هیپنوتیزم چیست و آیا واقعاً اثربخش است؟

هیپنوتیزم چیست

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آیا می دانید هیپنوتیزم چیست و آیا واقعاً اثر بخش است، شاید با شنیدن این کلمه دایره های سیاه و سفید چرخان به ذهنتان برسد، که زمانی که افراد به آن ها نگاه می کنند، به خواب می روند، اما هیپنوتیزم چیست آیا واقعاً اثر بخش است؟ در پاسخ به این سوالات باید گفته شود که یک روش درمانی کمکی که جهت آرام کردن و تمرکز ذهن بیمار استفاده می شود هیپنوتیزم است.

  در هیپنوتیزم بیمار به خواب رفته و درمانگر احساسات و افکار موجود در ذهن او را می یابد و روش پیشنهاد هایی برای بهبودی او ارائه می دهد. مرکز پرستاری سفیر آرامش با دارا بودن سابقه چندین ساله در زمینه خدمت رسانی به مردم آماده اعزام افراد آموزش دیده به منزل شخصی افراد است. کسانی که به دنبال آرامش ذهن خود هستند می توانند با استخدام پرستار در منزل هیپنوتیزم انجام داده و به آرامش برسند، تا انتهای مطالب همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

  پیشنهاد مقاله : صفر تا صد نیازهای اجتماعی سالمندان

  هیپنوتیزم چیست؟

  هیپنوتیزم چیست را قصد داریم از نظر علمی بررسی کنیم، یک فرایند علمی که به وسیله آن سطح هوشیاری و آگاهی فرد عمیق و گستره می شود، هیپنوتیزم است، فرد هیپنوتیزم شده به بخش ناهوشیار دسترسی پیدا می کند، لازم به ذکر است که هیپنوتیزم یک سرگرمی نمی باشد، در واقع روشی برای تمرکز ذهن با استفاده از روش های علمی که به اثبات رسیده می باشد، که انسان به وسیله آن به ضمیر ناخودآگاه خود دستیابی پیدا می کند.

  هیپنوتیزم چیست

  روان شناسان با استفاده از این روش که بر پایه اصول روانشناسی است، فرد بیمار را درمان میکنند، این نکته را باید بدانید که فردی که اقدام به هیپنوتیزم میکند باید گواهینامه علمی هیپنوتیزم داشته باشد، افرادی که بدون داشتن گواهینامه علمی این کار را انجام می دهند،

  کار آن غیرقانونی است، به همین دلیل ما به شما پیشنهاد میکنیم به مرکز پرستاری سفیر آرامش که با افراد ماهر کار میکند مراجعه کرده و پرستار در منزل را استخدام کنید، این موسسه تمام فعالیت خود را به طور قانونی انجام می دهد، به همین دلیل کسانی که دارای گواهینامه  علمی در زمینه هیپنوتیزم هستند، را به منزل شخصی افراد اعزام خواهد کرد.

  آیا هیپنوتیزم واقعاً اثر بخش است؟

  به نظر شما هیپنوتیزم چیست ؟ و چه تعریفی دارد؟ هیپنوتیزم یکی از روش ‌های درمانی بحث انگیز بوده که حرف های زیادی در مورد آن وجود دارد، اما با کنار گذاشتن بحث‌ ها باید گفته شود که هیپنوتیزم یک روش درمانی قانونی، موثر و قدرتمند است، که مورد مطالعه و تحقیق دانشمندان قرار گرفته و برای درمان اکثر بیماری‌ ها مانند کاهش درد بعد از جراحی، استرس، اختلالات خلقی، چاقی و مشکلات روان استفاده می‌شود. همچنین با استفاده از هیپنوتیزم می توان عادات بدی مانند سیگار کشیدن را ترک کرد.

  طی تحقیقات انجام شده به اثبات رسیده است که هیپنوتیزم همراه با رفتار درمانی برای کاهش وزن تاثیر گذار می باشد. همچنین این روش به طور چشمگیری باعث کاهش درد جسمی می شود، پزشکان معتقدند که از هیپنوتیزم می توان برای کاهش درد بعد از جراحی کمک گرفت.

  با توجه به تحقیقات انجام شده بر روی کسانی که ترک سیگار کرده اند، به اثبات رسیده است ۲۰ درصد از این افراد به راحتی سیگار را ترک کرده اند.

  هیپنوتیزم برای درمان اضطراب و مشکلات خواب بسیار تاثیرگذار است. با استفاده از هیپنوتیزم می توان  عملکرد ایمنی بدن را در برابر استرس افزایش داد.

  هیپنوتیزم چیست و آیا همه می توانند هیپنوتیزم شوند؟

  تمامی افراد نمی دانند هیپنوتیزم چیست و تمام افراد نمی توانند به یک اندازه از این روش استفاده کنند، بنابر گفته های یک متخصص ۲۰ درصد از مردم به هیپنوتیزم پاسخ زیادی داده ‌اند و درصد مشابه ایی به این روش پاسخ نداده و ۵۰ الی ۶۰ درصد جایگاهی مابین این دو حالت دارند، از هیپنوتیزم می توان به عنوان مکمل برای سایر روش های درمانی کمک گرفت. به طور معمول این درمان را همراه با روان درمانی و سایر درمان ها استفاده می شود.

  خلاصه

  همان طور که در مطالب بالا متوجه شده اید که هیپنوتیزم چیست، . هیپنوتیزم یکی از روش ‌های درمانی تاثیر گذار و قانونی که امروزه توسط اکثر متخصصان تایید شده است، هیپنوتیزم می باشد. این روش درمانی برای درمان بیماری های زیادی استفاده می شود و تاثیر زیادی خواهد داشت، افراد می توانند برای انجام هیپنوتیزم به مرکز سفیر آرامش مراجعه کرده و پرستار سالمند، کودک و بیمار در منزل را استخدام کنند، زیرا تمام نیروی کار این مجموعه دارای گواهینامه و مهارت می باشند.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری