در دوران سالمندی والدینمان، حضور یک مراقب و یا پرستار سالمند می تواند به داشتن یک زندگی با کیفیت تر و فعال تر در آن ها منجر شود. اما این سوال وجود دارد که هزینه مراقبت از سالمند در منزل و دستمزد پرستار سالمند چه میزان است و آیا می توان با توجه به بودجه محدود خانواده از خدمات با کیفیت برخوردار شد؟!

مراقبت هایی که توسط مراکز مراقبت/ پرستاری در منزل به سالمندان و خانواده ها ارائه می شود مجموعه متنوعی از خدمات است، که از از خدمات موقت و ساعتی تا خدمات دائمی را در بر می گیرد. همچنین مراقبین و پرستاران در سطوح تخصصی مختلف بسته به نیاز خانواده و شرایط جسمی و روانی سالمند معرفی می شود.

دستمزد پرستار سالمند یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب پرستار و مراقبب سالمند در منزل است. تخمین میزان دقیقی دستمزد پرستار سالمند در منزل برای تمامی سالمندان امکان پذیر نیست. اما در مرکز پرستاری سفیر آرامش سعی بر آن است که خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل متناسب با بودجه شما معرفی شود.

دستمزد پرستار سالمند

برای تعیین دستمزد پرستار سالمند و همچنین ایجاد تنوع در انتخاب مراقب و پرستار مورد نظر انواع مختلفی از خدمات ارائه می شود.
  • خدمات نظافتی منزل
  • خدمات مراقبتی سالمند
  • خدمات پرستاری سالمند
  • خدمات مراقبتی سالمند مبتلا به آلزایمر
  • خدمات 24 ساعته(شبانه روزی)
  • خمات موقتی و پاروه وقت
  • خدمات در تعطیلات

دستمزد پرستار سالمند در منزل به طور کلی بر اساس نیاز سالمند متفاوت خواهد بود. در واقع اولین و اصلی ترین عامل تعیین کننده دستمزد پرستار سالمند وضعیت سلامتی سالمند است که تعیین می کند چه نوع خدماتی باید به او ارائه شود.

دستمزد مراقب در نوع خدمات مراقبتی نسبت به دستمزد پرستار کمتر است. اما نمی توان به جای خدمات مراقبتی از خدمات پرستاری و بالعکس استفاده کرد.

در واقع خدمات مراقبتی توسط افرادی که سطح تحصیلات کمتری دارند ارائه می شود و امور غیر تخصصی و روزانه سالمند را در برمی گیرد. وظیفه مراقبین سالمند شامل امور مراقبتی، انجام امور شخصی سالمند، نظافت منزل، دادن سر وقت داروها و … است.

پرستار سالمند خدمات تخصصی مانند تزریقات، گاواژ، سونداژ، ارزیابی علائم حیاتی و … انجام می دهد.

اگرچه شرایط جسمانی، بیماری، ناتوانی و میزان استقلال سالمند مستقیما تعیین کننده نوع خدماتی است که دریافت می کند، اما از طرق مختلف می تواند در عین حال که خدمات مورد نیاز برای سالمند فراهم می شود دستمزد پرستار و مراقب نیز با توجه به بودجه خانواده تغییر کند.

صرفه جویی در هزینه خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل به دلایل مختلف در دوران سالمندی بسیار حائز اهمیت است. از این رو راه کار هایی برای کاهش هزینه وجود دارد که می تواند به خانواه و سالمند کمک کند.

دستمزد پرستار سالمند

توجه به زمان مورد نیاز برای حضور مراقب و پرستار سالمند:

می توان مدت زمانی که مراقب سالمند باید در کنار سالمند باشد را کاهش داد. به عنوان مثال می توان برای انجام امور منزل فقط در برخی از ساعات روز و یا فقط چند روز در هفته مراقب سالمند استخدام کرد.

فاصله مکانی مراقب و یا پرستار از سالمند

اگر مراقب و پرستار سالمند در نزدیکی محل زندگی سالمند سکونت داشته باشند به دلیل کاهش هزینه های رفت و آمد می توان در دستمزد پرستار و مراقب صرفه جویی کرد.

توجه به نیاز سالمند:

اعضای خانواده، فرزندان و …تمایل دارند بهترین خدمات را در اختیار سالمند خود قرار دهند، اما بهترین خدمات لزوما به معنی پرهزینه بودن خدمات نیست. اگر سالمند طبق پیشنهاد پزشک نیاز به مراقبت شبانه روزی پرستاری ندارد می توان فقط در برخی از امور تخصصی از خدمات پرستاری استفاده کرد و در عین حال انجام وظایف غیر تخصصی را بر عهده مراقبین قرار داد.

دستمزد پرستار سالمند

ما نیاز ها، نگرانی ها و ترجیهات شما را درک می کنیم  و به شما کمک خواهیم کرد تا از خدمات با کیفیت و قرون به صرفه برخوردار شوید. برای کسب اطلاع از نوع خدمات مناسب با سالمند خود با کارشناسان مشاور ما که به صورت 24 ساعته و کاملا رایگان به شما ارائهمی شوند، تماس بگیرید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *