پرستار بچه می‌خوام چطوری استخدام کنم؟

پرستار کودک در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در کمک به کسی که می‌گوید “پرستار کودک می‌خوام!” و در تلاش برای پیدا کردن پرستار کودک مناسب است؛ راهنمای کامل و جامعی وجود دارد که می‌تواند با کمک گرفتن از آن، پرستاری متناسب با نیاز‌ها و خواسته‌هایش پیدا کند.

  خانواه‌هایی که هم مادر و هم پدر شاغل هستند و نمی‌توانند زمان کافی برای فرزندان خود بگذارند، بهترین گزینه برای آنان، جهت مراقبت و نگهداری از فرزندانشان در منزل، استخدام پرستار کودک شبانه روزی یا نیمه وقت در منزل می‌باشد.

  از آنجایی که پیدا کردن پرستار کودک مناسب کار آسان نیست؛ پس بهتر است که برای استخدام پرستار کودک، از مراکز معتبر پرستاری کمک گرفت تا کودک شما بتواند روز خود را با یک فرد مطمئن سپری کند. برای آشنای با نکات و روش‌های مصاحبه با پرستار، تا انتهای این متن از سایت پرستاری سفیر آرامش همراه ما باشید.

  خدمات پرستار کودک

  امروزه افراد زیادی برای گذراندن مسائل اقتصادی مشغول به فعالیت‌های مختلف هستند. از این‌رو اگر زوجی دارای فرزند باشد، نیاز است که برای زمان‌هایی که کودک تنها است، پرستار استخدام کند. دقت کنید که پرستار کودک باید دوره‌های تخصصی آموزش کودکان را دیده باشد و با روانشناسی کودک آشنایی داشته باشد. زیرا پرستار فردی است که بیشترین زمان را با کودک سپری می‌کند.

  پیشنهاد مقاله: هزینه استخدام پرستار کودک، خدمات مراقبت و نگهداری از کودک و نوزاد در منزل

  در نتیجه باید به تربیت و تعلیم کودک هم اهمیت داد. خدمات پرستار کودک به گونه‌ای طراحی شده است تا کودک بتواند خلاقیت‌های خود را داشته باشد و فعالیت‌های روزانه را به خوبی انجام دهد. خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل به نگهداری و مراقبت کودک، بازی و سرگرمی ‌‌و انجام فعالیت‌های روزانه کودک اهمیت می‌دهد.

  خدماتی که پرستار کودک در منزل ارائه می‌کند
  با استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت می‌توان، خلاقیت کودک را افزایش داد.

  در حقیقت با استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت می‌توان، خلاقیت کودک را افزایش داد. همچنین می‌توان از پرستار با ویژگی‌های مختلف استفاده کرد. همچنین نیاز است که پرستار کودک دوره‌های مختلف تخصصی را گذرانده باشد. مهم‌ترین آن‌ها شامل: آموزش دوره‌های روانشناسی کودک، آشنایی با بیماری‌های کودکان و نوزادان و رفتار شناسی کودکان است.

  هزینه استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی

  هنگامی ‌که والدین نیاز به پرستار دارند و می‌گویند که “پرستار کودک می‌خوام”. بنابراین باید به هزینه‌های آن هم توجه داشته باشند. پیدا کردن پرستار کودک نیاز به بررسی‌های مختلف دارد تا با توجه به عوامل متفاوت بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. همچنین مجموعه خدمات پرستار کودک در منزل، اولویت‌های درخواست‌کننده پرستار کودک را بررسی خواهند کرد. اما هزینه استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی با توجه به عوامل و فاکتورهای مختلفی تعیین خواهند شد. که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  • مجموعه خدمات درخواستی (نگهداری و مراقبت، تدریس دروس مختلف)
  • محدوده محل سکونت درخواست‌کننده
  • مدت زمان درخواستی برای ارائه سرویس پرستار کودک (استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی، نیمه وقت و ساعتی)
  • وضعیت روحی و جسمی‌‌ کودک تحت مراقبت (کودکانی با شرایط بیماری‌های خاص)

  دقت داشته باشید که هر چه میزان مسئولیت‌های پرستار کودک بیشتر باشد، به طور حتم هزینه هم افزایش پیدا می‌کند.

  چطور به پرستار کودک اعتماد کنیم؟

  افرادی که می‌گویند “پرستار کودک میخوام”. به موضوع اعتماد هم توجه ویژه‌ای خواهند داشت. زیرا علاوه بر اینکه پرستار به امکانات خانه آن‌ها دسترسی دارد، رشد و تربیت فرزند را هم بر عهده دارد.

  در نتیجه روش‌های اعتمادسازی را باید دانست تا با توجه به آن‌ها به پرستار کودک اعتماد کرد و مراحل استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی را انجام داد. مهم‌ترین روش‌های اعتمادسازی به پرستار به شرح زیر هستند:

  • مشورت با دوستان و خانواده: شما می‌توانید از طریق دوستان یا همکاران خود که تجربه استخدام پرستار کودک را دارند، پیشنهاد‌های مختلفی را دریافت کنید. افرادی که اطرفیان معرفی می‌کنند، قابل اعتمادتر خواهند بود.
  • جستجوی آنلاین: با استخدام پرستار از مراکز معتبر مراقبتی و پرستاری آنلاین می‌توانید امتیازات و نظرات کاربرهای قبلی پرستار را مشاهده کنید و برای استخدام تصمیم‌گیری داشته باشید.
  • خدمات نگهداری کودک: پرستار‌های حرفه‌ای در مکان‌های خدمات نگهداری کودکان فعالیت می‌کنند که می‌توانند قابل اعتماد باشند و برای پرستاری کودک از آن‌ها کمک گرفت.

  البته توصیه می‌کنیم که قبل از اعتماد به پرستار کودک، شرایط مختلف دیگر را هم بررسی کنید که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند.

  مصاحبه با پرستار کودک

  همانطور که توضیح داده شد؛ استخدام پرستار کودک شبانه‌روزی و نیمه وقت با جمله “پرستار کودک می‌خوام”، شروع می‌شود. برای اینکه بتوان از خدمات پرستار کودک در منزل بهره‌مند شد، نیاز است که مصاحبه کاملی درباره مسائل مختلف مانند: قوانین خانواده، حقوق، ساعات کاری و انتظار‌ها انجام داد.

  نظارت بر کار پرستار کودک

  بعد از مصاحبه می‌توان دو فرد را به عنوان کاندید در نظر گرفت و برای استخدام پرستار کودک، بررسی‌های لازم را انجام داد. کافی است که زمان کوتاهی را برای نظارت بر عملکرد پرستار اختصاص داد تا گزینه مناسب را انتخاب کرد.

  داشتن مهارت و دانش کافی

  پرستار کودک باید از دانش کافی برخوردار باشد تا خانواده‌ها بتوانند به او اعتماد کنند. در حقیقت مهارت بالا در نگهداری و مراقبت کودک باعث می‌شود تا کودک رشد ذهنی و روانی داشته باشد.

  ویژگی‌های پرستار کودک

  هنگامی که والدینی می‌گویند؛ “پرستار کودک می‌خوام!” مهم است که ویژگی‌های مختلفی را بررسی کنند تا نیاز‌های کودک برطرف شوند. اگر پرستاری ویژگی‌های مثبت نداشته باشد، به طور حتم نمی‌تواند در کنار کودک شما، بهترین عملکرد را ارائه دهد. به طور کلی مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار کودک به شرح زیر هستند:

  مسئولیت پذیر و قابل اعتماد

  تمام والدینی که برای پیدا کردن پرستار کودک در تلاش هستند، بعد از گذراندن مراحل اعتمادسازی نیاز به این دارند که پرستاری با مسئولیت استخدام کنند. مسئولیت‌پذیری جزء ویژگی‌های مهمی ‌است که باید پرستار کودک داشته باشد. تا فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای کودک، طبق برنامه‌ریزی انجام شوند. از این‌رو توصیه می‌کنیم که مسئولیت‌پذیری را برای خودتان و پرستار تعریف کنید. تا مطابق با چارچوب‌های خاص، پرستار بهترین عملکرد را داشته باشد. به طور کلی پرستار مسئولیت‌پذیر به تغذیه، رشد کودک، نگهداری، انجام تکالیف، سرگرمی ‌و بازی کودک اهمیت ویژه می‌دهد.  از بروز آسیب به جسم و روح کودک جلوگیری می‌کند.

  وقت شناسی

  وقت شناسی جزء ویژگی‌های پرستار با مسئولیت است. زیرا وقت شناسی یکی از خصوصیات افراد مسئولیت‌پذیر است. زمان خانواده کودک، ارزش زیادی دارد، در نتیجه پرستاری می‌تواند در کار خود موفق باشد که به موضوع وقت شناسی اهمیت ویژه‌ای دهد. توصیه می‌شود برنامه کاری به پرستار ارائه شود تا برنامه‌ریزی‌ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند. همچنین پرستاری که به وقت شناسی اهمیت می‌دهد، اگر در برخی از موارد نتواند به موقع به محل کار خود برسد، این موضوع را از قبل با خانواده کودک هماهنگ خواهد کرد.

  مهربان بودن

  کودکان جذب افرادی می‌شوند که مهربان هستند. از این‌رو مهم است که پرستار استخدام شده در منزل، مهربان باشد و کودک بتواند ارتباط خوبی با او بگیرد. به طور حتم خانواده در مدت زمان زیادی در کنار کودک نیستند و پرستار به جبران این نبودن‌ها، استخدام می‌شود. در نتیجه پرستار باید همانند پدر و مادر از مهربانی و عطوفت برخوردار باشد.

  پرستار کودک باید مهربان باشد
  یکی از خصوصیات اصلی پرستار کودک، مهربان بودن است.

  برای انتخاب پرستار کودک در منزل به مهربان بودن که به معنی سخاوتمند بودن، همدلی، رفتار دوستانه و ملاحظه کار بودن است، توجه کنید.

  خلاق

  خلاقیت، موضوع مهمی‌ است که باید به آن توجه ویژه داشت. کودکان با خلاقیت می‌توانند رشد بهتری داشته باشند. بنابراین پرستار کودک نیاز است که به جای نشاندن کودک جلوی تلویزیون، خلاقیت به خرج دهد و سرگرمی‌های آموزنده‌ای را فراهم کند. در حقیقت هنگامی‌ که می‌گویید؛ “پرستار کودک می‌خوام!” باید به نکته خلاق بودن پرستار هم توجه داشته باشید.

  اعتماد به نفس

  اعتماد به نفس یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پرستار حرفه‌ای است. در برخی از مواقع والدین رفتاری می‌کنند که ممکن است، باعث ناراحتی پرستار شود. اما پرستاری که اعتمادبه‌نفس داشته باشد، به خوبی می‌تواند مشکلات به وجود آمده را مدیریت و حل کند. از طرفی هم به طور ناخودآگاه اعتمادبه‌نفس به کودک انتقال پیدا می‌کند.

  صبر و حوصله

  پرستاری که صبر و حوصله دارد، موفق خواهد بود. همچنین میزان رضایت کارفرمای خود را هم افزایش می‌دهد. کودکان با رفتارهای مختلف ممکن است که شرایطی را ایجاد کنند که باعث کلافگی و بی‌حوصلگی پرستار شود. اما پرستار صبور می‌تواند این موضوعات را مدیریت کند. به طور مثال: فرض کنید که کودک 3 ساله‌ای از پرستار خود درباره هر موضوعی سوال‌های مکرر بپرسد. خب اینجا نقش پرستار حرفه‌ای و صبور مشخص می‌شود. یا کودک دیگری تمایل به خوردن غذا ندارد و نیاز است که با صبر و حوصله و ارائه راهکارهای مختلف، این مشکل را مدیریت کرد.

  درخواست استخدام پرستار کودک

  والدین می‌توانند استخدام پرستار کودک را از مراکز معتبر پرستاری انجام دهند. پس کافی است که درخواست “پرستار کودک می‌خوام” را ثبت کنند. اما برای استخدام پرستار می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. که مهم‌ترین آن‌ها جستجو پرستار از مراکز خدماتی و مراقبتی و معرفی از طریق دوستان و همکاران است.

  به طور حتم شما هم می‌دانید که استخدام پرستار برای کودک باید با دقت زیادی انجام شود تا بهترین انتخاب را داشت. حساسیت برای استخدام پرستار باعث می‌شود تا گزینه مناسب انتخاب شود و کودک امنیت کاملی از نظر روانی و جسمی‌ داشته باشد. زیرا اگر پرستاری با ویژگی‌های گفته شده استخدام نکنید، به طور حتم به ضرر شما تمام می‌شود. بنابراین ممکن است که در طولانی مدت تاثیرات مختلفی بر کودک بگذارد.

  شما با درخواست پرستار به مراکز معتبر به راحتی و در زمان کوتاهی گزینه‌های مختلفی برای مصاحبه خواهید داشت. از طرفی هم می‌توانید از مزیت‌های دیگری مانند: پشتیبانی 24 ساعته و تعویض پرستار بهره‌مند شوید.

  نکات مهم برای پیدا کردن، مصاحبه و استخدام پرستار کودک

  هنگامی که تصمیم به استخدام پرستار در منزل به صورت شبانه‌روزی یا نیمه وقت می‌گیرید. پس مهم است که نکات پیدا کردن، مصاحبه و گزینش پرستار کودک را بدانید. توصیه کلی این است که برای استخدام پرستار کودک عجله نکنید و با تمام متقاضی‌های این حرفه که به شما معرفی شده‌اند، مصاحبه داشته باشد. با این روش می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. به طور کلی برای بهره‌مندی از خدمات پرستار کودک در منزل نیاز است که نکات مهمی ‌را در نظر گرفت. که این موارد به شرح زیر هستند:

  • سوابق کیفری فرد را بررسی کنید.
  • میزان سابقه کار پرستار کودک را بررسی کنید.
  • با توجه به شرایط کودک خود، پرستار استخدام کنید.
  • بر عملکرد پرستار نظارت داشته باشید.

  همچنین به ویژگی‌هایی که برای پرستار توضیح داده‌ایم باید توجه کنید.

  مزایای استخدام پرستار کودک شبانه روزی از مراکز معتبر

  استخدام پرستار کودک در منزل به صورت شبانه روزی یا نیمه وقت، یکی از پرطرفدار‌ترین خدمات مراکز پرستاری است. شرکت‌های پرستاری معتبر، مزیت‌های مختلفی برای والدین در نظر می‌گیرند تا با خیالی راحت بتوانند کودکان خود را به پرستار‌های حرفه‌ای بسپارند. مزیت‌های استخدام پرستار کودک از مراکز معتبر پرستاری عبارتند از:

  • پشتیبانی شبانه‌روزی خدمات ارائه شده
  • نظارت کلی بر کیفیت عملکرد پرستار کودک
  • کاهش هزینه‌ها برای نگهداری از کودک
  • استخدام پرستار‌های متخصص
  • شرایط جایگزینی سریع پرستار در صورت لزوم

  کافی است که این جمله “پرستار کودک می‌خوام!” را به مراکز معتبر پرستاری اعلام کنید. آن‌ها اقدام به پیدا کردن پرستار کودک مناسب شما می‌کنند. درخواست شما در اسرع وقت پیگیری می‌شود و می‌توانید متناسب با شرایط خود از بهترین پرستار بهره‌مند شوید. همچنین اگر سوال یا ابهامی ‌‌درباره خدمات مراقبت و نگهداری کودک در منزل یا استخدام پرستار کودک شبانه روزی دارید. فقط کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید.


  سوالات متداول

  1. پرستار کودک چه ویژگی‌هایی دارد؟
   صبر و حوصله، انگیزه، خلاقیت و مسئولیت پذیری جزء مهمترین ویژگی‌های پرستار کودک است.
  2. چه زمان باید اقدام به استخدام پرستار کودک در منزل کرد؟
   زمانی که پدر یا مادر کودکان شاغل هستند و زمان زیادی در منزل و نزد کودکان خود حضور ندارند یا اینکه یک مادر چندفرزند دارد و نمی‌تواند به تنهایی از آن‌ها مراقبت کند. در این زمان می‌توانند اقدام به استخدام پرستار کودک در منزل کنند.
  3. پرستار کودک چه دوره‌هایی را سپری می‌کند؟
   دوره‌های روانشناسی کودک، آموزش درباره بیماری‌های کودکان و نوزادان و رفتار شناسی کودکان
  4. مهم‌ترین نکات برای استخدام پرستار چیست؟
   برای اینکه بتوان پرستار کودک استخدام کرد، نیاز است که سوابق کیفری و کاری او را بررسی کرد.
  5. هزینه پرستار کودک چقدر است؟
   عوامل مختلفی بر هزینه پرستار کودک تاثیر خواهند گذاشت که مدت زمان سرویس‌دهی و محدوده محل سکونت از همه مهم‌تر هستند.
  6. آیا پرستاران می‌توانند از کودکان بیمار هم مراقبت و نگهداری کنند؟
   بله. پرستار‌ها می‌توانند از کودکان بیمار نیز مراقبت و نگهداری کنند.
  7. وظایف پرستار کودک چیست؟
   مراقبت و نگهداری از کودکان، ارائه آموزش‌های مختلف، پایبندی به قوانین خانواده و وقت شناسی

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان

  سایر مقالات مرتبط
  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان