شاید سالها با ویژگی های پرستار سالمند یکی از والدین پیرتان آشنا بوده اید و یا اخیرا متوجه شده اید که دوست شما نیاز به کمک اضافی در بهداشت شخصی، تهیه غذا و یا مراقبت پس از یک عمل جراحی دارد. شما می دانید وقت آن است که برای کمک یک پرستار سالمند حرفه ای در خانه اعلام نیاز کنید. باز کردن درب خانه و قلبتان به روی یک فرد جدید که عاشق شما و سالمندتان خواهد بود و در بسیاری از موارد می تواند یک همدم و هم صحبت باشد، می تواند برخی از نگرانی ها و مشکلات را از بین ببرد.

چطور می دانید که این پرستار سالمند مناسب باشد؟ آیا این مراقب توانایی مراقبت از سالمند عزیزتان را دارد، کیفیت لازم را فراهم می کند و می تواند با شفقت، صبر و حس شوخ طبعی کارها را متعادل می کند؟ اگر سالمند عزیزتان روزی کمی خسته و بدخلق شود چه خواهد شد و او چه خواهد کرد؟ پرستار سالمند چه ویژگی هایی باید در خانه نشان دهد؟ – شما جستجوی مراقب را از کجا شروع می کنید؟

در طول سالها، داستانهای بی شماری از پرستار سالمند در خانه را که برجسته شده اند شنیده ایم. پرستار سالمندان دارای ویژگی های مشترک بسیاری هستند: ابتکار عمل، شور و شوق، مهارت های ارتباطی عالی و حامی سالمند بودن در صورت لزوم. این ویژگی ها به ما یادآوری می کند چه چیزی را برای انتخاب پرستار سالمند در منزل بپرسیم و به ما یادآوری کنند که پرستاران با تجربه ای وجود دارند که علاقمند به انجام کارها هستند و با عزیزانمان با احترامی که شایسته آن هستند، رفتار می کنند.

قضاوت صحیح و مراقبتی قابل اطمینان را نشان می دهد.

پرستار سالمند عالی، خوب می داند که چیزهایی وجود دارد که سالمند ممکن است قادر به بیان آن برای پرستار سالمند نباشد . توانایی درک این نیازها در پرستار سالمند احتیاج به تمرکز، شجاعت و اعتماد به نفس دارد. صحبت کردن پرستار سالمند با سالمند برای رفع نیازها و سلامتی سالمند، امری حیاتی است.

ویژگی های پرستار سالمند دارای ابتکار عمل است و به موقع واکنش نشان می دهد.

او خوب می داند که چه باید انجام شود. او انرژی، توانایی و درایت را برای اقدام دارد.  همیشه از نیازهای فیزیکی و عاطفی کسی که تحت مراقبت او است، آگاهی دارد و زمانی که مشکلی به وجود  می آید، از پا نمی نشیند مگر اینکه مشکل را حل کرده باشد. عزیز سالمند ما به پرستاری با این صفات نیاز دارد، زیرا سالمندان اغلب نمیتوانند خودشان را بشناسند، یا به سادگی نمیدانند که مشکل از کجاست. اینگونه پرستار سالمندان دارای شجاعت و استحکام هستند تا مطمئن شوند که عزیزان سالمند ما بهترین مراقبت را دریافت می کنند.

برای کارهایی که انجام میدهد و برای سالمندی که تحت مراقبت اوست، شور و شوق دارد!

پرستار سالمندان آنچه را که انجام می دهند دوست دارند – و این را نشان می دهند. آنها می دانند که سالمندان با چالش های بسیاری ناشی از انزوا و از دست دادن آزادی شخصی ، درد و سردرگمی، افسردگی و نگرانی های مالی مواجه هستند.مراقب خوب، به خانه انرژی می دهد.  لبخند می زند، گوش می دهد، می خندد، آغوش می گیرد، و همه توانش را می گذارد تا سالمند را بهبود بخشد.

ویژگی های پرستار سالمند امروز، یک نسل جدید از مراقبت کنندگان است.

دنیای پرستاری در حال تغییر است. با 10000کودکی که به سن  65 سالگی می رسند، نیاز به پرستار سالمند رو به رشد است. آمریکا سرزمین تنوع است و خانواده های همه قومیت ها و با شیوه زندگی متفاوت، به کمک پرستار سالمند برای مراقبت از اعضای سالمند خانواده خود نیاز دارند. زنان، که به طور سنتی مراقب هستند، تنها کسانی نیستند که به این نیاز پاسخ می دهند. این نیاز در دل جوانان ما، مردان ما و حتی افراد مسن تر است که در جستجوی مراقب برای سالمندان کشور هستند، وجود دارد.

کمک می کند تا خانه سالمند به بهشت سالمند تبدیل شود!

هنگامی که سالمندان ما توانایی خود را برای نگه داری از خانه به علت مشکلات فیزیکی یا حافظه ای از دست می دهند، متوجه نمی شوند که خانه هایشان برخی از عواطف خود را از دست می دهند. فقط مراقب خوب می داند که چه چیزهایی لازم است تا سالمندان خود را جایی گرم و امیدبخش ببینند.

 این نکته کوچکی است که تفاوت زیادی را ایجاد می کند. پرستار سالمند حرفه ای، در کنار سرو کردن غذای مغذی ، قرار دادن یک پتو خیس دنج بر روی پاهای سرد، یا آوردن کاسه بستنی مورد علاقه سالمند به عنوان داروی بعد از ظهرش، مراقبت از سالمند را با جزییات متفکرانه و مناسب انجام می دهد. یک پرستار سالمند خوب، زیبایی های این جهان را برای سالمند فراموش نمی کند.

 ویژگی های پرستار سالمند خوب، به صورت کلی نگاه می کند و همه جوانب را در نظر می گیرد!

گاهی اوقات مشکلات به سادگی حل نمی شنود و پرستار سالمند باید یک کاراگاه فوق العاده شود  تا آشکارا به گذشته نگاه کند و بفهمد که واقعا چه اتفاقی افتاد است. وقتی که به کار یک پرستار سالمند نگاه می کنیم، میبینیم که پرستار سالمند باید بسیاری از عوامل را مورد توجه قرار دهد: داروها و جزییات آنها، نیازهای غذایی، مشکلات اساسی که با “سکوت” سالمند روبرو می شود و تاکنون توسط هیچکس تشخیص داده نشده اند و مراقب مفهوم این سکوت ها را نمی داند و همچنین همه نگرانی های عاطفی و شناختی می تواند جزو این موارد باشد.مراقب خوب به گذشته نگاه می کند و با یک نگاه کلی، همه جوانب را به منظور بهتر درک نیازهای سالمند خود در نظر می گیرد.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *