مقالات

 چرا لازم است پرستار شبانه روزی در منزل استخدام کنیم؟

آیا می دانید چرا لازم است پرستار شبانه روزی در منزل استخدام کنیم؟ همان طور که مستحضر هستید، با بالا رفتن سن، افراد به مراقبت بیشتری نیاز دارند، در چنین مواقعی نیازی به مراقبت در خانه ی سالمندان نخواهد بود، شما می توانید برای مواظبت از سالمند خود یک پرستار کودک شبانه روزی استخدام کنید. پرستار شبانه روزی در این زمینه آموزش های لازم را فرا گرفته است .و شما می توانید با خیال راحت عزیزان تان را به آن ها بسپارید. پرستار شبانه روزی در تمام طول شبانه روز از سالمند شما مواظبت خواهد کرد، برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

 

پرستار سالمند شبانه روزی کیست؟ و چرا باید پرستار شبانه روزی در منزل داشته باشیم

پرستار سالمند یک فرد آموزش دیده و با تجربه است که بهترین خدمات را به سالمندان ارائه خواهند کرد. پرستار سالمند وظیفه ی مواظبت های بهداشتی، جسمی و روانی سالمند و بیمار را بر عهده خواهد داشت. لازم به ذکر است که افراد با افزایش سن دچار نقصان سلامتی خواهند شد. و به مواظبت مداوم نیاز پیدا خواهند کرد، که وظیفه ی مواظبت از آن ها به عهده  پرستار شبانه روزی در منزل می باشد.

 

شرح وظایف پرستار سالمند شبانه روزی

برخی از افراد سالمند با بالا رفتن سن ممکن است دچار بیماری هایی مثل دیابت، سرطان، پوکی استخوان، آلزایمر، آب مروارید، فشار خون بالا، آرتروز، بیماری های قلبی عروقی و سایر بیماری ها شوند، در چنین مواقعی پرستار  شبانه روزی در منزل به آن ها کمک خواهد کرد. و در تمام طول شبانه روز همراه سالمندان خواهد بود. در حقیقت فرد سالخورده در کنار پرستار، با داشتن بیماری، یک زندگی با کیفیت خواهد داشت.

برخی از سالمندان که در بستر بیماری هستند ممکن است روحیه خود را از دست بدهند، پرستار شبانه روزی در منزل، به آن ها کمک می کند. تا روحیه خود را به دست بیاورند. این نکته نیز باید ذکر شود که اگر سالمند به صورت جدی دچار مشکلات روحی شده باشد، نیاز بیشتری به پرستار خواهد یافت.

پرستاران در زمان تغذیه در کنار سالمند خواهند بود .و در خوردن و آشامیدن به آن ها یاری خواهند رساند، دارو تجویز خواهند کرد و با حمایت و همراهی آن ها، آرامش را برایشان فراهم می کنند.

 

مسئولیت های پرستار سالمند کدام اند؟

همان طور که مستحضر هستید، سالمندان افراد سالخورده ایی هستند که به مرور زمان توانایی خود را برای انجام برخی از کار ها از دست خواهند داد، در چنین مواقعی بهترین روش مراقبت از آن ها استخدام پرستار شبانه روزی در منزل است. و دیگر نیازی به خانه سالمندان نخواهد بود و سالمند در کنار سایر اعضای خانواده خود با خیال راحت زندگی خواهد کرد، پرستار سالمند باید مسئولیت های خود را به خوبی انجام دهد تا فرد سالخورده در آرامش کامل زندگی خود را به سر ببرد و اما مسئولیت های پرستار سالمند شبانه روزی به صورت مشخص در ادامه مطالب ذکر شده است:

معاینه بیمار به طور مرتب و منظم

همراهی پزشک برای ارائه ی مراقبت های بهداشتی و درمانی و کمک به افراد سالمند برای بهبود بیماری

کمک به فرد سالخورده برای جلوگیری از زخم بستر

کمک به بیمار برای مصرف دارو در موعد مقرر

مهارت های شناختی و وضعیت روحی بیمار را ارزیابی خواهد کرد.

نگرانی های بیمار در سنین پیری مثل، بی خوابی، بی اختیاری، از دست دادن قدرت بدنی، میل جنسی و اشتها را درک و مدیریت خواهد کرد.

کمک به افراد سالخورده که برای حرکت دچار مشکل هستند.

پرستار  شبانه روزی در منزل سالمند خانواده و مراقبان بیمار را راهنمایی می کند تا به بهترین روش ممکن از او مراقبت کنند.

همراهی پزشک در معاینات و انجام تجویز های پزشک

به سالمندان برای انجام آزمایش های تجویز شده مثل، دما، نبض، تنفس، قند خون و فشار خون کمک خواهند کرد.

 

مهارت های پرستار سالمند شبانه روزی

پرستار شبانه روزی درمنزل شخصی است که در تمام طول شبانه روز باید همراه و یاری رسان سالمند باشد به همین دلیل باید دارای مهارت های زیر باشد:

دارا بودن قدرت و استقامت کافی برای انجام ساعت ها کار

رعایت موارد ایمنی پرستار سالمند شبانه روزی در منزل

صبور بودن و مدیریت دقیق موقعیت های بیمار

توانایی بر قراری رابطه مناسب با پزشک و خانواده افراد سالخورده

 

نتیجه گیری

همان طور که در مطالب بالا خواندید.پرستار شبانه روزی در منزل بهترین مراقبت برای زمان سال خوردگی افراد محسوب می شود، که در تمام طول شبانه روز از سالمند مراقبت خواهد کرد و در انجام امورات به او همراهی می رساند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

(2) نظرات

  • سطح اکسیژن نرمال خون در سالمندان - مرکز پرستاری سفیر آرامش ۴:۲۴:۴۵ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

    […] رها سازی انرژی اکسیژن مصرف می شود. پیشنهاد می شود مقاله پرستار شبانه روزی در منزل را مطالعه […]

    • user 5 ۴:۲۴:۴۵ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

      سلام حتما

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button