درخواست پرستار | مشاوره رایگان

درمان در منزل، ویزیت پزشک در منزل، مراقبت در منزل

درمان در منزل

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  درمان در منزل به معنی حضور کادر درمانی ومراقبتی به همراه تجهیزات لازم در منزل برای بیمار است. در حال حاضر با توجه به پیشرفت و توسعه خدمات پزشکی، در اغلب موارد بیماران می توانند بدون خروج از منزل، از کادر درمانی درخواست کنند تا به منزل ان ها بروند.

  درمان در منزل
  درمان در منزل جنبه های مثبت بسیاری برای بیمار و خانواده او به همراه دارد.

  امروزه مراکز متعددی اقدام به اعزام پزشک، پرستار، بهیار و کمک بهیار در منزل برای بیماران می کندد. با توجه به نوع بیماری و خدمات درمانی و مراقبتی مورد نیاز بیمار پزشک و متخصص توصیه های لازم را ارائه می دهند و مراقبین و پرستاران اقدام به اجرای انها می کننند.

  درمان در منزل جنبه های مثبت بسیاری برای بیمار و خانواده او به همراه دارد. با استفاده از این خدمات رفت و امد به مراکز درمانی به صورت قابل توجهی کاهش می یابد این موضوع به ویژه برای بیمارانی که دارای مشکلات حرکتی هستند و یا باید کاملا در شرایط استراحت مطلق قرار بگیرند حائز اهمیت است. بیمارانی که به تنهایی زندگی می کنند و یا از داشتن همراهی که توانایی جسمانی مناسب برای کمک و جابجایی بیمار را داشته باشند محروم اند نیز از جمله بیمارانی هستند که درمان در منزل را نسبت به سایر انواع خدمات مراقبتی و درمانی ترجیح می دهند. بیمارانی که دارای بیماری های صعب العلاج بوده و نیاز به مراقبت های حمایتی دارند و یا کسانی که تمایل خروج از منزل ندارند می توانند از خدمات مراقبتی و درمان در منزل استفاده کنند.

  پیشنهاد مقاله: مراقبت های پزشکی خانگی پرستار در منزل

  امروزه به راحتی می توان تجهیزات بیمارستانی را در منزل برای بیمار فراهم کرد تا بیمار در کنار خانواده خود دوره درمانی خود را کامل کند.

  درمان در منزل نیاز به نظارت افراد متخصص دارد. از این رو مرکز خدمات پرستاری سفیر آرامش نیروهای مراقب و پرستار مجرب خود را برای کمک به درمان هرچه سریعتر بیماران در منزل اعزام می کند.

  درمان در منزل
  حضور پزشک در منزل برای خانواده و بیمار اطمینان خاطر فراهم می کند.

  حضور پزشک و سایر اعضای تیم درمانی در منزل برای خانواده و بیمار اطمینان خاطر فراهم می کند که افراد متخصص روند درمانی را تحت نظر دارند و در صورت هرگونه مشکل اقدام به حل آن می کنند. از این طریق فشار روانی وارده بر انها به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

  از دیگر ویژگی های استفاده از خدمات مراقبت و درمان در منزل عدم حضور بیمار در بیمارستان است. حضور در فضای بیمارستان برای بسیاری از بیماران دارای بار منفی بوده و زمان درمان را افزایش می دهد. در حالی مطالعات گسترده ای حاکی از این امر است که حضور بیمار در منزل و در کنار اطرافیان خود باعث درمان سریعتر بیماری می شود.

  از دیگر مزایای استفاده از خدمات مراقبتی و درمانی در منزل دسترسی شبانه روزی به این خدمات است. خانواده ها می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل سلامتی برای عزیزان خود در ساعات خاصی از شبانه روز مانند نیمه شب و یا در روزهای تعطیل که دسترسی به مراکز درمانی به سختی امکانذیر است، از خدمات درمانی در منزل استفاده کنند.

  علاوه بر رفع نیازهای درمانی، مراکز خدمات درمانی و پرستار بیمار در منزل اقدام به ارائه خدمات توانبخشی در منزل می کنند. خدماتی مانند کاردرمانی، گفتاردرمانی و فیزیوتراپی از مله خدمات توانبخشی است که به بیماران بر اساس توصیه های پزشک متخصص ارائه می دهند.

  از دیگر خدماتی که با هدف درمان در منزل به بیماران ارائه می شوند خدمات پاراکلینیکی است. امکان دارد پزشک برای تشخیص و درمان مناسب درخواست آزمایش و یا عکس برداری داشته باشد، در این صورت مرکز مراقبتی و پرستاری سفیر آرامش با اعزام نیروهای خود به بیمار کمک می کنند بدون نگرانی و خروج از منزل نیازهای پاراکلینیکی خود  را برطرف کنند.

  مرکز سفیر آرامش طی سالهای های گذشته به صورت گسترده در زمینه ارائه خدمات مراقبت و درمان در منزل فعالیت داشته است و با کمک تیم مراقبتی و درمانی خود به گروه های مختلف سنی، با شرایط جسمانی و بیماری های مختلف خدمت رسانی کرده است.

  0 0 رای ها
  امتیاز خود را ثبت کنید
  guest
  2 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها

  درخواست پرستار | مشاوره رایگان