10 فایده لبخند زدن که لازم است بدانیم

فواید لبخند زدن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  بسیاری از محققان لبخند زدن را به عنوان پاسخ غیر ارادی به مواردی که باعث شادی و خنده می شوند ، می دانند.

  گرچه این موضوع قطعاً درست است ، اما آنچه بیشتر مردم نادیده می گیرند این است که لبخند زدن می تواند به همان اندازه که یک پاسخ غیر ارادی به موضوع خنده دار باشد می تواند یک انتخاب آگاهانه و قدرتمند نیز باشد.

  مطالعات علمی بی شماری تأیید کرده اند که لبخند واقعی  سبب جذب شدن افراد به سوی  فرد دارنده لبخند می شود . مطالعات دیگری روشن کرده اند که عمل لبخند زدن می تواند روحیه شما و اطرافیانتان را بالا ببرد.

  رابطه مستحکمی بین سلامتی ، طول عمر و لبخند وجود دارد . مهمتر از همه ، مطالعات نشان داده اند که فقط عمل لبخند زدن (ایجاد فرم ها و حرکات فیزیکی صورت) ، خواه نتیجه یک شادی واقعی باشد یا یک عمل تقلیدی ، می تواند فواید کوتاه مدت و بلند مدت  زیادی برای سلامتی افراد داشته باشد.

  مزیتهای لبخند زدن
  فواید لبخند زدن که لازم است بدانیم.

  اگر هنوز در مورد تاثیرات عمیق لبخند زدن قانع نشده اید. در اینجا 10 مزیت اصلی لبخند زدن بیان شده است که لازم است مورد توجه قرار گیرد :

  لبخند زدن باعث جذابیت ما می شود

  ما به طور طبیعی به سمت افرادی که لبخند می زنند جذب می شویم. بنابراین یکی از جذابیت های فیزیکی می تواند با عمل لبخند زدن مرتبط  باشد .

  جای تعجب نیست که حالتهای منفی صورت مانند اخم یا داشتن ماسک در واقع برعکس عمل می کنند و به طور کاملا واضحی افراد را از ما  دور می کنند. بنابراین بهتر است ، از قدرت جذب لبخند خود برای جذب اطرافیان به سمت خود استفاده کنید.

  لبخند زدن استرس را برطرف می کند

  گاهی استرس می تواند در تمام وجود ما نفوذ کند و واقعاً در چهره ما نمایان شود. لبخند زدن نه تنها به شما کمک می کند خسته ، فرسوده و نگران به نظر نرسید بلکه در واقع می تواند به کاهش استرس نیز کمک کند.

  چه باور کنید یا نکنید ، لبخند زدن حتی اگر تمایل به لبخند زدن ندارید یا حتی اگر لبخند ساختگی بزنید می تواند استرس را کاهش دهد.  وقتی استرس دارید ، اندکی وقت بگذارید و لبخند بزنید و مطمئن باشید که شما و اطرافیانتان از مزایای آن لبخند بهره مند  خواهید شد .

  فواید لبخند زدن
  لبخند زدن استرس را برطرف می کند.

  لبخند اخلاق ما را بهتر می کند

  بار دیگر که حالتان بد شد ، تنها کافی است که لبخند بزنید. احتمال زیادی وجود دارد که روحیه شما به سمت بهتر شدن تغییر کند.

  لبخند زدن می تواند بدن را فریب دهد تا به شما در بالا بردن خلق و خوی و بهتر شدن اخلاق کمک کند ، زیرا عمل فیزیکی لبخند زدن پیام عصبی شادی را در مغز شما فعال می کند.

  یک لبخند ساده می تواند باعث ترشح ارتباطات عصبی تقویت کننده نوروپپتیدها و همچنین انتقال دهنده های عصبی تقویت کننده اخلاق  مانند دوپامین و سروتونین شود.

  بنابراین بهتر است به لبخند زدن مانند یک داروی ضد افسردگی طبیعی فکر کنید.

  لبخند زدن مسری است

  افزایش تعداد لبخند ها در یک مکان سبب مثبت شدن فضای کلی آن مکان می شود .  گرچه لبخند زدن مطمئناً یک احساس زیباست ، اما حسی از حقیقت را به همراه دارد.

  لبخند زدن نه تنها قدرت بالابردن روحیه شما را دارد ، بلکه می تواند حالات دیگران را نیز تغییر داده و اوضاع همگان را شادتر کند.

  بخشی از مغز که وظیفه کنترل  لبخند را بر عهده دارد ، یک منطقه پاسخ خودکار غیر ارادی است. به این معنی که لبخند زدن می تواند کاملاً ناخودآگاه باشد ، خصوصاً وقتی که صحبت از عادت ما برای تقلید از لبخند شخص دیگر باشد. بله ، از نظر علمی ثابت شده است که لبخند زدن  “مسری” هستند.

  لبخند زدن سیستم ایمنی شما را تقویت می کند

  لبخند زدن همچنین می تواند سلامت کلی بدن شما را تقویت کند. عمل لبخند زدن در واقع به سیستم ایمنی بدن انسان کمک می کند تا عملکرد موثرتری داشته باشد.

  تصور می شود که هنگام لبخند زدن ، عملکرد ایمنی بدن به دلیل آرامش بیشتر بهبود می یابد که این امر به لطف ترشح برخی انتقال دهنده های عصبی اتفاق می افتد.

  بنابراین چرا علاوه بر اقدامات احتیاطی مانند شستن دست ها ، با لبخند زدن سعی در جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا ندارید؟

  تاثیرات لبخند زدن
  لبخند زدن سیستم ایمنی شما را تقویت می کند

  لبخند فشار خون شما را کاهش می دهد

  لازم است یکبار وقتی لبخند می زنید ، فشار خون خود را  اندازه گیری نمایید.   اگر در خانه مانیتور فشار خون دارید ، آن را امتحان کنید. چند دقیقه بنشینید ، یک مطالعه را انجام دهید. سپس یک دقیقه لبخند بزنید و در حالی که هنوز لبخند می زنید فشار خون خود را اندازه گیری نمایید و قطعا تفاوت محسوسی با فشار خون عادی خود مشاهده خواهید نمود .

  لبخند زدن باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم

  مطالعات نشان داده است که لبخند زدن باعث ترشح اندورفین ، مسکن های طبیعی و سروتونین می شود.  این سه انتقال دهنده عصبی با هم باعث می شوند از سر تا پا احساس خوبی داشته باشیم.

  این مواد شیمیایی طبیعی نه تنها روحیه شما را بالا می برند بلکه باعث آرامش بدن و کاهش درد جسمی می شوند. لبخند زدن یک داروی کاملا طبیعی است.

  لبخند زدن باعث می شود جوانتر به نظر برسید

  لبخند زدن نه تنها باعث جذابیت بیشتر شما می شود بلکه می تواند جوانی شما را نیز بیشتر جلوه دهد. ماهیچه هایی که برای لبخند زدن از آنها استفاده می کنیم ،پوست صورت را صاف می کنند و باعث می شود فرد جوانتر به نظر برسد.

  بنابراین به جای انتخاب لیفت صورت ، فقط سعی کنید روزانه لبخند بزنید و قطعا با این کار جوانتر به نظر می رسید و احساس بهتری خواهید داشت.

  اثرات لبخند زدن
  لبخند زدن باعث می شود جوانتر به نظر برسید.

  لبخند زدن باعث موفقیت شما می شود

  مطالعات نشان داده است افرادی که به طور منظم لبخند می زنند با اعتماد به نفس بیشتری به نظر می رسند ، در محل کار بیشتر ارتقا می یابند و  سایرین بیشتر به آنها نزدیک می شود.

  در جلسات و قرارهای کاری لبخند بزنید. ممکن است متوجه شوید که مردم واکنش متفاوتی به شما نشان می دهند.

  لبخند به شما کمک می کند تا مثبت بمانید

  این تست را امتحان کنید: لبخند بزنید. حالا سعی کنید بدون از دست دادن لبخند به چیز منفی فکر کنید. سخت است ، نه؟

  حتی وقتی لبخند غیر طبیعی یا اجباری انجام شود  ، بازهم مغز و در نهایت بقیه بدن ما این پیام را می فرستد که “زندگی خوب است!”بنابراین با لبخند زدن از افسردگی ، استرس و نگرانی فاصله بگیرید.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری