چگونگی رسیدگی به گزش عنکبوت توسط پرستار کودک: ناحیه گزیده شده را به دقت با آب و صابون بشوید و این کار را دو یا سه بار در طول روز تا بهبود پوست انجام دهد پرستار کودک به محل گزش کمپرس خنک اعمال کند پرستار کودک برای درد استامینوفن یا آیبروفن به کودک دهد برای محافظت در مقابل عفونت، پرستار کودک به ناحیه گزش پماد آنتی بیوتیک اعمال کند و دست های کودک را تمیز و شسته نگه دارد.

اگر دلیلی وجود داشته باشد که پرستار کودک به گزیدگی توسط عنکبوت بیوه سیاه یا عنکبوت منزوی قهوه ای مشکوک شود، باید از صابون و آب برای شستشو محل گزش استفاده کند، کمپرس سرد یا یخ پیچیده در لیف در آن بخش اعمال کند و کودک را به اتاق اورژانس ببرد. حتی اگر کودک نشانه هایش را نشان ندهد، باز هم پرستار کودک فورا مراقبت های پزشکی برای کودک دریافت کند.

پرستار کودک اقدامات بعدی پس از گزش انواع عنکبوت

عنکبوت های بیوه سیاه و منزوی قهوه ای از گونه های خطرناک عنکبوت های سمی هستند.عنکبوت منزوی قهوه ای یک عنکبوت کوچک بیضی شکل و قهوه ای است و یک شکل کوچک ویولون مانند روی پشت خود دارد. این حیوان مکان های تاریک و ساکت مانند زیرشیروانی، پارکینگ، زیر ایوان و دسته های چوب را دوست دارد. نیشش عموما در ابتدا درد ندارد و حتی کودک ممکن است متوجه گزیده شدن نشود. اما در برخی موارد باعث ایجاد تورم، تغییر در رنگ پوست، تاول که در نهایت می‌تواند به زخم شود.

لرز، تب ،جوش ، درد، حالت تهوع و به ندرت، نشانه های جدی مانند تشنج و یا کما می تواند در ادامه گزش باشد پس با دیده شدن این علائم پرستار کودک باید در مورد کودک هشیار عمل کند چرا که ممکن است کودک جای گزیده شدن را حس نکند و اوضاعش رو به وخامت رود.

تصاویری از عنکبوت های منزوی قهوه ای (راست) و بیوه سیاه (چپ) که پرستار کودک باید با آنها آشنا باشد. عنکبوت بیوه سیاه بدن سیاه براقی دارد و روی شکم زیرین خود شکلی قرمز-نارنجی مشابه ساعت شنی دارد. زهر در نیش بیوه‌ی سیاه می تواند ایجاد گرفتگی عضلات دردناک در عرض چند ساعت از نیش زدن شود. گرفتگی می تواند در عضلات اطراف نیش زدن شروع شود و سپس گسترش یابد.

نیش ممکن است منجر به حالت تهوع، استفراغ، لرز، تب، سردرد و درد عضلانی شود. اگر کودک هر کدام از این علائم را داشته باشد یا پرستار کودک فکر می‌کند کودک دچار گزیدگی شده است باید بلافاصله را به اتاق اورژانس ببرد.

چگونگی رسیدگی به گزش عقرب توسط پرستار

دیگر گزشی که پرستار کودک اقدامات سریعی باید انجام دهد نیش عقرب است.

  • پرستار کودک باید از صابون و آب برای شستشو محل گزیدگی کودک استفاده کند، کمپرس سرد یا یخ پیچیده در لیف در آن ناحیه قرار دهد.
  • باید او را بلافاصله به اتاق اورژانس ببرد.

اگر یک فرد با عقرب گزیده شود، علائمی که پرستار کودک باید انتظارش را داشته باشد این است که ناحیه گزش ممکن است بسته به نوع عقرب متورم یا قرمز شود. همچنین ممکن است واکنش های شدیدتر از زهر در دیگر بخش های بدن رخ دهد. از آنجا که تشخیص یک عقرب خطرناک از یک بی ضرر است دشوار است، باید پرستار کودک، کودک گزیده شده با هر نوع عقربی را برای درمان به درمانگاه یا بیمارستان ببرد.

اگر پرستار کودک می‌تواند بی‌خطر عقرب را به دام بیندازد این کار را انجام دهد و آن را با خود به مرکز درمان ببرد چرا که دانستن نوع عقرب که کودک را نیش زده است ممکن است درمان او را ساده‌تر کند. نگارش شده توسط سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *