درخواست پرستار | مشاوره رایگان

0 تا 100 انتخاب پرستار کودک مناسب

انتخاب پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  داشتن یک تصمیم درست در انتخاب پرستار کودک، مسئله بسیار مهمی برای خانواده‌هایی است که شرایط نگهداری تمام وقت از کودک خود را ندارند. استخدام پرستار کودک مناسب باید با توجه به شرایط افراد، نیازها و خواسته‌هایشان از پرستار انجام شود و این امر می‌بایست در زمان مصاحبه با پرستار مطرح شود. از طرفی توجه به خصوصیات پرستار کودک در منزل هم مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است زیرا باعث می‌شود تا کودک علاوه‌‌ بر رشد فیزیکی، رشد ذهنی و روحی هم داشته باشد.

  در حقیقت خانواده‌های شاغل یا افرادی که توانایی و فرصت نگهداری از کودک خود را ندارند، به دنبال پرستاری خواهند بود که به‌صورت نیمه‌وقت یا شبانه‌روزی، وظیفه نگهداری و مراقبت از کودک را بعهده بگیرد. اما برای اینکه با وظایف اصلی پرستار کودک در منزل بیشتر آشنا شوید و اهمیت انتخاب درست پرستار کودک را درک کنید تا انتهای متن همراه ما باشید.

  پرستار کودک کیست؟

  پرستار کودک، فردی است که برای نگهداری و پرستار کودک در منزل حضور خواهد داشت. همچنین او می‌تواند از امکانات خانه برای نگهداری از کودک استفاده کند. در حقیقت پرستار کودک برای زمان‌هایی استخدام می‌شود و در منزل حضور دارد که والدین در خانه نیستند و کودک یا نوزاد نیاز به مراقبت دارند.

  پرستار کودک کیست؟
  پرستار کودک مناسب در منزل، فردی است مهربان و صبور.

  پرستار کودک مناسب، دوره‌های آموزشی مختلفی را پشت سر گذاشته و برای نگهداری از کودکان آموزش‌های مختلفی را دیده است. در حقیقت یک پرستار کودک با مهارت‌ها و توانایی‌های کودک در سنین مختلف آشنا است.

  همچنین پرستار کودک مناسب در منزل، فردی است مهربان و صبور که با روحیه‌ای مناسب بتواند از کودک یا کودکان مراقبت کند و ارتباط موثری داشته باشد. به طور کلی می‌توان پرستار در منزل به صورت پاره وقت، تمام وقت و شبانه روزی استخدام کرد تا از نوزاد و کودک شما مراقبت کند.

  وظایف اصلی پرستار کودک در منزل

  وظایف پرستار کودک در منزل با توجه به سن کودک و درخواست‌های خانواده و والدین ممکن است با تغییراتی همراه باشد. به این معنا که برخی از والدین در زمان‌های خاص کنار کودک خود هستند و برخی دیگر به طور تمام وقت کودک را به پرستار می‌سپارند. خب مشخص است که در این شرایط پرستار تقسیم وظایف متفاوتی دارد.

  به طور مثال: پرستاری که از کودک به طور شبانه روزی مراقبت می‌کند. باید به تغذیه، تعویض پوشک، پر کردن اوقات فراقت، کمک به بهداشت و حتی خواب کودک هم اهمیت دهد، پس این موارد جزء وظایف او خواهد بود. اما در سوی دیگر اگر پرستار کودک در منزل تنها نیمی ‌از روز را به پرستاری از کودک بپردازد، ممکن است که برخی از وظایف گفته شده را برعهده داشته باشد.

  به طور کلی انتخاب پرستار کودک، نیاز به تحقیق و تمرکز دارد تا فردی را استخدام کرد که به انجام وظایف خود پایبند باشد. از این‌رو وظایف کلی پرستار کودک به شرح زیر هستند:

  نگهداری فیزیکی از کودک

  نگهداری فیزیکی از کودکان یکی از اولین وظایف پرستار کودک است که باید در طول روز به آن پرداخت. همچنین با توجه به اینکه کودکان به خصوص در سنین کم کنجکاوی زیادی دارند و ممکن است که با خطرات مختلفی مانند: افتادن از پله، نزدیک شدن به شعله گاز و لمس اجسام تیز روبه‌رو باشند. بهتر است که پرستار در نگهداری فیزیکی کودک هوشمندانه عمل کند. در نتیجه برای حفظ سلامت کودک، نیاز به مراقبت مداوم وجود دارد.

  اهمیت به رژیم غذایی و تغذیه

  تغذیه نوزادان و کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. با انتخاب پرستار کودک مناسب، نگرانی برای رژیم غذایی و تغذیه کودک نخواهید داشت. زیرا پرستار‌ها به موضوع تغذیه، اهمیت زیادی می‌دهند.

  اهمت رژیم غذای کودک
  کودکان با بازی کردن می‌توانند فعالیت مغز و ذهن خود را تقویت کنند.

  مصرف غلات، میوه، سبزیجات برای گروه‌های سنی مختلف با دستور رژیم غذایی گوناگونی تجویز می‌شود. که پرستار کودک می‌تواند با آشنایی به این موضوع، بهترین تغذیه را برای کودک فراهم کند. همچنین توجه داشته باشید که تهیه وعده‌های غذایی و میان وعده کودک هم  برعهده پرستار است.

  اهمیت به رعایت نکات بهداشتی کودک

  همیشه در محیط اطراف کودکان، باکتری‌ها و ویروس‌های مختلفی وجود دارند که با عدم رعایت بهداشت ممکن است کودک را بیمار کنند. از این‌رو با استخدام پرستار کودک مناسب، می‌توان از بروز بیماری‌های مختلف جلوگیری کرد.

  همچنین بخوانید: انتخاب پرستار کودک مناسب برای فرزندتان

  در حقیقت پرستار به تمیزی و بهداشت دست‌ها هنگام غذا خوردن اهمیت می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که کودک هر جسمی‌ را داخل دهان خود کند.

  بازی‌های فکری

  کودکان با بازی کردن می‌توانند فعالیت مغز و ذهن خود را تقویت کنند. بنابراین پرستار کودک موظف است که زمانی از روز را به بازی‌های فکری با کودک اختصاص دهد. انجام بازی‌های مفید باعث می‌شود تا خلاقیت کودک پرورش کند.

  همچنین توصیه می‌شود که بازی‌های فکری در راستای انجام فعالیت‌هایی مانند: تمرین اعداد و الفبا باشد تا از طریق بازی به کودک آموزش مختلف هم داده شود. به طور حتم انجام بازی‌های فکری و تفریحی جزء وظایف پرستار کودک مناسب در منزل است تا کودک ارتباط بهتری با پرستار برقرار کند.

  کمک به کودک در انجام فعالیت‌های شخصی

  کودکان برای انجام فعالیت‌های روزانه و شخصی خود مانند: حمام کردن، تعویض لباس، کوتاه کردن ناخن‌ها و موارد مشابه دیگر توانایی کامل ندارند و نیاز است که پرستار مانند یک مادریار به آن‌ها کمک کند. به طور حتم هرچه سن کودک بیشتر شود، این همکاری کمتر خواهد شد اما باز هم نیاز است که مراقبت‌های مختلف وجود داشته باشد.

  تربیت اصولی کودک

  تربیت اصولی کودک جزء مواردی است که باید به دقت به آن توجه داشت. با انتخاب پرستار کودک مناسب می‌توانید از آموزه‌های او استفاده کنید. تا در نهایت با تلاش والدین، تربیت اصولی برای کودک انجام شود. در حقیقت زمانی که والدین در خانه نیستند، وظیفه تربیت کودک برعهده پرستار خواهد بود، در نتیجه باید هنگام استخدام پرستار کودک، حساسیت‌های ویژه‌ای داشت.

  رابطه دوستانه با کودک

  برقراری رابطه دوستانه با کودک یکی از وظایف مهم پرستار است. زیرا کودک تا با پرستار خود رابطه صمیمی ‌برقرار نکند، همکاری کافی برای سایر وظایف پرستار هم نخواهد داشت. بنابراین پرستار باید تمام سعی خود را داشته باشد تا رابطه دوستانه‌ای با کودک برقرار کند.

  اهمیت به خواب و استراحت کودک

  خواب و استراحت کودک موضوع مهمی هستند که باید به آن توجه داشت و این وظیفه پرستار کودک در منزل است. خواب بخش مهمی ‌از رشد کودکان را تشکیل می‌دهد و  باید در طول روز، فعالیت‌ها به گونه‌ای باشند تا کودک به راحتی به استراحت بپردازد.

  اهمیت انتخاب درست پرستار کودک

  استخدام پرستار کودک مناسب باعث می‌شود تا کودک رشد کند و نگرانی برای تربیت و آموزش‌ها وجود نداشته باشد. دقت داشته باشید که تمام وظایف پرستار کودک از قبل باید برای او مشخص باشد تا در زمانی که والدین در منزل حضور ندارند، کودک با کمبودی مواجه نشود.

  در حقیقت انتخاب پرستار کودک را باید به مراکز معتبر پرستاری سپرد تا با بررسی‌های لازم بهترین گزینه‌ها را به شما معرفی کنند. یک پرستار مناسب در منزل باید ویژگی‌های مختلفی مانند: صبر و حوصله، مهربانی، خلاقیت، همراهی کودک، مهارت خوب گوش دادن به کودک و برخورد دوستانه همراه با لبخند‌های واقعی داشته باشد.

  بنابراین مهم است که برای انتخاب پرستار کودک مناسب به خصوصیات پرستار کودک در منزل اهمیت داد و سابقه‌های کاری او را بررسی کرد.

  چرا نیاز به پرستار کودک داریم؟

  برخی از خانواده‌ها و والدین شرایط نگهداری کودک خود را به صورت 24 ساعت شبانه روز ندارند و نمی‌توانند فرزند خود را در منزل تنها رها کنند. مشغله‌های کاری یا عدم توانایی نگهداری کودک از سوی والدین به دلیل بیماری‌های مختلف، باعث شده است تا از پرستار کودک برای مراقبت و نگهداری استفاده کرد.

  همچنین برخی از والدین هم هستند که حضور کامل در خانه دارند. اما ترجیح می‌دهند که کودک آن‌ها پرستار داشته باشد تا یکسری آموزش‌ها را اصولی‌تر دریافت کند.

  در نتیجه برای پاسخ به سوال چرا نیاز به پرستار کودک داریم؟ باید بگوییم که نگهداری و مراقبت از کودک اولویت هر خانواده‌ای است. در نتیجه برای حفظ سلامت و امنیت کودک از پرستار استفاده می‌شود.

  4 مهارت‌ها اساسی پرستار کودک

  با توجه به اینکه بیشتر خانواده‌ها به دنبال استخدام پرستار کودک مناسب در منزل هستند. در نتیجه مهم است که پرستار‌ها هم مهارت‌های کافی داشته باشند. ارتباط با کودک یکی از سخت‌ترین کارهایی است که باید به آن تسلط داشت و با ترفند‌های مختلف ارتباط موثری برقرار کرد.

  در حقیقت پرستار کودک با بهره‌مندی از مهارت‌های ارتباطی می‌تواند عملکرد مناسب‌تری داشته باشد. از این‌رو مهم است که با چهار مهارت اساسی پرستار کودک آشنا بود که به شرح زیر هستند.

  ارتباط با کودک

  همانطور که اشاره شد مهم‌ترین مهارت پرستار کودک ارتباط‌گیری است. کودکان در سنین مختلف برای اینکه احساس امنیت داشته باشند به والدین خود وابسته هستند، اما اگر به هر دلیلی والدین نتوانند در کنار کودک باشند، این نقش را پرستار باید برعهده گیرد.

  رابطه خوب پرستار با کودک
  رابطه صمیمانه پرستار کودک با نوزاد بسیار اهمیت دارد.

  در نتیجه مهارت ارتباط‌گیری یکی از ویژگی‌های مهم پرستار است که در برخورد اول با کودک، بتواند احساس امنیت و محبت را ایجاد کند.

  مهارت کافی هنگام بیماری کودک

  بیماری یکی از چالش‌ها و مشکلاتی است که در زندگی همه افراد و کودکان ممکن است، رخ دهد. پرستار حرفه‌ای باید برای مدیریت بیماری و بهبود وضعیت کودک مهارت کافی داشته باشد.

  همچنین پرستار کودک باید به دارو و علائم بیماری توجه داشته باشد و برای جلوگیری از پیشرفت بیماری، اقدامات لازم را انجام دهد.

  اعتماد به نفس

  به‌طور حتم می‌دانید که اعتماد به نفس منشاء ارتباط‌گیری مناسب و درست است. اگر پرستاری اعتماد به نفس کافی نداشته باشد، نمی‌تواند با کودک ارتباط بگیرید و حتی در برخی از مواقع، کودک حرف‌شنوی از پرستار ندارد. بنابراین این موضوع می‌تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند.

  نگهداری و تربیت کودک

  تربیت اصولی و نگهداری از کودک یکی از مهم‌ترین مهارت‌های پرستار کودک است. والدین باید هنگام انتخاب پرستار کودک به این موضوع دقت داشته باشند. زیرا کودک، زمان زیادی را با پرستار سپری می‌کند و نیاز است که پرستار مهارت تربیت نوین را داشته باشد. در حقیقت پیشرفت کودک نیاز به تربیت اصولی دارد و منجر به رشد ذهنی و فیزیکی می‌شود.

  هزینه استخدام پرستار کودک مناسب در منزل

  هنگامی‌ که والدینی برای استخدام پرستار اقدام می‌کنند، نیاز است که درباره هزینه‌های استخدام پرستار کودک در منزل هم اطلاعاتی داشته باشند. پیدا کردن پرستار برای کودک نیاز به بررسی اولویت‌ها و شرایط مختلف دارد.  عوامل مختلفی در هزینه استخدام پرستار کودک تاثیر خواهند گذاشت که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • مدت زمان درخواست سرویس برای نگهداری پرستار کودک
  • درخواست خدمات مختلف
  • فاصله محدوده محل سکونت کودک و پرستار
  • وضعیت روحی و جسمی ‌کودک تحت مراقبت

  در حقیقت نمی‌توان یک هزینه مشخص را اعلام کرد، زیرا شرایط هر خانواده‌ای برای نگهداری کودک متفاوت است.

  مزایای استخدام و انتخاب پرستار کودک از مرکز سفیر آرامش

  مرکز سفیر آرامش به عنوان ارائه‌دهنده خدمات پرستاری؛ در کنار والدین و خانواده‌هایی است که قصد استخدام پرستار را دارند. ما با به‌کارگیری کادری مجرب و آموزش دیده در حوزه‌های پرستاری و نگهداری از کودک، سالمند و بیمار آمادگی ارائهبا کیفیتخدمات پرستاری به همشهریان عزیز تهرانی را داریم.

  همچنین می‌توانید برای استخدام پرستار کودک مناسب از مرکز سفیر آرامش استفاده کنید. انتخاب پرستار کودک از مراکز سفیر آرامش با مزیت‌های مختلفی هم همراه است که شامل: پشتیبانی 24 ساعته، جابه‌جایی پرستار، مشاوره رایگان و موارد مختلف دیگر است.

  در این مطلب، به طور کلی ما سعی کرده‌ایم که شما را با خصوصیات پرستار کودک در منزل آشنا کنیم، اما اگر سوال یا ابهامی در باره نحوه استخدام پرستار کودک در منزل، خصوصیات پرستار کودک در منزل یا هر مورد دیگر ‌دارید که در این متن به آن اشاره نشده است، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. مشاوره‌های مرکز سفیر آرامش در مدت زمان کوتاهی به سوالات شما پاسخ خواهند داد.


  سوالات متداول

  1. هزینه استخدام پرستار کودک چقدر است؟
   هزینه پرستار کودک با توجه به عوامل مختلفی مانند: مدت زمان درخواستی برای سرویس و محدوده محل سکونت تفاوت‌هایی دارد.
  2. مهم‌ترین نکات هنگام استخدام پرستار چه مواردی است؟
   هنگام استخدام پرستار باید عدم سابقه کیفری را بررسی کرد و درباره مهارت‌ها اطلاعات کافی داشت.
  3. پرستار کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟
   پرستار کودک باید صبور، مهربان، با انگیزه، خلاق و توانمند باشد.
  4. چرا بهتر است پرستار کودک در منزل استخدام کرد؟
   زیرا کودک آشنایی کامل با محیط خانه دارد و در محیط امن خانه بهتر می‌تواند از خدمات پرستاری بهره ببرد. بعلاوه بعلت دسترسی کودک به وسایل خانه، کودک حس بهتری خواهد داشت.
  5. وظایف پرستار کودک چیست؟
   اهمیت به تغذیه کودک، نگهداری و مراقبت، آموزش‌های مختلف و کمک به انجام فعالیت‌های روزانه کودک
  6. پرستار کودک را از کجا پیدا کنیم؟
   شما می‌توانید برای استخدام پرستار از مراکز معتبر پرستاری همچون سفیر آرامش استفاده کنید.
  7. چطور به پرستار کودک اعتماد کرد؟
   برای اعتماد به پرستار می‌توانید از طریق مرکز سفیر آرامش، درخواست خود را ثبت کنید. این مرکز با ارائه سوءپیشینه و تاییدیه توانایی‌های پرستار خیال شما را راحت می‌کند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان