انواع نمونه گیری در منزل به همراه روش‌های نمونه گیری

فرایند نمونه‌گیری در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  انجام آزمایشات مختلف، به دلیل تشخیص و پیشگیری از بیماری، غربالگری و موارد مشابه انجام می‌شود. ترافیک و شلوغی خیابان‌ها، معطلی در آزمایشگاه‌ها و مراکز نمونه‌گیری و همین طور مشکلات و چالش‌های شخصی مانند سختی یا نداشتن توان حرکتی در سالمندان، باعث شده تا خدمات نمونه گیری در منزل، هر روز طرفداران بیشتری پیدا کند. در واقع در روش های نمونه گیری در منزل، دیگر نیازی نیست که فرد به آزمایشگاه مراجعه مستقیم داشته باشد و این یک فرصت عالی است که بدون نیاز به مراجعه به آزمایشگاه، پرستار فرایند نمونه‌گیری در منزل را انجام دهد.

  در این مطلب با خدمات پرستاری سفیر آرامش همراه باشید تا نگاهی به انواع روش های نمونه گیری در منزل، بیندازیم.

  روشهای نمونه گیری در منزل

  خدمات نمونه گیری در منزل، شامل موارد زیر می‌شود:

  • آزمایش خون: آزمایش خون و نمونه گیری در منزل، رایج‌ترین نوع نمونه‌گیری است که برای تشخیص و پیشگیری از انواع بیماری‌ها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. با مراجعه پرستار بیمار به منزل برای خونگیری، کافی است که فرد در یک شرایط راحت قرار گرفته و ظرف مدت چند دقیقه، تمام مراحل دریافت نمونه و بسته بندی آن، جهت ارجاع به آزمایشگاه، انجام می‌پذیرد.
  • آزمایش ادرار: نمونه‌گیری ادرار در منزل نیز به همین اندازه ساده بوده و کافی است که فرد با گرفتن ظرف استریل نمونه، میزان ادرار را در آن ریخته و به مسئول مربوطه، تحویل دهد. ظرف حاوی نمونه در شرایط استریل و استاندارد به آزمایشگاه فرستاده خواهد شد.
  • آزمایش مدفوع: به همین ترتیب نمونه‌گیری مدفوع در خانه نیز تابع شرایط مشابه نمونه‌گیری ادرار بوده و در ظرف مخصوص به آزمایشگاه برده می‌شود.

  همچنین بخوانید: نحوه تزریق پنی سیلین و نکات مهم درباره این دارو

  انجام نمونه گیری در منزل برای کودکان

  از آن جایی که کودکان معمولا نسبت به انجام آزمایش، مقاومت داشته و از دیدن سوزن خونگیری و به طور کلی فرایند آن، مضطرب می‌شوند؛ انجام نمونه‌گیری در منزل برای کودکان، یک امکان عالی به حساب می‌آید. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که کودک استرس مربوط به فرایند نمونه‌گیری را تجربه کرده و در حالی که مشغول بازی و سرگرمی در اتاق خود است، پرستار مسئول به منزل مراجعه کرده و خونگیری یا دیگر انواع نمونه‌گیری انجام خواهد شد.

  خدمات نمونه گیری در منزل برای کودکان
  انجام نمونه‌گیری در منزل برای کودکان، یک امکان عالی به حساب می‌آید

  این نوع نمونه‌گیری در منزل باعث خواهد شد تا ترس کودک از مواجهه با این فرایند به کلی از بین رفته و دیگر مقاومتی برای چکاپ و هر نوعی از نمونه‌گیری خونی، ادرار و مدفوع نداشته باشد. در واقع با استفاده از این روش، یک چالش بزرگ در خصوص کودکان، برطرف می‌شود.

  آزمایش و نمونه گیری در منزل با نسخه پزشک چگونه صورت می‌گیرد؟

  در اکثر مواقع آزمایش‌ها، در پی تجویز و نسخه پزشک صورت می‌گیرد و در این صورت پرستار برای مراجعه به منزل جهت نمونه‌گیری خون، ادرار یا مدفوع، مطابق با همان نسخه پزشک، اقدام خواهد کرد. در شرایطی دیگر، فرد می‌تواند برای چکاپ شخصی و پیشگیری از بیماری‌ها، نسبت به درخواست آزمایش، بدون نسخه پزشک اقدام کند.

  روش­های نمونه ­‌گیری در منزل
  فرد می‌تواند برای چکاپ شخصی بدون نسخه پزشک اقدام کند

  به طور مثال در صورتی که فرد بخواهد در خصوص میزان ویتامین‌های بدن خود، اطلاع پیدا کند؛ یک آزمایش خون ساده، راه حل مناسبی است. همین طور برای تست‌هایی چون HPV، HIV و … نیز آزمایش خون و نمونه گیری در منزل، یک امکان ایده‌آل به حساب می‌آید.

  هزینه نمونه گیری در منزل چقدر است؟

  بسته به این که خدمات نمونه گیری در منزل، به چه شکلی بوده و نمونه‌گیری شامل چه مواردی شود؛ هزینه مربوط به آن، متفاوت خواهد بود. از این روی بهتر است که پیش از درخواست فرایند نمونه‌گیری در منزل، در خصوص هزینه آن، سوال کنید. به علاوه در نظر داشته باشید که نرخ انواع روشهای نمونه گیری در منزل، هر سال وابسته به تعرفه‌های همان سال، تغییر خواهد کرد.

  سخن پایانی

  در این مطلب دیدیم که روشهای نمونه گیری در منزل کدامند و چرا نسبت به مراجعه حضوری به محل آزمایشگاه، ترجیح داده می‌شوند. به این شکل شما به راحتی می‌توانید آزمایش خون و نمونه گیری در منزل را تجربه کرده و دیگر چالش‌های معطلی و مراجعه به آزمایشگاه را نداشته باشید. شما چه نظر و تجربه‌ای در این باره دارید؟ آیا تا به حال خدمات نمونه گیری در منزل را تجربه کرده و تا چه اندازه نسبت به آن، رضایت داشتید؟ در صورت تمایل نظرات و تجربیات خود در این خصوص را با ما و دیگر کاربران وب سایت، به بحث و اشتراک بگذارید.

  سوالات متداول

  هزینه خدمات نمونه گیری در منزل چقدر است؟

  بسته به نوع نمونه‌گیری و تعداد آزمایش‌هایی که قرار است انجام شود و همین طور تعرفه سال خدمات آزمایشگاهی، هزینه مشخص خواهد شد.

  آیا نمونه گیری مدفوع در خانه، امکان پذیر است؟

  بله، این روش نمونه‌گیری نیز مانند سایر روش‌ها، در منزل انجام گرفته و نمونه به موقع و در شرایط استاندارد به آزمایشگاه منتقل خواهد شد.

  چه تفاوتی بین نمونه‌گیری در منزل و آزمایشگاه وجود دارد؟

  تفاوتی بین این دو روش نمونه‌گیری نیست، به جز این که نمونه‌گیری در منزل، بدون نیاز به مراجعه فرد به آزمایشگاه، انجام می‌پذیرد.

  بهترین مرکز برای نمونه‌گیری در منزل کدام است؟

  سفیر آرامش، بهترین مرکز ارائه خدمات نمونه گیری در منزل است که انواع روشهای نمونه گیری را انجام می‌دهد.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری