درخواست پرستار | مشاوره رایگان

پرستار در منزل یا مراقبت در مراکز نگهداری سالمندان؟

پرستاری در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  پرستاری در منزل : همیشه مراقبت از سالمند موضوع چالش برانگیزی برای خانواده محسوب می شود. زیرا خانواده دوست دارد بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به عزیران خود ارائه دهند. به همین دلیل برخورداری از امنیت، سلامت جسمی، بهبود وضعیت سلامتی و شادی و رفاه از جمله اهدافی است که در طی مراقبت برای سالمند خود در نظر دارد.

  این موضوع که چه خدماتی و چگونه باید به سالمند ارائه شود، بسته به شرایط و خواسته سالمندان متفاوت است. برخی از خانواده ها بر این باورند که محیط آسایشگاه ها و مراکز نگهداری سالمند به دلیل حضور مداوم پرسنل درمانی و توانبخشی در کنار سالمند و کنترل شرایط سالمند در کنار سایرین بهترین خدماتی است که می توان برای سالمند فراهم کرد. عدم حضور فرزندان در کنار سالمند، فوت همسر و تنهایی نیز از جمله دلایلی است که سالمندان به آسایشگاه های سالمندان روی می آورند.

  پیشنهاد مقاله: مراقبت از سالمندان در خانه؛ وظایف و مسئولیت‌های پرستار سالمند حرفه‌ای

  اما در سالهای اخیر با توجه به تغییر نگرش افراد جامعه درمورد سالمندی و اهمیت یافتن کیفیت زندگی در این دوران استقبال افراد جامعه از خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل بیشتر شده است. از سوی دیگر با توجه به تحقیقاتی که برای ارزیابی کیفیت زندگی سالمندان انجام شده است نشان میدهد سالمندان تمایل دارند در خانه خود دوران سالمندی را سپری کنند. همچنین مقرون به صرفه بودن استفاده از خدمات پرستاری در منزل از جمله دیگر علل مهم انتخاب نوع مراقبت سالمند محسوب می شود.

  پرستاری در منزل
  همیشه مراقبت از سالمند موضوع چالش برانگیزی برای خانواده محسوب می شود.

  پرستاری در منزل خدمتی است که توسط مراکز و موسسات معتبر پرستاری برای رفاه بیشتر سالمندان و کاهش نگرانی خانواده ها در خانه ارائه می شود. در خدمات پرستار در منزل سالمند طق نظر و دستورات پزشک تمامی خدماتی که در بیمارستان و یا مراکز نگهداری ارائه می شود را به صورت انحصاری برای سالمند فراهم می کند.

  پرستاری در منزل برای سالمند مزایای بیشماری دارد که به چند مورد از نکات مهم آن اشاره می کنیم:

  ترجیح سالمند:

  مهمترین و اساسی ترین نکته در مراقبت از سالمند ترجیح سالمند است. همانطور که اشاره شد سالمندان ترجیح می دهند دوران بازنشستگی و سالمندی خود را در خانه خود سپری کنند.

  مقرون به صرفه بودن:

  استفاده از خدمات و تجهیزات بیمارستانی و مراکز نگهداری از سالمند که معمولا برای بازه های زمانی طولانی و به صورت شبانه روزی استفاده می شود بسیار هزینه بر است، در حالی که ممکن است سالمند در حدی از استقلال باشد که نیازی به بسیاری از خدمات روتین این مراکز نداشته باشد. در نتیجه استفاده از خدمات پرستاری در منزل هزینه کمتری را به خانواده و سالمند تحمیل می کند.

  انعطاف پذیری خدمات:

  بارزترین ویژگی خدمات پرستاری در منزل قابلیت تغییر در زمان بندی دریافت خدمات است. خانواده می تواند از این خدمات با توجه به شرایط سلامتی سالمند به صورت شبانه روزی استفاده کند و یا فقط برای برخی از امور تخصصی در ساعات مشخصی از شبانه روز  و یا برخی از روزهای هفته استفاده کند. همچنین پرستاران میتوانند تا زمان حضور یافتن اعضای خانواده در کنار سالمند باشند و سپس مراقبت از سالمند را به اعضای خانواده واگذار کنند.

  حفظ آرامش اعضای خانواده:

  حضور سالمند در خانه خود باعث می شود اعضای خانوده با خیال راحت تری مراقبت سالمند را به پرستار سالمند  بسپارند و از نزدیک شاهد روند مراقبتی و همچنین وضعیت سالمند باشند.

  ملاقات با سالمند

  پرستاری در منزل این امکان را برای اعضای خانواده دوستان و همسایه ها فراهم ی کند که بیشتر با سالمند دیدار سالمند بروند.

  بهبود وضع سلامتی سالمند

  تحقیقات نشان می دهند سالمندانی که در مراکز نگهداری سالمند تحت مراقبت قرار می گیرند اغلب با سرعت کمتری بهبود می یابند و گاها وضعیت جسمانی آن ها  وخیم تر نیز می شود. اما سالمندانی که در منزل از خدمات پرستاری در منزل استفاده می کنند، سرعت بهبود بیشتر دارند و  از روحیه بالاتری نیز برخوردارند.

  پرستاری در منزل
  خدمات پرستاری در منزل فقط به یک نفر یا زوج سالمند ارائه می شود.

  ارائه خدمات اختصاصی

  خدمات پرستاری در منزل فقط به یک نفر یا زوج سالمند ارائه می شود و پرستار متناسب با نیاز آن ها برنامه ریزی انجام می دهد و تمام زمان خود را صرف توجه به امور سالمند در منزل می کند. این امر نیز به افزایش کیفیت خدمات ارائه شده به سالمند منجر می شود.

  خدمات پرستاری در منزل لزوما به معنی مراقبت طولانی مدت از سالمند مربوط نمی شود. بلکه می توان از این خدمات برای موارد خاص برنامه ریزی نشده و مقطعی نیز استفاده کرد:

  اگر سالمند به دلایلی در بیمارستان بستری بود می توان برای مدت کوتاهی تا زمان بهبودی پس از ترخیص از بیمارستان از خدمات پرستاری در منزل استفاده کرد.

  برای داشتن زمان استراحت و مسافرت اعضای خانواه می توانند برای مدت کوتاهی از این خدمات بهره مند شوند.

  مرکز پرستاری سفیر آرامش به کمک صدها پرستار با تجربه در زمینه مراقبت از سالمند در تمامی ساعات شبانه روز در کنار شماست تا با کیفیت ترین خدمات پرستاری در منزل را برای شما فراهم کند.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان