درخواست پرستار | مشاوره رایگان

مراقبت از چند قلو و تکنیک هایی که والدین و پرستار کودک باید بدانند

مراقبت از چند قلو

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مراقبت از چند قلو care for twins یکی از حساس ترین و پرچالش ترین فعالیتهایی است که والدین و پرستاران کودک با آن روبرو هستند و نیاز به کسب مهارتهای خاصی دارد که در این مقاله در مورد آنها توضیحاتی بیان شده است.مراقبت از نوزاد تازه متولد شده می تواند یک کار بسیار استرس زا باشد. مادر نه تنها به تازگی زایمان را پشت سر گذاشته و درد احتمالی را تحمل می کند ، بلکه باید اطمینان حاصل کند که نوزاد به موقع تغذیه می کند ، استراحت خوبی داشته و به روشی سالم رشد می کند. با این حال ، هنگامی که نه یک نوزاد بلکه دو نوزاد تازه متولد شده وجود دارد که باید تحت مراقبت قرار بگیرند ، استرس بیش از دو برابر می شود.

  نکاتی برای مراقبت از چند قلو

  کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کنار آمدن با مراقبت از چند قلو های تازه متولد شده انجام دهید. انجام این تغییرات ساده در برنامه ، آرامش بیشتری به شما می دهد و به شما امکان می دهد سریعتر بهبود یابید. در اینجا نحوه مراقبت از چند قلو های تازه متولد شده آورده شده است:

  مراقبت از نوزاد تازه متولد شده می تواند یک کار بسیار استرس زا باشد.

  همگام سازی برنامه ها

  همگام سازی برنامه خواب و تغذیه هر دو نوزاد به شما امکان می دهد هنگام خوابیدن هر دو نوزاد ،کمی استراحت کنید. متخصصان اطفال توصیه می کنند بهترین راه برای این کار بیدار کردن کودک دیگر هنگام بیدار شدن اولین کودک برای تغذیه است. در حالی که همه به شما خواهند گفت که شما نباید نوزاد در حال چرت زدن را از خواب بیدار کنید ، این تنها استثنا در این قانون است.

  مراقبت از چند قلو و مسئله تغذیه :در اینجا یک قانون طلایی برای تغذیه دوقلو یا چند قلو ها وجود دارد:

  وقتی یکی از آنها برای شیر خوردن از خواب بیدار می شود ،دقیقا آن زمانی است که هر دو آنها باید غذا بخورند. ممکن است بیدار کردن نوزادتان زمانی که در خواب عمیق است کار سخت و ناراحت کننده ای باشد، اما به یاد داشته باشید که شما روزانه زمان کافی برای تغذیه آنها به صورت مجزا و یکی پس از دیگری، نخواهید داشت.

  هنگامی که نوزادان برای خوردن شیر بیدار شدند ، به طور همزمان به آنها شیر دهید، و در پایان آروغ زدن بعد از تغذیه آنها را فراموش نکنید. اگر در هنگام تغذیه کودکان برای شیر دادن به آنها شخصی را برای کمک کردن دارید ، عالی است. اما اگر کودکان شما از شیر مادر تغذیه می کنند یا قصد دارید با دوقلوهای خود تنها باشید ، باید به یاد بگیرید که چگونه هر دو نوزاد را به طور همزمان تغذیه کنید.

  بهترین روش برای تغذیه همزمان هر دو کودک استفاده از یک بالش بزرگ مخصوص تغذیه دوقلو ها است.
  وقتی دوقلوهای شما برای غذا خوردن از خواب بیدار شدند ، به ساعت نگاه کنید و زمان را یادداشت کنید. نوزادان تازه متولد شده فقط می توانند یک ساعت یا یک ساعت و نیم بیدار بمانند.

  پیشنهاد مقاله: پرستار زن باردار؛ هر آن چه مادران و پرستار مادر باید بدانند

  مزیت کالسکه دوتایی در مراقبت از چند قلو

  حمل دو قلو ها در مواقع لزوم برای شما دشوار خواهد بود. یک گزینه عالی می تواند استفاده از کالسکه دوتایی باشد. تصور نکنید که فقط هنگامی که با بچه های کوچک خود بیرون می روید به کالسکه نیاز خواهید داشت. می توانید از آن به عنوان وسیله ای عالی برای خواباندن نوزادان استفاده کنید. از دیگر مزایای بزرگ کالسکه این است که می توانید از آن برای حمل تمام وسایل مورد نیاز نوزادان نیز استفاده کنید.
  راهنما دریافت کنید

  مراقبت از دوقلوها یک کار بزرگ و دشوار است و شما باید افراد بیشتری را ترغیب به کمک کردن به خود کنید. از خانواده یا دوستان خواهش کنید تا برای مدت طولانی در کنار شما بمانند. همچنین می توانید افرادی را که می توانند در زمینه های خاصی از مراقبت از چند قلو ها به شما کمک کنند ، استخدام کنید یا می توانید از این کمک برای مدیریت کارهای روزانه در منزل در حالی که فقط روی نوزادان تمرکز می کنید ، کمک بگیرید.

  به یک گروه بپیوندید

  یکی از بهترین منابع موجود والدین دیگری هستند که آنها نیز دوقلو دارند. این والدین استراتژی های مختلفی برای کنار آمدن با دوقلوهای خود خواهند داشت و حتی ممکن است برخی از این راهکارها برای شما مفید باشد. همچنین کمک شایانی به دانستن اینکه والدین دیگری نیز وجود دارند که با مشکلاتی مشابه شما روبرو هستند و این باعث می شود شما احساس کنید جامعه بزرگتری از شما حمایت می کند.

  مزیت خرید آنلاین در مراقبت از چند قلو

  داشتن دوقلو به معنای تمام شدن موجودی وسایل اساسی کودک مانند پوشک ، دستمال مرطوب و پودر بچه با سرعت بسیار زیاد است. خرید آنلاین نه تنها به شما امکان می دهد تا برای یک خرید منظم برنامه ریزی کنید ، بلکه به شما کمک می کند از تخفیف های بهتری استفاده کنید که می تواند موجب صرفه جویی قابل توجهی شود. تقویم خود را با تاریخ خرید وسایل جدید هماهنگ کنید تا تحویل به موقع انجام شود.

  زمان نگهداری جایگزین

  نوزادان دوست دارند که در آغوش گرفته و بغل شوند ، و این یک مرحله اساسی در ایجاد پیوند بین مادر و نوزادان است. با این حال ، حمل دو نوزاد در همه زمان ها می تواند خیلی زود خسته کننده شود. در مراقبت از چند قلو  بگذارید یک کودک در تختخوابش یا روی زمین بازی کند در حالی که کودک دیگر را نگه دارید. وقتی کودکی در تختخواب کودک شروع به بدقلقی می کند می توانید  انها را جایگزین کنید.

  مراقبت از نوزاد
  نوزادان دوست دارند که در آغوش گرفته و بغل شوند.

  استفاده از لباس های خنثی جنسیتی

  این نکته به خصوص در مورد دوقلوهای دختر و پسر مفید است. داشتن لباسی که جنسیت خنثی داشته باشد به شما این امکان را می دهد که برای هر دو نوزاد از لباس های مشترک استفاده کنید. با این کار می توانید تعداد دفعات لباسشویی کم تری داشته باشید و اگر لباس های هر دو نوزاد تمیز شده باشد هرگز نگران نخواهید بود. همچنین ، دیگر نگران جدا سازی لباس برای نوزادان خود نخواهید بود.

  برای مراقبت از چند قلو،  آنها را جدا نکنید

  وقتی دوقلوهایتان به اندازه کافی بزرگ شدند تا بتوانند خواب شبانه کاملیداشته باشند، شاید بخواهید آنها را در اتاق های جداگانه بخوابانید. این به شما کمک می کند که وقتی یک کودک شب هنگام با گریه از خواب بیدار شود ، کودک دیگر بدون مزاحمت باقی بماند.البته این احتمال وجود دارد که اگر اجازه دهید هر دو در یک اتاق بخوابند ، به سر و صدا در شب و هنگام خواب عادت کنند و به زودی خوابیدن با وجود هر صدایی را یاد می گیرند. با این حال ، این ممکن است زمان قابل توجهی طول بکشد ، و هیچ تضمینی برای نتایج وجود ندارد.

  آرام باشید

  چیزی که بیشتر والدین فراموش می کنند این است که برای وقت گذرانی و پرستار کودک چند قلو خود نیاز به آرامش دارند. برخورد ملایم با دوقلوها ممکن است دشوار باشد و اگر کمی استراحت نکنید می توانید خود را دچار وضعیت بدی کنید. آرامش باعث می شود والدین کاملاً پر انرژی باقی بمانند تا در کار و کنار نوزادان خود تمرکز بیشتری داشته باشند. والدین می توانند زمان استراحت خود را با هم تنظیم کنند تا در زمان های متفاوت استراحت کنند، یا پس از اطمینان از نظارت خانواده یا دوستان بر نوزادان ، می توانند در کنار یکدیگر استراحت کنند.

  شما می توانید از تکنیک های ساده برای عبور از مشکلات بزرگ کردن و مراقبت از چند قلو ها استفاده کنید. بهترین کار این است که از کمک یک پرستار کودک برای چند ساعت(پاره وقت) ، یا یک پرستار در منزل بچه تمام وقت کمک بگیرید ، یا حتی یکی از والدین شما برای چند ماه اول در کنار شما باشند.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با کادری مجرب و متخصص در امر مراقبت از سالمند ، کودک و بیمار آماده ارائه خدمات شبانه روزی به همشریان گرامی می باشد. کادر حرفه ای این مرکز متشکل از پرستار کودک ، پرستار سالمند و پرستاربیمار در هر ساعت شبانه روز در جهت برطرف نمودن نیازهای پرستاری و مراقبتی در منزل  آماده خدمتگذاری است.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان