پرستار کودک, کودک

بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک با مادران و کودکان

در این مقاله بهبررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک پرداخته شده است. یکی از اجزای های جدا نشدنی حرفه پرستاری مهارت های ارتباطی پرستار است، چون پرستار برای انجام وظیفه خود باید همراهی و همکاری با مادران و کودکان داشته باشد. یکی از ویژگی های مهم یک پرستار برقراری ارتباط با افراد گوناگون است. یک پرستار امکان دارد در هنگام فعالیت با افراد متفاوتی از فرهنگ و نجات ها و سوابق گوناگون ارتباط داشته باشد پس باید بتواند به طور صحیح با مادران و کودکان ارتباط داشته باشد.

پرستار کودک کیست؟بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک

به شخصی که در نگهداری و مراقبت از کودک همیار مادر باشد پرستار کودک نام دارد. بسیاری از مادران شاغل ترجیح می ‌دهند برای نگهداری از کودک خود در منزل پرستار کودک استخدام کنند. همان طور که مستحضر هستید پرستار کودک در منزل وقت زیادی با فرزند شما سپری خواهد کرد، که بر رفتار و کردار فرزند تاثیر زیادی می گذارد، بنابراین باید یک پرستار کودک که مهارت ارتباط خوبی دارد استخدام شود.

بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک

پرستار فرد آموزش دیده ایی است که برای مواظبت از کودک به خانه فرستاده می شود. در ادامه مطالب برای ارتقاء سطح توانایی ارتباط پرستار با مادران و کودکان نکات لازم ارائه داده شده است:

آرام و شمرده صحبت کردن

همان طور که مستحضر هستید، اگر کلمات به سرعت ادا شوند همانند یکدیگر خواهند بود و شنونده توانایی تشخیص آن ها را نخواهد داشت، پس پرستار باید کلمات را به طور شمرده و با دقت ادا کند.

واضح صحبت کند، نه بلند

یکی دیگر از نکات مهم مهارت ارتباطی پرستار با مادر و کودکان در زمان صحبت، در رابطه با چگونگی ادای جملات خواهد بود. در برخی مواقع ممکن است پرستار برای تفهیم یک موضوع به طرف مقابل، صدایش را بلند کند اما او باید بداند که بلند کردن صدا فقط مفهوم و موضوع را دشوارتر می کند. پرستار باید سعی کند به جای بلند صحبت کردن واضح سخن بگوید.

شنونده را در نظر داشته باشد.

صحبت هایی که پرستار کودک، با پزشک دارد متفاوت از صحبت ‌هایی که با مادران و کودکان دارد خواهد بود، بنابراین پرستار باید کلمات خود را با توجه به شرایط شخص، شنونده برگزیند.

شنونده باشد.

گوش دادن به حرف دیگران یکی از نکات مهم، مهارت های ارتباطی محسوب می شود، که یک امر دو طرفه می باشد.

 مهارت های ارتباطی پرستار کودک

 

استفاده کردن از زبان بدن

اگر از صحبت صرف نظر شود، اساس ارتباط افراد گوناگون زبان بدن در دست، صورت و … می باشد.  با بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک  متوجه ایم مسئله می شوید که پرستار  در ارتباط با مادران و کودکان این نکته رعایت کند یا خیر؟

انتخاب شرایط مناسب

برای صحبت کردن با بیمار و کودک پرستار باید یک زمان مناسب در نظر بگیرد، هنگامی که کودک استرس دارد، زمان تماشای برنامه مورد علاقه کودک، زمان مناسب صحبت کردن نیستند، اگر پرستار نتواند زمان درست برای حرف زدن با مادر پیدا کند لازم است از عبارت هشداری که من باید با شما در موضوع مهمی صحبت کنم استفاده کند.

شروع مکالمه با مسائل کوچک

زمانی که پرستار قرار است درباره مسئله مهم و جدی با مادر یا کودک صحبت کند باید با حرفای کاملاً معمولی سر حرفش را باز کند.با بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک بهترین پرستار باید انتخاب شود.

گوش دادن و پرسیدن

زمانی که پرستار بدون قطع کردن صحبت طرف مقابل به حرف های او گوش می ‌دهد. این موضوع در بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک مشخص می شود.  علاوه بر این که نشان دهنده مهارت های ارتباطی او است نمایانگر احترام به مادر و کودک نیز خواهد بود.

آماده سازی

از دیگر مواردی که در بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک، مدیریت و کنترل شرایط سخت و دشوار مهمترین وضعیت مهارتی ارتباط پرستار خواهد بود.

ارتباط بدون کلام

گاهی مواقع پرستار برای مهارت های ارتباطی به کلمات نیاز نخواهد داشت و می تواند با همراهی کودک گرفتن دست او، بدون حرف زدن یک رابطه قوی محکم و صمیمی تشکیل دهد.

نتیجه گیری بررسی مهارت های ارتباطی پرستار کودک

برقراری مهارت ارتباطی مناسب یکی از ویژگی ‌های بارز پرستاران کودک است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند تا بتوانند به درستی با کودکان و مادران آن ها ارتباط برقرار کنند و رضایت آن ها را به خود جلب کنند.

همان طور که مستحضر هستید پرستار کودک وقت زیادی با کودک صرف خواهد کرد به همین دلیل بر رفتار و شخصیت او تاثیر زیادی خواهد داشت. بنابراین باید در زمان استخدام به مهارت ارتباط پرستار کودک با کودکان و مادران توجه ایی ویژه ایی داشت.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button