19 درمان خانگی برای تسکین درد رویش دندان در نوزدان

بهترین.روش.درمان.خانگی.برای.تسکین.درد

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  رویش دندان برای والدین و نوزادان مرحله ای سخت است. دندانها ممکن است از 3 ماهگی تا 12 ماهگی ظاهر شوند و این رشد را تا حدود 3 سالگی ادامه می‌دهند.

  علائم رویش دندان شامل آب ریزش بیش از حد از دهان، حساسیت و لثه های قرمز، گریه غیر قابل تسکین، جویدن ناخن، کاهش اشتها، مالیدن گونه ها یا گوش، بثورات در اطراف دهان یا گردن، و کاهش اشتها است.

  غذای منجمد در یک توری مخصوص تغذیه نوزاد

  موز، سیب و هویج می‌تواند منجمد شود و سپس توسط کودکی که در حال دندان درآوردن است بخاطر تسکین درد مورد استفاده قرار گیرد.
  به محض مشاهده علایم دندان ها، غذا را خرد کرده و درون یک یک توری مخصوص تغذیه نوزاد قرار دهید تا از خطرات خفگی جلوگیری کند.

  1. ریشه زنجبیل پوست کنده
  2. میخک زمینی
  3. یک حوله را منجمد کنید
  4. کامیلیا / بابونه
  5. جویدن مسواک
  6. عصاره وانیل
  7. بستنی یخی خانگی
  8. یک سر بطری شیشه شیر را فریز کنید
  9. پیاز سبز
  10. کیسه‌های برنجی
  11. روغن‌های اسانسی
  12. ریشه شیرین بیان
  13. حمام نمودن کودک
  14. گردنبند دندان کهربا
  15. شیردهی
  16. انگشتان مادر (یا پدر!)
  17. قاشق سرد
  18. بیسکویت های ارگانیک رویش دندان
  19. حلقه های رویش دندان ارگانیک

  در ادامه به توضیح کامل‌تری از این موارد می‌پردازیم.

  1. ریشه زنجبیل پوست کنده

  زنجبیل یک گیاه ضد التهاب طبیعی است که با تسکین انتهای عصب لثه به تسکین درد دندان درآوردن کمک می‌کند. برای قوی ترین تاثیر، یک برش زنجبیل پوست کنده را به مدت 2-3 دقیقه روی لثه کودک خود بمالید.

  2. میخک زمینی

  میخک حاوی روغنهایی است که خاصیت گرم کنندگی و بی‌حسی دارند. میخک های آسیاب شده را با آب، روغن نارگیل یا کره بدون نمک مخلوط کرده و در یخچال سرما دهید تا خمیری درست شود که روی لثه مالیده شود. اسانس گل میخک نیز عالی عمل می کند!

  3. یک حوله را منجمد کنید

  استفاده.از.حوله.منجمد.برای.تسکین.درد
  حوله منجمد تاثیر زیادی در تسکین درد رویش دندان درد دارد.

  یک پارچه یا حوله مرطوب را فریز کرده و بگذارید کودک برای داشتن احساس بی‌حسی و خنک، آن را بجود. برای تاثیر بیشتر، می‌توانید یک سر آن را قبل از انجماد گره بزنید ، یا پارچه را به جای آب در چای بابونه خیس کنید.

  4. کامیلیا / بابونه

  Camilia یک محصول بدون نسخه پزشک بی‌خطر است که حاوی بابونه برای تسکین درد و تحریک پذیری، موثر برای تسکین لثه ها است که می‌تواند به درمان اسهال که گاهی اوقات با دندان درآوردن رخ می‌دهد کمک کند.

  5. جویدن مسواک

  جویدن مسواک باعث سلامتی دندان می‌شود زیرا کودک مسواک را در دهان خود می‌گذارد و در عین حال به لثه های خود ماساژ خوبی خواهد داد. همچنین ماساژورهای لاستیکی که مادر می تواند روی انگشت خود استفاده کند نیز انتخاب مناسبی هستند.

  6. عصاره وانیل

  وانیل حاوی ماده آرام بخشی است که می‌تواند اضطراب کودک را کاهش دهد. همچنین، مقدار کمی از الکل موجود در عصاره احساس گرم و آرامش بخشی ایجاد می‌کند. یک پنبه را با عصاره آن خیس کنید و روی لثه کودک خود بمالید.

  7. بستنی یخی خانگی

  تهیه بستنی یخی از آب میوه های طبیعی و ارگانیک یک روش سرگرم کننده، خوشمزه و ایمن است تا کودک بتواند کمی درد دندان های خود را تسکین دهد. جویدن بستنی سرد و سخت باعث تسکین موقت درد لثه می‌شود.

  8. حلقه های رویش دندان ارگانیک

  حلقه های دندانه دار چوبی یا لاستیکی محکم برای کودکان بزرگتر بسیار مناسب هستند زیرا تقریباً ضد جویدن هستند. از دندان ساب های که داخل آنها مایعی وجود داشته باشد دور باشید زیرا ممکن است تحت فشار بشکند. و البته مطمئن شوید که دندان سابی که خریداری می‌کنید فاقد BPA هستند.

  9. یک سر بطری شیشه شیر را فریز کنید

  یک بطری را از آب پر کنید و آن را فریز کنید (وارونه به طوری که آب در نوک پستانک منجمد شود) و سپس بگذارید کودک نوک آن را بجود. همچنین می‌توانید پستانک مرطوب را برای همان اثر فریز کنید.

  10. بیسکویت های ارگانیک رویش دندان

  بسیاری از مارک های مختلف این کراکرهای سخت را می‌توان در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی خریداری کرد. در حالی که بعضی از والدین در استفاده از این بیسکویت ها موفق عمل نموده اند لازم است توجه داشته باشید که احتمال شکستن آنها در تکه های کوچک وجود دارد و خطر خفگی ایجاد می‌کند.

  11. قاشق سرد

  این داروی دندان درآوردن توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می‌شود. چند ساعت یک قاشق فلزی را در یخچال خنک کنید، سپس بگذارید کودک از جویدن آن لذت ببرد! قاشق های مخلوط چوبی نیز دارای بافت سخت عالی هستند که نوزادان آن را دوست دارند!

  12. انگشتان مادر (یا پدر!)

  ساده ترین راه حل گاهی اوقات بهترین راه حل است. با لمس محکم انگشت اشاره لثه های کودک خود را مالیده و ماساژ دهید. اگر کودک احساس رضایت می‌کند (و دندان های زیادی ندارند!) می توانید تا بند اول انگشت خود را به داخل دهان نوزاد ببرید.

  13. شیردهی

  این کار می‌تواند برای برخی از نوزادانی که تازه دندان دارند راحت باشد، اما در واقع باعث ناراحتی سایر کودکان می‌شود. اگر کودک شما یکی از دوستداران این روش است، می‌توانید انگشت خود را روی لثه های او بمالید تا تسکین یابد. اگر مکیدن برای کودک شما تحریک کننده است، شیردهی را امتحان کنید.

  14. گردنبند دندان کهربا

  این گردن بندها طوری طراحی شده اند که می‌تواند توسط کودک جویده شوند. گرمای بدن کودک باعث آزاد شدن اسید سوکسینیک موجود در سنگ ها می‌شود که یک مسکن طبیعی و کاهش دهنده التهاب است. از کهربا برای تسکین دندان درآوردن نوزادان قرن ها استفاده شده است.

  15. حمام نمودن کودک

  آب گرم در حمام به کودک شما کمک می‌کند تا بدن خود را آرام کند و باعث ایجاد حواس پرتی از ناراحتی مداوم می‌شود. حمام کردن کودک همچنین باعث تغییر خلق و خو شوند، که می‌تواند برای از بین بردن مشکلات دندان یا Teethingدرآوردن آنها مفید باشد.

  16. ریشه شیرین بیان

  شیرین بیان ریشه گیاهی است که معمولاً در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی و عطاری ها یافت می شود. این گیاه طعم شیرینی دارد و به طور طبیعی لثه های کودک را در حین جویدن بی حس می کند. این ریشه همان آب نبات شیرین بیان نیست که برای نوزادان مفید نیست ، بنابراین مراقب باشید!

  17. روغن‌های اسانسی

  روغن های اسانسی بسیاری از داروهای طبیعی مختلف را برای انواع بیماری ها ارائه می‌دهند. روغن اسطوخودوس بسیار آرامبخش است و به کودک شما در هنگام استرس آرامش می‌بخشد. اسانس دیگر، گل میخک، احساس بی‌حسی را در لثه ایجاد می‌کند تا به کودک در کاهش درد کمک کند.

  18. کیسه‌های برنجی

  رویش.دندان
  کیسه کوچک برنج را در فریزر قرار دهید تا کودک آن را روی دندان خود قرار دهد.

  یک قاشق غذاخوری برنج خام را وسط پارچه ای تمیز قرار دهید. آن را بپیچید و قبل از قرار دادن در فریزر، آن را با نوار لاستیکی ببندید. قبل از دادن به کودک برای نگه داشتن و جویدن، کیسه را کمی خیس کنید. بچه ها بافت برنج را دوست دارند!

  19. پیاز سبز

  قسمت سبز پیاز چه را از برگ های سبز بلند جدا کرده و مقدار کمی نمک به قسمت سفید باقیمانده اضافه کرده و به کودک خود بدهید تا بجود. همچنین می‌توانید پیازها را کباب کنید تا نرم تر و قابل جویدن شوند.

  سخن پایانی

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.


  سوالات متداول

  حوله منجمد چه تاثیری برای تسکین درد رویش دندان در نوزدان دارد؟

  یک پارچه یا حوله مرطوب را فریز کرده و بگذارید کودک برای داشتن احساس بی حسی و خنک، آن را بجود . برای تاثیر بیشتر، می‌توانید یک سر آن را قبل از انجماد گره بزنید، یا پارچه را به جای آب در چای بابونه خیس کنید.

  تاثیر کامیلیا یا بابونه در تسکین درد ریش دندان کودکان چیست؟

  Camilia یک محصول بدون نسخه پزشک بی‌خطر است که حاوی بابونه برای تسکین درد و تحریک پذیری، موثر برای تسکین لثه ها است که می‌تواند به درمان اسهال که گاهی اوقات با دندان درآوردن رخ می‌دهد کمک کند.

  ریشه شیرین بیان چه اهمیتی برای تسکین درد ریش دندان کودکان دارد؟

  این گیاه طعم شیرینی دارد و به طور طبیعی لثه های کودک را در حین جویدن بی حس می‌کند. این ریشه همان آب نبات شیرین بیان نیست که برای نوزادان مفید نیست، بنابراین مراقب باشید!

  پیاز سبز چه اهمیتی برای تسکین درد ریش دندان کودکان دارد؟

  قسمت سبز پیاز چه را از برگ های سبز بلند جدا کرده و مقدار کمی نمک به قسمت سفید باقیمانده اضافه کرده و به کودک خود بدهید تا بجود. همچنین می‌توانید پیازها را کباب کنید تا نرم تر و قابل جویدن شوند.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری