درخواست پرستار | مشاوره رایگان

اشتباهات رایج پرستاران در مراقبت سالمند

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  انسان به دلیل این که جایز الخطا است، در هر محیط و موقعیتی که قرار بگیرد می‌تواند خطا کند. در موقعیت پرستاری نیز این امر ممکن است اتفاق بیفتد. پس فردی که به عنوان یک پرستار انتخاب می‌شود، باید از اشتباهات رایج پرستار سالمند مطلع باشد و تا حد امکان حواسش را به هنگام مراقبت از بیمار جمع کند. ممکن است در مواقعی یک اشتباه کوچک منجر به بروز انفاقات جبران ناپذیر بشود.

  برای مثال بروز اشتباهات دارویی پرستاران سالمند می‌تواند مرگ را به وجود بیاورد که با هیچ چیزی جبران نخواهد شد. پس برای افزایش کیفیت زندگی یک سالمند و بهبود زندگی او باید خطاهای رایج در نگهداری از سالمند شناسایی شوند. شما می‌توانید به کمک پرستارانی که در مرکز پرستاری سفیر آرامش استخدام شده‌اند، بدون ‌نگرانی از سالمند دلبندتان مراقبت کنید. سفیر آرامش همواره پرستارانی دلسوز و ماهر را برای خدمات رسانی به شما در نظر می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین این مرکز در ارتباط باشید.

  برای درک بهتر این مطلب مقاله ۱۲ نکته طلایی برای تشویق سالمند به پذیرش پرستار سالمند مطالعه کنید.

  ۱۰ اشتباهی که نباید پرستار سالمند آن‌ها را انجام دهد!

  اشتباهات پرستار سالمند
  اشتباهات رایج پرستاران در مراقبت سالمند

  چنانچه پرستار بیمار در انجام وظایف خود کوتاهی کند، مشکلات زیادی به وجود می‌آیند. پس باید اشتباهاتی که می‌توانند به جان بیمار و روحیات او صدمه بزنند، شناسایی شوند و تا حد الامکان برطرف گردند.

  عدم توجه به بیماری سالمند

  برخی از سالمندانی که به مراقبت نیاز دارند، ممکن است اوضاع جسمی وخیمی داشته باشند. این افراد زود به زود مریض می‌شوند و به مراقبت‌های بیشتری نیاز دارند. یکی از اشتباهات رایج پرستار سالمند این است که نسبت به بیماری این افراد بی توجهی می‌کند. حال آن که بی توجهی به وخامت جسمی سالمند ممکن است به مرگ او بینجامد و این اصلا خوب نیست.

  عدم توجه به روحیات سالمند

  باید به روحیات سالمند نیز توجه بشود. یکی از غلط‌های رایج در نگهداری از سالمند این است که به سلامت روحی او بی توجهی می‌شود. یک پرستار خوب پرستاری است که با انجام اقدامات مناسب قادر به تغییر دادن روحیه سالمند باشد و ارتباطات موثری را با او برقرار کند. تماشای فیلم، صحبت کردن، خاطره گویی یا حتی بازی و گردش از جمله این اقدامات هستند.

  کوتاهی در مراقبت

  زمانی که یک پرستار برای مراقبت از سالمند استخدام می‌شود، این فرد باید با تمامی قوای خود در تایم کاری از سالمند مراقبت کند. برخی از پرستاران استخدام شده با خیالی راحت در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کنند و توجهی نیز به شرایط جسمی و روانی سالمند ندارند‌. شما باید به عنوان بهترین پرستار سالمند با او به خوبی صحبت کنید، تایم آزاد خود را با او بگذرانید و حواستان به غذا و داروی سالمند باشد.

  بد اخلاقی با سالمند

  برخی از پرستاران سالمند به دلیل مشکلاتی که در زندگی شخصی خود دارند، با سالمند بد اخلاقی می‌کنند. سالمندان به دلیل سنی که دارند، از روحیات لطیف و شکننده‌ای برخوردار شده‌اند. هر گونه بی احترامی یا خشونت با این افراد می‌تواند سبب رنجیده خاطر شدن آن‌ها بشود. پس باید این نوع از اشتباهات رایج پرستار در نگهداری از سالمند شناسایی شده و کنترل اعصاب بهتری در این موارد صورت بگیرد.

  درک کردن سالمند

  از دیگر اشتباهات رایج پرستار سالمند اسن است که نمی‌تواند سالمند را درک کند. به همین دلیل افراد سعی می‌کنند با وسواس بیشتری یک پرستار را انتخاب کنند تا نگهداری از سالمند بهتر صورت بگیرد.

  توجه به داروها

  بروز اشتباهات دارویی پرستاران سالمند جزو آن دسته از اشتباهات رایجی است که آثار جبران ناپذیری را در پی دارد. در واقع می‌توان گفت که بزرگترین اشتباه مراقبت از سالمند عدم توجه به داروهای سالمند است. در مواقعی پرستار به دلیل بی اطلاعی که ممکن است داروهای سالمند را اشتباها به او بدهد. یا حتی داروی فرد دیگری را به سالمند بدهد. در این صورت نه تنها بیماری سالمند خوب نخواهد شد بلکه قسمت دیگری بدن او که دارو در آن اثر کرده است، درگیر خواهد شد. پس باید به این نکته توجه داشته باشید و حد الامکان اطلاعات بیشتری را در زمینه داروهای سالمند به دست بیاورید.

  همدلی با سالمند

  ممکن است شرایط زندگی یک سالمند موجب ایجاد ناراحتی در او شده باشد. در این شرایط فرد سالمند به یک همدم نیاز دارد تا بتواند با او درد دل کند. پرستار خوب پرستاری است که با تمام وجود خود به درد دل‌های سالمند گوش دهد. اما متاسفانه یکی از خطاهای رایج پرستاران سالمند این است که نمی‌توانند خود را به جای سالمند بگذارند و به خوبی با او همدلی کنند. به همین دلیل لازم است که مهارت‌های همدلی با سالمند به این پرستاران آموخته شود تا اشتباهی در این زمینه صورت نگیرد. سفیر آرامش برای برطرف کردن این مشکلات پرستاران ماهر و باتجربه را استخدام کرده و به وسیله آن‌ها به شما خدمات رسانی می‌کند.

  رفتار با سالمند مثل یک کودک

  بهترین کاری که یک پرستار می‌تواند انجام دهد این است که همانند یک کودک با سالمند رفتار کند. مسلما افرادی که به عنوان پرستار انتخاب می‌شوند، در سنین جوانی یا میانسالی سر می‌کنند. ممکن است روحیات این افراد با روحیات سالمند سازگاری نداشته باشد و مشکلاتی در این زمینه به وحود بیاید. می‌توان گفت که یکی از خطاهای رایج در نگهداری از سالمند همین خطای مربوط به رفتار با سالمند است. شما باید حامی یک سالمند باشید و با او با مهربانی رفتار کنید.

  همدلی با سالمند
  رفتار با سالمند مثل یک کودک

  عدم مراقبت از جسم سالمند

  جسم یک فرد همانند روح او نیازمند مواد تغذیه‌ای است. یک سالمند باید برای تقویت قوای جسمانی خود از غذاهای خوبی استفاده کند و تحرک بدنی داشته باشد. با توجه به این که در سنین بالا افراد دچار تنبلی می‌شوند، پرستار سالمند باید با تکنیک‌های ویژه و خاص خود پرستاری از سالمند را پیش ببرد.

  پاکیزگی سالمند

  از دیگر اشتباهات پرستار سالمند عدم توجه به پاکیزگی سالمند و محیط اطراف او است. یک پرستار خوب باید همواره به پاکیزگی جسمانی سالمند اهمیت بدهد و محیط اطراف او را پاکیزه نگه دارد. اگر جراحتی در سطح بدن فرد سالمند وجود داشته باشد، مسلما این فرد خودش قادر به محافظت از آن نیست. پس پرستار باید نسبت به ضد عفونی کردن یا درمان این جراحت نیز کوشا باشد و در این زمینه اقداماتی را انجام دهد.

  منبع : 10 Myths About Aging

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  4 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان