5 تکنیک سودمند برای تناسب اندام سالمندان

بهترین روش برای تناسب اندام سالمندان چیست؟

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  تناسب اندام  و ورزش منظم برای حفظ سلامت و تندرستی افراد سالمندحیاتی است.معمولا  بین 30 تا 80 سالگی، بزرگسالان تقریباً 15 درصد از توده عضلانی خود را از دست می دهند. سالمندان از طریق ورزش کردن، می توانند توده عضلانی و میزان متابولیسم خود را حفظ کنند که این موضوع از افزایش وزن نیز جلوگیری می کند.

  آموزش ترفند برای تناسب اندام در سالمندان

  ورزش کردن همچنین فشار خون، ضربان قلب و سطح کلسترول را کنترل می کند. هنگام برنامه ریزی برای به یک برنامه تناسب اندام جدید، سالمندان باید این نکات را در نظر بگیرند تا انتخاب درستی داشته باشند.

  استفاده از ورزش هوازی

  ورزش هوازی ضربان قلب را افزایش می دهد که باعث تقویت سیستم قلبی عروقی می شود. هنگامی که سالمندان به طور منظم ورزش هوازی انجام می دهند، ضربان قلب و فشار خون آنها در حالت استراحت به مرور زمان کاهش می یابد.

  تناسب اندام سالمندان با ورزش هوازی
  ورزش هوازی ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث تقویت سیستم قلبی عروقی می شود

  مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری به افراد سالمند توصیه می کند که هر هفته 150 دقیقه فعالیت ورزشی با شدت متوسط ​​داشته باشند. ورزش توصیه شده برای سالمندان شامل دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی یا ایروبیک در آب است. گزینه های دیگر شامل رقص و تای چی است.

  اگر فرد سالمند برای ورزش کردن ایمن به کمک نیاز دارد، استخدام یک مراقب حرفه ای ممکن است راه حل ایده آلی باشد. متخصصان مراقبت از سالمندان در مرکز پرستاری سفیر آرامش می توانند یک موهبت فوق العاده برای کمک به سالمندان باشند.

  سالمندان چه نیاز به همراهی شبانه روزی داشته باشند و چه فقط برای ورزش و کارهای خانگی در چند روز هفته به کمک نیاز داشته باشند، می توانند با کمک پرستاران سالمند قابل اعتماد این مرکز از کیفیت زندگی بالاتری برخوردار شوند.

  انجام ورزش های قدرتی

  حمل اجسام از یک مکان به مکان دیگر، بالا رفتن از پله ها و به سادگی بیرون آمدن از تخت، همگی نیازمند استفاده از عضلات مختلف بدن هستند.

  ورزش های قدرتی تضمین می کند که افراد سالمند قدرت عضلانی خود را حفظ یا افزایش دهند. متخصصان توصیه می کنند که افراد  سالمند تلاش کنند تا دو بار در هفته برخی از انواع ورزش های قدرتی را در برنامه خود بگنجانند. این ورزش ها با استفاده از وزنه ها با اندازه های مختلف به راحتی انجام می شود.

  تناسب اندام سالمندان با ورزش های قدرتی
  ورزش های قدرتی تضمین می کند که افراد سالمند قدرت عضلانی خود را حفظ یا افزایش دهند

  برخی از سالمندان ممکن است از ورزش کردن با وزنه های آزاد لذت ببرند، در حالی که برخی دیگر مزایای اجتماعی رفتن به باشگاه و استفاده از دستگاه ها را ترجیح می دهند. هر فعالیتی که برای عضلات مقاومت ایجاد کند برای ورزش های قدرتی مناسب است.

  بیشتر بخوانید : روش های سازگاری سالمندان با کاهش شنوایی

  استفاده از کشش قبل و بعد از تمرین

  قبل از شروع جلسات تمرینی، سالمندان باید حداقل 10 دقیقه عضلات خود را گرم کنند تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنند. حرکات کششی گروه‌های عضلانی اصلی را گرم می‌کند و آنها را برای فعالیت‌های سخت‌تر آماده می‌کند، و همچنین پس از انجام تمرینات روتین، ماهیچه‌ها را آرام می‌کند.

  با گذشت زمان، عضلات سالمندان نیز انعطاف پذیرتر می شوند. هنگام انجام حرکات کششی، سالمندان باید این وضعیت را به مدت پنج ثانیه حفظ کرده و رها کنند، هرگز حرکت را تا حدی که باعث ایجاد درد شود پیش نبرند.

  اگر معمولاً  سالمند برای انجام حرکات ورزشی به کمک نیاز دارد، استخدام یک مراقب حرفه‌ای برای انجام این کار گزینه‌ی عالی است.

  متخصصان مراقبت از سالمند در مرکز پرستاری سفیر آرامش می توانند به سالمندان در انجام طیف وسیعی از وظایف روزانه کمک کنند، و به خانواده سالمند این فرصت را می دهند که بر سایر مسئولیت های شخصی خود تمرکز کنند یا برای جلوگیری از فرسودگی شغلی استراحت کنند.

  چه برای چند ساعت در روز باشد و چه چند روز در هفته، استخدام یک پرستار سالمند راه حل مناسبی برای اطرافیان و  خانواده سالمند  است که ممکن است در اثر مراقبت از سالمند احساس خستگی کنند.

  شروع آهسته تمرینات

  هنگامی که سالمند مشتاقانه یک برنامه ورزشی را شروع می کند، ممکن است وسوسه شود که بدن خود را بیش از حد تحت فشار قرار دهد. سالمندانی که قبلاً سبک زندگی بی تحرک داشتند، به صورت ویژه در این شرایط در معرض خطر آسیب هستند.

  گذراندن روزهای متوالی برای بهبودی از آسیب های ناشی از فعالیت های ورزشی بیش از حد ممکن است افراد سالمند را دلسرد کند، که منجر به ترک ورزش می شود. سالمندان هر ورزشی را که انتخاب می کنند، باید آهسته شروع کنند و به تدریج شدت و تعداد تکرار حرکات را افزایش دهند.

  بهتر است که سالمند ورزش را برای پنج یا ده دقیقه شروع کند. در یک هفته، آنها می توانند مدت زمان را افزایش دهند، به پیاده روی آرام آرام در اطراف منزل بروند و به تدریج فاصله پیاده روی را طولانی کنند.

  پایبندی به برنامه ورزشی روزانه

  سالمندانی که به صورت منظم و روزانه به انجام انواع فعالیت‌های ورزشی پایبند هستند، از مزایای بسیار عالی این اقدام خود بهره می‌برند. سطح انرژی آن‌ها افزایش می‌یابد، شادتر هستند، بهتر می‌خوابند و خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن در آنها کاهش می‌یابد.

  افراد سالمند نیز باید انواع فعالیت بدنی را از یک روز به روز دیگر تغییر دهند. تغییر نوع ورزش و فعالیت‌ها، تمرینات را جذاب‌تر نگه می‌دارد و احتمال تحت تاثیر قرار گرفتن همه نواحی بدن را افزایش می‌دهد.

  کمک به انجام ورزش ایمن در منزل یکی از مزایایی است که سالمندان وقتی از یک مراقب حرفه ای آموزش دیده کمک می گیرند، دریافت می کنند.

  سخن پایانی

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستار در منزل به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

  سوالات متداول

  تاثیر ورزش های هوازی در تناسب اندام سالمندان چیست؟

  هنگامی که سالمندان به طور منظم ورزش هوازی انجام می دهند، ضربان قلب و فشار خون آنها در حالت استراحت به مرور زمان کاهش می یابد.

  انجام ورزش های قدرتی چه تاثیری در تناسب اندام سالمندان دارد؟

  متخصصان توصیه می کنند که افراد  سالمند تلاش کنند تا دو بار در هفته برخی از انواع ورزش های قدرتی را در برنامه خود بگنجانند. این ورزش ها با استفاده از وزنه ها با اندازه های مختلف به راحتی انجام می شود.

  استفاده از کشش قبل و بعد از تمرین ورزشی برای تناسب اندارم سالمندان چیست؟

  حرکات کششی گروه‌های عضلانی اصلی را گرم می‌کند و آنها را برای فعالیت‌های سخت‌تر آماده می‌کند، و همچنین پس از انجام تمرینات روتین، ماهیچه‌ها را آرام می‌کند.

  پایبندی به برنامه ورزشی روزانه چه تاثیری در تناسب اندام سالمندان دارد؟

  پایبندی به برنامه ورزشی روزانه سطح انرژی آن‌ها افزایش می‌یابد، شادتر هستند، بهتر می‌خوابند و خطر ابتلا به چندین بیماری مزمن در آنها کاهش می‌یابد.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری