درخواست پرستار | مشاوره رایگان

شادی سالمند و وظایف پرستار سالمند در حفظ روحیه سالمند

مهارت های ارتباطی پرستار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  شادی سالمند و با روحیه و نگرش مثبت نتیجه تلاش و مهارت هایی است که مراقب و یا پرستار سالمند در این زمینه به کار می برد. ایجاد یک ارتباط خوب با سالمند نیز کلیدی برای پرستار سالمند است تا بتواند این امر را محقق کند. ایجاد یک ارتباط صمیمی با سالمند گاهی به سادگی امور خانگی روزمره و گاهی به سختی صحبت کردن در مورد مسائل مربوط به بیماری های خطرناک است. اما نکته مهم این است که پرستار سالمند بتواند این ارتباط را با سالمند به وجود بیاورد.

  مهارت هایی که باعث کمک به روحیه سالمند و شادی سالمند می شود عبارت اند از:

  صحبت کردن بجا و شنیدن به موقع

  اصلی ترین موضوعات برای شادی سالمند یک ارتباط موثر است. پرستار سالمند با در نظر گرفتن این دو اصل می تواند یک ارتباط کارآمد و صمیمی با سالمند ایجاد کند. بالعکس، یک ارتباط نامناسب و خشک میان سالمند و پرستار سالمند علاوه بر اینکه به هیچکدام کمکی نمی کند، به رابطه پرستار سالمند و سالمند و خانواده اش نیز آسیب زیادی می زند.

  پیشنهاد مقاله : حمایت و پشتیبانی بیشتر برای مراقبت از سالمند

  احترام به نظر سالمند

  پرستار سالمندبرای شادی سالمند باید در تصمیمات از سالمند نظر بخواهد و به نظر او نیز به دقت گوش دهد. گاهی سالمند نیازی به رسیدگی جسمانی ندارد و تنها از پرستار سالمند می خواهد که پای صحبت هایش بنشیند. بنابراین، پرستار سالمند باید در شنیدن نیز مهارت کسب کند.

  افزایش روحیه سالمندان و احترام به سالمند
  پرستار سالمند برای شادی سالمند باید در تصمیمات از سالمند نظر بخواهد.

  صحبت کردن به شیوه درست و مناسب ممکن است کمی زمان بر باشد. اما اگر پرستار سالمند بتواند به خوبی صحبت کند، برایش بسیار مفید خواهد بود. پرستار سالمند نباید به خاطر کهولت سن سالمند با او بلند صحبت کند. بالا بردن صدا با هر مفهومی که باشد، نتایج خوبی به همراه ندارد. پرستار سالمند باید به جای بلند صحبت کردن، شفاف و شمرده صحبت کند.

  اگر پرستار سالمند بتواند این نکات را در صحبت کردن با سالمند رعایت کند، سالمند همیشه از مصاحبت با سالمند لذت خواهد برد و به هدف داشتن سالمند شاد دست پیدا می کند.

  قدرت درک پرستار سالمند

  صرف زمان برای مراقبت از دیگران، یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیاست. پرستار سالمند، در ابتدای امر قدم درستی را در انتخاب شغل برداشته است، چرا که کارش بسیار ارزشمند است. در قدم بعد پرستار سالمند باید تلاش کند تا بهترین مراقبت را ارائه دهد.

  دانستن محدودیت های سالمند برای رفع نیاز های او در کار پرستار سالمند بسیار مهم است. اگر پرستار سالمند بتواند سالمند را درک کند، بهتر می تواند نیازهای او را شناسایی و به آنها رسیدگی کند و به تبع آن، سالمند زندگی بهتری خواهد داشت. این ویژگی همچنین در مدیریت زمان نیز به پرستار سالمند کمک می کند و باعث می شود تا پرستار سالمند در زمان کمتر بتواند خدمات مناسب تری را ارائه دهد.

  صبر

  در کار پرستار سالمند صبر به معنی عجله نکردن در کارها و تفکر پیش از انجام امور است. به عبارت دیگر پرستار سالمند باید با آرام کردن کارها، از بهترین راه برای انجام آنها استفاده کند.

  کار پرستار سالمند به گونه ای است که باید سالمند را در اولویت اول و خودش را در اولویت دوم قرار دهد. البته این کار ساده ای نیست اما پرستار سالمند باید بتواند در این کار مهارت کسب کند.

  مثبت اندیشی

  در کار پرستار سالمند نیز همانند هر شغل دیگر، مثبت اندیشی تاثیر بسیار زیادی در کیفیت انجام امور دارد. اگر فردی ذاتاً مثبت اندیش و خوش بین است، می تواند در انجام کارهای پرستار سالمند موفق باشد. مثبت اندیشی پرستار سالمند باعث بهتر شدن روحیه سالمند و البته خود پرستار سالمند می شود که این موضوع نیز تاثیر زیادی در سلامتی سالمند خواهد داشت. همچنین، همیشه از داشتن یک پرستار سالمند مثبت اندیش، باعث شادی سالمند خواهد شد.

  مثبت اندیشی در افزایش روحیه سالمندان
  مثبت اندیشی تاثیر بسیار زیادی در افزایش روحیه سالمندان دارد.

  هنگامی که پرستار سالمند کارهایش را با خوش بینی و خوشحالی انجام می دهد، کیفیت مراقبت او از سالمند به طرز چشم گیری افزایش خواهد داشت. بالعکس، اگر یک پرستار سالمند انجام امور را با ناراحتی و نا امیدی همراه کند، به راحتی می تواند شاهد کاهش کیفیت کارهایش باشد. زندگی هر فرد با دیدگاه مثبت، بسیار بهتر خواهد بود.

  تیز بینی در مشاهدات

  پرستار سالمند باید به خوبی در رفتار سالمند نظارت داشته باشد. یعنی بتواند زمانی را که سالمند نیاز به دارو دارد، زمانی که سالمند درخواستی را دارد و یا زمانی که سالمند می خواهد تنها باشد را به درستی تشخیص دهد. پرستار سالمند همچنین باید بتواند مشکلات سالمند را شناسایی کرده و به پزشک معالج و یا افراد مناسب گزارش دهد.

  زبان بدن

  زبان بدن ترکیبی از ارتباط و نظارت است. اگر یک پرستار سالمند بتواند به خوبی صحبت کند و درک زبان بدن نیز داشته باشد، به راحتی می تواند صحبت های سالمند را متوجه شود. پرستار سالمند باید در هنگام صحبت با سالمند علاوه بر دقت در گوش دادن، با تیز بینی به زبان بدن سالمند نیز توجه کند. در بسیاری از مواقع، سالمند نمی تواند درخواست خود را با کلمات بگوید. اینجاست که زبان بدن به کمک سالمند و پرستار سالمند می آید.

  با دانستن اینکه پرستار سالمند از سالمندی که نمی تواند به تنهایی زندگی کند، مراقبت می کند، می توان دریافت که شغل یک پرستار سالمند چقدر ارزشمند است. پرستار سالمند زندگی را برای سالمند آسان تر می کند و باعث خوشحالی و شادی سالمند می شود.

  در این مطلب وظایف پرستار سالمند در حفظ روحیه سالمند را در این مرکز بررسی کردیم.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان