صرف نظر از اینکه یک مراقب سالمند چگونه استخدام شده باشد ، ارزیابی پرستار سالمند امری حیاتی است. چرا که نگهدار سالمند قرار است برای مدتی  کوتاه و یا طولانی نزدیک ترین فرد به سالمند عزیز شما باشد.

 1. بررسی عدم سوء پیشینه: اگر از آژانس ها برای استخدام نگهدار سالمند استفاده کرده اید، گواهی عدم سوء پیشینه و سایر گزارشات مربوط را از آژانس بخواهید. همچنین گواهی سلامت جسمی و روحی نیز دارای اهمیت است و باید توسط خود شما بررسی شود. اگر نگهدار سالمند را به صورت خصوصی استخدام کرده اید، از او بخواهید که این مدارک را از مراکز و ارگان های معتبر برای شما بیاورد. این بررسی ها ارتباط مستقیمی با سلامت و امنیت سالمند عزیز شما دارد.
 2. بررسی و کنترل گواهینامه رانندگی و همچنین کیفیت رانندگی پرستار
 3. کنترل بیمه های خودرو: اگر قرار است پرستار وظیفه جابجایی سالمند شما را نیز به عهده داشته باشد، حتما از کامل بودن بیمه های خودروی در اختیار مراقب سالمند اطمینان حاصل کنید.
 4. بررسی بیمه کار نگهدار سالمند: این بیمه زمانی را که در حین کار برای نگهدار سالمند اتفاقی بیفتد و باعث آسیب دیدن او بشود پوشش می دهد.
 5. بررسی صلاحیت و مدارک تخصصی و تجربی

طرح برنامه برای کار

طرح یک برنامه برای مراقبت از سالمند به پرستار سالمند در پیش گیری از رخ داد های ناخواسته و دیگر جنبه های مراقبتی کمک خواهد کرد. این برنامه همچنین باعث می شود تا پرستار شناخت اولیه مناسبی نسبت به نحوه زندگی سالمند شما به دست بیاورد.

ارزیابی پرستار سالمند یک برنامه مراقبتی باید شامل چه چیز هایی باشد؟

 • خلاصه ای از زندگی سالمند: سن، شغل، عادات و خلاصه از زندگی سایر اعضای خانواده.
 • شرایط پزشکی و خاص: بیماری های خاص، حساسیت ها و …
 • توضیح لوازم شخصی برای پرستار سالمند: توضیحاتی در مورد وسایلی مانند عینک، سمعک، دندان مصنوعی، عصا و …برای پرستار
 • توضیحات دارویی
 • توضیحاتی در مورد تغذیه: حساسیت های احتمالی سالمند به برخی مواد غذایی، عادات غذایی، غذاهای مضر برای سالمند و … باید در قالب برنامه مراقبتی برای پرستار سالمند توضیح داده شود.
 • زمانبندی و برنامه روزانه: برای مثال: حمام فقط در هنگام غروب، پیاده روی قبل از صبحانه، چرت بعد از ناهار و …
 • توضیحاتی در مورد خانه: پرستار سالمند باید به خوبی از مکان خروجی ها و ورودی ها، کپسول اطفاء حریق و همچنین نحوه کار سیستم های هشداری و … مطلع باشد.
 • فعالیت ها: آیا ملاقات برای سالمند مجاز است؟ محدودیت خاصی برای سالمند وجود دارد که لازم باشد پرستار سالمند آن را در نظر بگیرد؟ سالمند به چه فعالیت هایی علاقه دارد؟ چه فعالیت هایی برای سالمند ضروری است؟ سوالاتی از این قبیل نیز از مواردی است که باید به خوبی در برنامه مراقبتی سالمند به آن پرداخته شود.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *