آیا ماسک عسل و دارچین می تواند به درمان آکنه کمک کند؟

ماسک عسل و دارچین

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ماسک عسل و دارچین جزو موثرترین و قدیمی ترین نسخه های طبیعی درمان آکنه می باشد.

  کنه چیزی فراتر از یک نگرانی ساده برای مراقبت از پوست است. همچنین می تواند برای فردی که به آن مبتلا است ، دردناک ، تکراری و ناخوشایند باشد.

  در حالی که نسخه های درمانی و سایر درمان های دارویی می توانند موثر واقع شوند ، اما ممکن است این داروها حاوی مواد خشنی باشند که می توانند پوست اطراف محل آکنه را خشک کنند.

  کسانی که به دنبال درمان های طبیعی تر یا چیزی هستند که پوست را با عمق بیشتری تمیز کند ، ممکن است به استفاده از ماسک روی بیاورند.

  یکی از این ماسک ها که گفته می شود برای درمان آکنه موثر است از عسل و دارچین ساخته می شود. در حالی که نکاتی وجود دارد که باید هنگام ساختن این ماسک به خاطر بسپارید ، این درمان می تواند بسیار آرامش بخش باشد و به عنوان پاک کننده پوست شما عمل کند.

  فواید ماسک عسل و دارچین
  آیا ماسک عسل و دارچین می تواند به درمان آکنه کمک کند؟

  فواید ماسک عسل و دارچین

  عسل محلولی است که از قند ، عمدتا فروکتوز و گلوکز ساخته می شود. این قندها حاوی پروتئین ، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم ها هستند.

  روشهای درمانی که توسط پرشک تجویز شده ممکن است پوست را خشک کنند ، بنابراین درمان های جایگزین و طبیعی می توانند مفید باشند.
  قرن هاست که مردم از عسل به عنوان یک درمان دارویی استفاده می کنند. این ترکیب برای درمان شوره ،سوختگی و عفونت های قارچی ، پسوریازیس استفاده شده است. عسل همچنین به بسیاری از محصولات مراقبت از پوست اضافه می شود و اگر به عنوان ماسک از آن استفاده شود با توجه به خاصیت درمانی که در این ماده خوراکی وجود دارد میتواند در بهبود برخی از اختلالات پوستی از جمله بیماری پسوریازیس موثر باشد در مقاله مربوط به درمان خانگی پسوریازیس بیشتر در رابطه با این بیماری پوستی و عارضه های آن و همچنین راه های درمان آن صحبت کرده ایم .

  دلیل اصلی استفاده از عسل و دارچین برای درمان آکنه این است که می تواند به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده منافذ ملتهب کمک کند.

  اثرات ماسک عسل و دارچین

  باکتری Proionibacterium acnes یا P. acnes در بسیاری از جوش های قرمز و ملتهب صورت یافت شده است. این باکتری ها از سبوم یا چربی پوست تغذیه می کنند که ماده مومی است و می تواند منافذ پوست را مسدود کرده و باعث آکنه شود.

  دلایل از بین رفتن باکتری توسط عسل

  عسل دارای چندین ویژگی شیمیایی است که باعث می شود باکتری ها از بین بروند که دلایل آن عبارتند از:

  غلظت زیاد قند ، که باعث فشار بر سلولهای باکتریایی شده و احتمال تکثیر آنها را کمتر می کند.
  یک محیط اسیدی که باکتریها به راحتی نمی توانند رشد کنند.
  موم که ترکیبی است که زنبورها برای مهر و موم کندوی خود استفاده می کنند ، دارای خواص ضد میکروبی است.
  دارچین همچنین دارای خواص ضد میکروبی است. طبق مقاله ای در مجله بین المللی اختراعات علوم دارویی ، دارچین می تواند میکروب های E. coli ، Staphylococcus و Candida albican را از بین ببرد یا سرکوب کند.

  دارچین همچنین دارای خواص قابض است. مواد قابض به کوچک شدن منافذ کمک می کند ، که باعث می شود پوست صاف و یکدستتر به نظر برسد.

  تحقیقات انجام شده در مورد فواید ماسک عسل و دارچین

  در مورد مزایای استفاده از عسل و دارچین به عنوان ماسک صورت واقعاً مطالعه تخصصی ای انجام نشده است. این دو مورد به طور جداگانه مورد مطالعه قرار گرفته اند ، اما تحقیقات در مورد موثر بودن یا نبودن آنها متفاوت است.

  مطالعات هنوز در مورد اثربخشی عسل و دارچین به عنوان یک درمان آکنه نتیجه ای قطعی ندارند. یک تحقیق معتبر درمورد اثرات عسل بر درمان آکنه نشان داده است که افزودن ترکیب عسل به مراحل درمان آکنه فقط 4 مورد از 53 مورد آکنه بیماران را بهبود می بخشد.

  در یک بررسی دیگر 70 مقاله در مورد دارچین بررسی شد و مشخص شد که دارچین دارای خواص ضد میکروبی و همچنین خاصیت ترمیم زخم است. محققان همچنین اظهار داشتند که دارچین ممکن است خاصیت ضد پیری در پوست داشته باشد.

  تعدادی از تحقیقات نشان داد که عسل حاوی آنزیم هایی است که پراکسید هیدروژن ایجاد می کند و دارای خواص ضد میکروبی است.
  مقاله منتشر شده در مجله میکروبیولوژی ، ایمونولوژی و عفونت نشان داد که برخی از انواع عسل های ایرانی به اندازه برخی آنتی بیوتیک ها فعالیت ضد میکروبی دارند.
  با این حال ، نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که عسل به دلیل توانایی در از بین بردن باکتری های P. acnes که تمایل به رشد در جوش ها دارند ، به این اندازه مورد مطالعه قرار نگرفته است.

  مانند بسیاری از درمان های طبیعی ، برروی عسل و دارچین به عنوان یک داروی مراقبت از پوست به طور گسترده تحقیق نشده است. افرادی که برای آکنه خود به یک متخصص پوست مراجعه می کنند ، همیشه باید قبل از استفاده از ماسک دارچین وعسل برای درمان آکنه با پزشک مشورت کنند.

  تهیه ماسک عسل و دارچین
  تحقیقات انجام شده در مورد فواید ماسک عسل و دارچین

  طرز تهیه ماسک دارچین و عسل

  برخی از افرادی که ماسک صورت با دارچین و عسل درست می کنند ، آن را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود می گذارند.

  برخی دیگر از ماسک به عنوان یک روش درمانی برای رفع لک استفاده می کنند و آن را به عنوان خمیر برای جوش ها و لکه های آکنه استفاده می کنند. اهداف استفاده از ماسک به نگرانی های پوستی و نوع پوست آنها بستگی دارد.

  افرادی که قصد تهیه ماسک صورت عسل و دارچین را دارند می توانند مراحل زیر را انجام دهند:

  2 قاشق غذاخوری عسل برداشته و آن را با 1 قاشق چایخوری دارچین مخلوط کنید تا ماده ای خمیر مانند شکل بگیرد.
  یک مقدار کوچک روی دست خود قرار دهند . بخشی از مخلوط به اندازه یک سکه را به پشت دست بمالید. فرد باید حداقل 10 دقیقه صبر کند تا اطمینان حاصل کند که خارش ، قرمزی و تورم ایجاد نمی شود.
  سپس این ترکیب را به روی پوست ، یا روی لکه های جداگانه با نوک انگشت یا پنبه تمیز بمالید.
  بعد از گذشتن 30 دقیقه این ترکیب را با آب گرم بشویید. فرد باید از استفاده بیش از حد آب گرم خودداری کنند زیرا باعث خشک شدن پوست می شود.

  ماسک عسل
  طرز تهیه ماسک دارچین و عسل

  نکته مهم این است که از چه نوع عسلی استفاده شود. عسل های دارویی در بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی سالم موجود است. این عسل ها تصفیه شده و به طور کلی عاری از مواد افزودنی هستند. آنها اغلب حاوی ترکیباتی هستند که در کاربردهای مراقبت از پوست استفاده می شوند.

  برخی افراد ترجیح می دهند از عسل محلی که عسلی است که توسط کشاورزان زنبور عسل در منطقه خود تولید می شود استفاده کنند.
  ایده استفاده از عسل محلی این است که این ماده دارای ترکیباتی است که با بیماری مقابله میکند. بعضی از افراد روزانه یک قاشق عسل محلی را به عنوان وسیله ای برای مبارزه با آلرژی می خورند.

  خطرات استفاده از ماسک عسل و دارچین

  عسل وقتی روی پوست قرار می گیرد اغلب بی خطر است. با این حال ممکن است بعضی از افراد واکنش آلرژیک به عسل داشته باشد. نمونه هایی از عوارض جانبی آلرژیک می تواند شامل کهیر ، خارش ، تورم و خس خس سینه باشد.

  دارچین همچنین می تواند برای پوست بسیار تحریک کننده باشد. به همین دلیل ، مهم است که همیشه قبل از استفاده از ماسک صورت عسل و دارچین روی کل صورت ، مقداری از آن را به عنوان تست روی پوست دست خود قرار دهید تا در صورت حساسیت علایم آن را مشاهده نمایید .

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستار در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.
  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.
  هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

  منابع : medicalnewstoday.com

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری