راهنمای استخدام پرستار و انتخاب پرستار در تهران

تاریخ انتشار: 19 سپتامبر, 2023

نویسنده: faride pirayesh

دسته‌بندی‌ها: مقالات

راهنمای استخدام پرستار و انتخاب پرستار در تهران

یکی از موارد مهم راهنمای استخدام پرستار است؛ که باید درباره آن مطاله کرد تا هنگام استخدام و انتخاب پرستار در تهران و سایر شهرها، بهترین گزینه را انتخاب کرد. به طور حتم شرایط زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است و هر خانواده‌ای با توجه به شرایط خود ممکن است که نیاز به استخدام پرستار داشته باشند. مهم است که قبل از استخدام پرستار کودک یا سالمند،حتما از راهنمای استخدام پرستار در منزل راهنمایی بگیرید و الویت‌ها و شرایط خود را مشخص کنید تا گزینه‌های احتمالی برای استخدام به قطعیت برسند.

برای استخدام پرستار کافی است که به مراکز معتبر پرستاری و مراقبتی مراجعه کنید تا با بررسی‌های مختلف، گزینه مناسبی را انتخاب کنید. به طور کلی برای اینکه با نکات مهم هنگام مصاحبه و استخدام پرستار آشنا شوید تا انتهای متن همراه ما باشید.

اهمیت انتخاب پرستار مناسب در تهران

امروزه افراد برای نگهداری و مراقبت از عزیزان سالمند بیمار و کودکان خود زمان کافی ندارند. زیرا مشغله‌های فکری و کاری باعث شده است تا حضور آن‌ها در کنار خانواده کم‌رنگ‌تر شود. حتی در برخی از شرایط، توانایی نگهداری از افراد خانواده برای اطرافیان میسر نیست. بنابراین برای برقرای نظم به زندگی و مراقبت از این افراد به فکر استخدام پرستار خواهند بود.

همچنین اهمیت انتخاب پرستار مناسب باعث شده تا راهنمای استخدام پرستار برای کودک، سالمند و بیمار وجود داشته باشد تا بهترین انتخاب را انجام داد. به طور کلی انتخاب پرستار برای خانواده‌ها با حساسیت همراه است و نمی‌توان هر فردی را به عنوان پرستار استخدام کرد. در حقیقت مهم است که پرستار به وظایف خود آگاه و مسلط باشد تا با مسئولیت‌پذیری، نگهداری از کودکان و سالمندان را برعهده گیرد.

استخدام پرستار کودک در منزل تهران
اهمیت انتخاب پرستار مناسب

اما سوالی که پرسیده می‌شود این است که انتخاب پرستار مناسب برای چه گروه از افراد اهمیت دارد؟

شرایط و مهارت‌های پرستاران در منزل

شغل پرستاری در منزل یکی از تخصص‌هایی است که باید با حوصله و صبر انجام شود. اگر شما هم قصد استخدام پرستار در منزل را دارید باید از قبل درباره راهنمای استخدام پرستار اطلاعاتی داشته باشید. در حقیقت مهارت‌های پرستار باید مورد بررسی قرار گیرند تا کودکان و سالمندان در منزل امنیت کامل داشته باشند. اما مهم است که با شرایط و مهارت‌های پرستار‌ها آشنا بود.

مهم‌ترین مهارت‌های پرستاران در منزل عبارتند از:

 • خلاقیت
 • دارای صبر و حوصله
 • همراهی کودک یا سالمند برای انجام فعالیت‌های روزانه
 • مهارت خوب گوش دادن به صحبت‌های افراد
 • استفاده از لحن و کلمات مناسب
 • برخورد دوستانه همراه با لبخند‌های واقعی
 • استفاده از زبان بدن در ارتباط گیری

در راهنمای استخدام پرستارها باید مهارت‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد تا با توجه به دسته‌بندی مهارت‌های ارتباطی و نگهداری، بهترین گزینه را انتخاب کرد.

مراحل استخدام پرستار در منزل

برای انتخاب پرستار در تهران و سایر شهرها می‌توانید از راهنمای استخدام پرستار، بهترین استفاده را داشته باشید. استخدام پرستار در منزل نیاز به طی کردن مراحل مختلفی دارد و بهتر است که هریک را به صورت جداگانه بررسی کرد. دقت کنید که پرستار باید شرایط خاص و حساسیت‌های خانواده‌ها را در نظر بگیرد و متناسب با آن برای مصاحبه اقدام کند. به طور کلی اگر شما می‌خواهید که پرستار در منزل استخدام کنید، توصیه ما این است که مراحل استخدام را متناسب با شرایط خود پیگیری کنید. مراحل استخدام پرستار در منزل به شرح زیر هستند.

تعیین نیازهای بیمار

در صورتی که به استخدام پرستار بیمار نیاز دارید، باید بدانید، مهم است که ویژگی‌های مختلف یک پرستار را بررسی کنید تا بیمار شما بتواند به راحتی با پرستار ارتباط برقرار کند. همچنین نیاز است که مراقبت‌های تجویز شده پزشک را به پرستار منتقل کرد تا بهترین مراقبت و نگهداری صورت گیرد. قدرت بدنی بالا هم یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی ‌است که هنگام استخدام پرستار بیمار باید به آن توجه ویژه داشت. همچنین دقت کنید که پرستار فرد مسئولیت‌پذیری باشد تا زمان مصرف داروها فراموش نشود.

تحقیق و جستجوی پرستاران

قبل از اینکه پرستار استخدام کنید، باید تحقیقات مختلفی را انجام دهید. جستجوی پرستار نیاز به زمان دارد تا بهترین گزینه را انتخاب کرد زیرا کودک، سالمند یا بیمار نیاز به احساس امنیت و برقراری ارتباط با پرستار دارد. همچنین پرستار باید برای انجام وظایف خود از مهارت‌های خاصی برخوردار باشد. به طور کلی مهم است که بررسی‌های خود را انجام دهید و درباره نظرات درخواست‌کننده‌های قبلی تحقیق کنید و سوپیشینه کیفری پرستار را مورد بررسی قرار دهید.

مصاحبه و انتخاب پرستار

بعد از انتخاب گزینه‌های احتمالی خود، بهتر است که زمانی را برای مصاحبه مشخص کنید تا با شرایط پرستار و توانایی‌های آن آشنا شوید. مصاحبه بخش مهمی ‌از مراحل استخدام پرستار در منزل است، زیرا باید در این مرحله، گزینه نهایی را انتخاب کرد. در نتیجه باید زمان کافی و دقت زیادی داشت تا انتظارات خود را برای پرستار شرح دهید و از توانایی‌های او مطلع شوید.

تعیین قرارداد و شرایط کاری

عقد قرارداد مرحله آخر استخدام پرستار است. در این مرحله شما با پرستار قراردادی امضا خواهید کرد که شامل شرح وظایف و حقوق و مزایای پرستار است. در نتیجه بهتر است که موضوعات مختلفی مانند: تعداد روزهای کاری، تعطیلات، زمان شروع و پایان کار، نیاز‌های درخواست‌کننده، میزان حقوق دریافتی و شرایط مختلف دیگر را عنوان کنید.

چالش‌های انتخاب پرستار در منزل

با مراجعه به راهنمای استخدام پرستار می‌توان تا حدود زیادی چالش‌های انتخاب پرستار در منزل را کاهش داد. برای اینکه از چالش‌های مختلف استخدام پرستار عبور کنید بهتر است که ابتدا آن‌ها را شناسایی کنید. مهم‌ترین چالش‌های انتخاب پرستار در منزل به شرح زیر هستند.

تمرکز بر رفتارهای غیربالینی

هر چه رفتار‌های بالینی اهمیت دارند، باید به نحوه ارتباط‌گیری و مدیریت رفتار‌های غیربالینی هم توجه کرد.

پرسیدن سوال

برای اینکه با تجربیات پرستار آشنا شوید نیاز است که سوال بپرسید، اما برخی از مواقع ممکن است که نحوه پاسخگویی پرستار شما را با چالش همراه کند. به این موضوع دقت کنید.

عدم عصبانیت هنگام مصاحبه

شاید هنگام مصاحبه با پرستار دچار چالش عصبانیت شوید و در لحظه‌ای به این فکر کنید که خستگی مصاحبه‌های قبلی شما را عصبانی کرده است. در این شرایط کمی ‌آب بنوشید و ‌از محیط مصاحبه فاصله بگیرید.

اعلام وظایف پرستار

برخی از خانواده‌ها، هنگام مصاحبه تحت تاثیر کلام پرستار قرار می‌گیرند و ممکن است که اعلام وظایف پرستار سالمند، کودک و بیمار را فراموش کنند. اما دقت داشته باشید که موضوع وظایف، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به پرستار گفته شود تا شرایط نگهداری از کودک، سالمند و بیمار شما به بهترین شکل انجام شود.

اهمیت به مهارت‌های پرستار

برخی از مواقع ممکن است که مهارت‌های پرستار را نادیده گرفت و به این موضوع اهمیت نداد، اما دقت کنید که الویت‌های شما باید هنگام استخدام پرستار مشخص و از قبل تعیین شده باشد.

وظایف پرستار در منزل

در راهنمای استخدام پرستار در منزل می‌توان، در بخش وظایف به نکات مهمی‌ پی برد. مهم است پرستاری را استخدام کنید که نیاز‌های شما را برطرف کند و مهارت‌های مختلف داشته باشد. در حقیقت پرستار در منزل با برنامه‌ریزی‌های مختلف می‌تواند فعالیت‌های خود را به موقع انجام دهد. اما مهمترین وظایف هر پرستاری در منزل عبارتند از:

 • مراقبت و نگهدای از سالمند یا کودک
 • اهمیت به برنامه غذایی و مصرف دارو در صورت بیماری کودک و سالمند
 • ارائه آموزش‌های مختلف به اطرافیان برای زمان‌های عدم حضور پرستار کنار سالمند یا کودک
 • همکاری با پزشک متخصص، فیزیوتراپ یا کار درمانگر
 • بررسی و ارزیابی وضعیت بیماری کودک یا سالمند تحت مراقبت
 • تعویض لباس و توجه به علائم بیماری پوستی سالمند و کودک بیمار
 • ارائه خلاقیت برای ایجاد سرگرمی ‌‌و بازی
 • نظارت و همکاری در انجام فعالیت‌های روزانه کودک یا سالمند

این موارد را می‌توان جزو مهم‌ترین نکات دانست که باید از قبل در لیست پرستار به عنوان وظایف مشخص شده باشد. البته مراکز پرستاری و مراقبتی به خوبی از وظایف پرستار‌ها مطلع هستند و می‌توانند شما را در این موضوع کمک کنند.

پیشنهاد مقاله: شرح وظایف، آموزش و مزایای شغل پرستار سالمند در منزل

استخدام پرستار در منزل برای چه افرادی اهمیت دارد؟

افرادی که کودک، سالمند یا فرد بیمار در خانه دارند، همیشه به دنبال یک مراقب و پرستار هستند. شرایط برخی از افراد با یکدیگر متفاوت است. از این‌رو نیاز است که برای انجام فعالیت‌های روزانه یا نگهداری از سالمندان و کودکان از پرستار استفاده کرد. اما سوال این است که استخدام پرستار در منزل برای چه افرادی اهمیت دارد؟

به طور حتم سالمندان و کودکان با بیماری‌های خاص، افرادی که عمل‌های سنگین کرده‌اند و کودکانی که والدین در کنار آن‌ها نیست به پرستار احتیاج دارند و به این موضوع اهمیت می‌دهند.

اما سوالی که پرسیده می‌شود، این است که مهم‌ترین وظایف پرستار برای مراقبت از افراد سالمند، کودک و بیمار چه مواردی هستند؟

وظایف و ویژگی‌های پرستار سالمند

راهنمای استخدام پرستار، نکات و وظایف پرستار‌ها را مشخص می‌کند و می‌توان با توجه به آن درباره ویژگی‌های پرستار تحقیق کرد.

پرستار سالمن مناسب
انتخاب پرستار سالمند مناسب

به طور حتم فرد سالمند با شرایط خاصی روبه‌رو است و نمی‌تواند فعالیت‌های خود را به تنهایی انجام دهد، از این‌رو نیاز به پرستار داد. اما مهم‌ترین وظایف پرستار سالمند عبارتند از:

 • انجام امور نظافتی منزل
 • مصرف دارو
 • داخل و خارج شدن از رختخواب
 • حمام کردن
 • آماده کردن وعده‌های غذایی
 • رفت و آمد به خارج از منزل
 • هم‌صحبتی با سالمندان
 • کمک به انجام فعالیت‌‌های بدنی بیشتر
 • کمک به رعایت بهداشت فردی سالمند
 • پیگیری شرایط پزشک و نوبت‌های حضور

همچنین ویژگی‌هایی برای پرستار سالمند باید در نظر گرفت که مهم‌ترین آن‌ها شامل: صبر و حوصله، مسئولیت پذیری، وقت شناسی، مهربانی، قدرت بدنی بالا، خلاقیت و گذراندن دوره‌های آموزشی پرستاری است.

وظایف و ویژگی‌های پرستارکودک

کودکان در برخی از مواقع نیاز به پرستار در منزل دارند. کودکانی که پدر و مادر شاغل دارند یا از بیماری خاصی رنج می‌برند، نیاز به پرستار خواهند داشت. نکته مهم هنگام استخدام پرستار کودک این است که باید وظایف پرستار را به او یادآوری کرد تا شرایط ایده‌آلی برای کودک فراهم شود.

در حقیقت با مشخص بودن وظایف و انتظارات خانواده، پرستار می‌تواند بهترین عملکرد را در نگهداری از کودک داشته باشد. اما وظایف کلی پرستار کودک عبارتند از:

 • آماده کردن بطری شیر و غذای کودک
 • آماده‌کردن غذا و میان وعده
 • مصرف به موقع داروها و مکمل‌های کودک
 • اطمینان از ایمنی کودک
 • کمک به کودک برای انجام فعالیت‌های روزانه مانند: لباس پشیدن، استحمام ، دستشویی و موارد دیگر
 • عوض کردن پوشک
 • ایجاد سرگرمی‌ ‌و بازی با کودک
 • اهمیت به انضباط کودک

همچنین  مهم‌ترین ویژگی‌های مختلف پرستار عبارتند از:

 • مهربانی
 • خلاقیت
 • صبور بودن
 • متخصص
 • مسئولیت‌پذیر بودن

هنگام استخدام پرستار کودک، باید به ویژگی‌های مختلف پرستارنیز، توجه داشت.

پیشنهاد مقاله: پیدا کردن پرستار کودک؛ پرستار کودک از کجا بگیریم؟

وظایف و ویژگی‌های پرستار بیمار

در برخی از مواقع ممکن است که فردی بیماری داشته باشد و برای مراقبت از او، پرستار استخدام کرد. سن بیمار تفاوتی در ارائه خدمات ندارد اما برخی از موارد ممکن است که با حساسیت‌های مختلفی همراه باشد. ایجاد انگیزه و روحیه را می‌توان مهم‌ترین وظیفه پرستار دانست که شرایط بهبود بیماری را فراهم می‌کند. بیمار با انگیزه زیاد می‌تواند روند رشد بیمار را متوقف کند و وضعیت ثابتی داشته باشد. اما پرستار بیمار به غیر از ایجاد انگیزه، وظایف دیگری هم دارد که مهم‌ترین آن عبارتند از:

 • اطلاع از گزارش‌های پرستاری
 • بررسی منظم وضعیت بیمار (دمای بدن، اندازه گیری فشار خون و کنترل وضعیت تنفسی)
 • توجه به دستور تغذیه و رژیم غذایی بیمار
 • احترام به بیمار
 • آرام سازی محیط فیزیکی
 • کنترل دما و نور و سر و صدای محیط
 • تمیز کردن زخم بستر بیمار
 • انجام تزریقات، تمیز کردن و پانسمان زخم‌ها
 • یادآوری به موقع مصرف داروها
 • ایجاد انگیزه و روحیه به بیمار

همچنین پرستار بیمار باید ویژگی‌های مختلفی داشته باشد تا بیمار به او اعتماد کرده تا احساس خوشایندی را تجربه کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های می‌توان به توانایی مهارت ارتباطی، شنونده خوب بودن، علاقه و تمایل قلبی به پرستاری از بیمار، قدرت ابتکار و خلاقیت، توان جسمی ‌مناسب، مهارت‌های عملی بالا، توانایی جلب اعتماد بیمار و توانایی تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی اشاره کرد.

نکات مهم در هنگام مصاحبه برای انتخاب پرستار مناسب در منزل

برای اینکه بتوانید به راحتی استخدام و انتخاب پرستار در تهران و سایر شهرها را انجام دهید، کافی است که به نکات مهم در مصاحبه پرستار در منزل توجه کنید. نکات گفته شده به شما این امکان را می‌دهند که در کمترین زمان بهترین خروجی را داشته باشید و پرستار مناسبی را استخدام کنید.

از این‌رو مهم‌ترین نکات انتخاب پرستار در منزل به بررسی سوابق کاری، آموزش‌ها و مهارت‌ها و بررسی سوابق کیفری پرستار دسته‌بندی می‌شوند. با در نظر گرفتن موارد دیگری مانند: بررسی نیازها، همکاری با مراکز معتبر، نظارت ارائه‌دهنده خدمات و سنجش مهارت برقراری ارتباط می‌توان بهترین گزینه را از مصاحبه‌ها انتخاب کرد.

نکات مهم هنگام مصاحبه
نکات مهمی که هنگام مصاحبه با پرستار باید مد‌نظر قرار داد

به طور کلی راهنمای استخدام پرستار به همه افراد کمک می‌کند تا در زمان کوتاهی اقدام به انتخاب پرستار در تهران یا هر شهر دیگری کنند. کافی است که نکات گفته شده را رعایت کنید و در تلاش باشید تا با کمک راهنما استخدام پرستار در منزل، پرستاری متناسب با نیازهای خود را استخدام کنید. در این راستا، مرکز پرستاری سفیر آرامش در تلاش است که با ارائه بهترین پرستار‌ها، خدمات ارزنده‌ای را ارائه کند. اما اگر سوال یا ابهامی ‌‌دارید که در این متن به آن اشاره نشده است،کافی است که در انتهای همین مطلب و در قالب کامنت با ما در ارتباط باشید. کارشناس‌های پشتیبان و مشاوره‌های ما در زمان کوتاهی به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

پیشنهاد مقاله: راهنمای استخدام پرستار سالمند مطلوب برای مراقبت از سالمند در منزل

 

 

 

سوالات متدا.ل:

 1. ویژگی‌های برجسته یک پرستار چیست؟
  مهارت، صبر و حوصله و توانایی در برقراری ارتباط با بیمار
 2. چرا از پرستار در منزل استفاده کنیم؟
  زیرا خانه، احساس امنیت به افراد می‌دهد و محیط منزل آشنا است.
 3. چه افرادی پرستار استخدام می‌کنند؟
  افرادی که دارای بیماری‌های خاص هستند یا کودکان و سالمندانی که توانایی انجام فعالیت‌های خود را ندارند.
 4. چه مواردی را باید در مصاحبه با پرستار بررسی کرد؟
  انتظارات، وظایف و بررسی سوابق کاری و کیفری پرستار
 5. مصاحبه با پرستار معرفی شده از مراکز پرستاری بر عهده چه کسی است؟
  مصاحبه اولیه از سوی مراکز پرستاری انجام می‌شوند و افراد می‌توانند به صورت جداگانه با پرستار مصاحبه کنند.
 6. از چه جاهایی پرستار استخدام کرد؟
  می‌توان از طریق جستجوی آنلاین، پرس وجو از اطرافیان و مراکز پرستاری برای استخدام پرستار اقدام کرد.
 7. دریافت سوپیشنه پرستار بر عهده چه کسی است؟
  اگر پرستار معرفی شده از سوی مراکز معتبر باشند، مسئولین مراکز مراقبتی این کار را انجام می‌دهند.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =

Call Now Button