تجهیزات لازم جهت نگهداری بیمار خاص در منزل

تجهیزات لازم جهت نگهداری بیمار خاص در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  توجه به تجهیزات لازم جهت نگهداری بیمار خاص در منزل برای مراقبت از بیمار در منزل  بسیار حساس و مهم می‌باشد. برای آن که بتوان از افراد بیمار در منزل به خوبی نگهداری کرد، معمولا به وسایل بیمار خاص در منزل نیاز داریم. در حقیقت با استفاده از تجهیزات لازم جهت نگهداری بیمار خاص در منزل در، نگهداری از فرد بیمار، با سهولت بیشتری انجام خواهد شد.
  در این صورت روند بهبودی به خوبی و با سرعت بیشتری پیش رفته و بیمار نیز کیفیت زندگی بهتری را تجربه خواهد کرد. در این مطلب از سفیر آرامش قصد داریم نگاهی به وسایل پرستار در منزل بی‌ندازیم. پیشنهاد می‌کنیم که شما نیز تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید.

  وسایل مورد نیاز بیمار برای مراقبت در منزل

  وسایل مورد نیاز بیمار برای مراقبت در منزل ممکن است بسته به نوع بیماری و نیازهای خاص هر فرد متفاوت باشد. اما برخی از وسایل مهم که معمولاً برای مراقبت در منزل نیاز است عبارتند از:

  1. تجهیزات بهداشتی: این شامل لگن بهداشتی، پد زیرانداز، دستمال مرطوب، دستمال کاغذی، صابون مایع و دستکش است. این تجهیزات برای حفظ بهداشت شخصی و جلوگیری از انتقال عفونت‌ها استفاده می‌شوند.
  2.  وسایل تغذیه: شامل ظروف پلاستیکی یا شیشه‌ای برای نگهداری غذا، قاشق و چنگال، لیوان یا فنجان و دستمال کاغذی برای تمیز کردن است.
  3. دستگاه‌های پزشکی: مانند دستگاه فشارسنج برای اندازه‌گیری فشار خون، دستگاه چک کردن قند خون (اگر بیمار دیابتی است)، دستگاه اکسیژن (اگر بیمار نیاز به اکسیژن در منزل دارد) و دستگاه اندازه‌گیری دما (ترمومتر) می‌باشد.
  4. وسایل تسهیل‌کننده حرکت: این شامل ولیچر، عصا، صندلی توالت بلند، ریل برای پشت تخت و صندلی چرخدار است. این وسایل برای کمک به بیمار در حرکت و ایمنی در خانه استفاده می‌شوند.
  5. داروها و آب‌مروارید: برای نگهداری و مدیریت داروها و مکمل‌هایی که بیمار باید مصرف کند، نیاز به یک جعبه دارو یا سبد دارو و آب‌مروارید (یا یک لیوان) برای آب‌خوردن بیمار دارید.
  6.  وسایل امنیتی: این شامل کفش ضد لغزش، دستگیره‌های دیواری و زنجیره‌های امنیتی برای جلوگیری از سقوط و تصادفات است.

  همچنین، بسته به نیازهای خاص بیمار، ممکن است وسایل دیگری مانند بسته‌بندی زخم، کمربند پنبه‌ای، باند ورزشی یا دستکش‌های ضدعفونی نیز مورد نیاز باشند. همواره مهم است با پزشک یا پرستار مربوطه در مورد نیازهای خاص بیمار صحبت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

  وسایل مورد نیاز بیمار برای مراقبت در منزل
  وسایل مورد نیاز بیمار برای مراقبت در منزل

  همین طور که در پایین مشاهده میکنید، تجهیزات مراقبت پزشکی از بیمار در منزل، شامل موارد گوناگونی شده که برخی از آن‌ها عمومی بوده و بعضی دیگر برای برخی از بیماران خاص، لازم خواهد بود.خدمات پرستاری در منزل شامل طیف گسترده ‌ای از خدمات می شود که با مقرون به صرفه ترین قیمت در اختیار خانواده‌ها قرار می گیرد.

  پیشنهاد مقاله : تجهیزات پزشکی در منزل

  از جمله تجهیزات پزشکی سالمندان در منزل، موارد زیر را داریم:

  • فشارسنج بازویی یا عقربه‌ای: برای اندازه گیری و پایش وضعیت فشار خون بیمار.
  • دماسنج یا تب سنج: برای اندازه گیری تب و درجه حرارت بدن بیمار.
  • اکسیژن‌ساز پرتابل: برای آن دسته از بیمارانی که نیاز به دریافت اکسیژن دارند.
  • آبفشان دهانی: برای تامین بهداشت دهان بیمار و ماساژ درمانی لثه‌ها.
  • دستگاه اتو سی پپ: برای افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب.
  • دستگاه تست قند خون: برای اندازه گیری میزان قند خون.
  • دستگاه اکسیمتر: برای اندازه گیری میزان اکسیژن خون.
  • ویلچر: برای جابه‌جا کردن بیمار حرکتی یا سالمند.
  • لگن بهداشتی بیمار: برای بیماران حرکتی یا سالمندان.
  • پتوی گرم کن: برای گرم نگه داشتن بیمار.
  • تشک مواج: برای جلوگیری از شکل گرفتن زخم بستر.
  • ساکشن: برای تخلیه و خارج کردن خلط گلو بیمار و باز کردن راه تنفسی.
  • نبولایزر کمپرسوری: برای تبدیل داروهای بیمار به غبار مایع تا از طریق استنشاق به بیمار داده شوند.
  • سوند نازال: برای تخلیه ادرار بیمار.
  • ماسک تمام صورت: برای استفاده در دستگاه اتو سی پپ.
  • زیرانداز بهداشتی بیمار: برای رعایت بهداشت فردی بیمار.
  • کیسه آبگرم: برای کاهش درد و تنش‌های عضلانی و مفصلی.
  • دستگاه بخور سرد: برای پاکسازی هوای محیط و کمک به تنفس بیمار.

  مراقبت پزشکی خانگی در مقابل استخدام پرستار در منزل، دو نوع متمایز مراقبت هستند که هردو در خانه مهیا می‌شوند. اما اغلب مردم از تفاوت آنها آگاه نیستند و آنها را جابجا استفاده می‌کنند. تفاوت آن‌ها اینجاست که پرستار در منزل، غیربالینی و مراقبت پزشکی خانگی بالینی است.

  انواع تجهیزات پزشکی در منزل

  تجهیزات پزشکی مذکور نمونه‌ای از تجهیزات مهمی هستند که در مراقبت و پرستاری از سالمندان در منزل استفاده می‌شوند. مهم است که این تجهیزات به درستی استفاده شوند و به منظور پرستار سالمند،حفظ سلامت و راحتی ایشان مورد استفاده قرار گیرند.

  انواع تجهیزات پزشکی در منزل
  برای استفاده صحیح از تجهیزات مراقبت از بیمار در منزل، باید نحوه کار با آن‌ها را بدانید.

  برخی از وسایل پرستاری در منزل، بسیار رایج و ارزان قیمت بوده و بعضی دیگر، نرخ بالاتری دارند. به طور مثال تجهیزات ارزان قیمت بیمار در منزل، از جمله فشارسنج یا دستگاه تست قند خون هستند.
  بعضی از این وسایل برای مراقبت و کنترل‌های معمولی لازم بوده و برخی دیگر نیز در شمار وسایل بیمار خاص در منزل هستند. به هر ترتیب بسته به نوع بیماری و شرایط فرد بیمار، باید فهرستی از لوازم بیمار در منزل آماده کرده و این تجهیزات را تهیه کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در خصوص پرستار بیمار با کارشناسان خبره مجموعه تماس حاصل فرمایید.

  نکات ضروری جهت استفاده از تجهیزات پزشکی در منزل

  برای استفاده صحیح از تجهیزات مراقبت از بیمار در منزل، باید نحوه کار با هر یک را بدانید. در نظر داشته باشید که اگر به درستی نحوه استفاده از این تجهیزات را ندانید، هم ممکن است که وسیله را در کوتاه مدت معیوب کرده و هم نتوانید کارکرد درست آن را به نفع بیمار، داشته باشید.

  به طور مثال زمانی که از فشارسنج به عنوان یکی تجهیزات پزشکی سالمندان در منزل استفاده می‌کنید، باید نحوه صحیح استفاده از آن و روش اندازه گیری فشار را بدانید. همین‌طور لازم است که شما در خصوص محدوده فشار نرمال سالمند اطلاعات کاملی داشته باشید. در غیر این صورت استفاده از تجهیزات و وسایل پرستار از بیمار در منزل، بی فایده خواهد بود.خصوصا انتخاب پرستار  در تهران یا در  در جامعه امروزی بسیار حساس و مهم می‌باشد.

  حساس نیاز به یک پرستار بیمار حرفه‌ای و متخصص زمانی پررنگ می‌شود که خود شخص یا اطرافیان درگیر بیماری شوند
  برای تسریع بهبودی نیاز است تا جهت مراقبت از بیمار احتیاطات لازم مد نظر قرار داده شود.

  با توجه به مواردی که در این مطلب دیدیم، وسایل بیمار خاص در منزل، متنوع بوده و برای نگهداری از یک فرد بیمار در محیط خانه، باید تجهیزات مراقبت بیمار در منزل را آماده کنید.

  به این شکل مراقبت از بیمار راحت‌تر پیش رفته و سلامتی او نیز در وضع بهتری تامین می‌شود. به جز تجهیزات لازم جهت نگهداری بیمار خاص در منزل که در بالا اشاره کردیم، شما چه موارد دیگری را به این فهرست اضافه می‌کنید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب از سایت پرستاری سفیر آرامش را برای دوستان و آشنایان خود نیز ارسال کنید.

  سوالات متداول

  مهم‌ترین لوازم بیمار در منزل کدامند؟

  تشک مواج، فشارسنج، اکسیمتر، دستگاه تست قند خون و اکسیژن ساز از مهم‌ترین تجهیزات پزشکی مراقبت از بیمار در منزل هستند.

  تجهیزات پزشکی سالمندان در منزل، شامل چه مواردی می‌شود؟

  ولیچر، لگن بهداشتی، پد زیرانداز، دستگاه فشار سنج و تست قند خون از جمله مهم‌ترین تجهیزات پزشکی سالمندان در منزل هستند.

  چرا برای مراقبت از بیمار در منزل، نیاز به تجهیزات پزشکی و مراقبتی داریم؟

  به این شکل می‌توان شرایط شبه بیمارستانی برای بیمار مهیا کرده و المان‌های سلامتی او را تحت نظر داشت.

  انواع تجهیزات پزشکی در منزل کدامند؟

  برخی از وسایل پرستاری در منزل، بسیار رایج و ارزان قیمت بوده و بعضی دیگر، نرخ بالاتری دارند. به طور مثال تجهیزات ارزان قیمت بیمار در منزل، از جمله فشارسنج یا دستگاه تست قند خون هستند.

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان

  سایر مقالات مرتبط
  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  6 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان