نکاتی طلایی که باید برای مراقبت از کودک بدانید

آمادگی لازم برای مصاحبه با پرستار کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مراقب بچه با توجه به گروه سنی که مورد مراقبت و نگهداری قرار می دهد شغل  بسیار حساسی به شمار می رود. پرستار با حضور در منزل کودک به عنوان عضوی از خانواده شناخته خواهد شد که مانند والدین در رشد تربیت فرزندان نقش مهمی ایفا می کند. به همین دلیل باید از نظر دانش و مهارت در زمینه مراقبت از کودک در سطح بالایی قرار داشته باشد.

  در این مبحث برخی از توانمندی ها ومهارت هایی که یک پرستار کودک باید بر ان ها تسلط داشته باشد بیان شده است.

  مراقب بچه باید بتواند نیاز های اولیه مراقبتی کودک را شناسایی و برطرف کند

  توجه به امنیت و پپیشگیری از بروز حوادث و سوانح، تهیه غذای کودک، دادن میان وعده های کودک، انجام  و کمک به بهداشت و نظافت و استحمام کودک و بازی های مناسب باسن کودک اولین نکاتی هستند که یک پرستار بچه باید در انجام آن ها تسلط کامل داشته باشد.

  مراقبت از کودک در منزل
  توجه به امنیت و پپیشگیری از بروز حوادث نکاتی هستند که یک پرستار بچه باید بداند.

  بهترین راه کسب این مهارت ها شرکت در دوره های اموزشی مراقبت از کودکان است. پرستار بچه باید مراقبت های مربوط به گروه های سنی مختلف را فرا بگیرید.

  مراقبت از نوزادن نسبت به کودکان بزرگتر نکات و حساسیت های بیشتری دارد. تعویض پوشک، آماده کردن شیر خشک، آرام کردن کودک در زمان گریه و فهمیدن علت گریه نوزاد از جمله مواردی است که باید پرستار بچه به آن ها توجه کند.

  همچنین بخوانید: هزینه پرستار کودک در منزل

  قوانین خانه را بدانید و از آنها پیروی کنید

  در زمان مصاحبه باید از پدر و مادر درمورد قوانین خانواده سوال کنید.

  • بچه هایی که باید از آنها مراقبت کنید چند نفر هستند و چند سال دارند؟
  • اجازه خوردن چه غذاهایی را ندارند؟
  • انجام چه کارهایی برای کودکان ممنوع است؟

  حتی بعد از انجام مصاحبه و خارج شدن از منزل نیز اگر سوالی برای شما در زمینه قوانینی و محدودیت هایی که باید درمورد کودکان رعایت شود سوالی داشتید، با پدر و مادر تماس بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

  با احترام رفتار کنید

  پرستار بچه به دلیل ماهیت شغلی خود با خانواده های مختلفی رو به رو خواهد شد. هر خانواده به روش خود زندگی می کند. شیوه تهیه غذا ، سبک زندگی، مذهب و فرهنگ و… از جمله مواردی هستند که ممکن است از فردی به فرد دیگر متغییر باشد و شما باید به این تفاوت ها احترام بگذارید.

  در دوره های کمک های اولیه شرکت کنید

  کسانی که در مشاغل مراقبتی و درمانی فعالیت دارند به دلیل اینکه اغلب از افرادی مراقبت می کنند که نیاز به کمک در امور خود دارند باید پیش بینی لازم برای شرایط آسیب دیدگی و اتفاقات ناگوار را نیز داشته باشند.

   اصول نگهداری از کودکان و نوزادان
  احیای قلبی ریوی از جمله مهارت هایی است که همه پرستاران کودک باید بدانند.

  احیای قلبی ریوی و کمک های اولیه در موقع خفگی و سوختگی و مسمومیت و … از جمله مهارت هایی است که همه پرستار بچه ها باید ان ها را یاد بگیرند.

  بازی های مناسب با سن کودک انجام دهید

  تعامل با کودک با توجه به سن کودک انجام می شود. سن کودک تعیین می کند که باید چه موضوعاتی را آموزش ببینید، چه مهارت هایی را کسب کند و به چه بازی و سرگرمی هایی بپردازد.

  پرستار بچه باید مجموعه ای از بازی ها و سرگرمی های جذاب مختص سنین مخلف به همراه داشته باشد.همچنین وقتی اصول مراقبتی از سنین مختلف را بدانید کودک را از خطرات احتمالی و کنجکاوی های مخصوص دوره های مختلف رشدی محافظت می کنید.

  چگونگی مدیریت رفتارهای شایع در کودکان را بیاموزید

  کودکان در سنین مختلف ترس ها و عادات مختلفی از خود نشان می دهند. در این مورد پرستار بچه و مراقب کودک باید روش مواجه و مدیریت این رفتارها را بر اساس علم روز در مواجه با کودک به کار ببرد.

  اضطراب جدایی، مشکل در به خواب رفتن و … از جمله رفتارهایی است که پرستار بچه به وفور با آن مواجه می شود و باید به درستی و بر مبنای اصول روانشناسی این شرایط را بدون تبدیل شدن به بحث و جدل مدیریت کند.

  از مهارت های تصمیم گیری استفاده کنید

  در کار شما به عنوان پرستار بچه مشکلات غیرقابل پیش بینی بسیاری وجود خواهند داشت. شما باید بتوانید با غلبه بر احساسات خود تصمیم منطقی و درستی را در کوتاه ترین زمان ممکن اتخاذ کنید.

  با پدر و مادرکودک به عنوان کارفرما ارتباط مستقیمی برقرار کنید

  پرستار بچه باید در مورد هر موضوعی که احساس نگرانی می کند با خانواده به راحتی صحبت کند. دغدغه های خود را با آنها در میان بگذارید و از ان ها در جهت رفع این مشکلات کمک بخواهید.

  در این مقاله از شرکت پرستاری سفیر آرامش صفر تا صد پرستار کودک در منزل و نکاتی که باید در زمینه مراقبت از کودک بدانند را با هم بررسی کردیم.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری