درخواست پرستار | مشاوره رایگان

افراد سالم و موفق چه عادت‌هایی در زندگی دارند

عادات افراد سالم در دنیای امروز چیست؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  افراد سالم و موفق با پیروی از الگوهای سودمند و کاربردی به سلامت جسمی و ذهنی دست پیدا می کنند. فردی که از جسم و ذهن سالم برخوردار باشد به‌راحتی بر اهداف خود تمرکز کرده و موفقیت‌های بیشماری را کسب خواهد کرد.

  عادات افراد موفق و سالم در زندگی

  مثبت اندیشی

  بهترین راه برای برخورداری از یک زندگی شاد و پربار عادت به مثبت اندیش بودن است. سعی کنید به‌جای تمرکز بر ابعاد منفی زندگی، مغز خود را برای دیدن چیزهای خوب برنامه‌ریزی کنید. منفی گرایی برای ذهن فعالیتی مضر و خسته‌کننده است، بنابراین با در آغوش گرفتن انرژی‌های مثبت زندگی، بلافاصله سطح انرژی روزانه خود را افزایش دهید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که با منحرف کردن توجه از مشکلات کوچک و ناراحت‌کننده زمان کمتری را صرف این موضوعات بی‌اهمیت خواهید کرد.

  پیشنهاد مقاله : ۱۵ راه برای داشتن یک زندگی شاد

  ورزش

  ورزش یکی از مهم‌ترین عادات در برنامه زندگی افراد سالم و مثبت است. انجام حرکات ورزشی نه تنها بدن را خوش‌فرم و شاداب نگه می‌دارد، بلکه باعث ترشح مواد شیمیایی خاصی به نام اندورفین را در مغز می‌شود.

  اثرات مراقبه در افراد سالم
  ورزش اهمیت زیادی در زندگی افراد سالم دارد.

  این هورمون اساساً “هورمون‌های شادی” است که احساس مثبت فرد را افزایش می‌دهد. بنابراین سعی کنید همواره با ورزش کردن سطح انرژی خود را افزایش دهید و شاداب بمانید

  نوشیدن آب کافی

  سعی کنید به مدت یک ماه هرروز ۸ لیوان آب بنوشید و در پایان ماه خواهید دید که در سطح جسمی و ذهنی احساس بهتری را تجربه می‌کنید. آب نه تنها به افزایش احساس سیری کمک می‌کند، بلکه در تغذیه مؤثر مو، پوست و ناخن‌ها نیز تأثیر گذار است. نوشیدن آب کافی باعث تمرکز و انرژی بیشتر می‌شود و فرد آمادگی شایانی برای در آغوش کشیدن یک روز مثبت و پربار را خواهد داشت.

  مراقبه

  اگر برای عادت به سبک زندگی افراد سالم و مثبت مشکل‌دارید بهتر است یک‌قدم به‌عقب برگردید و با مراقبه شروع کنید. مدیتیشن یک روش مؤثر برای شروع ذهن آگاهی و موفقیت است. با انجام مراقبه و تمرکز بر آرامش به‌راحتی قادر خواهید بود که بر ذهن پرمشغله خود مسلط شوید. ا مراقبه با ایجاد احساس آرامش عمیق شرایطی را فراهم می‌آورد که بتوان از دریچه‌ای جدید به موضوعات اطراف نگریست و احساسات بهتری را تجربه کرد.

  رها کردن افکار منفی

  رها کردن افکار ناراحت‌کننده یکی از سخت ‌ترین کارهای ممکن است اما اگر موفق به انجام این کار شوید قدم مثبت بزرگی به‌سوی یک زندگی سالم و شاد برداشته‌اید.
  لازم است هرروز بر رها کردن چیزهایی که دیگر جزئی از زندگی شما نیستند تمرین کنید. این چیزها ممکن است یک فرد سمی، یک عادت بد مانند سیگار کشیدن یا خاطره‌ای از گذشته باشد. سعی کنید هر چیزی که شمارا به‌سوی انرژی منفی می‌کشاند رها کنید. می‌توانید برای انجام این کار مانند افراد سالم و موفق از مراقبه یا یوگا کمک بگیرید.

  ترک غذای ناسالم

  برای برخورداری از سبک زندگی سالم لازم است از مصرف هرگونه غذای ناسالم اجتناب شود! ممکن است طعم یک غذای ناسالم در لحظه عالی باشد، اما هیچ‌چیز بدتر از احساس عدم تناسب‌اندام نیست. غذاهای ناسالم فقط باعث ایجاد احساس شادی موقتی می‌شود و با کالری زیادی که دارند باعث افزایش وزن می‌شوند.

  تغذیه افراد سالم
  ترک غذاهای ناسالم از اهمیت زیادی در زندگی افرا دارد.

  درواقع، سیستم ایمنی بدن غذاهای ناسالم را به‌عنوان یک ویروس ارزیابی می‌کند، و در مقابل آن دچار عکس‌العمل منفی می‌شود. بنابراین سعی کنید با انتخاب‌های غذایی سالم از بدن سلامت خود مراقبت کنید.

  تمرین سپاسگزاری

  بسیاری از افراد سالم و موفق در مورد اهمیت شکرگزاری به‌عنوان یک عادت در زندگی سالم و مثبت صحبت می‌کنند. فکر کردن به چیزهایی که ذهن را سرشار از احساس قدردانی می‌کند باعث آرامش جسم نیز خواهد شد. با تمرین سپاسگزاری می‌توان به مغز آموزش داد تا مانند یک آهنربای مثبت افکار آرامش‌بخش را جذب کند. سعی کنید هرروز صبح یا شب قبل از رفتن به رختخواب، مواردی که به خاطر آن شکرگزار هستید را یادداشت کنید.

  مراقبت از گیاهان

  این کار ممکن است بی‌اهمیت به نظر برسد، اما واقعاً تاثیرگذار است! احاطه کردن منزل با موجودات زنده نه‌تنها باعث افزایش اکسیژن در محیط خانه می‌شود، بلکه ذهن را نیز در موقعیت مناسبی قرار می‌دهد. افراد سالم و موفق با این روش سطح تنش و اضطراب خود را کاهش می‌دهتد و از انرژی مثبت فراوانی بهره‌مند می‌شوند.

  لبخند بزنید

  بهتر است برای تمرین لبخند زدن قبل از این‌که تلفن را بردارید لبخند بزنید. باآنکه مخاطب در آن سوی تلفن چهره شمارا نمی‌بیند اما قادر خواهد بود لبخند شمارا بشنود. اگر از این موضوع اطمینان ندارید همین کافی است که لبخند زدن به شما کمک می‌کند تا روحیه مناسبی داشته باشید. بدخلق بودن با لبخندی بر لب سخت است!

  از سبزی‌های رنگارنگ استفاده کنید

  مصرف روزانه سبزی‌ها باعث ایجاد تنوع در وعده‌های غذایی و راهی مطمئن برای افزایش سلامت وعده غذایی است. علاوه بر ظاهر عالی، غذایی که از سبزی‌های رنگارنگ تهیه‌شده است دارای خواص و مواد مغذی بیشتری نسبت به غذاهای بی‌رنگ است. سعی کنید که در تهیه وعده‌های غذایی حداقل از دو نوع سبزی‌های رنگی استفاده کنید. یک راه آسان برای انجام این کار این است که مقداری سبزی تازه خردشده یا مقداری کلم قرمز خردشده را در ظرف غذای خود بریزید.

  سخن پایانی 

  خدمات پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال‌ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

  سوالات متداول

  اهمیت مثبت اندیشی برای داشتم زندگی سالم چیست؟

  سعی کنید به‌جای تمرکز بر ابعاد منفی زندگی، مغز خود را برای دیدن چیزهای خوب برنامه‌ریزی کنید. منفی گرایی برای ذهن فعالیتی مضر و خسته‌کننده است، بنابراین با در آغوش گرفتن انرژی‌های مثبت زندگی، بلافاصله سطح انرژی روزانه خود را افزایش دهید.

  نوشیدن آب کافی برای داشتن زندگی سالم چه تاثیری دارد؟

  به مدت یک ماه هرروز ۸ لیوان آب بنوشید و در پایان ماه خواهید دید که در سطح جسمی و ذهنی احساس بهتری را تجربه می‌کنید. آب نه تنها به افزایش احساس سیری کمک می‌کند، بلکه در تغذیه مؤثر مو، پوست و ناخن‌ها نیز تأثیر گذار است.

  تمرین سپاسگزاری چه اهمیتی در سالم زیستن دارد؟

  با تمرین سپاسگزاری می‌توان به مغز آموزش داد تا مانند یک آهنربای مثبت افکار آرامش‌بخش را جذب کند. سعی کنید هرروز صبح یا شب قبل از رفتن به رختخواب، مواردی که به خاطر آن شکرگزار هستید را یادداشت کنید.

  لبخند زدن چه اهمیتی برای سالم زیستن دارد؟

  با آنکه مخاطب در آن سوی تلفن چهره شمارا نمی‌بیند اما قادر خواهد بود لبخند شمارا بشنود. اگر از این موضوع اطمینان ندارید همین کافی است که لبخند زدن به شما کمک می‌کند تا روحیه مناسبی داشته باشید. بدخلق بودن با لبخندی بر لب سخت است!

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان