی مصرف دارو‌ها و یادآوری آن به بیمار
 • ارزیابی محیط اطراف بیمار و حفظ امنیت بیمار
 • ارائه توصیه‌های لازم در زمینه مناسب سازی محیط زندگی بیمار

مزیت استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل

مزایای استفاده از خدمات پرستار بیمار در منزل

آزاد شدن تخت بیمارستان

با ترخیص بیمار از بیمارستان، یک تخت آزاد شده و در اختیار بیمارانی که نیاز بیشتری به مراقبت در بیمارستان دارند قرار می‌گیرد. با توجه به کمبود تخت‌های بیمارستانی و شلوغی بیمارستان‌ها این یک کار بسیار مناسب برای نگهداری از بیماران در منزل به شمار می‌رود. می‌توان یک پرستار را به صورت اختصاصی در اختیار داشت و از تمام خدماتی که برای درمان به فرد بیمار ارائه می‌دهد استفاده کرد. سرعت بهبود بیماری در زمانی که فرد در خانه نگهداری می‌شود، به مراتب بیشتر از زمانی است که فرد بیمار دوران درمان و نقاهت خود را در بیمارستان طی می‌کند.

مراقبت های تخصصی

انواع بیماری‌ها به صورت مزمن و حاد وجود دارند که افراد را درگیر کرده و در این هنگام این افراد نیاز به مراقبت‌های تخصصی و ویژه دارند. نحوه تغذیه و مصرف دارو‌ها و درمان‌های دیگر مانند تزریقات و پانسمان جزو موراد تخصصی است که معمولاً خانواده‌ها در صورت نداشتن تخصص، تجربه کافی نمی‌توانند این کارها را انجام بدهند.

بهبود شرایط اطرافیان از نظر وقت و هزینه

با بستری شدن فرد در بیمارستان، اطرافیان نیز به عنوان همراه بیمار درگیر مراقبت از بیمار خواهند بود و زمان و هزینه زیادی را برای رفت و آمد متحمل خواهند شد؛ اما حضور پرستار در منزل تمامی این مشکلات را برطرف خواهد کرد. افرادی که در بیمارستان بیمار بستری شده دارند دچار مشکلات فراوانی هستند. همراهی بیمار در محیط بیمارستان‌ها با وجود اینکه امکانات رفاهی خاصی در آن‌ها در اختیار همراه بیمار قرار نمی‌گیرد، بسیار سخت و طاقت فرساست و البته هزینه‌های بسیار بالاتری نیز نسبت به استخدام پرستار خصوصی در منزل دارد؛ از این رو از نظر صرفه اقتصادی نیز این کار به نفع بیمار و اطرافیان او خواهد بود. 

آرامش بیشتر بیماران

فضای بیمارستان در بسیاری از بیماران باعث استرس و احساس ناخوشایندی است. اما محیط خانه برای بیمار سرشار از آرامش است. حضور در کنار افراد خانواده و زندگی در کنار عزیزان برای سالمندان و بیماران بسیار روحیه بخش است و افراد امید بیشتری برای بهبودی خواهند داشت.

کیفیت بیشتر پرستاری

خدمات پرستاری در منزل به دلیل اینکه متناسب با شرایط یک بیمار برنامه‌ریزی می‌شود، از کیفیت و دقت بالاتری برخوردار است.

ویژگی پرستار بیمار در منزل

در زمان استخدام پرستار بیمار در منزل باید به نکات مختلفی از نظر حرفه ای و رفتاری در پرستار توجه کنید. پرستار باید بتوآمد با بیمار رابطه صمیمانه ای برقرار کند و شرایط بیمار را درک کند. در زمان مناسب وضعیت بیمار را ارزیابی کند و به سرعت عکس العمل مناسب نشان دهد. با توجه به اینکه سلامتی یک فرد درمیان است تمام توجه خود را به بیمار معطوف کند. از صحبت کردن با موبایل و خوابیدن در ساعات کاری حتی اگر بیمار خواب باشد، اجتناب کند.

در زمان مشخص و مقرر در محل کار حضور یابد و در زمان مشخص بیمار را ترک کند. پرستار همچنین باید منعطف باشد و امادگی لازم را برای شرایط ناگهانی و غیرمنتظره داشته باشد.

 

پرستار بیمار در منزل چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

شرایط استخدام پرستار بیمار در منزل

برای استخدام پرستار در منزل حتما از طریق مراکز ارائه دهنده خدمات پرستاری در منزل که با مجوز وزارت بهداشت و آموزش پزشکی فعالیت می کنند اقدام کنید.

مراکز معتبر را بیابید و خدمات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. با توجه به اینکه احتمال تغییر در وضعیت سلامتی بیمار در طول شبانه روز وجود دارد ترجیحا از مراکزی که خدمات شبانه روزی ارائه می دهند استفاده کنید.

قبل از اقدام به استخدام پرستار ساعاتی را برای ارزیابی عملکرد و فعالیت پرستار بیمار در نظر بگیرید.

حتما از نیروهای باسابقه و با تجربه که ذارای تحصیلات دانشگاهی هستند برای مراقبت از عزیزانتان استفاده کنید.

مرکز پرستاری در منزل سفیر آرامش با پشتیبانی ۲۴ ساعته از زمان انعقاد تا انتهای ان در کنار شماست تا بهترین خدمات را برای شما فراهم کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۲ از ۵
از مجموع ۶ رای
Call Now Button