پرستار کودک باید شماره تلفن والدین، آشنایان نزدیک و همچنین تمامی شماره تلفن های اضطراری را در دسترس داشته باشد. می تواند این شماره ها در نزدیکی تلفن نگه دارد و یا در تلفن همراهش ذخیره کند. شخصی که پرستاری از کودک نو پا را بر عهده می گیرد باید شناسایی خطراتی که ممکن است کودک را تهدید کند را بسیار جدی بگیرد . می تواند با یک رویکرد پیشگیرانه، احتمال بسیاری از خطرات را به حداقل برساند.

شخصی که پرستاری از کودک انجام می دهد باید برای همه چیز آماده باشد.

مراقب باید لیستی از آلرژی ها و حساسیت های کودک تهیه کند و کودک را از موارد لیست حساسیت  دور نگه دارد. موارد لیست می تواند شامل هر چیزی (غذا ها، حیوانات، گیاهان و …) باشد. پرستار کودک باید این اطلاعات را در زمان شروع کار از والدین بگیرد.

مراقب نباید هیچگاه کودک نوپا را تنها بگذارد.

همانند نوزادان، کودکان نوپا نیز کوچک تر از آن هستند که تنها بمانند وشخصی که پرستاری از کودک را انجام می دهد نباید به هیچ وجه آنها را تنها بگذارد. باید همیشه این کودکان را تحت نظر داشته باشد.اگر کودک نوپا تنها شود، به هیچ وجه نخواهد دانست که چه اتفاقاتی برای کودک در حال رخ دادن است. ممکن است هر لحظه کودک زمین بخورد، سرش به جایی اصابت کند و یا چیز نامناسب و خطرناکی را بردارد.

اگر لازم است که پرستار کودک اتاق را ترک کند، باید کودک را با خودش بردارد. حتی اگر مراقب می خواهد از دستشویی استفاده کند. همچنین، باید تمام وسایل خطرناک برای کودک را از دسترس او دور نگه دارد.اگر مراقب به همراه کودک بیرون از خانه است، نباید اجازه دهد که کودک از او دور شود. همچنین، باید تمام عوامل پرت کننده حواس را کنار بگذارد و با تمام دقت کودک را تحت نظر بگیرد.

می تواند با کودک بازی کند و او را سرگرم نماید

کودکان نوپا با سنین بالاتر (2 سال) می توانند بازی هایی مانند بازی های مرتب سازی را انجام دهند. پرستار کودک می تواند به کودک در این سن این بازی ها را بیاموزد. همچنین، می تواند به کودک یاد دهد که اسباب بازی هایش را مرتب کند و آن ها را سر جایش بچیند. این آموزش ها علاوه بر جنبه سرگرمی و هیجانی، از نظر آموزشی نیز برای کودک بسیار مفید است. می تواند در مورد بازی و سرگرمی های مختلف، ایده های مختلفی را به صورت آنلاین جستجو کند.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *