درخواست پرستار | مشاوره رایگان

سه دلیل منطقی برای ضرورت تزریق واکسن به کودکان

علل تزریق واکسن

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  با اینکه مزایای تزریق واکسن vaccine-injection و اثرات مثبت آن در سلامتی کودکان به اثبات رسیده است اما گروهی از والدین هستند که تمایلی به تزریق واکسن به فرزندان خود ندارند. وجود جنبش هایی مانند جنبش ضد واکسن تاثیرات زیادی بر گروهی از والدین می‌گذارد که سبب می گردد از واکسیناسیون کودک خود صرف نظر نمایند.
  به دلیل فعالیت زیاد جنبش ضد واکسن در ایالات متحده موارد ابتلا به سرخک در بالاترین سطح خود در طی ۲۵ سال اخیر قرار دارد. همانگونه که بیان شد این آمار نگران کننده به دلیل تغییر در سیاست های بهداشت عمومی یا خدمات پزشکی نیست بلکه تحت تاثیر جریانات فکری خاصی قرار دارد که ناشی از انگیزه های مذهبی و سیاسی هستند شما جهت خدمات بیشتر میتوانید از نیروهای پرستار در منزل استفاده کنید.

  در این مقاله به بیان سه دلیل ضروری که لازم است والدین نسبت به تزریق واکسن به کودک اقدام نمایند می پردازد.

  1-عدم مشارکت در بهره برداری از خدمات اجتماعی

  خدمات اجتماعی به نفع همه مردم است جاده ها آب آشامیدنی تمیز یا آموزش همگانی جزو خدمات اجتماعی میباشد. بهداشت عمومی نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد و سلامت کل مردم یکی از اهداف اصلی و سیاست های مهم کشور می باشد.

  بسیاری از اخلاق گرایان بر این باورند که به دلیل عدم مشارکت در ارائه این گونه خدمات استفاده از آن ها نا عادلانه است. سالها تحقیق بر روی هزاران نفر ایمنی و موثر بودن واکسن ها را به اثبات رسانده است.

  یکی از دلایل اصلی موثر بودن واکسن‌ها تا حد از بین بردن کامل انواع بیماری ها به دلیل پدیده‌ای است که دانشمندان از آن به عنوان مصونیت گروهی نام می برند .

  تزریق واکسن به کودک
  خدمات اجتماعی به نفع همه مردم است.

  مصونیت گروهی به این معنا می باشد که هنگامی که درصد معینی از جامعه از طریق برنامه‌های بهداشت عمومی در برابر بیماری‌ها ایمن می گردند محافظت عمومی برای همه افراد جامعه فراهم شده است زیرا اگر رویکرد ایمنی گروهی این جهت است که افراد واکسینه نشده به طور خودکار در سطح جامعه محافظت می شوند .

  مصونیت گروهی نوعی محافظت غیرمستقیم در برابر بیماری های عفونی است که می تواند در برخی بیماری ها رخ دهد. وقتی که درصد کافی از جمعیت از عفونت ایمن شده باشند ، چه از طریق واکسیناسیون و چه از طریق عفونت های قبلی ، در نتیجه احتمال عفونت برای افرادی که فاقد ایمنی هستند کاهش می یابد.

  پیشنهاد مقاله: درمان سریع آبله مرغان در کودکان

  اگر بر اساس استدلال اخلاق گرایان استفاده از خدمات بهداشتی عمومی منصفانه نباشد و این افراد از واکسیناسیون عمومی استفاده نمایند سبب از بین بردن مصونیت گروهی در جامعه خواهد شد
  در کالیفرنیای آمریکا دقیقاً این اتفاق رخ داده است و به دلیل تصمیم غیر منطقی تعداد زیادی از والدین جهت عدم واکسیناسیون فرزندان خود بیماری سرخک مجددا شیوع پیدا نمود.
  این والدین نه تنها در وظیفه خود در تأمین منافع عمومی کوتاهی کردند ، بلکه به صورت فعالانه آن را تضعیف کردند ، به دیگران آسیب زدند و میلیون ها دلار نیز به اقتصاد کشور صدمه وارد نموند.

  2- تاثیر انتخاب های بهداشتی ما بر سلامت افراد آسیب پذیر

  افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند راحت‌تر دچار بیماری های مختلف می گردند زیرا عوامل بیماری زا و ویروس ها به طور یکسان در همه افراد جامعه تاثیر نمی گذارد.

  اغلب اوقات افراد مسن نوزادان و بیمارانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مسری قرار دارند. به عنوان مثال در فرزندانی که در یک خانواده متولد شده‌اند ممکن است

  یکی از کودکان به سرعت به بیماری‌های مختلف دچار گردد و سایر افراد خانواده به راحتی عوامل بیماری زا را به این کودک منتقل نمایند ممکن است والدین برای جلوگیری از ابتلا فرزندشان به بیماری مجبور شوند که تمهیدات بهداشتی شدیدی را در خانه اعمال نمایند.

  به عنوان مثال ممکن است لازم باشد که در هنگام ورود مهمان ها در خصوص اینکه آیا دچار بیماری خاصی هستند سوالاتی را بپر سند .
  معمولاً پاسخ ها اغلب صادقانه نیستند به عنوان مثال فردی که دچار آبریزش بینی است ممکن است تنها بیان کند که من آلرژی دارم یا برخی دیگر ممکن است از این سوال ها آزرده شوند.

  بنابراین در نهایت نمی توان جلوی ورود عوامل بیماری زا را به خانه گرفت و ممکن است در نهایت کودک سلامت و حتی جان خود را به این دلیل از دست بدهد. بنابراین لازم است افراد جامعه در برابر افراد بیمار و آسیب پذیرترین اقشار جامعه مسئولیت پذیر باشند .با انجام واکسیناسیون به‌موقع میتوان جلوی انتقال و سرایت بیماری را به این افراد گرفت و جلوی وارد شدن خسارات مالی و جانی فراوانی را گرفت.

  3-سلامتی و بهداشت یک پدیده مشترک در جامعه است

  فیلسوفان بزرگ استدلال کردند که نهادهای عمومی دموکراتیک لزوماً به حقایق علمی اعتقاد دارند.بر طبق باورهای دموکراتیک افراد می توانند عقاید شخصی مختلفی داشته باشند اما برخی از حقایق قابل انکار نیست مانند گرد بودن زمین و چرخش زمین به دور خورشید.

  عوارض تزریق واکسن
  با انجام واکسیناسیون به‌موقع میتوان جلوی انتقال و سرایت بیماری را به این افراد گرفت.

  داشتن نگرش های ضد علمی خطرناک است زیرا توانایی ما در تصمیم گیری را به عنوان یک جامعه ، خواه در مورد آموزش ، زیرساخت ها یا بهداشت ، تضعیف می کند.

  به عنوان مثال اگر تعداد زیادی از افراد جامعه آلودگی هوا را تنها یک دیدگاه و فرضیه تلقی نمایند و آن را جدی نگیرند تغییرات اقلیمی شدیدی رخ خواهد داد که کل جهان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

  با رویکردی مشابه استفاده از واکسیناسیون نیز یک حقیقت علمی و غیره قابل انکار است که جدی نگرفتن آن بر همه افراد جامعه تاثیرات منفی خواهد داشت.

  اساساً سلامتی و بهداشت یک پدیده مشترک در جامعه است و سلامت عمومی بر تک تک افراد جامعه تاثیر خواهد گذاشت. لذا کلیه شهروندان یک جامعه ضروری است که از تزریق واکسیناسیون حمایت کرده و دیگران را به انجام این کار تشویق نمایند.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  برای دریافت اطلاعات بیشتر تنها کافی است که با کارشناسان این مرکز تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان