راهنمای استخدام پرستار سالمند مطلوب برای مراقبت از سالمند در منزل

بی اختیاری ادرار و تعویض لباس سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  استخدام پرستار سالمند یا (Hiring a Senior Caregiver) یکی از چالش برانگیز ترین و حساسترین تصمیماتی  است که  ممکن است یک خانواده با آن روبرو شوند. برای استخدام پرستار سالمند توجه به جزییات و در نظر گرفتن کلیه جوانب امری مهم و اجتناب ناپذیر است. با تمرکز به اولویت هایی موردنظر می توان اتخاد این تصمیم را ساده تر نموده که در این مقاله به بیان موارد مهم می پردازیم. در ارتباط با استخدام یک پرستار سالمند برای پرستاری از سالمند در منزل، ما به دنبال یک فرد با توانایی‌ها و ویژگی‌های ویژه‌ای هستیم. این فرد باید دارای تجربه کافی در زمینه مراقبت از افراد سالمند و آگاهی کامل از نیازهای آنان باشد. همچنین باید توانایی ارتباط موثر با سالمند و خانواده او را داشته باشد تا بتواند به خوبی نیازها و تمایلات آنان را درک کند.

  استخدام پرستار سالمند براساس ارزیابی سطح نیاز سالمند

  سطح کمک مورد نیاز را تعیین کنید. با سالمند خود و پزشک او مشورت کنید، نیازها و محدودیت ها ی سالمند مورد مراقبت را از قبل مشخص و لیست کنید، سلیقه و انتظارات خود، سالمند و پزشک او را بنویسید. آیا به مراقبت های پزشکی در خانه مانند فیزیوتراپی یا مدیریت دارو نیاز دارید؟ آیا به مراقبت شخصی غیر پزشکی مانند کمک در حمام، لباس پوشیدن، توالت فرنگی و تهیه غذا احتیاج دارید؟ یا اساساً به دنبال همراه یا دوستی برای سالمند خود هستید؟ آیا برای تمیز کردن خانه، خرید، تعمیر و نگهداری منازل و کارهای روزمره و یا پرداخت قبض و غیره به کمک نیاز دارید؟
  در هنگام استخدام پرستار سالمند در منزل، ابتدا براساس میزان استقلال، ترجیحات و توان مالی خود، تعیین کنید که پدر یا مادر مسن شما به چه نوع دستیاری نیاز دارند.

  استخدام پرستار سالمند براساس نیازهای سالمند
  استخدام پرستار سالمند براساس ارزیابی سطح نیاز سالمند

  غالباً ، افراد سالمند به یک مراقب در منزل با تجربه قبلی،جهت مراقبت هایی از جمله انج های شخصی مانند استحمام و تعویض پانسمان، انتقال ایمن سالمند، کمک در راه رفتن، آماده سازی غذا و یا کمک به غذا خوردن نیاز دارند.

  اگر به دنبال کمک های اساسی در خانه در زمینه تمیز کردن، شست و شو و موارد دیگر هستید مراقب با تجربه کافی است. با تمام اصطلاحات مختلفی که برای توصیف مراقبین استفاده می شود گیج نشوید، در عوض به جستجوی شخصی با شرایط و تجربه مناسب بپردازید که بتواند به درستی از فرد سالمند مورد نظر شما مراقبت کند.

  پس از مشخص کردن اینکه چه نوع کمکی لازم است، لیستی از وظایف مراقب را تهیه کنید. این شرح شغل بعداً به عنوان قراردادی امضا می شود که توسط مراقب تازه استخدام شده و خود شما امضا می شود. دشوارترین مرحله استخدام پرستار، در واقع یافتن مراقب مناسب برای انجام کار است.

  انتخاب روش جستجو برای استخدام پرستار سالمند

  هدف یافتن یک مراقب قابل اعتماد ، دلسوز و مسئول است. آیا با مشورت گرفتن از یک مرکز پزشکی که سابقه ی ارائه خدمات به سالمندان در منزل را دارد،احساس اطمینان بیشتری دارید؟ یا ترجیح می دهید مستقیماً، از طریق معرفی دوستان و همکاران یا یک پیمانکار مستقل پرستار سالمند خود را استخدام کنید؟

  روش جست و جوی پرستار سالمند حرفه ای
  راهنمای استخدام پرستار سالمند

  هر روشی را که انتخاب کنید، شما و سالمند باید در صورت امکان با متقاضیان این شغل مصاحبه حضوری داشته باشید.

  با استفاده از لیستی که تهیه کرده اید سوالات خود را مطرح کرده و در مورد شرایط شغلی مورد انتظار خود صریح و صادق باشید. قرارداد کار تنظیم کنید؛ قرارداد کار براساس شرح وظایف مراقب سالمند تنظیم شود و باید شامل موارد زیر باشد:

  • مقدار دستمزد زمان و نحوه پرداخت دستمزد
  • ساعت کاری
  • نحوه محاسبه اضافه کار و مرخصی
  • کار در روز های تعطیل
  • شرح شغل
  • مدت زمان قرارداد
  • مشخص کردن رفتار های غیرقابل قبول در محل نگهداری سالمند (مانند سیگار کشیدن،تنها گذاشتن سالمند و غیره)
  • شرایط فسخ قرارداد (تعداد دفعات اخطار ، دلایل خاتمه بدون اطلاع قبلی و غیره)
  • امضای کارمند و کارفرما
  • تاریخ

  منبع ارجاع یا مرجعی که می توانید در طول جستجو و تحقیقات خود با آنها تماس بگیرید، لیستی داشته باشید. اگر نمی دانید چه سوالاتی را می توانید از یک مراقب خصوصی بپرسید، با یک مرکز مراقبت پزشکی تماس بگیرید.

  راهنمای استخدام پرستار سالمندمرکز باید در مشاوره دادن به شما مفید باشد، زیرا شما مشتری احتمالی هستید. بعد از اینکه متقاضیان را از طریق تلفن غربالگری کردید، باید شخصاً با کسانی که به نظر قابل قبول هستند مصاحبه حضوری داشته باشید. برای ارائه نظر دوم، از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود دعوت کنید که در مصاحبه شرکت کنند. همیشه تعاملات بین مراقب و شخصی که تحت مراقبت قرار می گیرد را با دقت مشاهده کنید.
  اگر در حال مصاحبه برای استخدام پرستار سالمند با یک مرکز ارائه مراقبت های پزشکی هستید، از آن‌ها بخواهید با مراقبان در خانه خود مصاحبه کنید. بسیاری از مراقبان روی کاغذ خوب به نظر می رسند، اما به دلایل فرهنگی، مذهبی، اجتماعی یا هر دلیل احتمالی دیگر دل‌خواه و مناسب شما نیستند. شما ممکن است فردی را که مرکز به شما اختصاص داده است رابه هر دلیلی دوست نداشته باشید.

  منابع استخدام پرستار سالمند را بررسی کنید

  مهم است که قبل از استخدام پرستار منابع قبلی را به دقت بررسی کنید ، با همه کسانی که به عنوان مرجع به شما ارائه داده می شود صحبت کنید. منظور از منابع و مراجع، نفرات قبلی تحت مراقبت توسط مراقب یا پرستار مورد نظر شماست. شما به دنبال شخصی هستید که قابل اطمینان و قابل اعتماد باشد و همچنین فردی که صلاحیت انجام کار را دارد.

  بررسی سوابق کیفری

  حتی اگر کسی گواهی عدم سو پیشینه داشته باشد ممکن است برای موارد دیگری که مربوط به شما است قابل اطمینان نبوده و یا خطر ایمنی داشته باشد. (استفاده از مواد مخدر؛ رانندگی تحت تأثیر الکل یا مواد مخدر؛ رانندگی بدون گواهینامه رانندگی یا بیمه)
  اگر از مرکز پزشکی و پرستاری یا نمایندگی مراقب با تجربه استخدام می کنید، اطمینان حاصل کنید که مرکز بررسی سو پیشینه افراد را در دستور کار دارد.

  استخدام پرستار سالمند با توجه به شرایط سالمند

  استخدام پرستار سالمند باید با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای ویژه‌ای که به سالمندی او مرتبط است، انجام شود. این شرایط ممکن است شامل تجربه در مراقبت و ارتباط با افراد سالمند، تسلط بر مشکلات بهداشتی و پزشکی متداول در این گروه سنی، توانایی در ارائه حمایت روحی و اجتماعی به سالمندان، و شناخت کامل از نیازها و محدودیت‌های فیزیکی و روانی آن‌ها باشد. استخدام پرستار سالمند با توجه به این شرایط، بهبود کیفیت مراقبت‌های سالمندان را تضمین می‌کند و به ایجاد یک محیط مطمئن و حمایت‌کننده برای این افراد کمک می‌کند.

  شما می خواهید یک مراقب استخدام کنید که در زمینه های خاصی که در آنها به کمک نیاز دارید، تجربه داشته باشد. سالمندانی که به بیماری آلزایمر مبتلا هستند غالباً در توالت و استحمام به کمک نیاز دارند، بنابراین به دنبال شخصی باشید که تجربه همکاری با سالمندان مبتلا به این بیماری را داشته باشد.

  نظارت بر عملکرد پرستار سالمتد

  برای نظارت بر کیفیت خدماتی که مراقب ارائه می دهد ، برنامه ای تنظیم کنید. این به ویژه برای اعضای خانواده مهم است. این کار را با برقراری تماس شخصی با مراقب و ملاقات منظم در منزل با سالمند و گرفتن گزارش های دوره ای از مراقب و مرکز پرستاری انجام دهید. در نظر بگیرید که اگر خودتان قادر به انجام این کار نیستید، یک مدیر مراقبت از سالمندان را به طور مستقل استخدام کنید. در صورت عدم پیگیری مراقب یا آژانس یا بروز مشکل ، برنامه پشتیبان تهیه کنید. مراقب علائم سو استفاده یا غفلت باشید و فعالیت مشکوک مراقب را به آژانس گزارش دهید.

  ویژگی های مهم در هنگام استخدام پرستار سالمند

  چالش های انتخاب و استخدام پرستار در منزل مناسب با شرایط سالمندان، به خودی و خود بسیار زیاد است و معمولا خانواده‌ها در این زمان می‌خواهند دقیقا بدانند که توقعتشان از فرد مراقبت سالمند در خانه باید چه چیزی باشد و او چه ویژگی‌هایی برای نگهداری از سالمند باید داشته باشد. در ادامه لیستی از ویژگی‌های ضروری پرستاران سالمند را آورده‌ایم:

  • شفقت
  • صبر و حوصله
  • وقت شناسی
  • مطمئن
  • انعظاف پذیر در شیفت‌های کاری

  داشتن این خصوصیات در پرستار سالمند، چالش‌های نگهداری و مراقبت از سالمندان را به حداقل می‌رساند و نگرانی خانواده‌های سالمندان را از نوع مراقبت فراهم شده برای سالمندان می‌کاهد.

  همدلی و شفقت

  ضروری است که یک مراقب عالی تمایل به کمک داشته باشد. با نشان دادن همدلی و شفقت، یک مراقب به فرد می فهماند که به آن‌ها اهمیت می دهد.

  شفقت و مهربانی در پرستاران سالمند
  راهنمای استخدام پرستار سالمند

  به عنوان مثال، آن‌ها در جهت کمک کردن سعی خواهند کرد و آنچه را که می توانند برای کمک به آنها ارائه می دهند. نه به این دلیل که مجبور هستند، بلکه به این دلیل که آن‌ها از صمیم قلب این کار را دوست دارند.

  داشتن صبرو حوصله زیاد

  هنگامی که با شخصی که به مراقبت در منزل نیاز دارد کار می کنند، مهم است که صبور باشند و او را درک کنند. بنابراین مراقب، کمک می کند تا گاهی خود را جای شخص مقابل قرار دهد. امتحان کند و ببیند ممکن است درخواست کمک از مردم چگونه باشد.

  وقت شناسی

  یک مراقب خوب شخصی است که می توان روی حضور به موقع او حساب کرد. به عنوان مثال، اگر اظهار نماید که در ساعت مشخصی در منزل حضور خواهد داشت دقیقا در همان ساعت در آنجا خواهند بود. وقت شناسی باعث افزایش احساس اعتماد به فرد می شود.

  قابل اعتماد بودن

  اکثر افرادی که به خدمات مراقبت از سالمند در منزل نیاز دارند در موقعیت آسیب پذیر قرار دارند. زیرا آن‌ها شخصی را به خانه خود دعوت می کنند تا در نزدیکی اشیا با ارزش آنها باشد. یک مراقب عالی شخصی است که از این نظر قابل اعتماد باشد؛ و اعتماد به آنها برای محرمانه نگه داشتن اطلاعات مشتری بسیار مهم است.

  اهمیت انعطاف پذیری در استخدام پرستار سالمند

  مانند اکثر موارد در زندگی، ممکن است نیازها تغییر کنند و اتفاقات غیر منتظره ای رخ دهد؛ بنابراین مهم است که یک مراقب خوب بتواند روند کار را طی کند. انعطاف پذیری برای ارائه مراقبت خوب مهم است.
  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات پرستار سالمند، نگهداری از کودکان و بیماران گرامی، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان گرامی می باشد. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته تا در اسرع وقت از خدمات پرستار های مجرب و آموزش دیده این مرکز بهره مند گردید.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  7 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری