مشکلات پرستاران در بیمارستان

مشکلات پرستاران در بیمارستان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  مشکلات پرستار کودک یا سالمند در بیمارستان از جنبه های مهم این شغل حساس است که می بایست به طور دقیق مورد ارزیابی قرار گیرد.

  از این رو اگر شما نیز قصد انتخاب این شغل را به عنوان حرفه آینده خود دارید می بایست به طور کامل با شرایط آن آشنا شوید، محیط کاری پر استرس، فشار کاری، شیفت های زیاد، حساسیت شغلی و غیره از جمله مشکلات محیط کار پرستاران است، ما در این مقاله از مرکز پرستاری سفیر آرامش قصد داریم به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

  علاوه بر خدمات پرستاران در بیمارستان، امروزه مجموعه های فعال در زمینه ارائه خدمات پرستاری در منزل، توانسته اند در بهبود سلامت جامعه گام های مفیدی بردارند، مجموعه سفیر آرامش از جمله مراکز معتبر در این زمینه است، پرستار در منزل و در محیط آرام خانواده، می تواند در بهبود روحیات آن ها بسیار موثر باشد، از این رو کادر متخصص و با تجربه این مجموعه توانسته با ارائه بهترین خدمات رضایتمندی بالای مخاطبان را به دست آورد.

  مشکلات پرستاران در بیمارستان

  کادر درمان و از جمله جامعه پرستاری از جمله مشاغل حساس محسوب می گردد، از آن جایی که این گروه از افراد با سلامتی و جان بیماران در ارتباط هستند، هر گونه خطا و اشتباهی می تواند جبران ناپذیر باشد، در ادامه به برخی از مهمترین چالش های این شغل و مشکلات پرستار در بیمارستان اشاره خواهیم کرد.

  پیشنهاد مقاله: نحوه ارتباط با پرستار بیمارستان و رعایت حریم شخصی بیماران

  فشار کاری پرستاران

  از مهمترین مشکلات پرستاران بیمارستان شیفت کاری پرستاران در بیمارستان این است که پرستارانی که در بیمارستان کار می کنند، اغلب مجبور هستند ساعات طولانی را سر پا بایستند و شیفت شب و شیفت های کاری سنگینی دارند، پرستاران اورژانس را می توان یکی از پر تنش ترین بخش های پرستاری دانست.

  رسیدگی به حال بیماران، پاسخگو بودن به همراهان بیماران و مدیریت چند کار به طور همزمان از جمله شیفت کاری، مشکلات پرستاران در بیمارستان است، از طرفی از مشکلات پرستاران در ایران می توان به کمبود نیروی کار اشاره کرد، به همین دلیل پرستاران مجبور به تحمل شیفت های کاری با تعداد زیاد بیماران هستند که می تواند مشکلات و عوارض جسمی و روحی را در پی داشته باشد.

  مشکلات پرستاران
  فشار کاری پرستاران

  خطرات محیط کار

  از دیگر چالش های شغل پرستاری می توان به خطرات و مشکلات محیط کار پرستاران که سلامت آن ها را تهدید می کند اشاره کرد، محیط کاری بیمارستان با بیماری های عفونی و مسری مختلفی مانند هپاتیت، ایدز و غیره در ارتباط است، کادر درمان که در تماس مستقیم با بیماران هستند می توانند در خطر ابتلا به این بیماری ها باشند.

  علاوه بر بیماری های مسری و عفونی، مواد شیمیایی و ضد عفونی کننده مورد استفاده در بیمارستان ها می تواند در طولانی مدت باعث بروز مشکلات تنفسی، پوستی و غیره گردد، از طرفی به دلیل محیط آلوده بیمارستان و عوامل بیماری زای مختلف می بایست به طور مداوم دست ها شسته و ضد عفونی گردد، به همین دلیل بروز حساسیت های پوستی نیز در این شغل شایع است و از مشکلات محیط کار پرستاران محسوب می گردد.

  کمر درد از دیگر مشکلات پرستاران در بیمارستان است که طی شیفت های طولانی و ایستادن زیاد رخ می دهد، این مشکلات می تواند در گروهی از افراد با آسیب های جدی همراه باشد.

  فشار عصبی و استرس

  در ادامه مشکلات محیط کار پرستاران باید به فشارهای عصبی و استرس بالای این شغل اشاره کنیم، مشاغل مرتبط با سلامت انسان ها به طور کلی و شغل پرستاری به طور خاص، از حساسیت بالایی برخوردار است، از این رو کمترین خطایی می تواند مشکلات جدی را ایجاد نماید که سبب فشار و استرس زیاد در این افراد می گردد.

  محیط کاری بیمارستان با بیماران بدحال گوناگون و با شرایط جسمی و روحی مختلف سر و کار دارد، از مشکلات پرستاران در بیمارستان می توان رو به رو شدن همه روزه با این شرایط اشاره کرد، بخش های مختلف بیمارستان از جمله اورژانس، اتاق عمل و غیره هر یک چالش های مخصوص به خود را دارد، از این رو پرستار می بایست قادر باشد به کنترل و مدیریت استرس خود بپردازد.

  از شیفت کاری، مشکلات پرستاران در بیمارستان می توان به در ارتباط بودن با گروه ها و اقشار مختلف اشاره کرد، بیماران بدحال و همراهان نگران و مضطرب، در کنار رفتارهای هیجانی و توقعات آن ها در این شرایط، می تواند فشار های مضاعفی را بر پرستاران وارد نماید، از مشکلات شیفت کاری پرستاران در بیمارستان ارتباطات و توقعات سایر کادر درمان است، از این رو جهت حل این نوع مشکلات محیط کار پرستاران، می بایست توانایی مدیریت رفتارهای خود را داشته باشند و بهترین رفتار را در برخورد با هر قشر انتخاب نمایند.

  درآمد پرستاری

  مشکلات پرستار در بیمارستان
  حقوق پرستاران

  از مشکلات جامعه پرستاری در بیمارستان درآمد پرستاری و عدم تناسب بین حقوق و مزایا با فشار و حجم کاری است، با توجه به کمبود نیروهای استخدامی در بیمارستان ها، نیروهای فعال می بایست فشار کاری بیشتری را تحمل کنند، به طوری که تناسبی بین تعداد بیماران و پرستاران وجود ندارد، از این رو با وجود حجم کاری بالا، دریافتی متناسبی ندارند.

  برخی از پرستاران به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر هستند، برخی از کشورها شرایط مناسب تری را برای این قشر از جامعه درمان فراهم ساخته است، که می تواند انگیزه ای باشد برای مهاجرت.

  جمع بندی

  در این مقاله به بررسی مشکلات پرستاران در بیمارستان پرداختیم، همان طور که اشاره شد پرستاران با چالش های گسترده و مشکلات شیفت کاری پرستاران در بیمارستان مواجه هستند، از جمله این موارد می توان به فشار کاری زیاد، شیفت شب، درآمد نامتناسب با حجم کار بالا، استرس و فشار عصبی اشاره کرد، که نیازمند روحیات قوی و مدیریت رفتاری است.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  1 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری