درخواست پرستار | مشاوره رایگان

استخدام پرستار سالمند بیمار در منزل و اهمیت خدمات پرستاری در منزل

پرستار سالمند بیمار

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ارائه خدمات پرستاری در منزل برای گروه های مختلف سنی و بیماری های گوناگون طبق دستور پزشک در منزل به بیمار ارائه می شود. سالمندان نسبت به سایر گروه های سنی آسیب پذیرتر هستند و در معرض بیماری های مزمن مختلفی قرار دارند. پرستار سالمند بیمار، پرستاری است با تخصص در زمینه سالمندی و تجربه کاری با سالمندان که بر اساس دستور پزشک، در منزل سالمند از او مراقبت می کند.
  برای پرستاری از سالمند باید از مدت ها قبل برنامه ریزی انجام داد. بیماری در دوران سالمندی پدیده ای شایع و دارای عوارض جبران ناپذیر است و عدم مراقبت تخصصی منجر به بروز ناتوانی در سالمند می شود. یک سقوط ناگهانی و یا یک بیماری حاد می تواند منجر به بروز ناتوانی دائم در سالمند شود و اگر اعضای خانوده برنامه مناسبی برای دوران سالمندی نداشته باشند، نمی توانند از پس مراقبت سالمند بر آیند.

  در مورد سالمندان تنها، مبتلابه آلزایمر و سایر اختلالات شناختی استفاده از خدمات پرستار در منزل اهمیت بیشتری دارد. زیرا این گروه از سالمندان در زمان بیماری و ناتوانی حتما نیاز دارند که مورد حمایت و مراقبت قرار بگیرند. بیماری سالمند اغلب به دلیل تاخیر در تشخیص منجر به بروز ناتوانی و یا کاهش استقلال سالمند می شود در این صورت سالمند برای برخی و یا تمام امور مراقبتی و درمانی خود به پرستار سالمند نیاز خواهد داشت. پرستار سالمند بیمار با توجه به نوع بیماری سالمند خدمات مختلفی را به سالمند ارائه می دهد.

  پرستار سالمند بیمار
  مراقبت از سالمند بیمار برای خانواده بسیار کار پیچیده و سختی است.

  مراقبت از سالمند بیمار برای خانواده بسیار کار پیچیده و سختی است و موجب تضعیف روحیه و قوای جسمانی اعضای خانواده خواهد شد. حضور یک پرستار سالمند بیمار در کنار سالمند که انجام امور او را به عهده بگیرد و از سوی دیگر با آموزش مناسب به اعضای خانواده نگهداری از سالمند را راحت تر کند باعث می شود خانواده ها تمایل بیشتری برای نگهداری سالمند در منزل داشته باشند و همچنین از فشار جسمی و روانی ناشی از مراقبت از سالمند رها شوند.

  بیماری های شایع دوران سالمندی:

  • آسم
  • فشار خون بالا
  • پوکی استخوان
  • التهاب مفاصل
  • دیابت
  • بیماری های قلبی عروقی
  • بیماری های عروق کرونری
  • بیماری های دهان دندان
  • سکته
  • سلامت روانی
  • بیماری های مزمن کلیه

  بیماری هایی که ذکر شد در صورت عدم مراقبت و پیگیری منجر به بروز ناتوانی و همچنین مرگ در سالمند خواهد شد. به همین دلیل در زمان استفاده از خدمات پرستار سالمند باید به این نکته توجه کرد که پرستاری باید همراه با افزایش میزان استقلال سالمند و بهبود سلامت جسمی و روانی او همراه باشد.

  در سالمندان نیمه توانا که تا حدودی می توانند فعالیت های خود را انجام دهند باید انجام هر چه بیشتر فعالیت ها از جانب پرستار تشویق شود و این باور که تمامی امور سالمند را باید پرستار انجام دهد کاملا باور غلطی است. پرستار سالمند بیمار با حمایت و حفظ ایمنی سالمند باید توان از دست روته را تا حدی که به سالمند فشار اضافه وارد نشود، به سالمند برگرداند.

  پیشنهاد مقاله: مفهوم پرستار بیمار سالمند چیست و چگونه انتخاب می شود؟

  اصول مراقبت بیمار های مزمن در ساالمندان بر اساس بهبود و تغییر سبک زندگی سالمند است. پرستارسالمند بیمار با برنامه ریزی باید به وعده های غذایی سالمند نظارت داشته باشد تا از رژیمی بودن مواد غذایی مناسب با سلامت جسمانی سالمند اطمینان حاصل کند. از سوی دیگر در صورت توانایی سالمند فعالیت بدنی منظم برای او در نظر بگیرد و همچنین به مصرف منظم دارو ها توسط سالمند نیز نظارت کند.

  انتخاب یک پرستار سالمند مناسب و با تجربه برای خانواده فرآیندی وقت گیر است . از این رو ما در مرکز پرستاری سفیر آرامش با معرفی مجرب ترین پرستاران حوزه سالمندی  اطمینان خاطر را برای شما فراهم می کنیم . اگر در جست و جوی استخدام پرستار برای سالمند عزیز خود هستید جهت کسب جامع ترین اطلاعات با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  4 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان