10 روش موثر برای ترغیب کودک به راه رفتن

راه رفتن کودک

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  راه رفتن  در کودکان نوپا مرحله ای مهم از زندگی آنها محسوب می شود. نوزادان معمولاً اولین قدم هایشان را در حدود اولین سالگرد تولد خود برمی دارند ، اما این بدان معنا نیست که باید تا آن موقع هیچ اقدامی در جهت تقویت راه رفتن کودک نکنید . تشویق کودک با کمک پرستار کودک ما در منزل برای برداشتن اولین قدم های خود یک مرحله مهم از رشد جسمی و روحی او است.

  برای ثبت این لحظه زیبا دوربین خود را روی حالت فیلم قرار دهید و برخی از این ترفندها را امتحان کنید تا به کوچولوی خود کمک کنید تا راه بیفتد.( هرگز به کودک خود برای انجام این تمرین ها بیش از حد فشار نیاورید )

  بهترین روش برای تشویق کودک به راه رفتن
  استفاده از همسالان یکی از روش های ترغیب کودک به راه رفتن است

  روش های موثر در راه رفتن کودکان

  دستان او را بگیرید

  رایج ترین ترفند برای کمک به کودک شما در دادن وزن روی پاهایش این است که در حالی که هر دو دست او را گرفته اید پشت سر او راه بروید.
  به اندازه کافی از او حمایت کنید که به زمین نیافتد ، اما نه آنقدر که آرنج یا شانه های او را خسته کنید. بازوها را به اندازه کافی بالا نگه دارید تا مطمئن شوید که احتمال زمین خوردن زیادی نداشته باشد ، اما نه به حدی که نتواند با کف پا با زمین تماس کامل برقرار کند.

  از گروه همسالان استفاده کنید

  به جایی بروید که می دانید کودکان نوپای نزدیک به سن کودک شما در آن حضور دارند مانند زمین بازی ، کتابخانه یا محل بازی معمولاً گزینه های خوبی هستند.

  کوچکترین نوزادانی که در حال راه رفتن هستند را پیدا نمایید . وقتی یک کودک با یک واکر کوچک می بینید ، به آن اشاره کنید ، مهارت کودک را در راه رفتن تحسین کنید و دلگرم کننده باشید.

  کمی رقابت دوستانه و تمایل ذاتی برای انجام کاری که بقیه انجام می دهند می تواند انگیزه قدرتمندی برای تشویق کودک به راه رفتن باشد .

  با کودک در کلاس حرکات موزون شرکت کنید

  همراه بردن کودک به کلاس های ورزشی مادر مانند حرکات موزون یک روش عالی برای ورزش کردن کودک با مادر است ، با این مزیت که می توانید کودک را به انجام انواع حرکات بدنی تشویق می کند.
  قرار گرفتن در محیطی کاملاً حرکتی به کودک شما کمک می کند تا هر کاری که بدن او می تواند انجام دهد را کشف کند. این مزیت وجود دارد که اکثر کلاسها روی تشکهای بدنسازی نرم برگزار می شود و کودک در اثر افتادن صدمه ای نخواهد دید و ضربه کمتری خواهد داشت.

  پیشنهاد مقاله: ۱۰ نکته موثر برای خواباندن سریع کودکان

  استفاده از کفش های صدا دار

  اگر راه رفتن را برای کودک واقعاً سرگرم کننده کنید ، کودک شما مایل خواهد بود هرچه بیشتر این کار را انجام دهد.
  کفش های دارای صدا می توانند راهی عالی برای تقویت لذت کودک از راه رفتن باشند. نوزادان دانشمندانی کنجکاو هستند ، بنابراین برای کشف اینکه هر مرحله از راه رفتن او باعث تولید سر و صدا از پاهای او می شود می تواند کشف شگفت انگیزی برای او باشد.
  همانطور که گفته شد ، این بوق ها قابل جابجایی هستند ، بنابراین اگر سر و صدا باعث خستگی شما می شود ، کمی آن را از داخل کفش بیرون بکشید.

  یک اسباب بازی هل دادنی برای کودک تهیه نمایید

  گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد – یک سبد خرید اسباب بازی ، یک اسباب بازی سواری با دسته یا یک اسباب بازی با فعالیت قابل تنظیم با گزینه واکر، همه می توانند کمک های خوبی برای راه رفتن کودک باشند .
  داشتن یک وسیله سرگرم کننده برای کودک که هم برای بازی کاربرد داشته باشد و همچنین به راه رفتن او کمک کند یک گزینه عالی به حساب می آید .

  با کودک با استخر بروید

  تشویق فرزند کوچک خود به استفاده از پاها به روش های جدید به تقویت و حالت دادن عضلات او کمک شایانی می کند.

  اگر به استخر دسترسی دارید و دمای هوا مناسب است کاملا وقت شنا با کودک است. به او بیاموزید که با پاهای خود به آب لگد بزند – مقاومت در برابر آب تمرین خوبی است که برای یک نوزاد خیلی سخت نیست.

  اگر بخشی از استخر کم عمق باشد تا بتواند با پاهای کوچک خود به ته آن برسد ، به او کمک کنید تا در استخر نیز “راه برود”.

  یک حیوان خانگی فعال داشته باشید

  بچه ها حیوانات را دوست دارند. داشتن حیوان خانگی فعال و پرتحرک راهی عالی برای الهام بخشیدن به کوچولوی شما برای راه رفتن و تحرک بیشتر است .

  اگر رفتار سگ شما آرام است و بند خود را نمیکشد، بگذارید کودک سگ راه ببرد و بند او در دست کودک باشد .

  کودک خود را در تغذیه حیوان خانگی مشارکت دهید .

  او را زمین بگذارید

  در هنگام رفتن به مکانی مانند قرار ملاقات ها و کارهای این چنینی 10 دقیقه زودتر از حد معمول به سر قرار بروید تا بتوانید اندکی از وقت خود را با کودک در آنجا بگذرانید .
  اجازه دادن به کودک برای قرار گرفتن روی پاهای خودش اقدام مناسبی برای این است که کودک کمی مستقلتر شود ،بنابراین به او کمک می کند تا از طریق تقویت توانایی هایش اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

  بازی طناب کشی

  قطعا نمی توانید این بازی را به هدف برد و باخت انجام دهید اما می توانید گاهی با هدایت کودک در راه رفتن با نگه داشتن یک طناب به او کمک تا کمتر زمین بخورد و بهتر راه برود .

  حتی اگر کودک زمین بخورد می تواند با نگه داشتن طناب او را بلند نمایید و این راهی سرگرم کننده برای بلند کردن او است. البته همیشه نیازی به استفاده از طناب نیست. یک پارچه نرم ، چوب یا حتی عروسکی مناسب نیز می تواند در این شرایط کمک کننده باشد.

  شروع راه رفتن کودک از چه زمانی شروع می شود؟
  پاداش به کودک یکی از روش های شروع پیاده روی کودک است

  به کودک پاداش بدهید

  با نگه داشتن یک وسیله یا غذای دلخواه در مقابل کودک برای تشویق او به راه رفتن روشی سریع برای نتیجه گرفتن است.
  مطمئناً نوزادان در این سن چنان والدین و خانواده خود را دوست دارند که فقط با دیدن یک تشویق و آغوش گرم می تواند برای راه رفتن او موثر باشد .
  از این مرحله از رشد کودک خود لذت ببرید زیرا این دوران خیلی زود می گذرد و تنها خاطرات شیرین آن به جا می ماند .

   

  سخن پایانی

  مرکز پرستاری سفیر آرامش با داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سال ها تجربه در امر ارائه خدمات مراقبت و پرستاری در منزل آمادگی دارد با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی در خدمت همشهریان گرامی باشد.

  کادر مجرب این مرکز در قالب پرستار سالمند ، پرستار بیمار و پرستار کودک همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبتی و پرستاری به ارائه خدمت پرداخته و آسایش و امنیت عزیزان شما را اولویت اصلی خویش قرار داده است.

  سوالات متداول

  استفاده از گروه همسالان چه تاثیری در تشویق کودک برای راه رفتن دارد؟

  به جایی بروید که می دانید کودکان نوپای نزدیک به سن کودک شما در آن حضور دارند مانند زمین بازی ، کتابخانه یا محل بازی معمولاً گزینه های خوبی هستند. کوچکترین نوزادانی که در حال راه رفتن هستند را پیدا نمایید . وقتی یک کودک با یک واکر کوچک می بینید ، به آن اشاره کنید ، مهارت کودک را در راه رفتن تحسین کنید و دلگرم کننده باشید.

  یک حیوان خانگی فعال چه تاثیری در تشویق کودک برای راه رفتن دارد؟

  بچه ها حیوانات را دوست دارند. داشتن حیوان خانگی فعال و پرتحرک راهی عالی برای الهام بخشیدن به کوچولوی شما برای راه رفتن و تحرک بیشتر است . اگر رفتار سگ شما آرام است و بند خود را نمیکشد، بگذارید کودک سگ راه ببرد و بند او در دست کودک باشد . کودک خود را در تغذیه حیوان خانگی مشارکت دهید .

  نقش بازی طناب کشی در تشویق کودک برای راه رفتن چیست؟

  قطعا نمی توانید این بازی را به هدف برد و باخت انجام دهید اما می توانید گاهی با هدایت کودک در راه رفتن با نگه داشتن یک طناب به او کمک تا کمتر زمین بخورد و بهتر راه برود .

  تاثیر استخر در تشویق کودک برای پیاده روی چیست؟

  تشویق فرزند کوچک خود به استفاده از پاها به روش های جدید به تقویت و حالت دادن عضلات او کمک شایانی می کند. اگر به استخر دسترسی دارید و دمای هوا مناسب است کاملا وقت شنا با کودک است. به او بیاموزید که با پاهای خود به آب لگد بزند – مقاومت در برابر آب تمرین خوبی است که برای یک نوزاد خیلی سخت نیست.

  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری
  سایر مقالات مرتبط
  guest
  0 دیدگاه
  بازخورد (Feedback) های اینلاین
  مشاهده همه دیدگاه ها
  درخواست مشاوره رایگان و خدمات پرستاری