کودک

هزینه پرستار کودک در منزل

برای بررسی هزینه پرستار کودک در منزل بایستی به عامل ها و فاکتورهای خاصی توجه داشته باشید. ساعات کاری، تعطیلات، شرایط جسمی کودک و میزان دانش پرستار می توانند این هزینه ها را دستخوش تغییر قرار دهند. در ادامه به بررسی هرچه بیشتر هزینه پرستار کودک خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اهمیت استخدام پرستار کودک

پیش از آن که به بررسی قیمت پرستار کودک در منزل بپردازیم لازم است تا اشاره ای به اهمیت استخدام این پرستاران داشته باشیم. این روزها والدین بسیار زیادی را می توان که به دلیل موقعیت شغلی امکان مراقبت از کودک خود را ندارند. در چنین شرایطی نیاز به یک پرستار که توانمندی بالایی برای مراقبت از کودک شما داشته باشد احساس می شود. این پرستاران در صورتی که به درستی انتخاب شوند می توانند بر کیفیت ترتیب فرزندان شما و روند رشد آن ها تاثیرات مثبت بسیار زیادی داشته باشند، هدف مرکز پرستاری سفیر آرامش ارتقای سطح رضایت‌مندی شما عزیزان است

برای درک بهتر این مطلب مقاله بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری را مطالعه کنید

عوامل موثر بر هزینه پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی عوامل موثر بر قیمت خدمات پرستاری کودک در منزل پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در حال حاضر موسسات پرستاری بسیار زیادی وجود دارند که می توانند خدمات پرستاری از کودم را به شما ارائه نمایند. انتخاب یک مرکز پرستاری مجرب که از کادر کاملا متخصص برخوردار باشد اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور معمول چنین موسسه هایی دارای پرستارانی مجرب هستند که در حوزه روانشناسی کودک و کودک یاری تحصیل کرده و دانش و مهارت بالایی دارند.

این امر به شما اطمینان خاطر می دهد که از یک پرستار تحصیل کرده و حرفه ای برای مراقبت از کودک خود کمک گرفته اید. نکته ای که اهمیت بسیارزیادی دارد توجه به حقوق پرستار کودک در منزل است زیرا این افراد نیز دارای حق و حقوقی خاصی بوده و شما ملزم به پرداخت آن ها هستید. به طور کلی قیمت پرستار کودک در منزل به عامل های خاصی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر می شوند و نباید به سادگی از کنار آن ها عبور کرد.

 • تعداد کودکانی که پرستار بایستی از آن ها در منزل مراقبت کند.
 • میزان مهارت و دانش پرستار برای نگهداری اصولی و صحیح از کودک شما
 • فاصله محل زندگی پرستار تا محل زندگی شما
 • وظایف و انتظاراتی که از پرستار کودک خود دارید.
 • تعداد ساعات کاری پرستار
 • تعداد روزهای که پرستار بایستی طی هفته در منزل شما به مراقبت از کودک بپردازد.
 • مدرک تحصیلی پرستار

بیشتر بخوانبد: هزینه پرستار کودک چقدر است و چه زمانی پرداخت می شود؟

مکان نگهداری از کودک و تاثیرات آن بر تعرفه پرستار کودک

مکانی را که قصد نگهداری از کودک خود در آنجا توسط پرستار دارید یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم و اثرگذار بر هزینه نکهداری از کودک در منزل می باشد. در صورتی که منزل شما فاصله زیادی تا منزل پرستار و یا وسایل نقلیه عمومی داشته باشد، قیمت پریتار نیز افزایش خواهد یافت.

تعداد ساعات نگهداری از کودک و تاثیرات آن بر قیمت پرستار

پرستاران برای مراقبت از کودک در منزل یک برنامه کاری خاص دارند. این برنامه به ۴ دسته تقسیم شده و موارد زیر را شامل می شود.

 • سه روز در هفته
 • ۸ ساعت در روز
 • ۱۲ ساعت در روز
 • پرستاری به صورت شبانه روزی

هرکدام از این ساعات کاری می توانند شما را متحمل هزینه های متفاوتی کنند. به طور معمول تعرفه پرستار کودک شبانه روزی در منزل بیشتر از موارد دیگر خواهد بود زیرا مسئولیت های پرستار کودک شما نیز افزایش خواهد یافت. اگر نیاز داشته باشید که پرستار طی روز ساعاتی را بیشتر در منزل شما بماند این ساعات به عنوان اضافه کاری در نظر گرفته می شوند و شما ملزم به پرداخت هزینه های اضافه کاری نیز هستید. با ارزیابی این شرایط می توان به اطلاعات بیشتری درباره هزینه پرستار کودک در منزل دست یافت.

بیشتر بخوانبد: دستمزد پرستار کودک و سالمند چه قدر است؟ تفاوت ها و هزینه ها

تاثیرات تعطیلات بر هزینه پرستار کودک در منزل

روزهای تعطیل می توانند تاثیرات قابل توجه ای بر قیمت پرستار کودک در منزل داشته باشند. طی روزهای تعطیل والدین نیازی به پرستاری برای مراقبت از کودک خود ندارند و این امر می تواند موجب کاهی هزینه ها شود. در صورتی که قصد دارید تا در روزهای تعطیل نیز از خدمات پرستاری از کودک بهره مند شوید بایستی هزینه بیشتری برای این امر بپردازید. تعرفه پرستار کودک شبانه روزی در منزل نیز در چنین شرایطی افزایش خواهد یافت.

پیشنهاد مقاله: دستمزد پرستار کودک و سالمند چه قدر است؟ تفاوت ها و هزینه ها 

محاسبه قیمت پرستار کودک در منزل

هزینه پرستار کودک

حقوقی که عمدتا برای پرستران مراقب کودک در نظر گرفته می شود به صورت ماهیانه پرداخت می شوند. همان گونه که می دانید پایان هرماه شما موظف به پرداخت حقوق پرستار کودک خود هستید. در شرایطی نیز ممکن است پرستار به صورت سعتی و یا هفتگی نیاز به دریافت حقوق باشد. در چنین شرایطی نیز لازم است با توجه به توافقاتی که داشته اید حقوق پرستار را در انتها پرداخت کنید. پرستاران کودک با توجه به محدوده سنی کودک شما دارای شرایط متفاوتی هستند.

وضعیت جسمی کودک شما نیز می تواند تاثیرات قابل توجه ای بر حقوق پرستار ودک در منزل داشته باشد که نباید نسبت به آن بی توجه بود. برخی کودکان نیاز به مراقبت های ویژه دارند و این امر شرایطی را ایجاد می کند که شما نیاز به یک پرستار با تجربه تر داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره پرستار کودک ارزان قیمت می توانید با کارشناسان ما در موسسه سفیر آرامش ارتباط برقرار نمایید.

تجربه کیفیت بالا خدمات پرستاری کودک با سفیر آرامش

ما در مجموعه سفیر آرامش این اطمینان خاطر را به شما خواهیم داد که پرستارانی کاملا حرفه ای و مجرب را برای نگهداری از کودکان شما اعزام نماییم. تعرفه خدمات ما از قیمت مناسبی برخوردار بوده و کیفیت بالای این خدمات می تواند رضایت شما را جلب سازد.

پیشنهاد مقاله: هرآنچه نیاز است از استخدام پرستار کودک در منزل بدانید+وظایف

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که تعرفه هزینه پرستار کودک شبانه روزی در منزل بیشتر است. عوامل مختلفی می توانند بر هزینه استخدام پرستار موثر باشند که با بررسی این عوامل می توانید به اطلاعات خوبی درباره تعرفه خدمات پرستاری کودک در سال ۱۴۰۲ دست یابید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button