14 ویژگی پرستار سالمند خوب در منزل

پرستار سالمند خوب

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مراقبین و پرستاران سالمند در منزل علاوه بر مراقبت و کمک به سالمندان نیاز های آن ها را شناسایی و برآورده می کنند و به تدریج با برقراری ارتباط صمیمی با سالمند و اعضای خانواده به عنوان عضوی از خانواده به شمار می روند. به همین دلیل پیدا کردن یک پرستار سالمند خوب و مورد اطمینان برای خانواده ها کار چالش برانگیزی است.

  یک مراقب و پرستار سالمند توانا باید دارای ویژگی های خاصی باشد. ما چند مورد از این ویژگی ها را برای کمک به شما در انتخاب صحیح عنوان می کنیم.

  یک پرستار سالمند خوب می داند چگونه با سالمند همدردی و هم دلی کند.

  برای اینکه مراقب سالمند بتواند بهترین خدمات را به سالمند ارائه دهد این نکته بسیار مهم است که ارتباط صمیمی و درک درستی از وضعیت سالمند داشته باشد. از این طریق ترس و ناراحتی های بیمار را به خوبی درک می کند و می تواند راه کارهای تخصصی و مناسب با سالمند را ارائه دهد.

  یک پرستار سالمند خوب صبور و انعطاف پذیر است.

  صبر و انعطاف پذیری از ویژگی های اصلی یک مراقب و پرستار است. به دلیل ویژگی های خاص سالمندان ممکن است سالمند در مقابل مراقبت مقاومت و سرسختی نشان دهد و یا در روند بیماری تغییرات پیش بینی نشده اتفاق افتد و مراقبت را با پیچیدگی روبه رو کند. برخورد مثبت و مبتنی بر دانش می تواند بسیاری از مشکلات را در این زمینه به راحتی از بین ببرد.

  یک پرستار سالمند خوب به شغل خود علاقه مند است.

  چیزی که باعث می شود پرستار در کار خود موفق باشد علاقه مندی به کاری است که انجام می دهد. به این معنی که پیوسته تلاش می کند تا از اتفاقات و تجاربی که ممکن است در طی روند بیماری سالمند اتفاق افتد سالمند را آماده کند و اقدامات لازم را برای حل مشکل انجام دهد.

  علاوه بر این یک پرستار پر انرژی و علاقه مند پیوسته به دنبال پبدا کردن روش های جدید مراقبت و پرستاری از سالمند است تا سالمند کمتر دچار ناراحتی و استرس شود.

  پرستار سالمند خوب
  یک بیمار به صورت ویژه نیاز به توجه و نظارت مداوم دارد.

  یک پرستار سالمند خوب پیوسته برای موقعیت های مختلف در حالت آماده باش است.

  یک بیمار به ویژه سالمند نیاز به توجه و نظارت مداوم دارد. حتی اگر سالمند قادر به برقراری ارتباط نیست باید مراقب و پرستار به نیاز های او توجه داشته باشند. در بسیاری از موارد سالمندان از علائم هشدار دهنده بیماری آگاه نیستند و علایم را نادیده و بی اهمیت تلقی می کنند. یک پرستار سالمند با تجربه به کوچکترین تغییرات حساس است و اقدامات لازم را برای جلوگیری از حوادث و آسیب های احتمالی انجام می دهد.

  یک پرستار سالمند خوب نیاز بیمار خود را در الویت قرار می دهد.

  یک مراقب و پرستار سالمند متخصص کاملا به این موضوع واقف است که باید از رفع شدن نیاز های سالمند اطمینان حاصل کند. او می داند که در بسیاری از موارد فشار مراقبتی ممکن است انجام مراقبت را برای او سخت کند. اما در این موارد پرستار باید رفع مشکل و نیاز سالمند را در الویت قرار دهد و توجه لازم را به سالمند داشته باشد.

  یک پرستار سالمند خوب می تواند ارتباط صمیمی با سالمند برقرار کند.

  برقراری ارتباط صمیمی با سالمند و به ویژه با خانواده سالمند در کار پرستاری و مراقبت بسیار مهم است.

  یک پرستار سالمند خوب خلاق و مبتکر است.

  انجام مراقبت های روزانه به صورت مداوم و یکنواخت برای سالمند و مراقب کسالت آور است. به همین دلیل پرستار سالمند باید خلاق باشد تا به روش های مختلف بیمار را در امر مراقبت درگیر و هیجان زده کند.

  یک پرستار سالمند خوب متعهد و قابل اعتماد است.

  یک پرستار و مراقب باید در شغل خود کاملا مسولیت پذیر باشد زیرا سلامت فردی دیگر به عملکرد او وابسته است.

  یک پرستار سالمند خوب حمایت کننده است.

  یک مراقب باید بتواند حمایتی که سالمند به آن نیاز دارد را شناسایی کند و سالمند را مورد حمایت قرار دهد. این ویژگی در سالمندان برای حفظ و بهبود وضعیت سلامت جسمی و روانی بسیار موثر است.

  یک پرستار سالمند خوب صادق و راستگو است.

  پرستار سالمند خوب
  یک مراقب باید بتواند حمایتی که سالمند به آن نیاز دارد را شناسایی کند.

  یک پرستار سالمند خوب قادر حفظ اسرار محرمانه بیمار است.

  یک مراقب خوب اطلاعات و اسرار بیمار و خانواده ای که در ان جا زندگی می کند را حفظ می کند.

  یک پرستار سالمند خوب حس شوخ طبعی دارد.

  داشتن حس شوخ طبعی نشان می دهد که یک پرستار قادر به مقابله با شرایط دشوار است. همچنین حس شوخ طبعی مراقب شرایط را برای سالمند نیز قابل تحمل می کند.

  یک پرستار سالمند خوب بر عواطف خود غلبه می کند

  به عنوان یک انسان برای مراقب و پرستار بسیار سخت است که از نظر عاطفی تحت تاثیر وضعیت سالمند قرار نگیرند اما از طرفی باید بتوانند با سالمد ارتباط نزدیکی بررار کنند و بین این دو تعادل ایجاد کنند.

  یک پرستار سالمند خوب باید از نظر جسمی قوی باشد.

  سالمندانی که تحت نظر پرستار و مراقب هستند اغلب از نظر جسمی توانایی کمی دارند به همین دلیل پرستار باید از نظر جسمانی قوی باشد و سالمند را در انجام امور روزانه، جابجایی، استحمام و تغییر وضعیت کمک کند.

  پیشنهاد مقاله: پرستار سالمند کیست و چه زمانی به حضور او نیاز است؟

  اگر سالمند و یا اعضای خانواده متوجه شوند که پرستار و مراقب نمی توانند به سالمند رسیدگی کنند و وظایف خود را به درستی انجام دهند باید بدون در نظر گرفتن احساسات شخصی تمهیداتی را برای سالمند در نظر بگیرند قبل از آنکه سالمند به دلیل عدم کفایت در مراقبت دچار آسیب و بی توجهی شود.

  ما پیوسته همراه سالمند و اعضای خانواده با معرفی پرستارانی مسولیت پذیر و حرفه ای احتمال هرگونه نگرانی از سوی خانواده را کاهش می دهیم و مسولیت جست و جو، انتخاب و جایگزینی پرستاران را بر عهده می گیریم. برای کسب اطلاع از فرآیند استخدام پرستار سالمند خوب و حرفه ای میتوانید در هر زمان از شبانه روز و به صورت کاملا رایگان از خدمات مشاوره جهت اعزام پرستار در منزل این مرکز استفاده کنید.

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان

  سایر مقالات مرتبط
  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان