پیدا کردن پرستار کودک؛ پرستار کودک از کجا بگیریم؟

تاریخ انتشار: 19 سپتامبر, 2023

نویسنده: faride pirayesh

دسته‌بندی‌ها: مقالات

پرستار کودک در منزل

افرادی هستند که می‌گویند: پرستار کودک می‌خوام! شاید این جمله‌ای است که بسیاری از خانواده‌های جوان آن را بیان می‌کنند. در حقیقت با توجه به اینکه با به دنیا آمدن فرزندان، خانواده تکمیل می‌شود، نیاز است که برای نگهداری کودک از پرستار استفاده کرد. این شرایط هم بیشتر برای پدر و مادرهای شاغل است که نمی‌توانند زمان کافی را برای کودک خود در نظر بگیرند.

از این‌رو پیدا کردن پرستار کودک کار راحتی نیست و باید نکات مهمی ‌را برای استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا دریافت خدمات پرستار کودک در منزل در نظر گرفت.

مهم است که برای استخدام کودک از مراکز معتبر پرستاری اقدام کنید؛ تا کودک شما روز خود را با یک فرد مطمئن سپری کند. همچنین برای اینکه با نکات مهم مصاحبه با پرستار آشنا شوید تا انتهای این متن از سایت پرستاری سفیر آرامش همراه ما باشید.

خدمات پرستار کودک

امروزه افراد زیادی برای گذراندن مسائل اقتصادی مشغول به فعالیت‌های مختلف هستند. از این‌رو اگر زوجی دارای فرزند باشد، نیاز است که برای زمان‌هایی که کودک تنها است، پرستار استخدام کند. دقت کنید که پرستار کودک باید دوره‌های تخصصی آموزش کودکان را دیده باشد و با روانشناسی کودک آشنایی داشته باشد. زیرا پرستار فردی است که بیشترین زمان را با کودک سپری می‌کند.

در نتیجه باید به تربیت و تعلیم کودک هم اهمیت داد. خدمات پرستار کودک به گونه‌ای طراحی شده است تا کودک بتواند خلاقیت‌های خود را داشته باشد و فعالیت‌های روزانه را به خوبی انجام دهد. خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل به نگهداری و مراقبت کودک، بازی و سرگرمی ‌‌و انجام فعالیت‌های روزانه کودک اهمیت می‌دهد.

خدماتی که پرستار کودک در منزل ارائه می‌کند
خدمات ارائه شده توسط پرستار کودک در منزل

در حقیقت با استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت می‌توان، خلاقیت کودک را افزایش داد و از پرستار با ویژگی‌های مختلف استفاده کرد. همچنین نیاز است که پرستار کودک دوره‌های مختلف تخصصی را گذرانده باشد که مهم‌ترین آن‌ها شامل: آموزش دوره‌های روانشناسی کودک، آشنایی با بیماری‌های کودکان و نوزادان و رفتار شناسی کودکان است.

هزینه استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی

هنگامی ‌که والدین نیاز به پرستار دارند و می‌گویند که پرستار کودک می‌خوام، باید به هزینه‌های آن هم توجه داشته باشند. پیدا کردن پرستار کودک نیاز به بررسی‌های مختلف دارد تا با توجه به عوامل متفاوت بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. همچنین مجموعه خدمات پرستار کودک در منزل، الویت‌های درخواست‌کننده پرستار کودک را بررسی خواهند کرد. اما هزینه استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی با توجه به عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین خواهند شد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • مجموعه خدمات درخواستی (نگهداری و مراقبت، تدریس دروس مختلف)
 • محدوده محل سکونت درخواست‌کننده
 • مدت زمان درخواستی برای ارائه سرویس پرستار کودک (استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، نیمه وقت و ساعتی)
 • وضعیت روحی و جسمی‌‌ کودک تحت مراقبت (کودکانی با شرایط بیماری‌های خاص)

دقت داشته باشید که هر چه میزان مسئولیت‌های پرستار کودک بیشتر باشد، به طور حتم هزینه هم افزایش پیدا می‌کند.

پیشنهاد مقاله: هزینه استخدام پرستار کودک، خدمات مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد در منزل

چطور به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

افرادی که می‌گویند پرستار کودک میخوام، به موضوع اعتماد هم توجه ویژه‌ای خواهند داشت، زیرا علاوه بر اینکه پرستار به امکانات خانه آن‌ها دسترسی دارد، رشد و تربیت فرزند را هم بر عهده دارد. در نتیجه روش‌های اعتمادسازی را باید دانست تا با توجه به آن‌ها به پرستار کودک اعتماد کرد و مراحل استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی را انجام داد. مهم‌ترین روش‌های اعتمادسازی به پرستار به شرح زیر هستند:

 • مشورت با دوستان و خانواده: شما می‌توانید از طریق دوستان یا همکاران خود که تجربه استخدام پرستار کودک را دارند، پیشنهاد‌های مختلفی را دریافت کنید. افرادی که اطرفیان معرفی می‌کنند، قابل اعتمادتر خواهند بود.
 • جستجوی آنلاین: با استخدام پرستار از مراکز معتبر مراقبتی و پرستاری آنلاین می‌توانید امتیازات و نظرات کاربرهای قبلی پرستار را مشاهده کنید و برای استخدام تصمیم‌گیری داشته باشید.
 • خدمات نگهداری کودک: پرستار‌های حرفه‌ای در مکان‌های خدمات نگهداری کودکان فعالیت می‌کنند که می‌توانند قابل اعتماد باشند و برای پرستاری کودک از آن‌ها کمک گرفت.

البته توصیه می‌کنیم که قبل از اعتماد به پرستار کودک، شرایط مختلف دیگر را هم بررسی کنید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

مصاحبه با پرستار کودک

همانطور که توضیح داده شد، استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت با جمله پرستار کودک می‌خوام، شروع می‌شود. برای اینکه بتوان از خدمات پرستار کودک در منزل بهره‌مند شد، نیاز است که مصاحبه کاملی درباره مسائل مختلف مانند: قوانین خانواده، حقوق، ساعات کاری و انتظار‌ها انجام داد.

نظارت بر کار پرستار کودک

بعد از مصاحبه می‌توان دو فرد را به عنوان کاندید در نظر گرفت و برای استخدام پرستار کودک، بررسی‌های لازم را انجام داد. کافی است که زمان کوتاهی را برای نظارت بر عملکرد پرستار اختصاص داد تا گزینه مناسب را انتخاب کرد.

داشتن مهارت و دانش کافی

پرستار کودک باید از دانش کافی برخوردار باشد تا خانواده‌ها بتوانند به او اعتماد کنند. در حقیقت مهارت بالا در نگهداری و مراقبت کودک باعث می‌شود تا کودک رشد ذهنی و روانی داشته باشد.

پیشنهاد مقاله: ویژگی های پرستار کودک حرفه ای چیست؟

ویژگی‌های پرستار کودک

هنگامی که والدینی می‌گویند؛ پرستار کودک می‌خوام! مهم است که ویژگی‌های مختلفی را بررسی کرد تا نیاز‌های کودک برطرف شوند. اگر پرستاری ویژگی‌های مثبت نداشته باشد، به طور حتم نمی‌تواند در کنار کودک شما، بهترین عملکرد را ارائه دهد. به طور کلی مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار کودک به شرح زیر هستند.

مسئولیت پذیر و قابل اعتماد

تمام والدینی که برای پیدا کردن پرستار کودک در تلاش هستند، بعد از گذراندن مراحل اعتمادسازی نیاز به این دارند که پرستاری با مسئولیت استخدام کنند. مسئولیت‌پذیری جزو ویژگی‌های مهمی ‌است که باید پرستار کودک داشته باشد تا فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای کودک، طبق برنامه‌ریزی انجام شوند. از این‌رو توصیه می‌کنیم که مسئولیت‌پذیری را برای خودتان و پرستار تعریف کنید تا مطابق با چارچوب‌های خاص، پرستار بهترین عملکرد را داشته باشد. به طور کلی پرستار مسئولیت‌پذیر به تغذیه، رشد کودک، نگهداری، انجام تکالیف، سرگرمی ‌و بازی کودک اهمیت ویژه می‌دهد و از بروز آسیب به جسم و روح کودک جلوگیری می‌کند.

وقت شناسی

وقت شناسی جزو ویژگی‌های پرستار با مسئولیت است، زیرا وقت شناسی یکی از خصوصیات افراد مسئولیت‌پذیر است. زمان خانواده کودک، ارزش زیادی دارد، در نتیجه پرستاری می‌تواند در کار خود موفق باشد که به موضوع وقت شناسی اهمیت ویژه‌ای دهد. توصیه می‌شود برنامه کاری به پرستار ارائه شود تا برنامه‌ریزی‌ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند. همچنین پرستاری که به وقت شناسی اهمیت می‌دهد، اگر در برخی از موارد نتواند به موقع به محل کار خود برسد، این موضوع را از قبل با خانواده کودک هماهنگ خواهد کرد.

مهربان بودن

کودکان جذب افرادی می‌شوند که مهربان هستند. از این‌رو مهم است که پرستار استخدام شده در منزل، مهربان باشد و کودک بتواند ارتباط خوبی با او بگیرد. به طور حتم خانواده در مدت زمان زیادی در کنار کودک نیستند و پرستار به جبران این نبودن‌ها، استخدام می‌شود. در نتیجه پرستار باید همانند پدر و مادر از مهربانی و عطوفت برخوردار باشد.

پرستار کودک باید مهربان باشد
یکی از خصوصیات اصلی پرستار کودک، مهربان بودن است.

برای انتخاب پرستار کودک در منزل به مهربان بودن که به معنی سخاوتمند بودن، همدلی، رفتار دوستانه و ملاحظه کار بودن است، توجه کنید.

خلاق

خلاقیت، موضوع مهمی‌ است که باید به آن توجه ویژه داشت. کودکان با خلاقیت می‌توانند رشد بهتری داشته باشند. بنابراین پرستار کودک نیاز است که به جای نشاندن کودک جلوی تلویزیون، خلاقیت به خرج دهد و سرگرمی‌های آموزنده‌ای را فراهم کند. در حقیقت هنگامی‌ که می‌گویید؛ پرستار کودک می‌خوام! باید به نکته خلاق بودن پرستار هم توجه داشته باشید.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار حرفه‌ای است. در برخی از مواقع والدین رفتاری می‌کنند که ممکن است، باعث ناراحتی پرستار شود. اما پرستاری که اعتمادبه‌نفس داشته باشد، به خوبی می‌تواند مشکلات به وجود آمده را مدیریت و حل کند. از طرفی هم به طور ناخودآگاه اعتمادبه‌نفس به کودک انتقال پیدا می‌کند.

صبر و حوصله

پرستاری که صبر و حوصله دارد، موفق خواهد بود. همچنین میزان رضایت کارفرمای خود را هم افزایش می‌دهد. کودکان با رفتارهای مختلف ممکن است که شرایطی را ایجاد کنند که باعث کلافگی و بی‌حوصلگی پرستار شود. اما پرستار صبور می‌تواند این موضوعات را مدیریت کند. به طور مثال: فرض کنید که کودک 3 ساله‌ای از پرستار خود درباره هر موضوعی سوال‌های مکرر بپرسد، خب اینجا نقش پرستار حرفه‌ای و صبور مشخص می‌شود، یا کودک دیگری تمایل به خوردن غذا ندارد و نیاز است که با صبر و حوصله و ارائه راهکارهای مختلف، این مشکل را مدیریت کرد.

درخواست استخدام پرستار کودک

والدین می‌توانند استخدام پرستار کودک را از مراکز معتبر پرستاری انجام دهند و کافی است که درخواست پرستار کودک می‌خوام را ثبت کنند. اما برای استخدام پرستار می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید که مهم‌ترین آن‌ها جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی و معرفی از طریق دوستان و همکاران است.

به طور حتم شما هم می‌دانید که استخدام پرستار برای کودک باید با دقت زیادی انجام شود تا بهترین انتخاب را داشت. حساسیت برای استخدام پرستار باعث می‌شود تا گزینه مناسب انتخاب شود و کودک امنیت کاملی از نظر روانی و جسمی‌ داشته باشد. زیرا اگر پرستاری با ویژگی‌های گفته شده استخدام نکنید، به طور حتم به ضرر شما تمام می‌شود و ممکن است که در طولانی مدت تاثیرات مختلفی بر کودک بگذارد.

درخواست اعزام پرستار کودک
درخواست پرستار کودک، از مراکز معتبر

شما با درخواست پرستار به مراکز معتبر به راحتی و در زمان کوتاهی گزینه‌های مختلفی برای مصاحبه خواهید داشت. از طرفی هم می‌توانید از مزیت‌های دیگری مانند: پشتیبانی 24 ساعته و تعویض پرستار بهره‌مند شوید.

پیشنهاد مقاله: هرآنچه نیاز است از استخدام پرستار کودک در منزل بدانید

نکات مهم برای پیدا کردن، مصاحبه و استخدام پرستار کودک

هنگامی که تصمیم به استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی یا نیمه وقت می‌گیرید، مهم است که نکات پیدا کردن، مصاحبه و گزینش پرستار کودک را بدانید. توصیه کلی این است که برای استخدام پرستار کودک عجله نکنید و با تمام متقاضی‌های این حرفه که به شما معرفی شده‌اند، مصاحبه داشته باشد. با این روش می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. به طور کلی برای بهره‌مندی از خدمات پرستار کودک در منزل نیاز است که نکات مهمی ‌را در نظر گرفت که این موارد به شرح زیر هستند:

 • سوابق کیفری فرد را بررسی کنید.
 • میزان سابقه کار پرستار کودک را بررسی کنید.
 • با توجه به شرایط کودک خود، پرستار استخدام کنید.
 • بر عملکرد پرستار نظارت داشته باشید.

همچنین به ویژگی‌هایی که برای پرستار توضیح داده‌ایم باید توجه کنید.

مزایای استخدام پرستار کودک شبانه روزی از مراکز معتبر

استخدام پرستار کودک در منزل به صورت شبانه روزی یا نیمه وقت، جزو مهم‌ترین مواردی است که مراکز معتبر پرستاری به آن اهمیت می‌دهند. شرکت‌های پرستاری معتبر، مزیت‌های مختلفی برای والدین در نظر می‌گیرند تا با خیالی راحت بتوانند کودکان خود را به پرستار‌های حرفه‌ای بسپارند. مزیت‌های استخدام پرستار کودک از مراکز معتبر پرستاری عبارتند از:

 • پشتیبانی شبانه‌روزی خدمات ارائه شده
 • نظارت کلی بر کیفیت عملکرد پرستار کودک
 • کاهش هزینه‌ها برای نگهداری از کودک
 • استخدام پرستار‌های متخصص
 • شرایط جایگزینی سریع پرستار در صورت لزوم

پرستار کودک می‌خوام! کافی است که این جمله را به مراکز معتبر پرستاری اعلام کنید؛ آن‌ها اقدام به پیدا کردن پرستار کودک مناسب شما می‌کنند. درخواست شما در اسرع وقت پیگیری می‌شود و می‌توانید متناسب با شرایط خود از بهترین پرستار بهره‌مند شوید. همچنین اگر سوال یا ابهامی ‌‌درباره خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل یا استخدام پرستار کودک شبانه روزی دارید، کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد مقاله: استخدام پرستار کودک خوب مصاحبه و شروع به کار ایشان

 

سوالات متداول:

 1. پرستار کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟
  صبر و حوصله، انگیزه، خلاقیت و مسئولیت پذیری جزو مهمترین ویژگی‌های پرستار کودک است.
 2. چرا پرستار کودک در منزل استخدام کرد؟
  نظارت بر عملکرد پرستار راحت‌تر است.
 3. پرستار کودک چه دوره‌هایی را سپری می‌کند؟
  دوره‌های روانشناسی کودک، آموزش درباره بیماری‌های کودکان و نوزادان و رفتار شناسی کودکان
 4. مهم‌ترین نکات برای استخدام پرستار چیست؟
  برای اینکه بتوان پرستار کودک استخدام کرد، نیاز است که سوابق کیفری و کاری او را بررسی کرد.
 5. هزینه پرستار کودک چقدر است؟
  عوامل مختلفی بر هزینه پرستار کودک تاثیر خواهند گذاشت که مدت زمان سرویس دهی و محدوده محل سکونت از همه مهتر هستند.
 6. پرستاری از کودکان بیمار هم انجام می‌شود؟
  بله. پرستار‌های متخصص بیماری‌های خاص کودکان شرایط فعالیت را دارند.
 7. وظایف پرستار کودک چیست؟
  مراقبت و نگهداری از کودکان، ارائه آموزش‌های مختلف، پایبندی به قوانین خانواده و وقت شناسی
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =

Call Now Button