درخواست پرستار | مشاوره رایگان

نکات ایمنی ضروری منزل برای پرستاری از سالمند در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  به عنوان پرستار سالمند مراقبت از فرد دارای آلزایمر میتواند استرسزا باشد. با رعایت این نکات ایمنی به سالمند کمک کنید که از آسیب دور بماند.ایمنی خانه برای همه مهم است،  به خصوص اگر شما پرستار سالمند دارای بیماری آلزایمر باشید. یک فرش و یا اسباب‌بازی بر روی پله‌ها به آسانی میتواند باعث افتادن سالمند و یا آسیب رسیدن به او شود.

  به عنوان پرستار سالمند برای جلوگیری از این شرایط استرس‌زا و خطرناک، این نکات ایمنی خانه را در نظر بگیرید.

  ارزیابی ایمنی منزل

  قبل از استخدام  پرستار سالمند به رفتار، توانایی‌ها و سلامت سالمندتان را در نظر بگیرید.آیا او می تواند از پله‌ها با خیال راحت استفاده کند؟ آیا در خواب راه میرود؟ آیا او قبلا افتاده است؟ سپس هر اتاق را برای خطرات احتمالی بررسی کنید و تغییرات مورد نیاز را یادداشت کنید به یاد داشته باشید که تغییر محیط، احتمالا موثرتر از تلاش برای تغییر رفتار سالمند شما خواهد بود.این تغییرات باید با توجه به پیشرفت بیماری به طور دوره‌ای عوض شوند.

  نکات ایمنی در حمام و دستشویی

  نصب میله  قبل از استخدام پرستار سالمند یک صندلی در داخل دوش قرار دهید. در نزدیکی توالت، وان و کنار دوش میله  نصب کنید. سردوش دستی هم میتواند مفید باشد. سطوح لغزنده را نشانی کنید اگر حمام موکت شده نیست، پادری غیرلغزنده در داخل دوش ،کنار وان،دستشویی و سینک قرار دهید.از یک پوشش مخزن روی شیر وان حمام استفاده کنید  قبل از استخدام پرستارسالمندیک پوشش لاستیکی روی  شیر وان نصب کنید تا در صورت افتادن سالمند روی آن  از آسیب رساندن به او جلوگیری شود.

  نکات ایمنی در حمام و دستشویی برای سالمندان
  برای افزایش امنیت سالمندان در نزدیکی توالت، وان و کنار دوش میله نصب کنید.

  محصولات خطرناک یا وسایل الکتریکی را قفل کنید  قبل از استخدام پرستارسالمندقفل  بر روی کابینت‌ها و کشو‌ها نصب کنید تا دسترسی به مواد خطرناک را محدود کنید. قفل در را بردارید  قبل از استخدام پرستارسالمند قفل در حمام و دستشویی را بردارید تا در صورتی که سالمند به طور اتفاقی در را قفل کرد بتوانید او را خارج کنید.

  همچنین بخوانید: راهنمای استخدام پرستار سالمند مطلوب برای مراقبت از سالمند در منزل

  نکات ایمنی در آشپزخانه

  از دسترسی به وسایل خطرناک جلوگیری کنید  قبل از استخدام پرستار سالمند دستگیره‌های ایمنی را بر روی اجاق گاز نصب کنید تا سالمند نتواند اجاق گاز را روشن یا خاموش کنید.قفل‌کردن مواد کابینت  قبل از استخدام پرستار سالمندقفل‌های بچه بر روی کابینت‌ها و کشوها نصب کنید تا دسترسی به محصولات تمیزکننده ، الکل، کبریت، چاقو، قیچی و حتی کیسه‌های پلاستیکی را محدود کند.

  نکات ایمنی در اتاق‌خواب

  مانیتور برای نظارت به سالمند در اتاق‌خواب نصب کنید قبل از استخدام پرستار سالمند نصب این دستگاه به پرستار سالمند کمک میکند که اگر سالمند به کمک نیاز داشته باشند ،زودتر متوجه شود.مخصوصا اگر زوال عقل سالمند پیشرفنه باشد.

   

  هنگام استفاده از وسایل گرمایشی احتیاط کنید قبل از استخدام پرستار سالمند بخاری‌های قابل حمل را از اتاق او خارج کنید. اگر سالمند شما از پتو الکتریکی یا پد گرم استفاده می کند، کنترل را دور از دسترس او قرار دهید.به عنوان پرستار سالمند اگر سالمند شب‌ها برای خوردن ، نوشیدن و یا استفاده از دستشویی بیدار میشود، قبل از رفتن به رختخواب، این نیازها را برای او فراهم کنید.

  نکات ایمنی در پذیرایی

  اتاق به‌هم‌ریخته نباشد پرستار سالمند مبلمان و سیم‌ها و کابل‌ها را سر راه قرار ندهید. کیسه‌های پلاستیکی را دور از  دسترس قرار دهید. دکوراسیون را کمتر کنید. برگ‌های گیاهان بزرگ را هرس کنید و در صورتی که گیاه سمی نگه‌داری میکنید ، آن را از اتاق خارج کنید.

  نکات ایمنی در پذیرایی برای افزایش امنیت سالمندان
  اتاق به‌هم‌ریخته نباشد و پرستار سالمند مبلمان و سیم‌ها و کابل‌ها را سر راه قرار ندهید.

  علامت گذاری درهای شیشه ای، پنجره ها و مبلمان  شیشه‌ها را در محدوده دید سالمند علامت‌گذاری کنید که بتواند آنها را تشخیص دهد.مراقب شومینه باشید  به عنوان پرستار سالمند هیچوقت او را در کنار آتش تنها نگذارید.

  نکات ایمنی خارج از منزل

  راه‌های خروجی را بررسی کنید  اگر سالمند از واکر یا صندلی چرخدار استفاده می کند، اطمینان حاصل کنید که در صورت لزوم بتواند به راحتی از منزل خارج و یا داخل شود . در صورت لزوم سطح شیب‌دار قرار دهید و یا در ورودی را بزرگتر کنید.پله‌ها را ایمن کنید  قبل از استخدام پرستار سالمند لبه پله‌ها را با نوار روشن را علامت بزنید. برای جلوگیری از افتادن سالمند از پله‌ی خیس و یا یخ زده در زمستان ، پله‌ها را ایمن کنید.دسترسی به استخر   را محدود کنید  قبل از استخدام پرستار سالمند، اگر استخر شنا و یا جکوزی دارید دورش حفاظ نصب کنید.

  یک در ورودی همراه با قفل نصب کنید و هنگامی که از استخر استفاده نمیکنید آن را بپوشانید. از ‌به‌هم‌ ریختگی اجتناب کنید  به عنوان پرستار سالمند شلنگ و شاخ و برگ درختان را در مسیر راه قرار ندهید. منابع سوخت را در دسترس قرار ندهید منابع سوخت برای استفاده از باربیکیو یا تجهیزات دیگررا هنگامی که نیاز ندارید دور از دسترس قرار دهید.

  سایر اقدامات ایمنی

  آمادگی برای شرایط اورژانسی  شماره تماس‌های اضطراری و آدرس خانه را در نزدیکی تلفن برای پرستار سالمند قرار دهید.نور کافی در شب  به عنوان پرستار سالمند کنار تخت سالمند و در دستشویی در شب چراغ قرار دهید تا در صورت بلند‌شدن سالمند نور کافی باشد و عدم حضور نور باعث افتادن او نشود.

  سطوح لغزنده یا ناهموار را تعمیر کنید . به عنوان پرستار سالمند قالیچه ‌هایی که ممکن است باعث افتادن سالمند شود را بردارید.تلفن و پیغام‌گیر را تنظیم کنید زنگ تلفن خانه  را برای جلوگیری از حواس پرتی و سردرگمی  کم کنید. پیغام‌گیر را طوری تنظیم کنید که بعد از کمترین تعداد بوق فعال شود. سالمند دارای آلزایمر ممکن است نتواند جواب تلفن را بدهد.

  آلارم دود و  مونوکسید کربن نصب کنید آلارم‌ها را در نزدیکی آشپزخانه و محل خواب سالمند نصب کنید.به یاد داشته باشید، توجه به ایمنی خانه می تواند به سالمند کمک کند تا استقلال خود را حفظ کند  و استرس پرستار سالمند را هنگام مراقبت از سالمند کاهش دهد.

  در این مطلب از مرکز پرستاری سفیر آرامش نکات ایمنی ضروری منزل برای پرستاری از سالمند در منزل را با هم بررسی کردیم. 

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان