مقالات

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟

همان طور که می دانید همه ما با گذشت زمان و در دوران سالمندی ممکن است دچار کم توانی و بعضی از بیماری ها شویم، به همین دلیل برای ادامه زندگی در منزل به مراقبت نیاز پیدا خواهیم کرد. به طور معمول اکثر خانواده ها قصد استخدام پرستاری دارند که به سالمندان در انجام امور شخصی درمانی و بهداشتی یاری دهد. اما همه آن ها قبل از استخدام پرستار سالمند این سوال برای شان پیش خواهد آمد که قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود.

همان طور که مستحضر هستید قیمت مراقبت های بهداشتی روز به روز در حال افزایش می باشد، شما با اطلاع پیدا کردن از هزینه نگهداری سالمند در خانه و عوامل تاثیرگذار در آن می ‌توانی،د با برنامه ریزی و بودجه بندی مناسب پرستار سالمند استخدام کنید. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟

سالمندان یکی از حساس ترین عضو های خانواده هستند. که با گذشت زمان توانایی خود را برای انجام برخی از امورات خود از دست خواهند داد. و برخی از آنان به مراقبت بیشتری احتیاج پیدا خواهند کرد، پرستار سالمند فرد آموزش دیده ایی که در زمینه ی نگه داری سالمند آموزش های لازم را فرا گرفته است.

به طور معمول قیمت پرستار سالمند در منزل با توجه به شرایط جسمی سالمند، محیط ارائه خدمت و نیاز مراقبتی او بستگی خواهد داشت. برای تعیین قیمت نگهداری از سالمند در منزل باید شرایط زیر را در نظر داشت:

بیماری های سالمند

قیمت نگهداری از سالمند در خانه و قیمت پرستار سالمند در منزل برای فردی که دچار یک بیماری خاص است تا سالمندی که فقط نیازمند یک همدم و هم صحبت است، به طور کامل مختلف است. زیرا پرستار باید با یک سری مهارت پزشکی و درمانی مثل اندازه گیری فشار خون، قند خون، تعویض پانسمان، انجام تزریقات، نظارت بر مصرف دارو و تغذیه مناسب آشنایی داشته باشد.

مشکلات حرکتی

مشکلات حرکتی  یا اختلالات حرکتی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پرستار سالمند در منزل است. اگر شخص سالمند به علت سکته، ناتوانی جسمی، یا دلایل دیگر توانایی حرکت نداشته باشد، اگر پرستار به او در استحمام، هدایت بر روی ویلچر، همراهی در زمان راه رفتن با واکر، جلوگیری از زخم بستر، جابجایی روی تخت و … کمک کند هزینه بیشتری در مقایسه با شخص سالمندی که به تنهایی قادر به انجام امور شخصی خود است دریافت خواهد کرد.میزان مشکلات می تواند در قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر گذار باشد.

 

قیمت پرستار سالمند در منزل
قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟

امور منزل

انجام امور منزل بر قیمت سالمند تاثیر زیادی خواهد گذاشت. هر چقدر وظایف خانه داری گسترده تر باشد، پرستار سالمند هزینه بیشتری نیز دریافت خواهد کرد. انجام امور خانه مانند خرید مواد غذایی  نظافت منزل، پخت و پز، پذیرایی از مهمانان، گردگیری و خانه تکانی دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت نگهداری از سالمند در منزل است.

مدت زمان حضور پرستار

مدت زمان حضور پرستار در منزل به طور مستقیم بر هزینه نگهداری از سالمند تاثیر خواهد گذاشت. بعضی از سالمندان به علت شرایط جسمانی و سلامتی خاص امکان دارد.ساعات طولانی، و به طور شبانه روز به پرستار نیاز داشته باشند، اما برخی از آنان فقط چند ساعت از شبانه‌ روز نیازمند مراقبت های پرستاری خواهند بود، در چنین شرایطی هزینه نگهداری از سالمند در منزل متفاوت خواهد بود.

تعداد افراد حاضر در منزل

اگر در منزل افرادی دیگری به غیر از سالمند حضور دارند. و پرستار در ازای  خدماتی مانند خرید، لباس شستن، نظافت و … که  به آن ها ارائه دهد، از هر فرد هزینه ای بیشتری دریافت خواهد کرد.

موقعیت جغرافیایی درخواست کننده و پرستار

یکی دیگر از عواملی که بر هزینه نگهداری از سالمند و قیمت پرستار سالمند در منزل تاثیر خواهد گذاشت، آدرس و موقعیت محلی سالمند است. چون اگر موقعیت محلی سالمند، با مرکز خدمات پرستاری، مسافت طولانی داشته باشد. هزینه رفت و آمد پرستار افزایش خواهد یافت. و در نتیجه هزینه بیشتری دریافت خواهد کرد.

نتیجه گیری

همان گونه که در مطالب بالا خواندید، سالمندان به مرور زمان به مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت. که برخی از خانواده ها برای نگه داری اقدام به استخدام پرستار سالمند در منزل خواهند کرد، یکی از مهم ترین مسائل برای خانواده ها قیمت پرستار سالمند در منزل است. که در مطالب بالا عوامل تاثیر گذار بر آن به طور کامل شرح داده شده است، امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۳ رای

(4) نظرات

 • تدارکات خانه و نحوه پذیرایی پرستار سالمند در منزل ۵:۲۱:۰۱ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

  […] بیشتر بخوانید : قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟ […]

  • کارشناس پرستاری ۵:۲۱:۰۱ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر با شماره ۰۲۱۵۳۸۰۸۰۸۰ تماس بفرمایید

 • وظایف و مراقبت های پرستار سالمند در ماه رمضان ۵:۲۱:۰۱ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

  […] بیشتر بخوانید : قیمت پرستار سالمند در منزل چگونه محاسبه می شود؟ […]

  • کارشناس پرستاری ۵:۲۱:۰۱ ق٫ظ ۱۱ خرداد, ۱۴۰۱

   سلام وقت بخیر با شماره ۰۲۱۵۳۸۰۸۰۸۰ تماس بگیرید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button