درخواست پرستار | مشاوره رایگان

معرفی انواع خدمات پزشکی و درمانی در منزل

معرفی انواع خدمات پرستاری

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  وظایف پرستاران در ارائه صحیح خدمات پزشکی و درمانی یکی از مهم‌ترین دغدغه های افرادی هست که به بیماران در بازیابی سلامت جسمی دچار هستند. در زندگی همه ما افرادی هستند که سن بالایی دارند، به یک مرض لاعلاج دچار شده‌اند، بیمار هستند یا توانایی مراقبت از کودک خود را ندارند. این افراد به موسسه نیاز خواهند داشت.

  در لیست وظایف پرستاران در خانه برای مراقبت از افراد خاص، تمامی وظایفی که یک پرستار در منزل دارد آمده است. بیماران نباتی، بیماران قطع نخاع، بیماران ناتوان در حرکت و کودکان بیمار و سالمندان جزو افرادی هستند که شرایط خاص دارند. این افراد باید از بهترین مراکز پرستاری برای بهبود اوضاع خود کمک بگیرند. اگر شما هم به دنبال بهترین مرکز خدمات درمانی و پزشکی در تهران هستید، با ما در مجموعه سفیر آرامش همراه باشید.

  انواع وظایف پرستاران در رسیدگی از افراد ناتوان در منزل

  طبق لیست وظیقه و مسئولیت‌های مراقبت از از افراد خاص در منزل، وظایفی برای یک پرستار بیمار معین شده‌اند که هر گونه کوتاهی در انجام آن‌ها ممکن است به بیمار صدمه بزند. انواع مختلفی از خدمات توسط مراقبان سلامت به افراد دارای شرایط خاص ارائه می‌شوند. کلیه اقدامات پرستاری برای رسیدن به یک هدف خاص انجام می‌شود. داشتن زندگی شادتر، روحیه بهتر، جسمی سالم‌تر و آرامش خاطر در فرد بیمار! برخی از خدماتی که در بهترین مرکز خدمات مراقبتی در تهران به شما ارائه می‌شوند، عبارتند از:

  • خدمات استحکام بیمار و پاکیزگی بدن او
  • خدمات پخت و پز برای بیمار
  • خدمات تمیز کردن منزل بیمار
  • جابجا کردن بیمار با توجه به اصول جابجایی بیمار در خدمات پزشکی
  • کمک به بیمار در پوشیدن لباس، خوردن غذا و …

  برای درک بهتر این موضوع مقاله‌ی روش ارائه خدمات پرستاری در منزل را مطالعه بفرمایید.

  خدمات مراقبت های حرفه‌ای از بیماران قطع نخاع

  بیمارانی که قطع نخاع شده‌اند، جزو افراد دارای شرایط خاص هستند. این بیماران باید با توجه به یک سری اصول مراقبت شوند‌. خدمات پزشکی برای حرکت دادن بیمار به بالای تخت، جابجا کردن بیمار قطع نخاع و رسیدگی به امور روزانه او تعلق پیدا می‌کنند. پرستارانی که با لیست خدمات پزشکی از افراد خاص در منزل آشنایی دارند، همواره به دنبال راهکاری اصولی برای رسیدگی به امور مختلف این بیماران هستند.

  ایجاد محیطی سالم، ایمن و بانشاط وظیفه هر پرستاری است که از بیمار قطع نخاع مراقبت می‌کند. این فرد ( پرستار بیمار) باید خدمات پزشکی تخصصی از بیمار قطع نخاعی را بشناسد. یعنی از مفاصل آسیب دیده بیمار مراقبت کند و همواره حواسش به اوضاع جسمی و روحی بیمار باشد. اگر شما بتوانید بهترین مرکز خدمات مراقبتی در تهران را بیابید، قطعا بهترین پرستاران را برای دریافت خدمات پزشکی از بیمار قطع نخاعی انتخاب خواهید کرد.

  معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی

  یکی از حساس‌ترین بخش خدماتی پزشکی و مراقبتی، رسیدگی به بیماران زندگی نباتی است. بنابراین معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی نیز مهم است. در اثر از دست دادن هوشیاری، بیمار به عارضه زندگی نباتی دچار خواهد شد. در این شرایط فرد بیمار توانایی پاسخگویی به محرک‌ها را ندارد. پس باید مراقبت‌هایی اصولی از او صورت گیرد.

  پرستار بیمار زندگی نباتی همواره باید او را ماساژ دهد، مراقب تغذیه بیمار باشد و با بیمار صحبت کند. همچنین اصول جابجایی بیمار در اصول درمانی باید مورد توجه باشند تا به جسم بیماران زندگی نباتی آسیب نرسد. برای اطلاع از چگونگی مراقبت از این بیماران، باید لیست اصول مراقبت‌های صحیح درمانی از افراد خاص در منزل را تهیه کنید و طبق آن، به بیمار خدمات ارائه دهید. اگر از مراکز معتبر این خدمات را دریافت نمایید، نیازی نیست که نگران انجام وظیفه از سوی پرستار باشید!

  پرستار برای بیماران آلزایمری

  پرستاران با اختصاص و حساسیت خاصی، می‌توانند به بیماران آلزایمری کمک کنند. توجه و مراقبت دقیق از نیازها و خواسته‌های فردی این بیماران، ایجاد محیط آرام و اطمینان‌بخش، تسهیل در تعامل و ارتباط مؤثر با آنها و همچنین ارائه مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی مطابق با وضعیت آنها از جمله وظایف کلیدی پرستاران در مراقبت از بیماران آلزایمری است. درک عمیق از مشکلات و نیازهای روزانه این بیماران و همراهی صبورانه با آنها، نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی و راحتی ذهنی آنها دارد.

  نگهداری از سالمندان
  پرستاران با حساسیت بالا، می‌توانند به بیماران آلزایمری کمک کنند.

  پس از این که به معرفی خدمات مراقبت از بیمار زندگی نباتی پرداختیم، می‌خواهیم خدمات مراقبت‌های درمانی تخصصی از بیماران آلزایمری را برایتان شرح دهیم. بیماران آلزایمری نیز همانند بیماران دیگر به خدمات پزشکی پیشرفته نیاز دارند. بیماران آلزایمری معمولا فراموش می‌کنند که غذا بخورند، داروهای خود را مصرف کنند و یا اطرافیانشان را تشخیص دهند. با توجه به این که تنها زندگی کردن برای بیماران ناتوان در حافظه بسیار دشوار است، دریافت خدمات پرستار سالمند در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار شده است. برخی از خدمات مختص این بیماران عبارتند از:

  • استحمام بیمار توسط پرستار
  • کمک به مسواک زدن بیمار
  • رسیدگی به اوضاع جسمی بیمار و پاکیزه بودن او
  • غذا دادن به بیمار و دادن داروهای بیمار سر موقع
  • کنترل درب‌های خروج از منزل
  • کمک به بیمار برای خوابیدن

  خدمات پزشکی و پیراپزشکی برای افراد ناتوان حرکتی

  خدمات درمانی اصولی برای افراد ناتوان حرکتی به تأمین نیازهای روزانه و بهداشتی شامل مراقبت از بهداشت شخصی، تغذیه مناسب، تمیزی و تعویض پوشاک، و کمک به انجام فعالیت‌های روزمره مانند تغییر وضعیت بدن، حمام، و موارد مشابه می‌پردازد. پرستاران مجرب و متخصص با ارائه مراقبت‌های حرفه‌ای و مهربانانه، افراد ناتوان حرکتی را در حفظ استقلالیت و کیفیت زندگی خود حمایت می‌کنند. همچنین، ارائه خدمات توانبخشی و تمرینات تقویتی به همراه تشویق به شرکت در فعالیت‌های اجتماعی و تفریحی، بهبود وضعیت جسمی و روحی این افراد را ترویج می‌دهد.

  نگهداری از پرستار سالمند
  پرستار بیمار در منزل وظیفه دارد که با مهربانی و عطوفت با بیمار رفتار کند.

  با توجه به افزایش روز افزون تصادفات و آسیب‌های دیگر، ناتوانی در حرکت نیز افزایش پیدا کرده است. بیماران ناتوان در حرکت، حساس‌ترین بیمارانی هستند که از خدمات پزشکی ویژه استفاده می‌کنند. خدمات پرستاری برای حرکت دادن بیمار به بالای تخت و رسیدگی به امور روزانه افراد ناتوان حرکتی خاص است.

  پرستار بیماران این چنینی وظیفه دارد که با مهربانی و عطوفت با بیمار رفتار کند. در این صورت روحیات بیمار نیز بهبود پیدا خواهند کرد. در کنار آن، توجه به پاکیزگی بیمار، دادن غذا به موقع به بیمار و مرتب کردن وسایل بیمار وظایفی هستند که پرستار بیماران ناتوان در حرکت دارد. قیمت خدمات درمانی پزشکی با رعایت اصول بهداشتی از افراد ناتوانی حرکتی نسبت به سایر خدمات پیراپزشکی بیشتر است. برای حرکت دادن این بیماران لازم است که به اصول جابجایی بیمار توجه بشود.

  تعرفه ارائه خدمات درمانی پزشکی در خانه

  آیا می‌دانید که قیمت خدمات پزشکی و پیراپزشکی از افراد ناتوانی حرکتی چقدر است؟ آیا هزینه مراقبت از بیمار قطع نخاع با هزینه مراقبت از بیمار سالمند فرق دارد؟ میزان هزینه‌هایی که برای دریافت خدمات درمانی حرفه‌ای اخذ می‌شوند، یکی از دغدغه‌هایی است که خیلی از افراد دارند. برای تعیین هزینه‌های پرستاری به فاکتورهای مختلفی توجه می‌کنند. به هر میزان که تعداد خدمات موجود در لیست خدمات مراقبتی از افراد خاص در منزل افزایش یابد، به طبع هزینه‌ها نیز بیشتر می‌شوند. همچنین نگهداری از بیمار قطع نخاعی با خدمات بیماران زندگی نباتی متفاوت است.

  به طور کلی باید گفت که با دریافت خدمات بیشتر، میزان حقوق پرستار افزایش پیدا می‌کند. برخی از پرستاران حاضرند که به صورت شبانه روزی به بیمار خدمات ارائه دهند. اما در قبال آن هزینه‌های بالاتری را نیز به عنوان حقوق دریافت می‌کنند. شما با انتخاب مراکز برتر استخدام پرستار می‌توانید میزان هزینه‌ها را کاهش دهید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان