پرستار کودک, دانستنیهای علمی, مقالات

رسیدگی به گزش کنه توسط پرستار کودک الزامات و رسیدگی ها

پرستار کودک کودک یا حیوانات خانگی باید به دقت پس حضور در یا نزدیک مناطق جنگلی بررسی شوند. کنه هایی که در عرض ۲۴ تا ۴۸ ساعت برداشته شوند به احتمال کمتری بیماری هایی نظیر لایم را منتقل می‌کنند (کنه آهو ممکن است ناقل بیماری لایم باشد).

شکل۱ – انواع کنه

پرستار کودک گزش کنه

اگر پرستار کودک روی کودک کنه پیدا کرد:

  • با ارائه دهنده خدمات پزشکی خانواده تماس بگیرد، شاید او بخواهد که کنه را در محفظه یا کیسه‌ای مخصوص برای شناسایی در ادامه استفاده کند.
  • پرستار کودک از موچین استفاده کند تا بتواند کنه را سر یا دهانش، وقتی در کنار پوست است، محکم بگیرد.
  • پرستار کودک کنه را محکم و به طور پیوسته بالا بکشد تا زمانی که پوست را رها کند (پرستار کودک هرگز نباید کنه را بپیچاند یا ناگهان بکشد). سپس محل گزش را با الکل تمیز کند.
  • پرستار کودک نباید از ژل آتش‌زا یا کبریت برای کشتن یا جدا کردن کنه استفاده کند. این روش ها کنه را از پوست جدا نمی‌کند و ممکن است باعث شود که حشره پوست را عمیق‌تر سوراخ کند یا بزاق بیشتری ترشح کند (که احتمال انتقال بیماری را افزایش می‌دهد).

جلوگیری از گزش و نیش حشرات

در اینجا چند روش برای جلوگیری پرستار کودک الزامات و قوانین جلوگیری از گزش و نیش خوردگی کودک توسط حشرات آورده شده است. از هجوم کک ها با تمیز نگه داشتن منزل به طور منظم (شامل همه فرش ها، مبلمان و حیوانات خانگی) می‌توان جلوگیری کرد، همچنین تمیز کردن خانه با جاروبرقی به طور مرتب هم می‌تواند کمک کند.

پرستار کودک برای اجتناب از گزیده شدن کودک توسط پشه ها (که می‌توانند ناقل بیماری هایی چون مالاریا و آنسفالیت باشند) او را از مناطقی مانند تالاب ها و آبگیر که تولید مثل می‌کنند دور نگه دارد. پرستار کودک سعی کند آب‌های راکد را از محیط زندگی کودک حذف کند و کودک را در ساعاتی که پشه ها فعال ترند (طلوع و غروب) درون خانه نگه دارد. پرستار وقتی کودک خارج از خانه است از پشه کش استفاده کند. پرستار هنگامی که با کودک در مناطقی که وجود کَنه شایع است حضور دارد، در مسیرهای پیاده روی بماند و از حضور در مناطق جنگلی با چمن های بلند اجتناب کند.

پرستار بچه ها را هر چند ساعت یکبار و به محض ورود به درون خانه برای کنه بررسی کند. هر مقدارکنه ای را که پیدا می‌کند بلافاصله بردارد. مهم ترین مکان ها برای بررسی در پشت گوش ها، روی پوست سر، پشت گردن، در زیر بغل، در ناحیه کشاله ران و پشت زانوی هاست. پرستار کودک به محض بازگشت از خارج منزل، کودک را به حمام بفرستد. پرستار کودک حیوانات خانگی را نیز در هنگام ورود به داخل بررسی کند.

پرستار کودک الزامات مراقبت پس از گزش :

از محصولات ضد کنه برای حیوانات خانگی استفاده کند تا از از گزیده شدن آنها جلوگیری شود. از دافع حشرات برای کودک هنگامی که اردوست استفاده کند. دافع حشراتِ حاوی ۱۰ الی ۳۰ درصد TEED (دیتیل متاتولامید( برای پشه ها، کنه ها و برخی دیگر از حشرات تایید شده اند. دافعی که حاوی پیکاردین یا روغن اوکالیپتوس لیمو باشد در برابر پشه ها موثر است. دستورالعمل را به دقت مطالعه کند و تاریخ انقضای محصول را نیز چک کند. دافع حشرات را بیش از حد استفاده نکند چرا که محافظت اضافی فراهم نمی‌کند. با توجه به دستورالعمل ها پس از شنا، مجددا دافع حشرات را اعمال کند. زمانی که پرستار کودک به همراه کودک در مناطقی جنگلی است مطمئن شود که لباس خود و کودک، تو زده شده است و بدن حتی الامکان پوشیده باشد به گونه ای که لباس درون شلوار و شلوار را درون جوراب باشد.

اطمینان حاصل کند که کودک هنگامی که روی چمن، حتی برای یک دقیقه، راه می‌رود کفش و جوراب به پا داشته باشد، زنبورها می‌توانند پاهای محافظت نشده را نیش بزنند. مراقب باشد که کودک برای کندو زنبورها مزاحمت ایجاد نکند. مطلع باشد که عنکبوت ممکن است در بخش های دست نخورده جنگل، جعبه های به ندرت باز شده یا گوشه های پشت مبلمان پنهان شده باشد و با احتیاط پیش برود. تدوین شده در سفیر آرامش

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button