بیماری

درمان خانگی پسوریازیس و انواع روش های مراقبت از این بیماری در منزل

فهرست مطالب

درمان خانگی پسوریازیس نقش موثری در التیام این بیماری داشته و توسط افرادی که به این بیماری مبتلا هستند می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

پسوریازیس یک بیماری ژنتیکی از انواع خودایمنی (سیستم ایمنی بدن به تمام ارگانهای بدن حمله کرده و تخریب ایجاد میکند) است، تمام بیماری های خود ایمنی سیستمیک هستند و فقط ۱۴ نوع از آنها در پوست بروز می کنند که پسوریازیس یکی از آن‌هاست.

در این بیماری لایه زایای پوست دچار افزایش فعالیت به دلیل التهاب خودایمنی شده و عوارضی مانند پوسته ریزی فلس مانند، قرمزی، خارش و گاهی درد در ناحیه ضایعات ایجاد می کند. این بیماری انواع مختلفی دارد که نظر پزشک متخصص را میطلبد.

 

روش درمان خانگی پسوریازیس
درمان خانگی پسوریازیس

 

علائم پسوریازیس در پوست سر کدامند؟

پسوریازیس  ممکن است در نواحی مختلفی از پوست بدن افراد به دلایلی که گفته شد ایجاد شود. معمولا این بیماری در نواحی پوستی که در ادامه آورده شده بروز می کند:

 • آرنج ها
 • زانوها
 • پشت
 • پوست سر

انواع دیگری از پسوریازیس می تواند نواحی دیگری درگیر می کند

 • پاها
 • تنه
 • انگشتان
 • چین ساعد

ناحیه پوست سر یکی از نوااحی از پوست بدن است که به هر دلیل بیشتر دچار این عارضه می شود و مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند.

علائم بیماری پسوریازیس چیست؟

پسوریازیس نوعی بیماری پوستی است که در افراد مختلف ممکن است علائم ان کمی فرق داشته باشد اما عموما پسوریازیس در فرد علائم زیر را ایجاد خواهد کرد:

 • پوست خشک شده و ترک می خورد و امکان خونریزی نیز وجود دارد ما در مقاله علت خشکی پوست دلایل مختلف خشک شدن پوست را بررسی کرده ایم .
 • پوست به صورت فلسی در آمده و پینه های زبر قرمز یا صورتی در آن ایجاد می شود.
 • روی پوست خارش، سوزش و درد ایجاد می شود
 • ناخن ها ضخیم و برآمده می شوند
 • در موارد نادر تاول های پر از چرک روی لکه های قرمر پوست تشکیل می شوند.

علت بروز بیماری پسوریازیس چیست؟

علت اصلی بیماری پسوریازیس هنوز مشخص نشده اما پزشکان بر این باورند نوعی بیماری خود ایمنی است. این بیماری در قالب پسوریازیس باعث تکثیر بیش از حد در سلول های پوست می شود. در حالت عادی پوست بدن حدود یک ماه زمان نیاز دارد تا تعویض کامل صورت بگیرد اما این مسئله در افرادی که مبتلا به این عارضه هستند جمعا ۳-۴ روز طول می کشد.

محرک بروز پسوریازیس در افراد مختلف فرق می کند اما برخی از این موارد رایج تر هستند که در ادامه به انها اشاره می کنیم:

 • استرس و اضطراب نقش موثری در این بیماری دارد
 • آسیب های پوستی نوع دیگری از محرک ها هستند
 • از دیگر عوامل این بیماری عفونت ها هستند
 • تغییرات هورمونی نیز در این مشکل می تواند موثر باشد.

برای درمان پسوریازیس چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

 • آنچه در این بیماری مهم است این است که عامل اصلی این بیماری،حاصل برایند عوامل محیطیEnvironmental ، عوامل ژنتیک Genetic و عوامل عفونی Infection است که متاسفانه در هر سه حوزه اطلاعات اندکی وجود دارد.
 •  از آنجاییکه بیماری پسوریازیس معمولا با یک استرس شدید شروع میشود ،توصیه میگردد. این بیماران با روشهای مختلف خود را از استرس دور نگه دارند، چون به محض ایجاد تنش عصبی بیمار دچار خارش و التهاب ضایعات میگردد.
 • نکته بسیار مهم دیگر در پسوریازیس نوع تغذیه بیمار است . واقعا به دلایل ناشناخته ای یک نسخه غذایی یکسان را نمیتوان برای تمام بیماران پسوریازیس تجویز کرد ولی آنچه مسلم است اینکه کلیه غذاهای دارای نگهدارندهStabilizer و دارای اسانس و طعم دهنده های مصنوعی به شدت وضعیت بیمار را بدتر می کنند .
 • ورزش منظم هوازی که باعث کشش عضلات و رباطها همراه با عرق کردن شود،دردفع سموم بیماری پسوریازیس نقش کلیدی ایفا میکند ولی استفاده از هورمونها و مکمل های بدنسازی نقش مخربی دارند و کاهش وزن برای این بیماران بسیار کمک کننده است.
 • تحقیقاتی در ژاپن و آلمان صورت گرفته که اثبات میکند پیاده روی قبل از طلوع آفتاب و دیدن طلوع آفتاب در کنترل کلیه بیماری های خود ایمنی اثر شگرفی دارد و دلایل آن تحت بررسی است.

باید دانست که هیچ نوع بیماری ژنتیکی قابل درمان قطعی نیست مثل قند خون ، چربی خون ، فشار خون و.. ولی قابل کنترل هستند و روشهای کنترل بیماری های خودایمنی به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

منظور از روش های غربی در درمان پسوریازیس چیست؟

روشهای غربی با استفاده از داروهای سرکوبگر ایمنی Immunosuppression مثل کورتونها (هیدروکورتیزون، بتامتازون، کلوبتازول، تریامیسونولون و ….) و یا داروهایی مثل متوتروکساید، سیکلوسپورین، نئوتیگازون  انجام می شوند.

این داروها ضمن اینکه اثر موقتی در ضایعات پوستی دارند و در طویل مدت باعث تشدید بیماری می شوند. بعضا عوارض بسیار خطرناک و غیر قابل جبران برای ارگانهای حیاتی بدن مثل کبد، کلیه، چشم، تخمدانها و بیضه ها و دستگاه گوارش و … ایجاد می کنند.

منظور از روش های شرقی در درمان پسوریازیس چیست؟

روشهای شرقی با استفاده از ازون به تعدیل سیستم ایمنی Immunomodulatory می پردازد، این روش با استفاده از اکسیژن فعالO3  و پر انرژی است.

این ملکول ضمن افزایش اکسیژن رسانی به تمام بافتهای بدن با رهاسازی نوعی اشعه گاما باعث تعدیل در رفتار ژنهای معیوب در سلولهای مادر   Stem cell یا بنیادین تولیدکننده کلیه سلولهای سیستم ایمنی می شود.

رفتار تهاجمی این سلولها برطرف کرده و مانند بافت های سالم تعدیل و تغییر می کنند.

از این روش بیش از یک قرن است که در آلمان، کوبا، روسیه، ایتالیا، اسپانیا، ژاپن و کشورهای اسکاندیناوی استفاده میشود و تا به حال هیچ عارضه ای از اکسیژن درمانی گزارش نشده است.

انواع درمان خانگی پسوریازیس
درمان خانگی پسوریازیس

بهترین پماد برای درمان پسوریازیس چیست؟

با توجه به ناشناخته بودن علت اصلی این بیماری در واقع درمان قطعی برای این مشکل وجود ندارد و بیشتر روش های درمانی در راستای التیام و بهبود عوارض این بیماری هستند.

کرم ها و پماد های ترکیبی مختلفی در دارو خانه ها وجود دارند که در افراد مختلف اثرات متفاوتی خواهند داشت. برای در مان این بیماری بهترین گزینه مراجعه به پزشک و قرار گرفتن تحت درمان تخصصی است.

درمان خانگی پسوریازیس چگونه است؟

روش های خانگی کنترل علائم پسوریازیس که باعث کاهش پوست ریزی ، خارش، قرمزی و ضخامت ضایعات می گردند بسیار متنوع اند و یکی از این روش ها استفاده از ماسک خانگی و طبیعی عسل و دارچین است که ممکن است به حفظ سلامت پوست و کمک به بهبود این بیماری موثر باشد در مقاله خواص ماسک عسل و دارچین درباره آن صحبت کرده ایم .

در اینجا سعی می کنیم کلیه این روشهای خانگی موثر در بهبود این بیماری پوستی را را برای بیماران عزیز توضیح دهیم:

آیا ماهی تازه در درمان پسوریازیس موثر است؟

به دلیل وجود ویتامین A و D و امگا ۳ می تواند کمک کننده باشد از مصرف بی رویه کپسول یا قرص ماهی و امگا ۳ ،۶و ۹ خودداری کنید این ویتامین ها محلول در چربی هستند و مسمومیت با آنها بسیار خطرناک است.  اگرچه در بیماری پسوریازیس موارد حساسیت به ماهی کم نیست.

یوگا و مدیتیشن چه تاثیری در درمان پسورایزیس دارند؟

روزانه ۲۰ دقیقه یوگا ضمن کاهش استرس به انعطاف پذیری مفاصل در آرتریت پسوریاتیک کمک می کند.

اثرات پودر زردچوبه بر پسوریازیس چگونه است؟

ماده موثر در زردچوبه کوروکو مینcurcumins است که یک ماده ضد التهاب پوستی است.

استفاده خوراکی زردچوبه به میزان حداکثر یک گرم در روز یا استفاده از صابون زردچوبه و یا استفاده از پودر زردچوبه با روغن های کاملا گیاهی مثل روغن نارگیل و روغن گل بنفشه روغن سیاه دانه و روغن زیتون اثرات شگفت انگیزی در درمان پسوریازیس دارد.

این روش باعث تخفیف علائم بیماری پسوریازیس به خصوص درد مفاصل می شود. اگر این مخلوط با با روغن خشخاش خالص باشد بسیار سودمند است. زخم را پلاستیک ببندید و پس از شش ساعت دوش بگیرید.

آیا سرکه سیب می تواند پسوریازیس را درمان کند؟

این ماده دارای خواص زیادی است که مصرف سرکه سیب با یک قاشق عسل و یک لیوان آب ولرم صبح ناشتا بسیاری از علائم بیماری پسوریازیس را کاهش می دهد. در هنگام خارش شدید با یک پارچه پنبه ای آغشته به سرکه سیب مناطق دارای خارش را ماساژ دهید.

رای درمان خانگی پسوریازیس در ضایعات پوست سر هم می توانید هر شب پوست سر را با سرکه سیب آغشته کنید و صبح با شا مپوکولتارcoal Tar بشویید.

آیا استفاده از ژل آلوئه ورا در درمان پسوریازیس موثر است؟

این گیاه معجزه خلقت است و با خواص ضد التهابی -ترمیمی و… می تواند به صورت خوراکی یا مالیدنی علایم بیماری پسوریازیس را کاهش دهد . مصرف ژل آلوورا را جدی بگیرید.

درمان خانگی پسوریازیس با ویتامین دی
درمان خانگی پسوریازیس

مصرف ویتامین D چه نقشی در بیماری های پوستی دارد؟

اغلب بیماران پسوریازیس دارای کمبود ویتامین  D3 هستند که نباید در مصرف آن زیاده روی شود استفاده از آمپول ویتامین D با دوز ۱۰۰۰۰ ماهی یک بار و یا دوش آفتاب به مدت کمتر از ۲۰ دقیقه دو مرتبه در هفته علائم کاهش می یابد.

پوست موز برای پسوریازیس چه اثری دارد؟

برای درمان خانگی پسوریازیس می توان با خمیر کردن پوست موز و اضافه کردن کمی پودر زردچوبه به راحتی  جلوی خارش های شدید را بگیرید.

آب ولرم و جوش شیرین و کمی عسل معجره ای برای پسوریازیس

تهیه مخلوطی از آب cc۳۰۰ و جوش شیرین ۱۰ گرم و یک قاشق مرباخوری عسل که می تواند به صورت پیش ساخته در یخچال نگهداری شود و در مواقع خارش شدید با پارچه پنبه‌ای به مواضع پر خارش مالیده شود.

آیا استحمام با صابون زردچوبه برای ناراحتی های پوستی مفید است؟

اصولاً در بیماران پسوریازیس و آب داغ باعث تشدید علائم و سرخی ضایعات بعد از حمام می گردد باید با آب ولرم و صابون زردچوبه استحمام کرد و سپس سر تا پا را به خوبی آب کشید.

درمان خانگی پسوریازیس با کیسه یخ

در بسیاری از موارد استفاده از کیسه یخ Ice bag که در داروخانه ها موجود است می تواند در کاهش خارش شبانه و کاهش درد مفاصل بیماران دارای آرتریت پسوریازیس موثر باشد.

خمیر سیر و ژل آلوورا التیام بخش پسوریازیس است

سیر و آلوورا با داشتن ترکیبات خاص از بهترین و مهمترین ترکیبات ضد التهاب و ترمیم کننده پوست از طریق منع لیپو اکسیژناز های سیستم ایمنی هستند و مانع تولید پروستاگلاندین ها PG و لوکوترین ها LT می‌شوند. مالیدن این خمیر وضایعات و تحمل آن به مدت ۳۰ دقیقه می‌تواند بسیاری از علائم بیماری پسوریازیس را برطرف کند .

درمان خانگی پسوریازیس با نمک دریا

در وان حمام مقدار ۵۰ گرم از این نمک را بریزید و به مدت یک ساعت در آن غوطه ور شوید اگر دارای زخمهای باز و پوست ترک خورده هستید این کار کمی سوزش دارد ولی تاثیر آن بر بسیاری از عوارض بیماری پسوریازیس  آشکار است.

برگ کلم معجزه ای برای درمان پسوریازیس

ابتدا کلم را رنده کنید و سپس آب پز کنید و با کمی روغن بادام در هم زند به صورت خمیر در آورده و نواحی ضایعه پسوریازیس بمالید. اگر نمک دریای مرده به آن اضافه کنید نتیجه بهتری می گیرید و تا یک هفته می توانید در یخچال این ترکیب را نگهداری کنید.

نقش روغن کرچک در درمان خانگی پسوریازیس

استفاده از روغن کرچک در بسیاری از بیماران پسوریازیس می تواند باعث کنترل بسیاری از علائم گردد. افزایش نوشیدن آب به همراه ورزش منظم که باعث عرق کردن مداوم و هرروزه شود. استفاده از هشت لیوان آب که حدود یک و نیم لیتر می شود با ورزش منظم و عرق کردن در بهبود بیماری پسوریازیس یک اصل است.

انواع درمان خانگی پسوریازیس
درمان خانگی پسوریازیس

درمان خانگی پسوریازیس با تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی

اصولاً  نوع تغذیه یک بیمار پسوریازیس نه تنها می تواند عامل بروز بیماری باشد بلکه به طور اثبات شده ای بر شدت علائم  این بیماری  موثر است.

طبق یک اصل کلی کلیه غذاهایی که دارای نگهدارنده طعم دهنده و اسانس ها هستند می توانند بر بیماری پسوریازیس تاثیر مستقیم داشته باشند.

غذاهایی مانند سوسیس و کالباس، پیتزا، انواع لبنیات، انواع بستنی ،ماکارونی، لازانیا، کیکها و شیرینی ها و انواع قهوه، نسکافه،هات چاکلت و انواع شکلات ها و ترکیبات غذایی مصنوعی مثل پاستیل و … به دلیل داشتن مواد شیمیایی و رنگ های مصنوعی می توانند اثر اجتناب ناپذیر بر سیستم ایمنی بدن داشته باشند.

استفاده از هر نوع مشروبات الکلی و مواد مخدر روانگردان در تشدید علائم پسوریازیس بسیار موثر است، به گونه ای که در کشورهایی مانند آمریکا، هلند، نروژ و بلژیک بالاترین آمار ابتلا به پسوریازیس مقاوم به هر گونه درمان را دارند.

آنچه مهم است  این است که در بیماری های خود ایمنی خود بیمار و اطرافیان و وابستگان بیمار از نظر روحی و روانی صدمه می بینند و در بسیاری از کشورهای پیشرفته روانکاوی بیمار و خانواده او کمک موثری در کاهش استرس و نتیجه درمان بیمار و کنترل علائم آن دارد و توصیه می‌گردد بیماران پسوریازیس از نظر روانکاو و متخصص در بیماریهای خود ایمنی استفاده کنند.

مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن سال ها تجربه ارزشمند در ارائه خدمات مراقبتی و بهداشتی به سالمندان، کودکان و بیماران ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشهریان گرامی است.

منابع: healthline.com

سوالات متداول

علائم بیماری پسوریازیس چیست؟

خارش، سوزش و درد روی پوست ایجاد می‌شود، پوست به صورت فلسی در می‌آید و پینه های صورتی و قرمز که به صورت زبر هستند در آن ایجاد می‌شود.

برای درمان پسوریازیس از چه پمادی استفاده کنیم ؟

کرم و پماد های مختلفی در داروخانه ها می‌باشد که در افراد مختلف واکنش متفاوتی دارد. برای درمان این بیماری بهترین گزینه مراجعه به پزشک می‌باشد.

در بیماری های پوستی مصرف ویتامین D چه تاثیری دارد؟

کسانی که دارای بیماری پسوریازیس می‌باشند اغلب دارای کمبود ویتامین  D هستند که نباید در مصرف آن زیاده روی شود. اگر در هفته دوبار این کار ها انجام شود علائم این بیماری کاهش می‌یابد:

۱.استفاده از آمپول ویتامین D

۲٫دوش آفتاب به مت کمتر از ۲۰ دقیقه

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۲ از ۵
از مجموع ۴۵ رای

(34) نظرات

 • Alireza ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  من خودم شش سال درگیر بودم
  خیلی سخت میگذشت
  خداروشکر از شرش خلاص شدم
  انشالله دیگه برنگرده

  • سعید ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام میشه راهنمایی کنید چیکار کردید

  • Mari ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   میشه بگین روش درمان تون چی بود؟

  • علی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام چطور خوب شد لطفا بگید

  • خانم شکرالهی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام و درود . از اینکه سلامتی خودتان را به دست آوردید خوشحالیم .

  • چکاوک ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام .میشه بگید چجوری درمان شدید؟

   • سلمان ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

    سلام خسته نباشيد امكان داره بگيد كه چه دارويي استفاده كرديد ؟

  • سبدعلی الهی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام.لطفا راه درمانی خود را در رابطه با بیماری پسوریازیس بگین

  • سلمان ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام خسته نباشيد امكان داره بگيد كه چه دارويي استفاده كرديد ؟

  • perances ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   دوست عزیز چیکار کردین که درمان شدین؟

  • پویا ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   از بچگی این مشکل دارم وفقط پماد کلوبتازول شرکت داروپخش بهم میخوره… ومدام استفاده میکنم… ولی اللن توی سرم حس میکنم ضایع پیداشده. نمیدونم چیکارکنم. لعنتی میخاره همش

  • حامد عزیزی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام
   دوست عزیز چکار کردی خوب شدی

 • محمد ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید چند ماه است که پاهام متورم شده می خواره وتازه پست سفید نازکی بر روی انگشتان پایم ظهر شده چه کنم

  • خانم شکرالهی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام و درود . لازم است برای تشخیص علت این مشکل با یک متخصص پوست مشورت نمایید.

 • علیرضا سعیدی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  برای درمان پسوریازیس بهترین روش استفاده از انتی اکسیدان ها هست
  یک عدد گوجه فرنگی را دو نیم کرده و روی زخم پسوریازیس با نایلون فریزر برای مدت چند ساعت بانداژ کنید
  اثر آنرا بعد از چند روز استفاده و هر بار چند ساعت خواهید دید

  • علیرضا ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام دوستان بهترین روش درمان هرکس برمیگرده به سبک زندگی آن شخص به نظر من حذف و اضافه کردن چیزهایی که در هفته و ماه میخورید در درمان تاثیر داره، من در تقابل با این بیماری متوجه شدم که وقتی شیر نمی خورم بطور معجزه آسایی پوستم پاک می شود .

 • Rohollah ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  چیکار کردی خوب شده من ده سال دارم خوب نشدم کمک کن اگه راه حلی داری؟

  • محمدی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   روغن کرچک رو امتحان کنید دوستان عالیه

   • مهیار ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

    موافقم
    کاملا درمان میکند
    من کامل درمان شدم

    • user 5 ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

     سلام ممنون از پاسخگوییی

  • Sahar ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   من الان ۱۶سالمه نزدیک ۷ساله این زخمام باهام خسته شدم دیگه اصلا هیچ امیدی ندارم فقط میخوام بمیرم خسته شدم دیگه چقدر این زخما اگه میخواست خوب بشه میشد😭😭

 • وحید،مزدک ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  درود دوستان. راستش من با شامپوی کلیر هر یک روز در میون با اب ولرم شستشو میکنم خیلی کم شده اگه از من میپرسین امتحان کنین ضرر نمیکنین لطفا اگه جواب گرفتین بهم بگین؟

 • وحید ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  یه روش دیگه هم هست البته من چون ادم فراموش کاری هستم یادم میره بعد شستشو دوباره انجام بدم تا یه مدت ولی همون چندبار جواب خوبی دیدم ازش قطره کلوتریمازول و پماد تریامسینولون ان ان بمالید جای تورم و پوسته کرده من معمولا غروب که خونه میومدم میزدم فردا صبح شستشو میدادم با شامپو کلیر دوباره یه یک روز دست نگه دارین دوباره تکرار کنین حتما یادتون نره جواب گرفتین یه خدا بیامرزی هم بکنین برام

 • ولی نژاد ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  چند سال که به این بیماری مبتلا هستم یه روش گیاهی که در کنترل بیماری بسیار بهم کم کرده نوشیدن دم نوش آویشن هست حداقل روزی یک لیوان بمدت یک هفته مصرف بشه اگر بخواد جواب بده هفته دوم بایستی بهتر شده باشین وگرنه ادامه ندین شاید روی پوست شما کارایی نداشته باشه
  لطفا اگر نتیجه مثبت یا منفی بوده بنده را در جریان قرار بدین تا بیشتر اطلاع رسانی کنم
  دم نوش آویش
  valinezhadkarim@gmail.com

 • یاسر ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  سلام لطفا بگید چطوری
  این بیماری خدا نصیب کسی نکنه
  خاهشا هرکس نتیجه دیده بگه خدا خیرش بده
  خیلی دکتر رفتیم نتیجه ندیدیم

 • هاینیه ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  سلام گانودرما پرورشی برای من خیلی موثر بود ۱ ماه اول ۸۰ درصد بهبودی داشتم البته ممکنه بازگشت داشته باشه مطمئن نیستم

 • Sahar ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  من الان ۱۶سالمه نزدیک ۷ساله این زخمام باهام خسته شدم دیگه اصلا هیچ امیدی ندارم فقط میخوام بمیرم خسته شدم دیگه چقدر این زخما اگه میخواست خوب بشه میشد😭😭

 • حامد عزیزی ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  سلام
  دوست عزیز چکار کردی خوب شدی

 • خشکی پوست در سالمندان چه دلایلی دارد و روش درمان آن چیست ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  […] دارد که میتواند به حفظ سلامت پوستتان کمک کند در مقاله درمان پسوریازیس دربره این بیماری پوستی و راه های درمان خانگی آن صحبت […]

  • user 5 ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام ممنون

 • ماسک عسل و دارچین و فواید آن برای رفع آکنه ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  […] از جمله بیماری پسوریازیس موثر باشد در مقاله مربوط به درمان خانگی پسوریازیس بیشتر در رابطه با این بیماری پوستی و عارضه های آن و […]

  • user 5 ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام ممنون

 • رز ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

  سلام دوستان. سال ۹۷ بیماری پسوریازیس من داشت جاهای بیشتری از بدنمو میگرفت از جمله ساق دو تا پام. سفر چند ماهه به اصفهان داشتم اونجا پیش یکی حجامت پا انجام دادم که برای پاکسازی کبد هست و کنارش یه سری داروهای گیاهی هم بهم دادن استفاده کردم و یکی از پاهام خوب شد اونیکی پام هم کلی بهتر شد. ولی اخیرا باز رعایتم تو تغذیه ضعیف شده و استرس و اینا هم داشتم باز داره بدنمو درگیر میکنه.

  • user 5 ۱۰:۲۸:۳۱ ق٫ظ ۱۲ مهر, ۱۳۹۹

   سلام این بیماری مستلزم رعایت همیشگی هست

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button