درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستار سالمند حرفه ای در منزل

پرستار سالمند حرفه ای

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  با افزایش سن در سالمندان، انجام امور مربوط به زندگی روزانه ممکن است مشکل تر شود. به دلیل محدود شدن فعالیت های اجتماعی و شرایط پزشکی ناشی از مشکلات جسمانی، عزیزان سالمند ما ممکن است بیش از پیش به مراقبت نیاز داشته باشند. اما نیاز به کمک از جانب پرستار سالمند به معنی از دادن استقلال سالمند نیست. مراقبان و پرستاران سالمند می توانند خدمات گسترده و متنوعی به سالمند ارائه داده و باعث شادی و استقلال سالمند شوند.

  پرستار سالمند حرفه ای در منزل چه مزیت هایی برای سالمند و خانواده دارد؟

  مراکزی که اقدام به اعزام پرستار سالمند در منزل می کنند ابتدا از میزان تخصص آنها اطمینان حاصل می کنند و به آنها آموزش های لازم در مورد شرایط خاص و وضعیت های مختلف سالمند را نیز ارائه می دهند. استفاده از خدمات پرستاری در منزل و یا مراقبت در منزل  توسط مراقب و پرستار سالمند حرفه ای ویژگی های منحصر به فردی دارد که به برخی از آن ها اشاره شده است.

  پرستار سالمند حرفه ای
  با افزایش سن در سالمندان، انجام امور مربوط به زندگی روزانه ممکن است مشکل تر شود.

  به سالمندان کمک میکند تا استقلال خود را حفظ کنند:

  کاهش سطح استقلال در سالمندان از عوامل انزوا و افسردگی در آنها است. اگر چه مراقبت از سالمند در منزل باعث ایجاد حس آرامش در سالمند می شود، اما نگهداری و مراقبت ایمن در فضای منزل از مواردی است که باید به آن توجه کرد. در این زمینه مراقب و پرستار سالمند حرفه ای شرایط ایمن را برای سالمند ایجاد می کنند و از این طریق می توانند محدودیت های سالمند را کاهش و استقلال سالمند را افزایش دهند.

  مراقبین و پرستاران سالمند می توانند در بازه های زمانی متنوعی در کنار سالمندان باشند.

  برخی سالمندان نیاز به مراقبت و پرستاری کوتاه مدت دارند و برخی به مدت طولانی تر باید تحت نظر قرار بگیرند. مراقب و پرستار سالمند حرفه ای در منزل بنا به نیاز سالمند در زمانی که سالمند مد نظر قرار دارد می تواند او را همراهی کند.

  یک مراقب یا پرستار سالمند حرفه ای به نیاز سالمند و شرایط او توجه می کنند. خدمات متنوعی از کمک به جابجایی و تحرک و تهیه غذایی گرفته تا خدمات تخصصی مانند تعویض پانسمان و مراقبت زخم و گاواژ و … ارائه می دهند. مراقبین و پرستاران سالمند طیف وسیعی از خدمات را ارئه می دهند اما در اینجا به چند مورد از وظایف مراقبین سالمند اشاره می کنیم:

  مراقب سالمند

  • تحرک و جابجایی
  • خانه داری، تهیه مواد غذایی و آماده کردن غذا
  • مراقبت شخصی مانند استحمام و نظافت شخصی

  پرستار سالمند

  • مراقبت پای دیابتی
  • سونداژ
  • تزریقات
  • کولئوستومی و…

  با ایجاد روابط صمیمی از احساس تنهایی در سالمندان جلوگیری می کنند.

  بزرگترین مشکلی که سالمندان با آن مواجه هستند انزوا و تنهایی است. ممکن است سالمندان مانند گذشته از خانه بیرون نروند، با دوستان و خانواده خود کمتر معاشرت کنند. مراوده و معاشرت با مراقب و پرستار نیز می تواند در روحیه سالمند تاثیر مثبت به سزایی داشته باشد. به همین دلیل برقراری ارتباط صحیح با سالمند از جمله مهارت هایی است که یک پرستار سالمند حرفه ای باید بر آن مسلط باشد.

  پرستار سالمند حرفه ای
  یک مراقب یا پرستار سالمند حرفه ای به نیاز سالمند و شرایط او توجه می کنند.

  مراقب و پرستار سالمند حرفه ای می تواند کوچکترین تغییر در شرایط سالمند را تشخیص دهد.

  مراقبین و پرستار سالمند حرفه ای بر خلاف مراقبین خانوادگی آموزش می بینند تا وضعیت جسمی و روانی سالمند را تحت نظر داشته باشند و تغییرات هرچند کوچک در عادات غذایی، ظاهر و رفتار سالمند را تشخیص داده و به پزشک گزارش دهند. زیرا در سالمندان علایم بیماری به صورت متفاوتی بروز پیدا می کند و می تواند برای مراقبین غیر رسمی گمراه کننده و در بسیاری از موارد با بی توجه رو به رو شود.

  تامین آرامش روان خانواده

  مراقبت از سالمند یک کار تمام وقت است حتی زمانی که در کنار آنها نیستید ذهن شما درگیر وضعیت جسمی و شرایط عزیز سالمند شماست. زمانی که شما از خدمات مراقبت در منزل استفاده می کنید کمک یک مراقب و  پرستار سالمند حرفه ای می تواند به میزان قابل توجهی از نگرانی های شما بکاهد و زمان استراحت و آرامش را برای شما فراهم کند.

  پیشنهاد مقاله: ارزیابی یک مراقب سالمند در منزل

  خدمات مراقبت در خانه می تواند بسیار کم هزینه باشد.

  نگهداری از سالمند در یک مرکز نگهداری می تواند بسیار پرهزینه باشد. اما استفاده از خدمات مراقبت در منزل با توجه به انعطاف پذیری در زمان های  مورد نیاز برای مراقبت و سطوح مختلف مراقبتی بسیار مقرون به صرفه است.

  پیدا کردن مراقب و پرستار سالمندحرفه ای کاری بسیار وقت گیر و حساس است. ثاز این رو مرکز پرستاری “سفیر آرامش با ارائه مشاوره 24 ساعته و رایگان به شما در جهت یافتن یک مراقب و یا پرستار سالمند حرفه ای و با تجربه کمک می کند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  5 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان