انتخاب پرستار سالمند همیشه موضوع بحث بین خانواده ها بوده است آیا سالمند پذیرش چنین پرستاری دارد؟پرستار سالمند این انتخاب فاکتور های اساسی را دنبال کند که می تواند به انتخاب بهتر پرستار سالمند منجر شود.

انتخاب پرستار سالمند توسط چه کسی انجام می شود ؟

اینجا دو راه حل وجود دارد اینکه خودمان دست به انتخاب پرستار سالمند بزنیم و یا اینکه این موضوع را به مراکز ارائه خدمات بالینی در منزل بسپاریم ؟ چندین فاکتور اساسی  مطرح است :

  • آیا می خواهیم بابت این کار هزینه ای صرف کنیم ؟
  • آیا تمام نیاز های سالمند خودمان را درک کرده ایم ؟
  • آیا سالمند ما در حال حاضر در شرایط روحی مناسبی به جهت پذیرش پرستار قرار دارد؟
  • سالمندان در چه صورتی حاضر به قبول پرستار انتخاب شده از سوی ما می شوند ؟

در پاسخ به پرسش اول واقعا این نکته پر اهمیت است که ما واقعا می خواهیم در رابطه با این موضوع هزینه ای صرف کنیم ؟ و یا اینکه این کار موضوعی بی اهمیت برای ما می باشد و یا فعلا چنین نیازی را به صورت اساسی درک نکرده ایم در پاسخ به این سوال باید فراموش نکنیم که سالمند ما جزئی از خانواده ما می باشد و درک این موضوع اساسی است که برای سلامتی او باید تلاش کنیم .

ما تمام نیاز های سالمندان خود را قطعا نمی توانیم درک کنیم چرا که این موضوع نیازمند دانش علمی در این زمینه و همچنین دانش ضمنی ( تجربه ) می باشد که لزوما یک فرد معمولی در خانواده نمی تواند تمام این نیاز ها را درک کند از این رو بهتر است که این پروسه را به متخصص بسپاریم تا بهترین نتیجه را دریافت کنیم.

شرایط روحی سالمند در پذیرش پرستار بسیار پر اهمیت می باشد به طوری که ایشان قبل از هر کسی نیازمند کمک گرفتن از دیگران را برای خود احساس کرد باشد و در این جهت خودشان پیشگام شوند . وقتی تمام شرایط گفته شده از طرف سالمند درک شد و نیاز های اساسی او کاملا دریافت شد سالمند حاضر به پذیرش

پرستار خواهد شد .

توسط مراکز دارای مجوز از وزارت بهداشت

مراکز دارای صلاحیت ( دارای مجوز از وزارت بهداشت ) در این زمینه می توانند ما را یاری کنند به نحوی که با بررسی اولیه شرایط سالمند خانواده ها به پایش و ارزیابی وضعیت جسمی ، روحی ایشان می پردازند و از بانک اطلاعاتی جامعی که فیلتر های گوناگونی مانند گویش پرستار و …. دارد مناسب ترین پرستار ممکن را بدون دریافت هیچگونه هزینه ای به شما معرفی می کند و حداقل فاکتور های اساسی یک پرستار سالمند مناسب را برای شما روشن خواهد کرد .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *