درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستار سالمند شبانه روزی (نیمه وقت یا تمام وقت) از کجا بگیریم؟

پرستار سالمند شبانه روزی در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  دلیل اینکه باید استخدام پرستار سالمند شبانه روزی را جدی گرفت این است که؛ نگهداری سالمندان با توجه به برخی از بیماری‌ها نیاز به تخصص دارد. در نتیجه نمی‌توان برای استخدام پرستار سالمند نیمه وقت یا تمام وقت ریسک کرد. مراقبت‌های خاص و ویژه‌ای برای برخی از سالمندان در نظر گرفته می‌شود. نیاز است که در کنار سالمند بود تا فعالیت‌های روزانه او به خوبی انجام شود.

  همچنین برخی از خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های کاری نمی‌توانند به صورت 24 ساعته در کنار سالمند خود باشند. پس توصیه می‌شود که برای جبران این نبودن‌ها، از پرستار حرفه‌ای و متخصص استفاده کرد. اگر سالمند نیاز به مراقبت‌های ویژه دارد، شما با انتخاب پرستار مناسب می‌توانید وضعیت سالمند خود را بررسی کنید. اما به طور کلی برای اینکه بهترین پرستار را متناسب با شرایط سالمند خود استخدام کنید؛ تا انتهای متن همراه ما باشید. نکات مهم هنگام مصاحبه، گزینش پرستار سالمند را به شما یادآوری می‌کنیم.

  5 مورد از نیازهای سالمندان

  افزایش سن باعث می‌شود تا انجام برخی از فعالیت‌های روزانه و اجتماعی برای افراد سخت‌تر شود. از طرفی هم ممکن است که در دوران میانسالی و پیری به بیماری‌های خاص مبتلا شد. در این شرایط بهتر است که برای امور روزانه و برنامه‌ریزی مراقبت‌های ویژه استخدام پرستار سالمند شبانه روزی را جدی گرفت.

  پرستار مناسب با بیماری خاص سالمند شما می‌تواند با ارائه بهترین خدمات و مسئولیت‌پذیری روند رشد بیماری را کاهش دهد. به طور کلی نیاز‌های سالمندان در دوران پیری به پنج دسته تقسیم می‌شود. با به کارگیری و استخدام پرستار سالمند می‌توانید این نیاز‌ها را برطرف کنید.

  تغذیه

  تغذیه یکی از نیاز‌های مهم هر سالمندی است که باید به آن توجه ویژه داشت. برخی از سالمندان به دلیل ممنوعیت‌های دارویی و غذایی باید رژیم خاصی را رعایت کنند تا سلامت آن‌ها به خطر نیافتد. اما شاید سالمندان توانایی این را نداشته باشند که برنامه‌های غذایی خود را رعایت کنند. در این شرایط توصیه می‌شود که استخدام پرستار سالمند شبانه روزی را در برنامه خود جای دهید.

  پرستار‌ها به تغذیه سالمندان اهمیت می‌دهند و با توجه به رژیم غذایی که دارند، بهترین مواد غذایی را آماده خواهند کرد. دقت داشته باشید هنگام استخدام پرستار سالمند نیمه وقت باید موضوع تغذیه را عنوان کنید. تا در زمان نگهداری از سالمند در کنار مصرف داروها از بهترین مواد غذایی و مکمل‌ها هم استفاده کرد.

  دارو و درمان

  اطرافیان سالمند‌هایی که نیاز به مصرف دارو دارند؛ باید در تلاش باشند تا استخدام پرستار سالمند شبانه روزی یا تمام وقت را در کمترین زمان انجام دهند. تا بیمار مشکلات درمانی و مراقبت‌های پزشکی را به خوبی طی کند. زمان مصرف دارو یکی از مهم‌ترین نیاز‌های سالمندان است. زیرا اگر داروها به موقع مصرف نشوند، ممکن است که خطرات جدی برای سالمند ایجاد کند.

  مثال: فرض کنید که سالمندی دچار بیماری دیابت است. این سالمند باید به موقع برای مصرف داروهای خود اقدام کند و از رژیم غذایی هم بهره‌مند شود. در نتیجه اگر یک پرستار در کنار سالمند باشد، وعده‌های مصرف دارو را یادآوری خواهد کرد.

  فعالیت بدنی و ورزش

  انجام فعالیت‌های بدنی و ورزش‌های سبک، جزء نیاز‌های اساسی سالمندان است. باید با همکاری پرستار انجام شود.

  در حقیقت پرستار‌ها برای جلوگیری از افسردگی و زخم بستر، انجام فعالیت‌های روزانه را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

  فعالیت بدنی سالمندان
  انجام فعالیت بدنی سالمند به کمک پرستار سالمند

  دقت داشته باشید که ورزش باعث ترشح هورمون شادی می‌شود. سالمند بعد از ورزش‌های سبک، احساس خوبی خواهد داشت.

  تنها نکته مهم در فعالیت‌های بدنی این است که باید حرکات ورزشی متناسب با شرایط سالمند طراحی شوند. تا آسیبی به جسم سالمند وارد نشود. البته که این موارد را مراکز خدمات نگهداری و مراقبت سالمند و پرستار‌های متخصص به خوبی می‌دانند.

  تفریح و سرگرمی

  سالمند‌ها با توجه به شرایطی که دارند، شاید از انجام برخی از کارها منع شوند. که همین موضوع بر‌روی روحیه آن‌ها تاثیر می‌گذارد. پرستار‌ها به این موضوع واقف خواهند بود. آن‌ها می‌دانند که با بر‌طرف کردن نیاز تفریح و سرگرمی ‌سالمندان، می‌توانند روحیه ضعیف شده را تقویت کنند.

  تفریح سالمندان
  فراهم شدن تفریح و سرگرمی توسط پرستار سالمند

  اگر سالمند شرایط تفریح در خارج از خانه را دارد. توصیه می‌کنیم که در اجتماع به تفریح پرداخته شود و اگر شرایط جابه‌جایی سالمند سخت است؛ می‌توان سرگرمی‌هایی را در خانه ایجاد کرد. همچنین مهم است که تفریح مد‌نظر با شرایط سالمند همخوانی داشته باشد و او را بیش‌از‌حد خسته نکند.

  توجه به سلامت روان

  سلامت روان سالمندان باید در اولویت پرستار‌ها باشد. هنگامی ‌که برای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی اقدام می‌کنید. نیاز است که درباره توجه به سلامت روان سالمند گفتگو داشته باشید.

  پیشنهاد مقاله: تغذیه سالمندان و افراد بيمار

  به طور حتم سلامت روان به اندازه سلامت جسم اهمیت دارد. پس باید آن را جدی گرفت. همچنین با استخدام پرستار سالمند تمام وقت، می‌توان وضعیت روحی و روانی سالمند را تقویت کرد.

  مزایای پرستاری سالمند در منزل

  خانه به عنوان یک محیط آرام و امن همیشه مورد پسند همه افراد در تمام سنین است. از این‌رو، اگر سالمند بیماری دارید که نیاز به مراقبت‌های ویژه و خاص دارد. توصیه می‌کنیم که ابتدا از مزایای پرستاری سالمند در منزل استفاده کنید. تا شرایط رسیدگی بهتری را تجربه کرد. در حقیقت با نگهداری سالمند در خانه می‌توان این احساس را به سالمند القا کرد؛ که هنوز اهمیت دارد و برای بهبود وضعیت جسمی ‌و روحی از پرستار استفاده می‌شود.

  به طور کلی پیشنهاد می‌دهیم که اقدام به استخدام پرستار سالمند شبانه روزی کنید. تا از مزیت‌های مختلف بهره‌مند شوید. مهم‌ترین مزیت‌های استخدام پرستار سالمند شبانه روزی و نیمه وقت در خانه به شرح زیر هستند:

  • ایمنی و آسایش سالمند بیشتر می‌شود.
  • مدت زمان بستری در مراقبت‌های ویژه کاهش پیدا می‌کند.
  • نیاز به جابه‌جایی سالمند برای مراقبت‌های بیمارستان نیست.
  • ترافیک‌های شهری کاهش پیدا می‌کند.
  • با استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، خطر ابتلا به عفونت و سایر بیماری‌ها در سالمند کاهش پیدا می‌کند.

  همچنین با استخدام پرستار سالمند شبانه روزی و نیمه وقت می‌توانید، رشد بیماری‌های مختلف را در سالمندان کاهش دهید. همچنین با توجه به توصیه‌های پزشک، بهترین نگهداری و مراقبت را انجام شود.

  راه‌های استخدام پرستار سالمند شبانه روزی، نیمه وقت یا تمام وقت

  استخدام پرستار سالمند تمام وقت، نیمه وقت و شبانه روزی باید با توجه به شرایط اطرافیان و وضعیت سالمند انجام شود. هنگام استخدام پرستار مناسب سالمند باید به نکات مهم توجه داشت و متناسب با شرایط خود بهترین فرد را استخدام کرد.

  انتخاب نادرست پرستار ممکن است که عواقب جبران ناپذیری داشته باشد. از این رو روند رشد بیماری سالمند را با تغییرات همراه می‌کند.

  بنابراین مهم است که برای استخدام پرستار دقت زیاد به خرج داد. راه‌های مختلفی هم برای استخدام پرستار متخصص وجود دارد. مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان، جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی و معرفی از طریق دوستان و همکاران دانست. کافی است که شرایط خود را در نظر بگیرید و با توجه به آن از پرستار‌های تمام وقت و نیمه وقت استفاده کنید.

  نکات مصاحبه و گزینش پرستار سالمند در منزل

  با افرادی که برای استخدام معرفی می‌شوند، به صورت جداگانه صحبت کنید. بدین صورت با توجه به نیاز خود و سالمند عزیزتان می‌توانید بهترین پرستار را انتخاب کنید. موارد مهمی ‌وجود دارند که باید هنگام گزینش به آن‌ها توجه کرد و این موارد عبارتند از:

  • بررسی میزان سابقه کار پرستار با افراد مختلف (کودکان، بیماران و سالمندان)
  • بررسی سوابق کیفری
  • توصیف تجربیات خود در پرستاری از افراد
  • استخدام پرستار سالمند نیمه وقت یا تمام وقت، با‌توجه به شرایط سالمند خود
  • نظارت بر عملکرد پرستار سالمند

  شما باید به دنبال پرستاری باشید که تمام نیاز‌های سالمند را برطرف کند. همچنین در طول روز در کنار او باشد. مصرف داروها، تغذیه و مراقبت‌های فیزیکی مهم‌ترین نیاز‌هایی هستند که لازم است، پرستار با آن‌ها آشنا باشد. پس باید بتواند ارتباط موثری با سالمند برقرار کند.

  همچنین توجه داشته باشید که، اگر پرستار سالمند را از مراکز پرستاری استخدام می‌کنید، نیاز است که ویژگی‌های مختلفی را در نظر بگیرید. که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  مهارت‌های ارتباطی

  پرستار سالمند باید مهارت‌های ارتباطی بالایی داشته باشد تا سالمند به او اطمینان کند. با اعتماد سالمند به پرستار، می‌توان شرایط همکاری را بهبود داد و با رفتارها و خصوصیات سالمند بیشتر آشنا شد.

  علاقه قلبی به کار پرستاری

  اگر پرستاری به کار خود علاقه قلبی داشته باشد، می‌تواند سخت‌ترین شرایط را کنترل کند و از کار خود لذت ببرد. پرستاری که علاقه قلبی به مراقبت از سالمندان دارد، در تلاش است تا احساس آرامش و رضایت را در سالمند ایجاد کند تا روابط خوبی برقرار شود.

  تعهد و وجدان کاری

  پرستاری که تعهد و وجدان کاری داشته باشد، هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی مشخص خواهد بود. این پرستار حس انسان دوستی دارد و می‌داند که با تعهد به کار خود، می‌تواند شرایط بیمار را بهبود دهد.

  صبر و حوصله زیاد

  برخی از افراد در دوران سالمندی خود با ناتوانایی‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند. که در این شرایط نیاز به همکاری یک فرد دیگر را دارند. با استخدام پرستار شبانه روزی، تمام وقت یا نیمه وقت، مناسب با شرایط سالمند می‌توان، همکاری لازم را با سالمند داشت. اما نیاز است که پرستار صبر و حوصله داشته تا نسبت به رفتار سالمند انعطاف داشته باشد.

  مسئولیت پذیری

  مسئولیت‌پذیری، یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی و استخدام پرستار سالمند نیمه وقت به آن دقت داشت. فرقی ندارد که سالمند شما چند ساعت در روز خود را با پرستار سپری می‌کند. مهم این است که پرستار در این مدت زمان، احساس مسئولیت‌پذیری داشته باشد.

  روحیه و انگیزه قوی

  کار با برخی از سالمند‌های بیمار سخت است و نیاز به انگیزه بالا دارد. پرستار برای اینکه بتوانند مسئولیت مراقبت از سالمند را بر‌عهده بگیرد، باید انگیزه و روحیه خوبی داشته باشد.

  قدرت بدنی و توانایی بالا

  اطرافیان سالمندانی که می‌دانند سالمند آن‌ها، توانایی حرکتی و انجام فعالیت‌های روزانه خود را ندارند. باید هنگام استخدام پرستار سالمند به قدرت بدنی و توانایی بالای پرستار توجه داشته باشند.

  انتخاب پرستار سالمند از مراکز معتبر پرستاری

  همانطور که توضیح داده شد، روش‌های مختلفی وجود دارند تا بتوان پرستار استخدام کرد.

  اما مراجعه به وب سایت‌های مراکز معتبر پرستاری بهترین روش برای استخدام پرستار سالمند هستند. همچنین می‌توانید به صورت حضوری از این مراکز برای استخدام پرستار استفاده کنید.

  گزینش پرستار سالمند
  استخدام پرستار سالمند از مراکز معتبر

  با استخدام پرستار سالمند نیمه وقت و تمام وقت از مراکز پرستاری، می‌توانید از مزیت‌های مختلفی هم بهره‌مند شوید. که مهم‌ترین آن‌ها شامل: کاهش هزینه‌ها، مراقبت تخصصی، پشتیبانی و جایگزینی پرستار است.

  مزایای استخدام پرستار سالمند شبانه روزی از شرکت پرستاری سفیر آرامش

  شرکت پرستاری سفیر آرامش، یکی از ارائه دهنده‌های خدمات نگهداری و مراقبت سالمند است. که به صورت نیمه وقت و تمام وقت، پرستار را به محل شما اعزام خواهد کرد. با توجه به اینکه استخدام پرستار در منزل جزء اولویت‌های اطرافیان سالمند است. در نتیجه شرکت پرستاری سفیر آرامش، برای کاهش هزینه‌ها و احساس آرامش سالمند، از پرستارهای مجرب و متخصص استفاده می‌کند. همچنین می‌توانید با دریافت خدمات و استخدام پرستار سالمند از مزیت‌های این شرکت هم بهره‌مند شوید. که عبارتند از:

  • ارائه پشتیبانی شبانه‌روزی
  • نظارت برکیفیت عملکرد پرستار
  • کاهش هزینه‌ها
  • ارائه پرستار‌های متخصص
  • معرفی پرستارهای باتجربه
  • امکان جایگزینی سریع پرستار در صورت عدم رضایت خانواده سالمند

  به طور کلی مهم است که هنگام استخدام پرستار سالمند شبانه روزی و استخدام پرستار سالمند نیمه وقت به نیاز‌های سالمند توجه داشت و متناسب با آن‌ها، برای استخدام پرستار اقدام کرد. همچنین اگر سوال یا ابهامی‌ درباره خدمات نگهداری و مراقبت سالمند دارید، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید.


  سوالات متداول

  1. یک پرستار چه ویژگی‌هایی دارد؟
   صبر و حوصله
   وقت شناسی
   دارای روحیه بالا
   مطمئن
   مسئولین پذیری
   انعظاف پذیر در شیفت‌های کاری
  2. چرا پرستار در منزل استخدام کرد؟
   خانه همیشه مکانی آرام و مطمئن است و سالمند بیمار در منزل حال بهتری خواهد داشت، زیرا در مکانی آشنا هستند.
  3. بهترین روش برای استخدام پرستار چیست؟
   برای اینکه بتوان پرستار مطمئن و متخصص را استخدام کرد، نیاز است که از شرکت‌های پرستاری و مراکز مراقبتی، پرستار استخدام کرد.
  4. مهم‌ترین نیاز‌ سالمندان چیست؟
   تغذیه
   مصرف دارو‌ها
   مسئولیت پذیری
   روابط عاطفی
   مراقبت پزشکی
  5. مزیت‌های نگهداری سالمندان در خانه چیست؟
   ایمنی بالاتر
   ارتباط با نزدیکان
   کاهش اضطراب و افسردگی
   کاهش خطر ابتلا به بیماری جدید
   آزادی عمل بیشتر
   مراقبت‌های خصوصی

   

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان