روش های تقویت ریه و هر آنچه لازم است در این مورد بدانید

مزایای روش های تقویت ریه

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  روش های تقویت ریه یکی از مهم ترین اقداماتی است که یک پرستار سالمند یا کودک می تواند برای بهبود کیفیت زندگی فرد انجام دهد.

  وقتی در مورد سلامتی خود فکر می کنید ، آیا به سلامت ریه های خود نیز فکر کرده اید؟ دانستن این نکته که لازم است ریه های خود را در شرایط انتشار ویروس کرونا قوی و سالم نگه دارید امری بسیار مهم و ضروری است.
  به دلیل اینکه ریه ها در مقابل چشم های ما نیستند ممکن است کمتر مورد اهمیت قرار گیرند و ما به معنای واقعی کلمه نفس می کشیم بدون اینکه به عملکرد تنفس و عملکرد ریه ها فکر کنیم.

  روشهای تقویت ریه در سالمندان
  روش های تقویت ریه و هر آنچه لازم است در این مورد بدانید.

  با این حال ، ریه های سالم برای سلامت کلی شما مهم هستند. بهبود سلامت ریه باعث عملکرد مناسب ریه می شود و به شما کمک می کند تا فعال بمانید و کیفیت کلی زندگی شما را بهبود می بخشد.

  بنابراین بسیار مهم است که سلامت ریه را فراموش نکنید! چندین چیز وجود دارد که می توانید برای سالم و قوی نگه داشتن ریه ها انجام دهید که شامل موارد زیر است :

  1. وقت خود را در فضای باز بگذرانید

  لازم است وقتی را در نظر گرفته که هر روز بیرون بروید و هوای تازه تنفس کنید. کیفیت هوای بیرون از خانه معمولاً از کیفیت هوای داخل خانه و محل کار بهتر است. گذراندن وقت بیشتر در خارج از منزل ، باعث می شود که کمتر در معرض آلاینده های هوای داخل خانه قرار بگیرید. فقط به یاد داشته باشید که ایمنی و مراقبت در برابر آفتاب را انجام دهید و از پوست خود در برابر اشعه ماورا بنفش محافظت کنید.

  مطالعه بیشتر : سطح اکسیژن نرمال خون در سالمندان

  2. کیفیت هوای داخل را بهبود ببخشید

  در حالی که بهتر است بیشتر وقت خود را در فضای باز بگذرانید ، اما باز هم باید در خانه خود وقت بگذرانید. داشتن یک خانه بسیار تاثیر گذار است . لازم است مرتبا ملحفه ها را بشویید و درفواصل شستشو آنها را جاروبرقی بزنید تا گرد و غبار را از آنها جدا نمایید . فیلترهای هوا را مرتباً در خانه تعویض کنید. سازمان حفاظت محیط زیست توصیه می کند که هر 60 تا 90 روز فیلترهای هوای داخلی خانه را تعویض کنید. اگر حیوانات خانگی دارید ممکن است مجبور شوید این کارها را بیشتر انجام دهید.

  هوای تازه و تقویت ریه
  کیفیت هوای داخل را بهبود ببخشید.

  3. روش های تقویت ریه آب بیشتری بنوشید

  هیدراته ماندن بدن در حد تعادل می تواند برای سلامت کلی بدن مهم باشد و همچنین به ارتقا. عملکرد صحیح ریه ها کمک می کند. نوشیدن آب به نازک شدن مخاط تولید شده توسط ریه ها کمک می کند ، که تنفس را آسان می کند. این امر خصوصاً در مورد افراد مبتلا به بیماری های ریوی مانند COPD بیشتر صدق می کند.

  4. سیگار نکشید

  سیگار کشیدن دلیل اصلی COPD ، سرطان ریه و مرگ های قابل پیشگیری است. سیگار نکشیدن – یا ترک سیگار – ریه های شما را سالم تر نگه می دارد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن ریه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
  برای ترک سیگار هرگز دیر نیست. ترک دخانیات در هر سنی مزایای سلامتی را به همراه دارد و کیفیت زندگی فرد را بهبود می بخشد.

  از قلیان و سیگار های الکترونیک دوری کنید

  هیچ راهی ایمن برای استفاده از دخانیات وجود ندارد. این شامل سیگارهای الکترونیکی و بخار است. در حالی که سیگارهای الکترونیکی اغلب به عنوان جایگزین ایمن تری برای سیگار کشیدن مورد بررسی قرار می گیرند ، تحقیقات زیادی در باره تاثیرات تاثیرات سیگارهای بخار و الکترونیکی بر بروز آسیب ریه و بیماری های ریوی در حال انجام است.
  توتون و تنباکو به هر شکل اعتیاد آور است و خطر ابتلا به مشکلات مختلف سلامتی از جمله بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

  ترک سیگار و تقویت ریه

  5. اطرافیان را ترغیب کنید سیگار نکشند

  هنگامی که تصمیم به سیگار کشیدن یا استفاده از قلیان می گیرید ، دیگر اطرافیان شما حق انتخاب ندارند. انتشار و تنفس دود سیگار کشیدن شما به اندازه سیگار کشیدن کشنده است. این خطر سبب افزایش ابتلای اطرافیان شما به مشکلات مزمن سلامتی از جمله COPD و سرطان ریه می باشد.

  6. ورزش کنید و فعال بمانید

  شما می دانید که برای سالم و قوی نگه داشتن عضلات خود باید ورزش کنید. ریه های شما نیز به تحریک نیاز دارند! فعالیتهای منظم روزانه باعث نمی شود که ریه های شما به سختی کار کنند. فعالیت بدنی و ورزشی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را بالا ببرد و نفس عمیق تری بکشید.
  ورزش مناسب ریه های شما را تقویت می کند ، ظرفیت ریه را افزایش می دهد و به پاکسازی ریه ها کمک می کند.

  7.امتحان کردن روش های تقویت ریه و انجام تمرینات تنفسی

  مانند فعالیت های بدنی ، تمرینات تنفسی می توانند ریه های شما را تقویت کنند ، عملکرد ریه ها را بهبود بخشند ، ظرفیت ریه ها را افزایش دهند و به پاکسازی ریه ها کمک کنند. برخلاف ورزش متعادل، می توانید تمرینات تنفسی را روی میز کار یا هنگام رفت و آمد انجام دهید.

  8. از ابتلا به بیماری تنفسی پیشگیری کنید

  سرماخوردگی یا بیماری تنفسی بلافاصله بر سلامت ریه تأثیر می گذارد ، اما همچنین می تواند منجر به عوارض جدی تری نیز شود. لذا بهتر است با مشورت پزشک از مکمل ها و دمنوش هایی استفاده نمایید که تاثیرات مثبت آنها بر سلامت ریه ها به اثبات رسیده است . بهتر است قبل از شروع فصل سرما از این تمهیدات استفاده نمایید.

  9. عادت کنید دستان خود را با آب و صابون بشویید.

  صورت خود را لمس نکنید ، به خصوص با دست های شسته نشده. این امر علی الخصوص در دوران انتشار ویروس کووید 19 از اهمیت بسیار بالای برخوردار است.
  وقتی انتقال ویروس در جامعه شایع شده است ، از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید و حداقل دو متر از سایر افراد فاصله گرفته و از ماسک استفاده نمایید تا تحت تاثیر این ویروس قرار نگیرید.

  اگر بیمار هستید در خانه بمانید تا از دیگران محافظت کنید و سبب آلودگی افراد دیگر به این ویروس نشوید.
  برای بیماریهای تنفسی مانند ویروس آنفولانزا واکسن بزنید که لازم است این واکسن در اوایل پاییز تزریق گردد تا تاثیرات مثبتی بر سلامت افراد بگذارد . لازم است گروه های پر خطر مانند افرادی که دارای بیماری های زمینه ای هستند ، سالمندان و زنان باردار حتما برای تزریق این واکسن در زمان درست اقدام نموده و از خود در برابر ابتلا به آنفولانزای فصلی مراقبت نمایند.

  مشورت با پزشک در مورد تقویت ریه

  10. از پزشک در مورد وضعیت ریه های خود مشورت بگیرید

  در معاینه سلامتی بعدی خود ، سلامت ریه را چک نمایید. هرگونه مشکل تنفسی که با آن روبرو هستید را در هنگام ملاقات با دکتر بیان کنید تا مورد بررسی دقیق پزشک قرا گیرد .

  اگر اکنون سیگار می کشید یا از قلیان استفاده می نمایید این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا برای ترک آن مشورت های لازم را اخذ نمایید . شاید پزشک برای بررسی علل تمایل شما به مصرف دخانیات چند جلسه مشاوره با روانشناس را لازم بداند. در هر صورت پزشک به شما کمک می کند تا در جهت داشتن ریه های سالم قدم بردارید . این مسئله ممکن است شامل ارجاع به یک متخصص ریه نیز باشد.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز از وزارت بهداشت یکی از معتبر ترین مراکز ارائه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل است. این مرکز با کادری مجرب و تحصیل کرده آماده ارائه خدمات در زمینه پرستار سالمند ، پرستار کودک و پرستار بیمار به صورت شبانه روزی است.  کافی است با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت نسبت به ارائه خدمات اقدام گردد.

  منبع : Lung strengthening methods

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری