درخواست پرستار | مشاوره رایگان

روش های انتخاب کفش مناسب برای کودک

انتخاب کفش مناسب برای کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  موارد بسیاری هستند که شما باید قبل از خرید یک جفت کفش مناسب برای کودک خود در نظر بگیرید. به منظور جلوگیری از محدودیت تحرک طبیعی پای کودک ، بسیار مهم است که کفشی راحت انتخاب کنید. یعنی از مواد نرم، انعطاف پذیر و قابل تنفس ساخته شده باشد که به کفش اجازه می دهد تا با شکل طبیعی پا سازگار شود.

  پای نوزاد آمادگی تطبیق با کفش را ندارد. چون استخوان و ماهیچه‌های کوچکی دارد که با ورزش و به مرور زمان قوی تر می شوند. تا زمانی که کودک روی پای خود نایستاده یا در حقیقت شروع به راه رفتن نکرده یعنی حدود یک سالگی، نیازی به کفش ندارد.

  قبل از این سن جوراب ضخیم بهترین محافظ برای پاهای اوست. نکته ی مهم این که هنگام خرید کفش، کودک را با خود ببرید تا با اندازه‌ گیری دقیق پای او، کفش مناسبی بخرید. هم چنین هنگام امتحان کردن و اندازه گیری کفش، کودک باید ایستاده باشد تا به راحتی بتوانید نحوه قرارگیری انگشتان پای او در کفش را ببینید.

  انواع کفش مناسب برای کودک
  روش های انتخاب کفش مناسب برای کودک

  پیشنهاد مقاله : شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر کودکان! نقش والدین و مراقب چیست؟

  کفش چرم طبیعی مناسب برای کودک

  کفش هایی که از چرم طبیعی ساخته شده اند نرم ، بادوام و راحت هستند. چرم به دلیل قابل انعطاف بودن به مرور زمان شکل پا را تطبیق داده واجازه می دهد پا به طور طبیعی رشد کند.

  هم چنین مهم است که کفشی که انتخاب می کنید یک فضای داخلی آزاد برای پا فراهم کند و به پوست اجازه دهد نفس بکشد ، که دقیقاً یکی از ویژگی های چرم طبیعی است. کف کفش باید نرم و انعطاف پذیر باشد تا با حرکات طبیعی پا منطبق شود.

  فواید کفش مناسب برای کودک
  کفش مناسب برای کودک

  به همین دلیل بهتر است برای کودکان حتما از کفی های ساخته شده از لاستیک طبیعی استفاده شود که هم بادوام است و هم به طور طبیعی نرم و انعطاف پذیر است. کفش مناسب برای کودک باید به گونه ای باشد که پای کودک در آن سرنخورد و کودک بتواند ساعت ها با آن به سرگرمی و بازی بپردازد.

  مراقبت از کفش چرمی کودک

  یک جفت کفش چرمی در صورت مراقبت می تواند بیش تر دوام داشته باشد. از کفش های چرم طبیعی باید به طور منظم مراقبت شود تا لطافت و جلوه چرم آن حفظ شود. به همین دلیل مهم است که از همان ابتدا وهم چنین در فواصل منظم کفش ها را آغشته کنید ، زیرا این امر باعث می شود تا آلودگی سطح روی کفش از بین برود و قسمت های بیرونی کفش دیرتر فرسوده شود.

  تمیزی کفش اثر ضد آب بر روی کفش دارد که به خشک نگه داشتن پا کمک می کند. می توانید از کفش چرمی خود با اسپری موم مراقبت کنید ، استفاده از آن در همه جا آسان است و به حفظ لطافت چرم کمک می کند. هم چنین می تواند باعث شود رنگ کفش کمرنگ نشود. اگر کفش ها از جیر ساخته شده باشند ، تمیزی آن ها با مایع مخصوص این جنس باعث زنده شدن رنگ کفش می شود.

  هنگام اندازه گیری پای کودک خود، اندازه گیری هر دو پا مهم است زیرا ممکن است دقیقا به یک اندازه نباشند. وزن او باید به طور مساوی بین هر دو پا تقسیم شود. پاشنه های او را به دیوار تکیه دهید. سپس یک کتاب را طوری قرار دهید که انگشت شست او را لمس کند ، پس از آن فاصله پاشنه تا بلندترین انگشت را اندازه می گیرید. با این روش شما می توانید اندازه دقیق کفش مناسب برای کودک خود را داشته باشید.

  اندازه دو پای کودکان نوپا ممکن است حدود نیم سایز با هم متفاوت باشد. پاهای کودکان به سرعت در حال رشد بوده و اندازه آن‌ها تغییر می‌کند. هم چنین با پوشیدن جوراب، امتحان کردن کفش بسیار دقیق‌تر و آسان تر خواهد بود.

  انواع کفش مناسب برای کودک
  اندازه دو پای کودکان نوپا ممکن است حدود نیم سایز باهم متفاوت باشد.

  کیفیت یا زیبایی؟

  کیفیت را نباید فقط احساس کرد. باید قابل مشاهده نیز باشد. کفش ها متناسب با تغییر فصل طراحی می شود. رنگ و طرح های جذاب به کفش کودکان اضافه می شود. در کفش های بچگانه از چرم های براق، ستاره و چراغ استفاده می شود تا زیبا و چشمگیر باشند.

  در وهله اول کفش باید راحت و با کیفیت باشد. کفشی که طرح زیبا داشته باشد و از مواد طبیعی ساخته شده باشد که باعث تنفس و انعطاف پذیری آن شود و با فرم پای کودک شما مطابقت داشته باشد.

  اهمیت نظافت کفش برای کودک

  بعضی از والدین کفش کودکان خود را به صورت دست دوم خریداری می کنند یا کفش کودکان را برای بچه های کوچکترشان نگه می دارند، اما کارشناسان نسبت به این کار هشدار می دهند. امکان رشد قارچ یا زگیل در همه کفش ها فراهم است.

  اهمیت سایز کفش برای کودک

  لیندا گولت ، رئیس فروشگاه زنجیره ای کفش کودکان در کانادا می گوید: “پهنای کفش و قابلیت انعطاف پذیری آن به صورتی که کف کفش به راحتی خم شود و اندازه گیری پای کودک بسیار مهم هستند.” در مورد سایز کفش ، با توجه به این که احتمالاً فرزند شما هر سال به دو تا سه جفت کفش احتیاج دارد شاید بخواهید کفشی بخرید که سایز آن کمی بزرگ تر باشد.

  گولت معتقد است: “این همان چیزی است که برای بزرگسالان نیز وجود دارد: آیا شما راحت می توانید با کفش های بزرگ راه بروید؟ نه، به علاوه اگر کفش خیلی بزرگ باشد ، قسمت انعطاف پذیرکف کفش در جای اشتباه قرار می گیرد و به درستی از پا محافظت نمی کند. ”

  کفش های نامناسب ممکن است منجر به لغزش ، سر خوردن و زمین خوردن شوند که درنهایت منجر به آسیب مچ پا می شود. بنابراین وقت کافی در فروشگاه بگذارید تا نحوه راه رفتن فرزندتان با کفش جدید را ببینید و در صورت راحتی فرزندتان آن را بخرید.

  مراحل خرید کفش مناسب برای کودک

  اولین مرحله ی خرید کفش برای کودک یا نوزاد این است که یک متخصص ارتوپد پاهای کودک را اندازه بگیرد. برای خرید کفش به فروشگاه‌هایی بروید که یک قسمت جداگانه برای کفش کودک دارد.

  به طور کلی باید حدود یک سانتی‌متر جلوی کفش فضای خالی باشد و این مقدار نباید بیش از یک سانتی‌متر باشد چون در این صورت کودک نمی‌تواند به راحتی راه برود و بدود.

  کفش کودک اگر تنگ یا سفت وسخت باشد از رشد صحیح پا جلوگیری می کند و باعث بروز مشکلاتی در آینده می شود. تقریبا تمام مردم با پاهای سالم به دنیا می آیند ولی این سلامت پاها در 40% آن ها در زمان بزرگسالی حفظ شده است.

  کفش مناسب برای کودکان
  مراحل خرید کفش مناسب برای کودک

  بهتر است کف کفش دارای برجستگی های ضعیف باشد تا مانع از سر خوردن کودک شود.همیشه سعی کنید انتخاب طرح و رنگ کفش را به عهده کودک بگذارید و از او نظر بخواهید.

  فروشگاه هایی که مخصوص فروش کفش کفش مناسب برای کودک هستند با نحوه برخورد با کودکان و رفتار آن ها آشنایی دارند. به طور مرتب از کودک بپرسید که در کفش خود احساس راحتی دارد یا خیر. از این طریق می توانید متوجه شوید چه زمانی برای خرید کفش جدید مناسب است.

  نرم و انعطاف پذیری رویه کفش نیز مهم است که باعث می شود کودک به راحتی راه برود و جریان خون در پای او در گردش باشد.این کار به رشد طبیعی و شکل گیری درست پای او نیز کمک می کند.

  پا قلب دوم انسان است و اگر کفش نامناسب باشد باعث بروز مشکلات قلبی نیز خواهد شد.نکته آخر این که طبق تحقیقات انجام شده پای افراد به صورت طبیعی صبح ها حدود نیم سایز کوچک تر است لذا پیشنهاد می شود برای کودک خود عصرها یا شب به خرید کفش بروید.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و کادری مجرب و متخصص در ارائه خدمات مراقبت و پرستار کودک در منزل امادگی دارد به صورت شبانه روزی به همشهریان گرامی ارائه خدمت نماید.

  منبع : shoes-for-children

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان