امروزه اغلب سعی دارند از والدین خود در منزل نگهداری کنند. افزایش روزافزون درخواست مراقب و پرستار سالمند از مرکزهای پرستاری در منزل حکایت از تمایل خانواده و سالمندان برای تحت مراقبت گرفتن سالمندان در منزل دارد. از طرف دیگر مقرون به صرفه بودن خدمات مراقبت در منزل نسبت به نگهداری در آسایشگاه سالمندان باعث شده است مراقبت در منزل بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد. استفاده از خدمات پرستار سالمند ارزان و با کیفیت یک رویکرد اقتصادی و هوشمندانه است. اما چگونه می توان به این هدف دست پیدا کرد؟

برای کمک به پیدا کردن پرستار سالمند ارزان، مراکز پرستاری سالمند خدمات مشاوره رایگان را در اختیار خانواده ها قرار داده است. خانواده ها به راحتی با تماس با کارشناسان مشاور در زمینه سالمندی و تشریح شرایط سالمند می توانند از کمک مشاوران استفاده کنند و بهترین تصمیم را مناسب با بودجه خود اتخاد نمایند.

پرستار سالمند ارزان

استفاده از خدمات مراقبت در منزل به تنهایی 20-30% در هزینه های شما نسبت به آسایشگاه های سالمندان و یا سایر مراکز نگهداری سالمند صرفه جوبی می کند اما روش های دیگری نیز وجود دارد که به کاهش هرچه بیشتر  هزینه ها کمک کند.

کاهش ساعات حضور پرستار و یا مراقب سالمند در منزل:

اگر سالمند فقط در ساعاتی از روز تنها است و به مراقبت نیاز دارد مثلا در مواردی که فرزندان سر کار هستند اما شب به خانه برمی گردند، می توان به جای استفاده از خدمات شبانه روزی، از خدمات روزانه و پاره وقت استفاده کرد. در این حالت فرزندان مراقبت را در بقیه ساعات به عهده می گیرند.

مراقب و پرستار را بر اساس نیاز سالمند انتخاب کنید.

مراکز ارائه خدمات در منزل اغلب گروه های  پرستاران و مراقبین را با تخصص های مختلف برای سالمند در نظر می گیرند. اگر سالمند فقط برا انجام امور منزل نیاز به کمک دارند از خدمات با تخصص کمتر استفاده کنید و یا در مواردی که سالمند نیازمند مراقبت های پزشکی و خدمات غیر تخصصی است می توان به جای پرستار از خدمات بهیار استفاده کرد و از این طریق در هزینه ها صرفه جویی کرد.

پرستار سالمند ارزان

از دیگران کمک بخواهید:

بسیاری از افراد در اطراف ما هستند که تمایل به انجام فعالیت های داوطلبانه دارند. با اطلاع از قابل اطمینان بودن این افراد مانند دوستان، همسایه و یا سایر اعضای خانواده می توانید در برخی از ساعات روز از کمک آن ها برای مراقبت از سالمند استفاده کنید.

برای کاهش نیاز به مراقبت از سالمند خانه را مناسب سازی کنید.

در مواردی که سالمند دچار اختلال شناختی نیست و می تواند به امور روزانه زندگی خود رسیدگی کند، برای کاهش نگرانی می توان با تغییر دکوراسیون منزل، حذف عوامل آسیب زا در خانه، نورپردازی مناسب، نصب هندریل ، تعمیر شکستگی پله ها و… از برخی از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل بی نیاز شد.

در واقع مفهومی با عنوان پرستار سالمند ارزان با توجه به خدماتی که مراقبین و پرستاران به سالمندان ارائه می دهند مطابقت ندارد. اما راه حل هایی وجود دارد که می تواند هزینه خدمات نگهداری از سالمند را کاهش دهد تا سالمند و اعضای خانواده با کمک مشاورین این حوزه بتوانند برای مراقبت از سالمند خود برنامه ریزی کنند.

مهمترین نکته در پرستاری سالمند در منزل قابل اعتماد و تخصصی بودن کار پرستار است. زیرا پایین بودن کیفیت خدمات و سهل انگاری در مراقبت از سالمند منجر به از دست رفتن بیشتر سلامتی سالمند و در نتیجه تحمیل هزینه های بیشتر به خانواده و جامعه می شود. پرستار سالمند ارزان به دلیل عدم تخصص کافی و یا وابسته نبودن به مرکز پزشکی معتبر و همچنین حقوق ناکافی به زودی تحت تاثیر سختی کار قرار خواهد گرفت و نمی تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. خانواده نیز به زودی نارضایتی خود را از نوع خدمات دریافتی بروز خواهد داد که منجر به هدر رفتن وقت و هزینه خانواده خواهد شد.

 

پرستار سالمند ارزان

برای اطلاع از  میانگین دستمزد پرستاران و مراقبین سالمند با کارشناسان این مرکز تماس یگیرید.  این مبالغ با توجه به شرایط سالمند مانند پوشکی بودن، لگنی بودن، زخم بستر و وزن زیاد سالمند و… تغییر خواهد کرد. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مرکز پرستاری سفیر آرامش تماس حاصل بفرمایید.

 

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *