درخواست پرستار | مشاوره رایگان

ویژگی های یک پرستار کودک مجرب در منزل

پرستار کودک خوب در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در این مقاله از مرکز سفیرآرامش درباره، یک پرستار در منزل برای اینکه حرفه ای عمل کند، به تلاش زیادی احتیاج دارد و این که باید قوانین این کار را به خوبی بداند، که بتواند کودکان را به خوبی سرگرم کند و در سخت ترین شرایط بتواند بهترین تصمیمات را بگیرد توضیح داده ایم. فرقی نمی‌کند که شما یک پرستار کودک در منزل تازه کار و یا یک پرستار کودک با تجربه هستید، دانستن این نکات برای تبدیل شدن به یک پرستار کودک خوب، لازم است.

  ویژگی هایی برای ورو به دنیای پرستاری

  در نوشته زیر به مواردی از مهم ترین ویژگی های یک پرستار خوب را اشاره می‌کنیم:

  1. خودتان را بشناسید
  2. با والدین به راحتی ارتباط برقرار کنید
  3. برای مقابله با هر پیشامدی، آماده باشید
  4. سن کودکان را بدانید
  5. وقت شناس باشید
  6. در مورد نرخ دستمزد و نحوه پرداخت آن با والدین صحبت کنید
  7. زمان بندی ها را بدانید
  8. از قوانین خانه اطلاع داشته باشید
  9. در مورد پاسخ دادن به تماس های تلفنی منزل و یا باز کردن درب خانه با والدین صحبت کنید

  در ادامه به توضیح کامل تری از موارد گفته شده می‌پردازیم

  پیشنهاد مقاله: ویژگی پرستار کودک عالی ، بخش اول مرکز پرستاری سفیر

  پرستار کودک
  اولین ویژگی برای یک پرستار خوب بودن، خود شناسی می‌باشد.

  1) خودتان را بشناسید

  هر پرستار کودک خوب، پیش از اینکه کاری را به عهده بگیرد، باید توانایی ها، حدود و اولویت های خود را مد نظر قرار دهد. پرستار کودک در منزل باید با پرسیدن سوالات مشخص و واضح، توقعات والدین از او به عنوان پرستار کودک را بشناسد و آنها را به دقت بررسی کند. پرستار کودک همچنین باید از مواردی همچون تعداد و سن کودکان به خوبی مطلع باشد. این کار به پرستار کودک کمک می‌کند تا متوجه شود که: آیا می‌تواند پاسخگوی توقعات والدین باشد؟ آیا از عهده این کار بر خواهد آمد؟ آیا می‌تواند در صورت بروز مشکلات، آن ها را به گونه ای حل کند؟ و آیا در نهایت می‌تواند پرستار کودک خوبی برای این خانواده باشد؟

  پس به عنوان پرستار کودک، پیش از شروع کار، تمام حدود و اولویت ها را به خوبی بررسی کنید!

  2) با والدین به راحتی ارتباط برقرار کنید

  پرستار کودک در منزل باید بتواند به راحتی با والدین ارتباط برقرار کند و صریحاً مسایل مختلف را با آنها در میان بگذارد. این مسایل می تواند به سادگی موضوع ” از کجا می توانم پتوی اضافه بردارم؟” و یا به پیچیدگی موضوع “پسر تان به شدت ناراحت است و من نمی‌دانم چطور باید او را آرام کنم” باشد. پرستار کودک همچنین باید هر موضوع در مورد کودک که می‌تواند به گونه ای نگران کننده باشد را با والدین در میان بگذارد. این کار سبب می‌شود که یک اعتماد مناسب میان والدین و پرستار کودک شکل بگیرد و والدین مطمئن می‌شوند که پرستار کودک به خوبی مراقب کودک عزیزشان است.

  3) برای مقابله با هر پیشامدی، آماده باشید

  اولویت اصلی یک پرستار کودک در منزل خوب در مراقبت از کودک، سالم و سلامت نگه داشتن اوست. به این معنا که پرستار کودک باید برای هر اتفاقی از قبل آماده باشد. بهتر است که پرستار کودک شماره های ضروری و شماره های والدین و بعضی از وابستگان را همیشه در دسترس داشته باشد تا در شرایط بحرانی بتواند با آنها ارتباط برقرار کند. داشتن لیستی از شرایط خاص کودک مانند آلرژی ها، بیماری ها و یا مصارف دارویی و همچنین روش حل این معضلات در زمان بروز آنها، برای پرستار کودک بسیار مهم و ضروری است.

  4) سن کودکان را بدانید

  بسیاری از والدین این مورد را به پرستار کودک خواهند گفت، اما پرستار کودک در منزل خودش نیز باید نسبت به شرایط سنی کودکان  کاملا آگاه بوده و اطمینان حاصل کند. حتی براساس سن کودک تصیم گیری و رفتا نماید.

  پرستار کودک خوب
  پرستار کودک در منزل باید در مورد جواب دادن به تماس های تلفنی و درب خانه کسب تکلیف کند.

  کودکان کم سن و سال، کم تحمل تر و نحیف تر هستند و مراقبت از آنها برای پرستار کودک به مراتب دشوارتر خواهد بود.

  5) وقت شناس باشید

  وقت شناس بودن برای پرستار کودک بسیار مهم بوده و  همچنین، باعث می‌شود تا پرستار کودک بهتر بتواند برای وظایف خود برنامه ریزی کند. در این راستا، بهتر است که پرستار کودک کمی زودتر در محل کارش و نزد والدین حاضر شود تا اطلاعات حیاتی و مورد نیاز را قبل از شروع کار بگیرد و برنامه ریزی را انجام دهد.

  6) در مورد نرخ دستمزد و نحوه پرداخت آن با والدین صحبت کنید

  پرستار کودک باید قبل از شروع کار، در مورد نحوه و زمان پرداخت حقوق و دستمزد و همچنین زمان و شیفت های کاری با والدین صحبت کند تا والدین برای هزینه های پرستار کودک برنامه ریزی کرده و در این زمینه مشکلی به وجود نیاید.

  7) زمان بندی ها را بدانید

  پرستار کودک در منزل خوب باید در مورد زمان برگشتن والدین، زمان بیدار شدن و غذا خوردن کودکان و سایر زمان بندی ها اطلاعات لازم و کافی را داشته باشد تا بتواند بهترین برنامه ریزی را انجام دهد.

  8) در مورد پاسخ دادن به تماس های تلفنی منزل و یا باز کردن درب خانه با والدین صحبت کنید

  پرستار کودک در منزل باید در مورد جواب دادن به تماس های تلفنی و درب خانه کسب تکلیف کند. آیا پرستار کودک باید به آنها جواب دهد؟ اگر جواب دهد باید چگونه والدین را در جریان بگذارد؟ و یا چه پاسخی باید بدهد؟ پرستار کودک باید همچنین جای کلید ها، وسایل و لوازم ضروری را بداند.

  9) از قوانین خانه اطلاع داشته باشید

  اگر قوانین خاصی در خانه حاکم است، پرستار کودک باید از آنها اطلاع داشته باشد. قوانینی از قبیل نخوردن بعضی مواد خوراکی در زمان های خاص و یا محدودیت های دسترسی به برخی لوازم برای کودک.

  سخن پایانی

  در این مقاله از مرکز خدمات پرستاری سفیرآرامش درباره، یک پرستار کودک در منزل برای اینکه حرفه ای عمل کند، به تلاش زیادی احتیاج دارد و این که باید قوانین این کار را به خوبی بداند، که بتواند کودکان را به خوبی سرگرم کند و در سخت ترین شرایط بتواند بهترین تصمیمات را بگیرد توضیح داده ایم.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان