یک پرستار سالمند خوب وظیفه ای فراتر از مراقبت فیزیکی و تامین نیاز های سالمند دارد. طبیعت یک نگهدار سالمند خوب به گونه ای است که او را تبدیل به عضوی از خانواده سالمند می کند. گاهی پرستار خوب کارهایی را انجام می دهد که بسیار فراتر از وظیفه اش بوده و این موضوع تنها به شخصیت و طبیعت نگهدار سالمند وابسته است.

بسیاری از سالمندان بیمار، آخرین سال های زندگی خود را در کنار نگهدار سالمند می گذرانند. بنابراین، انتخاب یک نگهدار سالمند برای خانواده سالمند دارای اهمیت بسیار زیادی است. در ادامه، مهم ترین ویژگی هایی که خانواده ها باید در مراقب سالمند به دنبال آنها باشند را ارائه کرده ایم:

یک پرستار سالمند خوب دارای قدرت درک است

برای ارائه بهترین مراقبت، نگهدار سالمند باید قدرت درک داشته باشد و بداند که سالمند با چه چیزی دست و پنجه نرم می کند. داشتن قدرت درک به مراقب سالمند این امکان را می دهد تا خودش را جای سالمند بگذارد و از نگاه و شرایط او مسائل را ببیند.

صبور و انعطاف پذیر است.

صبر و انعطاف پذیری دو ویژگی مهم است که در هر کار و شغلی اهمیت دارد. در کار نگهدار سالمند نیز این موضوع در بسیاری از مواقع کاربردی خواهد بود. موارد بسیار زیادی وجود دارد که سالمندان با پرستاربرای انجام برخی کارها همکاری نمی کنند و کار ها آنگونه که پرستار سالمند برنامه ریزی کرده است پیش نمی رود. این موضوع سبب می شود که شرایطی پیچیده به وجود بیاید و حتی با تجربه ترین نگهدار سالمند نیز ممکن است در این شرایط دچار مشکلاتی بشود. بنابراین، یک مراقب سالمند باید صبور بوده و در شرایط دشوار، انعطاف پذیر باشد.

نسبت به کارش علاقه مند است و به آن اعتقاد دارد.

اهمیت دادن، علاقه داشتن و معتقد بودن به کار پرستار سالمند باعث می شود که یک نگهدار سالمند عادی به یک نگهدار سالمند خوب تبدیل شود. این ویژگی ها سبب می شود که یک پرستار سالمند به کارش فقط به عنوان یک شغل نگاه نکند، بلکه به معنای واقعی به کارش اهمیت بدهد و برای آن ارزش قائل باشد.

نگهدار سالمندی که این ویژگی ها را داشته باشد، همیشه از کارش راضی است و همین موضوع سبب می شود تا در کارش مشکلات کمتری به وجود بیاید. همچنین، باعث می شود تا پرستار سالمند همیشه به دنبال بهتر کردن زندگی سالمند و همچنین خودش باشد. نگارش شده در سفیر آرامش

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *