مقالات

معرفی انواع خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری یکی از مهم‌ترین دغدغه های  افرادی هست که به بیماران در بازیابی سلامت جسمی دچار هستند. در زندگی همه ما افرادی هستند که سن بالایی دارند، به یک مرض لاعلاج دچار شده‌اند، بیمار هستند یا توانایی مراقبت از کودک خود را ندارند. این افراد به خدمات پرستاری نیاز خواهند داشت.

در لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل، تمامی وظایفی که یک پرستار در منزل دارد آمده است. بیماران نباتی، بیماران قطع نخاع، بیماران ناتوان در حرکت و کودکان بیمار و سالمندان جزو افرادی هستند که شرایط خاص دارند. این افراد باید از بهترین مراکز پرستاری برای بهبود اوضاع خود کمک بگیرند. اگر شما هم به دنبال بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران هستید، با ما در مجموعه سفیر آرامش همراه باشید.

انواع خدمات پرستاری از افراد ناتوان در منزل

طبق لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل، وظایفی برای یک پرستار بیمار معین شده‌اند که هر گونه کوتاهی در انجام آن‌ها ممکن است به بیمار صدمه بزند. انواع مختلفی از خدمات توسط مراقبان سلامت به افراد دارای شرایط خاص ارائه می‌شوند. کلیه اقدامات پرستاری برای رسیدن به یک هدف خاص انجام می‌شود. داشتن زندگی شادتر، روحیه بهتر، جسمی سالم‌تر و آرامش خاطر در فرد بیمار! برخی از خدماتی که در بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران به شما ارائه می‌شوند، عبارتند از:

 • خدمات استحکام بیمار و پاکیزگی بدن او
 • خدمات پخت و پز برای بیمار
 • خدمات تمیز کردن منزل بیمار
 • جابجا کردن بیمار با توجه به اصول جابجایی بیمار در خدمات پرستاری
 • کمک به بیمار در پوشیدن لباس، خوردن غذا و …

برای درک بهتر این موضوع مقاله‌ی روش ارائه خدمات پرستاری در منزل را مطالعه بفرمایید.

خدمات پرستاری از بیماران قطع نخاع

بیمارانی که قطع نخاع شده‌اند، جزو افراد دارای شرایط خاص هستند. این بیماران باید با توجه به یک سری اصول مراقبت شوند‌. خدمات پرستاری برای حرکت دادن بیمار به بالای تخت، جابجا کردن بیمار قطع نخاع و رسیدگی به امور روزانه او تعلق پیدا می‌کنند. پرستارانی که با لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل آشنایی دارند، همواره به دنبال راهکاری اصولی برای رسیدگی به امور مختلف این بیماران هستند.

ایجاد محیطی سالم، ایمن و بانشاط وظیفه هر پرستاری است که از بیمار قطع نخاع مراقبت می‌کند. این فرد ( پرستار بیمار) باید خدمات پرستاری از بیمار قطع نخاعی را بشناسد. یعنی از مفاصل آسیب دیده بیمار مراقبت کند و همواره حواسش به اوضاع جسمی و روحی بیمار باشد. اگر شما بتوانید بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران را بیابید، قطعا بهترین پرستاران را برای دریافت خدمات پرستاری از بیمار قطع نخاعی انتخاب خواهید کرد.

پیشنهاد مقاله : آیا بیماری سل درمان دارد؟

معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی

یکی از حساس‌ترین بخش خدماتی در بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران، مراقبت از بیماران زندگی نباتی است. بنابراین معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی نیز مهم است. در اثر از دست دادن هوشیاری، بیمار به عارضه زندگی نباتی دچار خواهد شد. در این شرایط فرد بیمار توانایی پاسخگویی به محرک‌ها را ندارد. پس باید مراقبت‌هایی اصولی از او صورت گیرد.

پرستار بیمار زندگی نباتی همواره باید او را ماساژ دهد، مراقب تغذیه بیمار باشد و با بیمار صحبت کند. همچنین اصول جابجایی بیمار در خدمات پرستاری باید مورد توجه باشند تا به جسم بیماران زندگی نباتی آسیب نرسد. برای اطلاع از چگونگی مراقبت از این بیماران، باید لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل را تهیه کنید و طبق آن، به بیمار خدمات ارائه دهید. اگر از مراکز معتبر این خدمات را دریافت نمایید، نیازی نیست که نگران انجام وظیفه از سوی پرستار باشید!

پیشنهاد مقاله :بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پرستاری

پرستار برای بیماران آلزایمری

نگهداری از سالمندان

پس از این که به معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی پرداختیم، می‌خواهیم خدمات پرستاری از بیماران آلزایمری را برایتان شرح دهیم. بیماران آلزایمری نیز همانند بیماران دیگر به خدمات پرستاری پیشرفته نیاز دارند. بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران هم اکنون به ارائه انواع خدمات پرستاری به بیماران آلزایمری مشغول است. بیماران آلزایمری معمولا فراموش می‌کنند که غذا بخورند، داروهای خود را مصرف کنند و یا اطرافیانشان را تشخیص دهند. با توجه به این که تنها زندگی کردن برای بیماران ناتوان در حافظه بسیار دشوار است، دریافت خدمات پرستار سالمند در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار شده است. برخی از خدمات مختص این بیماران عبارتند از:

 • استحمام بیمار توسط پرستار
 • کمک به مسواک زدن بیمار
 • رسیدگی به اوضاع جسمی بیمار و پاکیزه بودن او
 • غذا دادن به بیمار و دادن داروهای بیمار سر موقع
 • کنترل درب‌های خروج از منزل
 • کمک به بیمار برای خوابیدن

پیشنهاد مقاله : درمان و مراقبت زخم بستر در منزل

خدمات پرستاری برای افراد ناتوان حرکتی

نگهداری از پرستار سالمند

با توجه به افزایش روز افزون تصادفات و آسیب‌های دیگر، ناتوانی در حرکت نیز افزایش پیدا کرده است. بیماران ناتوان در حرکت، حساس‌ترین بیمارانی هستند که از خدمات پرستاری استفاده می‌کنند. خدمات پرستاری برای حرکت دادن بیمار به بالای تخت و رسیدگی به امور روزانه افراد ناتوان حرکتی خاص است. شما در لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل می‌توانید این خدمات را مشاهده کنید.

پرستار بیماران این چنینی وظیفه دارد که با مهربانی و عطوفت با بیمار رفتار کند. در این صورت روحیات بیمار نیز بهبود پیدا خواهند کرد. در کنار آن، توجه به پاکیزگی بیمار، دادن غذا به موقع به بیمار و مرتب کردن وسایل بیمار وظایفی هستند که پرستار بیماران ناتوان در خرمت دارد. قیمت خدمات پرستاری از افراد ناتوانی حرکتی نسبت به سایر خدمات پرستاری بیشتر است. برای حرکت دادن این بیماران لازم است که به اصول جابجایی بیمار در خدمات پرستاری توجه بشود.

پیشنهاد مقاله : بیماری مزمن چیست؟ | معرفی انواع آن

تعرفه ارائه خدمات پرستاری در منزل

آیا می‌دانید که قیمت خدمات پرستاری از افراد ناتوانی حرکتی چقدر است؟ آیا هزینه مراقبت از بیمار قطع نخاع با هزینه مراقبت از بیمار سالمند فرق دارد؟ میزان هزینه‌هایی که برای دریافت خدمات پرستاری اخذ می‌شوند، یکی از دغدغه‌هایی است که خیلی از افراد دارند. برای تعیین هزینه‌های پرستاری به فاکتورهای مختلفی توجه می‌کنند. به هر میزان که تعداد خدمات موجود در لیست خدمات پرستاری از افراد خاص در منزل افزایش یابد، به طبع هزینه‌ها نیز بیشتر می‌شوند. همچنین خدمات پرستاری از بیمار قطع نخاعی با خدمات بیماران زندگی نباتی متفاوت است.

به طور کلی باید گفت که با دریافت خدمات بیشتر، میزان حقوق پرستار افزایش پیدا می‌کند. برخی از پرستاران حاضرند که به صورت شبانه روزی به بیمار خدمات ارائه دهند. اما در قبال آن هزینه‌های بالاتری را نیز به عنوان حقوق دریافت می‌کنند. شما با انتخاب مراکز برتر استخدام پرستار می‌توانید میزان هزینه‌ها را کاهش دهید. پس اگر می‌خواهید به بهترین مرکز خدمات پرستاری در تهران رجوع کنید، با ما در تماس باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button