درخواست پرستار | مشاوره رایگان

دلایل اساسی برای انتخاب نکردن پرستار سالمند ارزان قیمت

دلایل اساسی برای انتخاب نکردن پرستار سالمند ارزان قیمت

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  شاید در میان آرزوها و خواسته‌های خود به مسائل مادی توجه زیادی داشته باشیم، اما همه ما اما همه ما به خوبی می‌دانیم که خانواده و عزیزانمان ارزشمندترین دارایی‌های زندگی ما هستند و برای سلامت و شادی ایشان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم. وقتی مسئله جان و زندگی عزیزانمان در میان است، هزینه‌های مرتبط با آنها اهمیت مادی ندارند و وقتی می‌خواهیم خدمات پزشکی و درمانی را برای آنها فراهم کنیم، هزینه به اولویت آخر می‌رود. این صرفه‌جویی در هزینه خدمات پرستاری و درمانی، به قیمت جان عزیزانمان می‌رسد و هوشمندانه نیست.

  در مجموعه بزرگ خدمات پرستاری سفیر آرامش، قیمت مراقب سالمند ۱۴۰۲ را به صورت کاملاً منصفانه تعیین کرده است. اما خواندن این نوشته به شما کمک می‌کند تا بدانید که چرا قیمت خدمات ما از برخی مراکز نامعتبر و بی کیفیت بالاتر می‌باشد و انتخاب پرستار سالمند با قیمت ارزان چه پیامدهای ناخوشایندی را به همراه دارد.

  اهمیت استخدام پرستار خانم برای سالمند در منزل

  سنین سالمندی با چالش‌های روحی و جسمی متعددی همراه است و فرد سالمند در اغلب موارد نیاز به مراقبت ۲۴ ساعته دارد. انواع سندروم‌های سالمندی رایج در سنین بالا سلامت جسمی سالمند را تهدید می‌کنند و بسیاری از سالمندان نیز به دلیل مشکلات عدیده‌ای که در زندگی دارند، دچار ناراحتی‌های روحی می‌شوند. دیابت، فشار خون، کلسترول بالا، مشکلات کلیوی، مشکلات هورمونی، دردهای عضلانی و مفصلی، مشکلات قلبی و… از رایجترین اختلالات جسمی سالمندان هستند و افسردگی، انزوا و اضطراب فراگیر نیز می‌توانند روحیه سالمند را تخریب کنند.

  استخدام پرستار خانم برای سالمند

  وقتی چنین مشکلاتی بر زندگی سالمند هجوم می‌آورند، سالمند از انجام کارهای ساده روزمره خود نیز باز می‌ماند و نیاز به مراقبت تمام وقت دارد. شاید در چند روز اول، فرزندان وظیفه مراقبت از سالمند را بر عهده گیرند، اما خیلی زود خود آن‌ها نیز در روند فرسایشی روحی و جسمی قرار خواهند گرفت که امکان ادامه کار را از ایشان سلب می‌کند‌. استخدام پرستار خانم برای سالمند از مراکز معتبر می‌تواند کیفیت زندگی فرد را به طرز چشمگیری ارتقا دهد و به بهبود تغذیه و تسریع روند درمان وی کمک کند.

  عوامل موثر در قیمت مراقب سالمند ۱۴۰۲

  اگر می‌خواهید از هزینه دقیق نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل باخبر شوید، بهتر است همین حالا با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید. چون بدون دانستن وضعیت سالمند و شرایط شما برای استخدام پرستار، امکان تعیین دقیق هزینه وجود ندارد.

  استخدام پرستار سالمند ارزان قیمت

  پیشنهاد مقاله : تعریف شغل پرستار سالمند در منزل از زبان یک پرستار سالمند

  تعرفه نگهداری روزانه سالمند در منزل به عوامل زیر بستگی دارد و در هر مجموعه می‌تواند متفاوت باشد:

  • سن سالمند
  • وضعیت جسمی سالمند
  • وضعیت روحی سالمند
  • منطقه جغرافیایی و شرکت خدمات پرستاری
  • کیفیت خدمات پرستاری و تخصص پرستاران مجموعه
  • درخواست انجام امور منزل از جمله آشپزی و نظافت
  • مدت زمان پرستاری از سالمند که می‌تواند تمام وقت، شبانه‌روزی و یا پاره وقت و ساعتی باشد‌. (بدیهی است که قیمت پرستار سالمند تمام وقت اختلاف قابل توجهی با قیمت خدمات پرستاری نیمه وقت دارد.)

  البته خوب است توجه داشته باشید که “وضعیت سالمند” و “مدت زمان خدمات” در مجموعه‌های مختلف خدمات پرستاری می‌تواند تاثیر مشابهی در هزینه داشته باشد. و عامل اصلی تفاوت قیمت و تمایز شرکت‌های مختلف از هم، کیفیت خدماتی است که ارائه می‌دهند.

   چنین پرستاری را استخدام نکنید!

  فراموش نکنید که پیش از استخدام، حتما طی یک دوره آزمایشی رفتارها و مهارت‌های پرستار را بسنجید؛ در این دوره شما متوجه کیفیت خدمات وی خواهید شد.

  استخدام اشتباه پرستار سالمند ارزان قیمت

  از قدیم گفته‌اند هیچ ارزانی بی‌علت نیست و هیچ گرانی بی‌حکمت! تأثیرگذارترین عامل در تعرفه نگهداری روزانه سالمند، کیفیت خدمات است و هنگامی که پرستاری را استخدام کنید که با قیمت ارزان و استثنایی برایتان کار می‌کند، ممکن است چنین شرایطی داشته باشد و نتواند به خوبی از پس کار برآید:

  عدم تخصص و مهارت کافی

  ۹۹ درصد سالمندان با بیماری‌های هرچند خفیف جسمی و روحی دست و پنجه نرم می‌کنند و از این رو شخصی که مراقبت از ایشان را به عهده گرفته، باید تخصص پرستاری را داشته باشد. توجه داشته باشید که اگر پرستاری مهارت و تبحر کافی نداشته باشد، ممکن است نتواند به درستی مراقبت‌های ساده و پایه ای مانند بهداشت فردی ، تغذیه، تمرین‌های فیزیکی را به سالمند ارائه دهد.بنابراین، استخدام یک پرستار سالمند با تخصص و مهارت بالا می‌تواند هزینه بیشتری داشته باشد اما از کیفیت برتری نیز برخوردار خواهد بود.

  تجربه کاری کم

  داشتن تجربه کافی کار در زمینه پرستاری در بیمارستان در مراقبت از سالمند بسیار موثر است. مراقبت از سالمند نیاز به سرعت عمل و دانش تجربی دارد، شما با مراجعه به تجربه قبلی پرستار میتوانید به توانایی و عملکرد او پی ببرید. همچنین، ممکن شرایطی پیش بیاید که پرستار شخصا مجبور به انجام عملیات تخصصی پرستاری شود‌. به عنوان مثال تزریق پنی سیلین، آمپول‌های تقویتی، سرم، تعويض سوند، پانسمان زخم، تزریق انسولین، سنجش قند و فشار خون و… همه از عملیات‌های تخصصی پرستاری در منزل محسوب می‌شوند.

  کم حوصلگی

  خصوصا در مواردی که سالمند مبتلا به آلزایمر، پیرگوشی یا پیرچشمی است، پرستار باید صبورتر از قبل روند انجام کارها را کنترل کند. صبر و حوصله برخی پرستاران اصلا مناسب کار با سالمند نیست و ایشان با سرزنش و پرخاش حال روحی سالمند را تخریب می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی یک پرستار سالمند نیز بسیار مهم است تا بتواند به خوبی با سالمند برخورد کند و متوجه نیازهای آن‌ها شود.

  بی توجهی و عدم مسئولیت‌پذیری

  وقتي پرستار سالمند را به صورت نیمه وقت یا تمام وقت استخدام می‌کنید، او موظف است در ساعت مقرر شده شیفت را تحویل گرفته و در تمام ساعات کار با دقت و هوشیاری از سالمند مراقبت کند. چراکه کمترین حواس‌پرتی در مورد مصرف داروهای سالمند، تغذیه و انجام نظافت وی می‌تواند آثار جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

  تنبلی

  چه بسیار پرستارانی که با هزینه کم استخدام می‌شوند و وقتي زمان کار می‌رسد، با چرخ زدن در تلفن همراه، کاملا از کار خود غافل هستند. یک پرستار خوب برای مراقبت از سالمند باید امور نظافت، تغذیه، دارو و درمان سالمند را کنترل کند و اگر خانواده درخواست داشته باشند، امور نطافت و آشپزی منزل را نیز بر عهده گیرد.

  بی‌توجهی به روحیه سالمند

  متاسفانه بسیاری از پرستاران اگرچه به حال جسمی سالمند توجه دارند، اما در پرستار سالمند شبانه روزی در منزل، حال روحی سالمند را کاملا نادیده می‌گیرند‌. یک پرستار خوب شاید هزینه بیشتری را طلب کند؛ اما به روحیه سالمند نیز اهمیت کافی را می‌دهد. او از طریق شناخت علائم و روش‌های درمان بیماری‌های روحی سالمندان به ارتقای سلامت و کیفیت زندگی فرد کمک می‌کند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان