پزشک در منزل ، پرستار در منزل و سایر خدمات مراقبتی و توانبخشی در منزل به سرعت  جایگزین ارائه خدمات در مراکز مراقبتی و درمانی می شوند.

امروزه به دلیل اهمیت صرفه جویی در وقت و هزینه، خانواده ها ترجیح می دهند بجای خروج از منزل و قرار گرفتن در ازدحام جمعیت بیمارستان ها و منتظر شدن در پشت در مطب پزشکان، خدمات درمانی و مراقبتی را در منزل خود در زمان دلخواه و بر اساس برنانه ریزی خود دریافت کنند. از این رو استفاده از خدمات مراقبتی و پزشک در منزل روزانه از سوی خانواده های بیشماری مورد درخواست قرار می گیرد.

پزشک در منزل

حضور پزشک در منزل برای بیمار مزیت های زیادی به همراه دارد. پزشک با حضور در منزل بیمار با تشخیص و اغاز روند درمانی به سلامت بیمار کمک می کند. در صورت نیاز پزشک به کمک تیم مراقبتی و پرستاری و توانبخشی به درمان و بهبودی کامل بیمار کمک می کند.

ویزیت مداوم و منظم پزشک در منزل احتمال بستری شدن بیمار در بیمارستان را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین در صورت نیاز پزشک بیمار را به سطوح بالاتر و به پزشکان فوق تخصصی ارجاع می دهد.

پزشک در منزل

در چه صورت به خدمات پزشک در منزل نیاز دارید؟

اگر به تازگی از بیمارستان مرخص شده اید و یا تحت عمل جراحی بوده اند.

اگر به خاطر شرایط جسمانی باید در منزل بمانید و قادر به خروج از منزل نیستید.

اگر از نظر زمانی دچار محدودیت بوده زمان مراجعه به مطب پزشک را ندارید.

اگر عزیزان شما نیاز به خدمات پایان عمر و خدمات تسکینی دارند.

افرادی که از خدمات پزشک در منزل استفاده می کنند محدودیتی ندارند. تمامی بیمارانی که از اختلالات روانی و جسمانی رنج می برند می توانند از خدمات مراقبتی و درمانی در منزل استفاده کنند. اما باید به این نکته توجه داشت طی شدن روند بهبودی بیمار در منزل منوط به نظر پزشک است. در شرایطی که پزشک از شرایط محیط زندگی بیمار برای مراقبت اطمینان حاصل کند، میتوان از خدمات مراقبتی و درمانی در منزل استفاده کرد.

ازجمله خدماتی که پزشک در منزل ارائه می دهد مشاوره تغذیه و توجه به رژیم غذایی بیمار است. پزشک به مراقبین و اطرافیان بیمار درمورد رژیم غذایی بیمار توصیه های لازم را ارائه می دهد و پس از آن نظارت و تهیه آن بر عهده مراقب و پرستار بیمار خواهد بود.

یکی دیگر از نکاتی که پزشک در منزل به ان توجه می کند میزان انطباق بیمار با شرایط جدید است. در صورت نیاز به حمایت و پشتیبانی و خدمات تخصصی پزشک آن ها را برای بیمار فراهم می کند.

خدمات مراقبتی و پزشک در منزل برای کودکان بیمار نیز از استقبال زیادی برخوردار است. زیرا کودکان پیوسته ترس از مراجعه به پزشک دارند و همچنین قادر به تحمل شرایط بیمارستانی و بستری شدن در بیمارستان نیستند. از این رو با حضور پزشک در منزل و معاینه کودک می توان روند درمان را در منزل آغاز کرد و بار مراجعه به مطب و بیمارستان را کاهش داد.

پزشک در منزل

از دیگر مزایای استفاده از خدمات پزشک در منزل تعیین زمان ملاقات های بعدی برای بررسی وضعیت سلامت بیمار است. پزشک در صورت تشخیص در دوره های مشخص تاریخ ویزیت را تعیین میکند و مجددا برای پیگیری وضعیت بیمار به منزل مراجعه می کند.

مرکز پرستاری در منزل سفیر آرامش در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روز های سال اماده ارائه خدمات خود به شهروندان گرامی در هر نقطه از شهر می باشد. شما می توانید با یک تماس و مشاوره از کارشناسان ما خدمات درمانی و مراقبتی را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار داشته باشید و از نزدیک شاهد بهبودی عزیزان خود در منزل باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.