درخواست پرستار | مشاوره رایگان

ورزش­های بعد از سکته مغزی

ورزش ها بعد از سکته مغزی

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ورزش های بعد از سکته مغزی برای هر فرد مبتلا به سکته مغزی با فرد دیگر متفاوت است. این تفاوت بخاطر نوع سکته مغزی افراد و میزان آسیب دیدگی آنها می باشد و هر بیمار اثرات ثانویه متفاوتی را تحمل می­کند. از این روی نوع ورزشی که برای هر بیمار مفیدتر بوده توسط پزشک تجویز می شود.

  توجه به بهترین ورزش برای سکته مغزی به سطح توانایی منحصر به فرد بیمار و شرایط پزشکی او بستگی دارد. بسیاری از بیماران توصیه هایی از پزشک خود دریافت می­کنند که توانبخشی سکته مغزی و پیشگیری از سکته مجدد را برایشان در اولویت قرار می دهد.

  پس از سکته مغزی که مسیرهای بین مغز و ماهیچه‌ها را مختل می‌کند و منجر به اختلال در الگوهای حرکتی می‌شود، تمرینات عصبی عضلانی می‌تواند با فعال کردن نوروپلاستیسیته به بازیابی حرکت کمک کند.

  نوروپلاستیسیته توانایی طبیعی مغز برای سازماندهی مجدد خود و یادگیری مهارت های جدید است و لذا بیماران سکته مغزی می توانند توانایی های از دست رفته مانند راه رفتن، لباس پوشیدن و حرکت در زندگی روزمره خود را بازیابی کنند.

  در این مقاله میخواهیم با شما در خصوص اهمیت ورزش و سکته مغزی صحبت کنیم و به معرفی پرستارانی باتجربه بپردازیم.

  اهمیت توجه به ورزش های مناسب بعد از سکته مغزی

  مواد غذایی مفید برای سالمندان
  توجه به بهترین ورزش برای سکته مغزی به سطح توانایی منحصر به فرد بیمار و شرایط پزشکی او بستگی دارد.

  طبق توصیه پزشکان، انجام ورزش بعد از سکته مغزی به دو دلیل اصلی حیاتی و ضروری است:

  1: توانبخشی اثرات فیزیکی سکته مغزی و 2: جلوگیری از وقوع سکته دیگر.

  اغلب سکته مغزی منجر به اختلالات فیزیکی مانند همی پلژی یا همی پارزی می شود: یعنی ضعف یا فلج در یک طرف بدن. این اختلالات خطر افتادن پس از سکته مغزی را افزایش می‌دهند و فعالیت‌های زندگی روزانه را مختل می سازند. بنابراین، یک رژیم مناسب از بهترین ورزش بعد از سکته مغزی باید تنظیم شود تا به بهبود ایمنی و استقلال فرد بیمار کمک کند.

  پیشگیری از سکته مغزی دلیل دیگری برای اهمیت بهترین ورزش بعد از سکته مغزی است. سکته مغزی معمولاً یک حادثه مجزا نیست و عوامل خطر اغلب مقدم بر سکته مغزی هستند. عواملی مانند فشار خون بالا، کلسترول بالا، دیابت و چاقی و… که خوشبختانه همه این شرایط را می توان با ورزش بهبود بخشید.

  توجه به بهترین ورزش برای سکته مغزی برآموزش اعصاب و عضلات بیمار در جهت برقراری ارتباط اعضاء بدن ضروری است.

  ارتباط ورزش و سکته مغزی با انجام ورزش های توصیه شده از سوی پزشکان

  اکنون بهترین ورزش های مناسب بعد از سکته مغزی را که توسط با تجربه­‌ترین پزشکان دنیا توصیه شده است را معرفی خواهیم نمود:

  تمرین راه رفتن باید اولویت اصلی باشد تا به بیماران کمک کند تا در اسرع وقت به سطح فعالیت «پیش سکته مغزی» برگردند. تمرین راه رفتن می‌تواند به بهبود استقلال با فعالیت‌های روزانه و بهبود تحمل برای فعالیت بدنی طولانی‌مدت کمک کند. آموزش راه رفتن چیزی است که فیزیوتراپیست شما باید در مورد آن به شما کمک کند.

  ورزش هوازی نیز باید در اولویت قرار گیرد تا از سکته دیگری جلوگیری شود. کارشناسان، ورزش هوازی پس از سکته مغزی را به مدت 20 تا 60 دقیقه در روز و 3 تا 7 روز در هفته توصیه می­کنند.

  تمرینات قدرتی برای معکوس کردن آتروفی عضلانی توصیه می­شود. برنامه های تمرینی قدرتی باید شامل وزنه های سبک باشد که حداقل یک ست از 10 تا 15 تکرار را امکان پذیر کند. تمرینات قدرتی 2-3 روز در هفته همراه با 8-10 تمرین که شامل تمرینات عضلانی اصلی است انجام می شود.

  تمرینات کششی و دامنه حرکتی برای کمک به بهبود انعطاف پذیری و جلوگیری از انقباض ماهیچه­های بدن پس از سکته توصیه می­شود.

  پیشنهاد مقاله : معرفی خدمات پرستاری برای بیماران بستری در بیمارستان

  انتخاب یک پرستار باتجربه جهت انجام ورزش بعد از سکته مغزی

  رژیم مناسب سالمندان
  ورزش برای سلامتی و بهبودی پس از سکته مغزی ضروری است.

  همانطور که ورزش برای سلامتی و بهبودی پس از سکته مغزی ضروری است، برای بیماران ضروری است که از انجام ورزش بیش از حد و اندازه خودداری کنند. زیرا فشار دادن بیش از حد بدن به طور بالقوه می تواند منجر به پسرفت یا تشدید شرایطی مانند خستگی پس از سکته شود.

  انجام یکایک ورزش های مخصوص به بیماری که دچار سکته مغزی شده است توسط پرستاران متخصص مجموعه سفیر آرامش قابل اجرا می باشد.  مجموعه سفیر آرامش یک مجموعه بزرگ و متشکل از کادری باتجریه وآموزش دیده در زمینه خدمات منزل از جمله خدماتی همچون پرستار در منزل، نگهداری از سالمندان، مراقبت از بیمار و نگهداری از آن ها و نیز نگهداری و مراقبت از افرادی که دچار حوادثی همچون سکته مغزی گردیده اند می­باشد. پرستاری که از سوی مجموعه سفیر آرامش جهت مراقبت و تامین حفظ سلامت بیمار شما اعزام پرستار می­شود، یکایک آموزش های لازم را در خصوص مشکلات بیمار سکته مغزی می­داند. این مجموعه حرفه ای نه تنها در تهران بلکه در تمامی شهرهای مورد درخواست متقاضیان خود تیم و افرادی را جهت اعزام و همکاری دارد. کارشناسان و مشاوران پرتجربه شرکت پرستاری سفیر آرامش بصورت آن لاین و 24 ساعته پاسخگوی تماس و اجرای مشاوره به هموطنان عزیز خود هستند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان